Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:06:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy ..
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy ..  (Przeczytany 21453 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 06, 2020, 22:34:07 pm »

Nie, no ja przepraszam, bo jakoś nie pokojarzyłem. No szkoda chłopa, cos mu się w głowie porobiło albo juz tak miał wcześniej. Tak czy owak zal człowieka. Tak na marginesie, to ten ks. Wojdyła z Chicago chciał mnie do Ameryki sciągnąc. Po maturze zaraz byłem. Dzieki Bogu nie dali mi wizy, bo bym pewnie wylądował tam gdzie ten biedny ksiądz z wątasa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2020, 22:40:24 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 06, 2020, 22:49:33 pm »

Nie, no ja przepraszam, bo jakoś nie pokojarzyłem. No szkoda chłopa, cos mu się w głowie porobiło albo juz tak miał wcześniej. Tak czy owak zal człowieka. Tak na marginesie, to ten ks. Wojdyła z Chicago chciał mnie do Ameryki sciągnąc. Po maturze zaraz byłem. Dzieki Bogu nie dali mi wizy, bo bym pewnie wylądował tam gdzie ten biedny ksiądz z wątasa.
Bokotemt - ale czy ten Ksiądz Wojdyła nie był przypadkiem jakimś krewnym Jana Pawła II-ego? Na jakimś forum anglojęzycznym coś takiego czytałem.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 06, 2020, 22:51:41 pm »

Na pewno nie. Nawet o tym rozmawialiśmy i żartował, że nazwisko mu wiele drzwi otworzyło. Był to stary ubek spod Jasła. Brat chyba generałem w LWP był.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2020, 23:21:37 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 06, 2020, 23:08:26 pm »

Wygląda na to że nazwisko ks Wojdyły nadal figuruje  w spisie księży Diecezji Rzeszowskiej
https://diecezja.rzeszow.pl/kaplani-diecezji-rzeszowskiej/2/
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 21, 2020, 18:56:38 pm »

Cytuj
To nie była apostazja, lecz zerwanie jedności z Kościołem rzymskokatolickim – mówi nam w wywiadzie bp Andrzej Siemieniewski, komentując głośną sprawę odejścia ks. Jarosława Cieleckiego do innej wspólnoty religijnej. „Ufamy, że członkowie Domów Modlitwy św. Szarbela pozostaną w jedności z Kościołem katolickim” – napisali niedawno w komunikacie członkowie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.
https://pl.aleteia.org/2020/07/21/jesli-ktos-pojdzie-za-ks-cieleckim-wybierze-schizme-bp-siemieniewski-porzadkuje-sprawy-zwiazane-ze-sw-szarbelem-nasz-wywiad/?fbclid=IwAR2MX7c1uY3UtSwH7f8BcsAg-S-SBupBWzbcPui_6N69GXP-CdMd455KqQU#.XxaeA-BBkeg.facebook
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 27, 2020, 21:08:29 pm »

Sanktuarium św. Szarbela w Libanie reaguje na akt apostazji ks. Cieleckiego

Ks. Jarosław Cielecki nie jest upoważniony przez nasze Sanktuarium do prowadzenia działalności związanej z postacią św. Szarbela – podkreśla opat Tannous Nehme, przełożony klasztoru św. Marona (sanktuarium św. Szarbela) w Annaya (Liban) w liście z 22 lipca br. przesłanym do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji, porzucając Kościół rzymskokatolicki i przystępując do wspólnoty religijnej, która nie utrzymuje jedności z papieżem. Z tego powodu nie może on nadal sprawować duchowej opieki nad wiernymi Kościoła rzymskokatolickiego.
(...)
https://ekai.pl/sanktuarium-sw-szarbela-w-libanie-reaguje-na-akt-apostazji-ks-cieleckiego/
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 28, 2020, 11:18:04 am »

Rozśmiesza mnie, że posoborowcy nawet apostazji od schizmy nie odróżniają....  ;D
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 28, 2020, 19:00:52 pm »

Rozśmiesza mnie, że posoborowcy nawet apostazji od schizmy nie odróżniają....  ;D

Czyli to schizma?   Ale i pod apostazję to też podlega, jako schizmatyk, który odmawia uznawania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub odmawia utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo.

Apostazja - termin ten określa odstępstwo trojakiego rodzaju.

Apostazja! - ks. Grzegorz Śniadoch IBP
(...)
Przynależność do Kościoła opiera się na więzach wiary, sakramentów i zwierzchnictwa oraz wspólnoty. Utrzymywanie tej komunii jest jednym z podstawowych obowiązków każdego katolika.

Zatem obowiązek ten w najbardziej radykalny sposób narusza osoba, która dokonuje aktu odstępstwa od tej wspólnoty, bądź to jako apostata, który całkowicie porzuca wiarę chrześcijańską, bądź też jako schizmatyk, który odmawia uznawania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub odmawia utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo.
(...)
https://www.przymierzezmaryja.pl/uwaga--apostazja-,7836,a.html
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy .. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!