Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:42:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym  (Przeczytany 39621 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #90 dnia: Listopada 18, 2020, 08:57:09 am »

Uwielbiam, jak starszym ludziom sie w glowach miesza a jeszcze bardziej, jak uwazaja sie za inteligentow bez szkoly. Pan Slawek PAMIETA, ze na flondrze czytal o praskich przygodach Zycinskiego. Pan Slawek to wtedy nawet na portalach czytal! NASA mu dala dostep.


Zycinski w Pradze byl w 1992 roku, a flondra powstala w 1994.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #91 dnia: Listopada 18, 2020, 09:01:36 am »

Uwielbiam, jak starszym ludziom sie w glowach miesza a jeszcze bardziej, jak uwazaja sie za inteligentow bez szkoly. Pan Slawek PAMIETA, ze na flondrze czytal o praskich przygodach Zycinskiego. Pan Slawek to wtedy nawet na portalach czytal! NASA mu dala dostep.


Zycinski w Pradze byl w 1992 roku, a flondra powstala w 1994.
Ja panu nie zabraniam uwielbienia czegokolwiek lub kogokolwiek ale swoim zwyczajem się pan znowu myli....jak zwykle   https://www.fronda.pl/a/nieznane-okolicznosci-zamachow-na-abp-zycinskiego,17755.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2020, 09:03:13 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #92 dnia: Listopada 18, 2020, 09:41:58 am »

Uwielbiam, jak starszym ludziom sie w glowach miesza a jeszcze bardziej, jak uwazaja sie za inteligentow bez szkoly. Pan Slawek PAMIETA, ze na flondrze czytal o praskich przygodach Zycinskiego. Pan Slawek to wtedy nawet na portalach czytal! NASA mu dala dostep.


Zycinski w Pradze byl w 1992 roku, a flondra powstala w 1994.
Ja panu nie zabraniam uwielbienia czegokolwiek lub kogokolwiek ale swoim zwyczajem się pan znowu myli....jak zwykle   https://www.fronda.pl/a/nieznane-okolicznosci-zamachow-na-abp-zycinskiego,17755.html


Pan o tym czytales 20 lat po tych wydarzeniach, a piszesz jakby flondra prawie na zywo relacje zdawala.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #93 dnia: Listopada 18, 2020, 09:47:57 am »

Panie Hubertusie, ja panu jeszcze jedną zaskakującą informację podam. O drugiej wojnie punickiej też sobie czytałem w internetach. Gwarantuje panu, że w tamtych czasach nie tylko internetu ale i elektrycznośći jeszcze nie odkryto. Nie wierzy pan staremu, to proszę młodszych zapytać. Pan, pamiętam, pochwalił się swego czasu swoim szerokim wykształceniem, ja na pana miejscu domagałbym się zwrotu pieniędzy, bo pana oszukali a pan im uwierzył.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #94 dnia: Listopada 18, 2020, 10:04:58 am »

Uwielbiam, jak starszym ludziom sie w glowach miesza a jeszcze bardziej, jak uwazaja sie za inteligentow bez szkoly. Pan Slawek PAMIETA, ze na flondrze czytal o praskich przygodach Zycinskiego. Pan Slawek to wtedy nawet na portalach czytal! NASA mu dala dostep.


Zycinski w Pradze byl w 1992 roku, a flondra powstala w 1994.
Ja panu nie zabraniam uwielbienia czegokolwiek lub kogokolwiek ale swoim zwyczajem się pan znowu myli....jak zwykle   https://www.fronda.pl/a/nieznane-okolicznosci-zamachow-na-abp-zycinskiego,17755.html


Pan o tym czytales 20 lat po tych wydarzeniach, a piszesz jakby flondra prawie na zywo relacje zdawala.
Panie Hubertusie, tak już jest, że wydarzenia muszą najpierw zaistnieć aby o nich informować. Inna sprawa czy takie info kiedykolwiek się pojawi w ogóle. Nie wiem czy to dobrze czy żle ale już tak jest.by Były próby przełamania takiego zwyczaju. Na przykład Leonid Brezniew swego czasu zadzwonił do przewodniczącgo wszechzwiązkowego komitetu miar i wag z żądaniem ujednolicenia czasu na całym świecie. Ten zakłopotany zaczął coś bełkotać o południkach, wschodach i zachodach księżyca. W końcu nabrał odwagi i pyta, a na co wam to towarzyszu sekretarzu generalny? No bo dzwonię do Indiry Ghandi czy Fidela Castro z życzeniami urodzinowymi a tam juz po urodzinach. Dzwonie do Watykanu z kondolencjami z powodu zamachu, a tam jeszcze zamachu nie było
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #95 dnia: Listopada 18, 2020, 10:40:00 am »

Panie rysiu, z tym coś tam było jak był patriarchą Mediolanu, to podobna sytuacja jak z tw filozofem w Pradze. Milicja zatrzymała Montiniego jak się włóczył "po cywilu" z podejrzanymi typami w podejrzanych miejscach.
Przeciez w Pradze byl zamach na TW Filozofa - tak o tym wtedy, w polowie lat dziewiecdziesiatych, pisaly media - wlacznie z Gosciem Niedzielnym ;). Pamietam jak dzis.
Też pamiętam, proszę księdza. Było to w epoce przed-dżipieesowej i ekscelencja postanowił per per pedes nawigować swojego kierowcę. Okazał sie jednak szybszy od samochodu i zapędził się w ciemną uliczkę, zapewne z zakazem wjazdu, i tak padł ofiarą rzeziemieszków, sorry, rzezikrzyżyków, bo zerwali mu ozdobę garnituru czyli pektorał i puturbowali go przy okazji. Taką prawdę całą dobę przekazywał nie tylko Gość ale i inne pobożne wydawnictwa i portale. Ja Flondre jeszcze pamiętam z takim doniesieniem.

Dalej to wisi jako cała prawa, tylko prawda i tischner prawda: https://www.gosc.pl/doc/1075667.Zamachy-na-bpa-Zycinskiego
Ale to jest już w wersji Killerów Dwóch.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #96 dnia: Listopada 18, 2020, 12:01:19 pm »


Dalej to wisi jako cała prawa, tylko prawda i tischner prawda: https://www.gosc.pl/doc/1075667.Zamachy-na-bpa-Zycinskiego
Ale to jest już w wersji Killerów Dwóch.


Pan uwaza, bo wpadnie rodzina i pana do sadu podzadza za wykrzystywanie wizerunku:
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/rodzina-ks-tischnera-pisze-list-ws-planowanych-rekolekcji-goralskich/yqt9drx,79cfc278
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #97 dnia: Listopada 18, 2020, 12:14:26 pm »


Dalej to wisi jako cała prawa, tylko prawda i tischner prawda: https://www.gosc.pl/doc/1075667.Zamachy-na-bpa-Zycinskiego
Ale to jest już w wersji Killerów Dwóch.

Pan uwaza, bo wpadnie rodzina i pana do sadu podzadza za wykrzystywanie wizerunku:
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/rodzina-ks-tischnera-pisze-list-ws-planowanych-rekolekcji-goralskich/yqt9drx,79cfc278

Zaprawdę powiadam ci dziś: nie znam człowieka!
Naprawdę nie wiem jakimi ścieżkami chodzi pański mózg, że powiązał moją wypowiedź z jakimś niszowym księdzem T. o którym pierwsze słyszę.  :o
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #98 dnia: Listopada 18, 2020, 12:30:53 pm »

Oj Panie Angelusie, nie taki znowu niszowy. Jak pan wie już od pana Hubertusa, jestem w wieku podeszłym(ciągle młodszym jednak od Kuby w.) i pamiętam, że ks. Tischner nadawał ton tzw. narracji. Mało tego, załapalem się jeszcze na zajęcia z ks. Tischnerem, przybliżał nam prolom zalety "filozofii" Martina Bubera. Do dzisiaj spotykam starszych od siebie, co to wspominają jaki to fajny chłop był. Rodzina Tischnerów z rozpędu może też pozwać Sławomira "Centkiewicza" -copyright Lech Bolesław Wałęsa, bo coś on tam wypisuje nie apropos o tym świętym Podhala.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #99 dnia: Listopada 18, 2020, 15:00:50 pm »

Nie będziemy się tu licytować na wiek bo mógłby Pan przegrać.
Ja właśnie z racji wieku zasłaniam się niepamięcią/niewiedzą co do ks. Tischnera (można powiedzieć, że biorę przykład z Kardynała Dziwisza).

A poważnie to nigdy jakoś nie zrozumiałem fenomenu ks. Tischnera - ale to już temat nie na ten wątek.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #100 dnia: Listopada 18, 2020, 22:55:18 pm »

GazWyb nie jest medium, ktore dba o prawde, ale o jej dostosowanie do swojej wizji swiata.

A któreż medium nie robi tak?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #101 dnia: Grudnia 08, 2020, 12:49:33 pm »

Jak Państwu się podobał Ojciec Tadeusz Jak Prometeusz - jak ładnie wystąpił na corocznym spędzie rocznicy Radia Maryja?
Z tego co powiedział zrozumiałem, że w trakcie Mszy kontaktował się z nim Janiak i to było impulsem do wywnętrzenia się z przemyśleń.

Wygląda, że niepotrzebnie to gadał w ogóle - sprawa miała szansę przyschnąć jak gó.... glina na murzyńskiej lepiance i jakoś by to było.
Ok, może nie budowali byśmy na skale ale też nie tak całkiem na pisaku. Taka glina jak uschnie to ponoć nawet trzyma.

No ale musiał chlapać ozorem i oficjele poczuli się zobligowani do dania głosu:
https://www.pch24.pl/burza-po-slowach-o--tadeusza-rydzyka--zakonnik-odniosl-sie-do-sprawy,80458,i.html
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #102 dnia: Grudnia 08, 2020, 13:12:21 pm »

Cytuj
Wygląda, że niepotrzebnie to gadał w ogóle - sprawa miała szansę przyschnąć jak gó.... glina na murzyńskiej lepiance i jakoś by to było.

Ładnie żeście to Towarzyszu ujęli. Krótko i w dziesiątkę:
 
Posoborowie buduje na twardej kupie g...na - i nie jest to jego ostatnie zdanie. Ważne tylko by wytresowani w posłuszeństwie wierni udawali, że nic a nic nie czują. Z czasem g. przysycha i taki Janiak wraca z ławki kar na lodowisko i gra dalej. Za nierozdrapywanie ran tzn g..na, KEPscy zrewanżują się władzy apelem o zgłaszanie się do szczepień. Ręka gów rękę myje - tak trzymać Towarzysze!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #103 dnia: Grudnia 08, 2020, 19:56:52 pm »

O. Rydzyk przeprasza za swoją wypowiedź

(...)

https://ekai.pl/o-rydzyk-przeprasza-za-swoja-wypowiedz/
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #104 dnia: Grudnia 21, 2020, 08:10:00 am »

Kardynał Stanisław Dziwisz na antenie telewizji Trwam oświadczył, że przebacza ojczyźnie, która już "nie widzi", że poprzez służbę papieżowi służył Polsce.

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-kardynal-stanislaw-dziwisz-przebaczam-mojej-ojczyznie,nId,4938700

I co? Jak się teraz czujecie? Już nie widzicie! Rzucacie w niego a on wam wybacza!
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!