Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:36:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Fronda" jest "Neo"???
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Fronda" jest "Neo"???  (Przeczytany 2540 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Maja 25, 2009, 21:44:21 pm »


"Wspólnoty spotykają się na swych Eucharystiach w sobotnie wieczory. „Przynajmniej nie można o nas powiedzieć, że jesteśmy niedzielnymi katolikami” – śmieje się Grzegorz Górny, szef „Frondy”. I co tu dużo mówić, ma rację."
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&cr=3&kolej=0&art=1233849413&dzi=1104764436&katg=

Jakoś coś mi na Forum Frondy nie pasowało - zaskakiwało chamstwo, głupoty jakaś sekciarska atmosfera i nieprzejednanie...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 25, 2009, 21:48:59 pm »

O neo Frondy już dawno słyszałem.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 25, 2009, 22:02:28 pm »

W jednym z poprzednich numerów był wywiad z Kiko... wtedy sobie pomyslałem: to nie mój świat.

Ciekawe czy neonowa doktryna, neońskie widzenie Kościoła czy neoteologia w jakiś sposób wywierają wpływ na linię redakcyjną pisma? nigdy go nie czytałem, zatem nie umiem nawet sugerować kierunku poszukiwań.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2009, 22:05:00 pm wysłana przez Edi » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 25, 2009, 22:04:41 pm »

Skompromitowali się w czasie nagonki na Ś.P. Księdza Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego.Nr 17/18 z 1999 roku. Najpierw wydrukowali paskudne listy biskupów Stafforda+Ryłki i Glempa a potem po faryzejsku te kartki skleili.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 25, 2009, 22:21:55 pm »


"Wspólnoty spotykają się na swych Eucharystiach w sobotnie wieczory. „Przynajmniej nie można o nas powiedzieć, że jesteśmy niedzielnymi katolikami” – śmieje się Grzegorz Górny, szef „Frondy”. I co tu dużo mówić, ma rację."
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&cr=3&kolej=0&art=1233849413&dzi=1104764436&katg=

Jakoś coś mi na Forum Frondy nie pasowało - zaskakiwało chamstwo, głupoty jakaś sekciarska atmosfera i nieprzejednanie...

dokładnie to samo mówią niektkórzy o tym forum...
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 25, 2009, 22:28:49 pm »

Skompromitowali się w czasie nagonki na Ś.P. Księdza Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego.

Nie znam tej sprawy, czy mógłbym prosić o rozwinięcie?
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 25, 2009, 22:44:06 pm »

Utożsamianie Forum Frondy = neoni jest błędem.

Ostatni długi wątek na FF o neonach, został zaczęty przez Dextimusa z KNO (tutaj znanego chyba jako Pan PJO) i w ogólności był zdominowany przez jednak tradsów chyba. Zresztą jednym z klasycznych pytań „wstępnych” na FF jest „Neon czy Trads?”. Pewnie użytkownicy FF z dłuższym stażem mogą napisać coś więcej - ja tam komentuję od niedawna, choć przeglądam już od dłuższego czasu.

Nie wiem też czy słuszne jest utożsamianie czasopisma z tworem pod tytułem Forum Frondy. FF to zjawisko baaaardzo specyficzne w polskim internecie i to co na pozór wydawać się nam może chamstwem, tam jest często elementem tamtejszego slangu, zwyczaju.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Maja 25, 2009, 23:57:41 pm »

Fronda to miejsce, gdzie neonów niemożebnie biją (nie napiszę, kto zasługuje na MVP, bo kazdy uczestnik tych potyczek wie)

pozyteczne miejsce :))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 26, 2009, 09:05:04 am »

Nie wiem też czy słuszne jest utożsamianie czasopisma z tworem pod tytułem Forum Frondy.

Istotne pytanie. Jednak by być choć odrobinę wiarygodnymi muszą mieć jakiś wentyl przyzwoitości dla przyperfumowania odorku unoszącego się nad forami modrowanymi przes osoby pokroju tekillerów, wojtków37 czy tomaszów32.

Ad Pan Edi: Szukam, gdzieś na Fidelitasie cytowałem oba listy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 27, 2009, 05:51:28 am »

Sa neoni na FF, ale zdecydowanie jest to forum konserwatywne, radykalne, fundamentalistyczne, brawarystyczne i tradycjonalistyczne.  ;) A już na pewno nie neońskie.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Maja 27, 2009, 11:17:22 am »

Cytuj
Cytat: Hyacinthus Stanislaus  Maj 25, 2009, 22:44:06
Nie wiem też czy słuszne jest utożsamianie czasopisma z tworem pod tytułem Forum Frondy.

Istotne pytanie. Jednak by być choć odrobinę wiarygodnymi muszą mieć jakiś wentyl przyzwoitości dla przyperfumowania odorku unoszącego się nad forami modrowanymi przes osoby pokroju tekillerów, wojtków37 czy tomaszów32.

Cytuj
Fronda to miejsce, gdzie neonów niemożebnie biją (nie napiszę, kto zasługuje na MVP, bo kazdy uczestnik tych potyczek wie)

Słowo "wentyl bezpieczeństwa" to chyba najlepsze określenie na Frondę.
Świetne są akcje poparcia/wsparcia organizowane dla ludzi przesiadujących u lewusów w W-wskim Sralonie. Oczywiście wszystko pod hasłem "biją naszych". I znowu słowo "naszych" można by na nowo przedefiniować  :)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Fronda" jest "Neo"??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!