Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 17, 2024, 21:05:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232144 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: "Rodzina dzisiaj nie istnieje" Sławomi Skiba klub Polonia Christiana
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Rodzina dzisiaj nie istnieje" Sławomi Skiba klub Polonia Christiana  (Przeczytany 1000 razy)
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« dnia: Października 02, 2013, 17:00:48 pm »

Zapraszam na otwarte spotkanie Poznańskiego Klubu Polonia Christiana, które odbędzie się 8 października o godzinie 19:00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu przy ulicy Lubrańskiego 1.

Zaproszonym gościem jest Sławomir Skiba - redaktor naczelny dwumiesięcznika Polonia Christiana.

Temat spotkania brzmi: "Rodzina dzisiaj nie istnieje"

Na spotkaniu zostanie podjęty temat wartości tradycji rodzinnych i ciągłości pokoleniowej. Zostanie także przeanalizowany problem budowania niezależności finansowej rodziny. Przedstawione zostaną tradycje ról jakie w budowaniu rodziny mieli kiedyś jej członkowie.

Poniżej fragment prelekcji Sławomira Skiby wygłoszony na podobnym spotkaniu:

"Nie mamy już dawnego pojęcia rodziny, pojęcia zawsze powszechnego u tych wszystkich ludów, które prawdziwie żyją i prosperują. Obecne pokolenie już je straciło przestając tworzyć wraz z poprzedzającymi go oraz wraz z następnymi pokoleniami tę jednorodną i solidarną całość, która w ciągu dziejów zachowała jedność pełną życia." (cyt. Ks. Henri Delassus - Duch rodzinny w domu, społeczeństwie i państwie)(...) Proszę odpowiedzieć sobie na kilka prozaicznych pytań: Czy my na przykład kultywujemy jakieś rodzinne tradycje? Takie, które są właściwe tylko naszej rodzinie i trwają przynajmniej już od czasów naszych dziadków.  A któż z nas może pochwalić się jakąś materialną pamiątką po swoim dziadku i jaka to pamiątka? Jakiej wartości? A jakie konkretne rzeczy odziedziczyliśmy po pradziadkach? Któż może się nimi poszczycić? I wreszcie, co może najważniejsze, kto z nas ma to szczęście mieszkać w swoim rodowym gnieździe - domu, w którym mieszkał jego dziadek. Wreszcie pytanie wybiegające w przyszłość: jakie dobra materialne pozostaną po naszych rodzicach i po nas w spadku dla naszych dzieci i wnuków. (...) My ludzie na początku 21 wieku nie tylko nie wiemy już co to znaczy rodzina ale obecnie nie ma już prawdziwych rodzin a jedynie małżeństwa z dziećmi.

Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań oraz dyskusji. Poniżej znajduje się link na stronę klubu na FB  zachęcam do zgłaszania uczestnictwa za pośrednictwem tego portalu:

https://www.facebook.com/events/544120558994464/

 
Zachęcam także do rozpromowania spotkania w obrębie Państwa środowisk, za co z góry dziękuję.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal www.PCh24.pl  oraz www.prawawielkopolska.pl
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: "Rodzina dzisiaj nie istnieje" Sławomi Skiba klub Polonia Christiana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!