Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:26:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca  (Przeczytany 2812 razy)
mabalcer
bywalec
**
Wiadomości: 73

« dnia: Listopada 01, 2013, 14:46:10 pm »

Warunkami aby to nabożeństwo się powiodło, jest:

-w 1 soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi,
- przyjąć Komunię Św. w tej intencji,
-odmówić 5 tajemnic różańcowych,
- przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji,

Ostatni punkt sprawia mi najwięcej kłopotu. W jaki sposób przeprowadzić taką medytację, aby była skuteczna? Czy mogą to być jakieś własne przemyślenia, czy trzeba się wspomóc jakimiś rozważaniami? Czy są jakieś gotowe schematy, jak takie rozważanie poprowadzić?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 01, 2013, 16:18:01 pm »

Z książeczki "Nabożeństwo pierwszych sobót":

Następnym elementem tego nabożeństwa jest rozważenie jednej lub kilku tajemnic różańcowych w ciągu przynajmniej 15 minut. O tym rodzaju modlitwy Maryja powiedziała, że jest "dotrzymaniem Jej towarzystwa". Jako pomoc w rozmyślaniu można uważnie przeczytać odpowiadający danej tajemnicy fragment Pisma świętego lub książki, wysłuchać konferencji lub kazania. Temu rozważaniu także powinna towarzyszyć intencja wynagradzająca.

Dobrze jest też odmówić Litanię do Niepokalanego Serca Maryi:
http://www.radoslaw.home.pl/modlitewnik/litanie/serce_maryi_newman.htm
Uwaga, są różne wersje tej litanii, wersja zalinkowana została ułożona przez bł. kard. Newmana.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2013, 16:21:54 pm wysłana przez tytanik404 » Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 01, 2013, 19:01:07 pm »

Cały Różaniec trzeba odmówić, a nie jedną część.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 01, 2013, 19:46:49 pm »

Cały Różaniec trzeba odmówić, a nie jedną część.
Ma Pan na to źródło?
Bo wszystkie źródła internetowe, a na szybko sprawdziłem ze dwadzieścia stron, mówią o jednej części
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 02, 2013, 06:55:45 am »

Cały Różaniec trzeba odmówić, a nie jedną część.

wg różnych źródeł (w tym całkiem wiarygodnych), np tego:

http://www.fatimacrusader.com/geof/IV.asp

Matka Boża wymieniła 5 dziesiątków różańca jako wystarczające. Proszę podać źródło, że ma być cały różaniec (3 x 5 x 10).
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 04, 2014, 17:46:06 pm »

Warunkami aby to nabożeństwo się powiodło, jest:
(...)
- przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji,

Ostatni punkt sprawia mi najwięcej kłopotu. W jaki sposób przeprowadzić taką medytację, aby była skuteczna? Czy mogą to być jakieś własne przemyślenia, czy trzeba się wspomóc jakimiś rozważaniami? Czy są jakieś gotowe schematy, jak takie rozważanie poprowadzić?

Rozmyślania tajemnic różańcowych na I Sobotę Miesiąca
(...)
http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/rozmyslania-tajemnic-rozancowych-na-i-sobote-miesiaca,10526.html


Nastał czas działania

Episkopat Polski włącza fatimskie nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w program duszpasterski Kościoła w naszym kraju. Od zaangażowania każdego z nas zależy, jak wielu Polaków będzie je praktykować

Wiele wskazuje na to, że w Polsce wchodzimy w nowy etap krzewienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski włączyła tematykę związaną z Wielką Nowenną Fatimską i tym nabożeństwem do oficjalnego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2014/2015.
(...)
http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/66931,nastal-czas-dzialania.html


Oby zaczęli działać!
Zapisane
bocian
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 13, 2017, 21:51:07 pm »

Cały Różaniec trzeba odmówić, a nie jedną część.
Ma Pan na to źródło?
Bo wszystkie źródła internetowe, a na szybko sprawdziłem ze dwadzieścia stron, mówią o jednej części

Znalazłem tutaj http://militia-immaculatae.org/nabozenstwo-pierwszych-sobot-miesiaca/ taki cytat:

„Córko moja, spójrz na Serce moje otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność w każdej chwili wbijają. Przynajmniej ty pociesz mnie i przekaż, że tym wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy, w pierwsze soboty, wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowymi, w intencji zadośćuczynienia mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”

Jednocześnie na tej samej stronie w warunkach jest mowa o części Różańca (rozumiem że chodzi o cząstkę, np tajemnice chwalebne)

Też zacząłem mieć wątpliwości. Ktoś wie w końcu na pewno jak to ma być?
Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 12, 2017, 09:14:13 am »

Ja chodzę na te nabożeństwa do kaplicy Bractwa FSSPX w Niemczech. U nas jest tak, że w sobote najpierw jest msza a po mszy jest wystawienie i wtedy odmawiamy cały różaniec, wszystkie tajemnice, ksiądz prowadzi modlitwe i rozważa "na głos", po czym jest zawsze chwila ciszy i każdy rozważa po swojemu w duchu.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 12, 2017, 11:01:20 am »


Jednocześnie na tej samej stronie w warunkach jest mowa o części Różańca (rozumiem że chodzi o cząstkę, np tajemnice chwalebne)

Też zacząłem mieć wątpliwości. Ktoś wie w końcu na pewno jak to ma być?


Chodzi o jedną cząstkę różańca czyli pięć tajemnic - tajemnice chwalebne (w soboty odmawiamy tajemnice chwalebne), a następnie (kiedy czas pozwala, nie musi byc zaraz po różańcu) przez kwadrans, rozważać 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 12, 2017, 18:57:19 pm »

Od pierwszej soboty czerwca nabożeństwo 5 pierwszych sobót jest w Wielgolesie, jak podał to już na fk Pan ParafianinMM w wątku wielgoleskim.
Różaniec,  rozważania, wystawienie Największego Sakramentu, następnie w tym czasie spowiedz, a następnie Missa Tridentina.
Zapisane
Trydent Przemyska
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 12, 2017, 23:29:55 pm »

https://youtu.be/scoIdjxzVOY

Dobrze powiedziane o Świętej Trójcy.
Zapisane
bocian
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 27, 2017, 16:46:00 pm »


Jednocześnie na tej samej stronie w warunkach jest mowa o części Różańca (rozumiem że chodzi o cząstkę, np tajemnice chwalebne)

Też zacząłem mieć wątpliwości. Ktoś wie w końcu na pewno jak to ma być?


Chodzi o jedną cząstkę różańca czyli pięć tajemnic - tajemnice chwalebne (w soboty odmawiamy tajemnice chwalebne), a następnie (kiedy czas pozwala, nie musi byc zaraz po różańcu) przez kwadrans, rozważać 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Prosze Pani ja to akurat rozumiem. Jednak chodzi mi o różnicę w tym co powiedziała NMP (Różaniec), a warunkami podawanymi zbiorczo przez redaktorów broszur pism i stron internetowych (cząstka Różańca

Ja chodzę na te nabożeństwa do kaplicy Bractwa FSSPX w Niemczech. U nas jest tak, że w sobote najpierw jest msza a po mszy jest wystawienie i wtedy odmawiamy cały różaniec, wszystkie tajemnice, ksiądz prowadzi modlitwe i rozważa "na głos", po czym jest zawsze chwila ciszy i każdy rozważa po swojemu w duchu.
Dziękuję za potwierdzenie. Czyli nabożeństwo jest wg słów NMP -> Różaniec (czyli całość)?
Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 01, 2017, 17:34:18 pm »

Musze skorygować: odmawiamy 1 tajemnicę, czyli 5 dziesiątków, po mszy. Msza sie zaczyna o 8, konczy na krótko przed 9 a potem różaniec z rozważaniami. Dzisiaj była np. bolesna. Tyle, że trwa to u nas jakie 1,5 godziny, konczy sie wiech ok 10.20.

Z tego co poczytałem teraz w necie, jedna tajemnica czyli 5 dziesiatków jest ok.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!