Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:36:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo przemalowane
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo przemalowane  (Przeczytany 14318 razy)
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 19, 2013, 10:12:08 am »

Przede wszystkim ekskomuniki nikt nie rzucał, i stary i nowy kodeks prawa kanonicznego stanowią jasno, że akt konsekracji biskupiej bez mandatu papieskiego mocą samego prawa powoduje, że i konsekratorzy i przyjmujący święcenia w karę tę popadają, czyli nakładają ją na siebie na własne życzenie, o czym w tym konkretnym wypadku wielokrotnie byli uprzednio przestrzegani.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 19, 2013, 11:30:13 am »

Przede wszystkim ekskomuniki nikt nie rzucał, i stary i nowy kodeks prawa kanonicznego stanowią jasno, że akt konsekracji biskupiej bez mandatu papieskiego mocą samego prawa powoduje, że i konsekratorzy i przyjmujący święcenia w karę tę popadają, czyli nakładają ją na siebie na własne życzenie, o czym w tym konkretnym wypadku wielokrotnie byli uprzednio przestrzegani.
Zgodnie z kan 1323 7°  nie zaciągnęli na siebie ekskomuniki.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 19, 2013, 12:11:40 pm »

Przede wszystkim ekskomuniki nikt nie rzucał, i stary i nowy kodeks prawa kanonicznego stanowią jasno, że akt konsekracji biskupiej bez mandatu papieskiego mocą samego prawa powoduje, że i konsekratorzy i przyjmujący święcenia w karę tę popadają, czyli nakładają ją na siebie na własne życzenie, o czym w tym konkretnym wypadku wielokrotnie byli uprzednio przestrzegani.

Pisałem kiedyś na blogu, że KPK 1917 i KPK 1983 są w tych dziedzinach zupełnie różne
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 19, 2013, 12:47:46 pm »

Pan z uporem maniaka pakuje tych, którzy zaskoczeni są zmianą linii FSSPX, do sedewakantystów i to w dodatku związanych z V-M.

Zdanie "twoja corka ubiera sie jak dziwka" nie jest tozsama ze zdaniem "twoja corka to dziwka". Nie potrafi pani zrozumiec najprostszych zdan. Nie ma mowy o zadnym "pakowaniu do sedewekantystow", a jedynie o fakt, ze obie frakcje uzywaja tych samych argumentow. Rownie bzdurnych.

W swoim zapale nie przyjmowania do wiadomości FAKTÓW

Jakich "faktow"? nikt nie podaje zadnych faktow, a jedynie absurdalne i bzdurne interpretacje na granicy psychiatryka. Zwiazek miedzy przeslanka (faktem) "Bractwo zmienilo wyglad stron internetowych" a konkluzja "Bractwo popadlo w modernizm" jest tak daleka, jak stad do Andromedy. Jezeli jakis zwiazek Pani widzi, to do Pani nalezy obowiazek podania przeslanek posrednich.

ks.Girouarda I ANI RAZU NIE ODNOSI SIE DO ARGUMENTÓW PRZEDSTAWIONYCH W TYM KAZANIU.

Prosze mi je podac, punkt po punkcie, a odniose sie, jesli jest do czego. Wiekszosc "argumentow", ktore slyszalem to sofistyka.

Zreszta czemu nie poprobowac tej samej metody polemicznej? Wezmy pani nick. Aeste. Czytam i co widze? Aeste. Z czym sie to kojarzy? To przeciez oczywiste : Satan. I wszystko jasne. Tylko przewrotny lefebrysta moze udawac, ze nie widzi tego niebitego faktu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2013, 23:30:07 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 19, 2013, 13:43:43 pm »


A pani caly cazs jest. Czyli faktycznie cos z tym Bractwem nie tak :)

Właśnie, chyba powinnam przeprowadzić się  gdzieś, gdzie nie ma "una cum..."  F.... .......który........ piłkę plażową kładzie na ołtarzu...
Może nie miałabym nerwicy......... Ani depresji. ................
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 19, 2013, 15:13:05 pm »

Zeby bylo smieszniej, to Bractwo Kaplanskie sw. Piusa X to jedynie nazwa zwyczajowa, publiczna, a prawdziwa nazwa tego zgromadzenia to Stowarzyszenie Apostolow Jezusa i Maryi.
Nie wiedziałem. W jakich okolicznościach używa się tej oficjalnej nazwy?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 19, 2013, 19:11:03 pm »

Zeby bylo smieszniej, to Bractwo Kaplanskie sw. Piusa X to jedynie nazwa zwyczajowa, publiczna, a prawdziwa nazwa tego zgromadzenia to Stowarzyszenie Apostolow Jezusa i Maryi.
Wygląda na to, że "ścisła obserwancja" już "przygarnęła" tę rzadko stosowaną nazwę: http://z10.invisionfree.com/Ignis_Ardens/index.php?showtopic=11584
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 20, 2013, 00:14:15 am »

i stary i nowy kodeks prawa kanonicznego stanowią jasno, że akt konsekracji biskupiej bez mandatu papieskiego mocą samego prawa powoduje, że i konsekratorzy i przyjmujący święcenia w karę tę popadają, czyli nakładają ją na siebie na własne życzenie, o czym w tym konkretnym wypadku wielokrotnie byli uprzednio przestrzegani.

Pisałem kiedyś na blogu, że KPK 1917 i KPK 1983 są w tych dziedzinach zupełnie różne

Kodeks z 1917 nie przewidywal kary ekskomuniki wbrew temu, co sie wydaje panu Rzadkowskiemu. Kara ta zostala wprowadzona dopiero za Piusa XII dekretem Kongragacji sw. Officjum z 9 kwietnia 1951 r. Na przyklad dekret z 1976 r. w kwestii swiecen w Palmar de Troya mowi wyraznie, ze "Biskupi, którzy wyświęcili innych biskupów, jak również sami wyświęceni biskupi, oprócz sankcji z Kan. 2370 i 2373, § 1 i 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, zaciągnęli na mocy samego faktu ekskomunikę zarezerwowaną w specjalny sposób Stolicy Apostolskiej"
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 20, 2013, 21:07:48 pm »

No patrzajcie  "przemalowane" i radosne  ;D

Niezapomniany wieczór z biskupem Fellay'em

http://www.laportelatine.org/activites/universites/udt2013/reportages_2013/report2013_01.php
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 21, 2013, 03:03:46 am »

 ;D Czy faktycznie dobry biskup Fellay i jeszcze lepszy Przełożony Generalny ma tyle powodów do radosnego ucztowania po wydarzeniach ostatniego lata? Ja na jego miejscu po "zwiedzeniu przez Rzym", wynikiem którego była strata jednego biskupa, wielu dobrych kapłanów, karmelitanek, wreszcie oddanych Tradycji wiernych, to bym nawet oczu podniesć nie smiała  ::)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2013, 03:10:32 am wysłana przez Aeste » Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 21, 2013, 03:16:22 am »

@ Aeste
A czy może Pani przytoczyć jakąś publiczną wypowiedź Jana Pawła II zawierającą jawną herezję?

"Wszyscy wierzymy w jednego Boga". Wybaczy Pan, że nie podam źródła, ale słowa te padały wielokrotnie podczas różnych publicznych wystąpień i należą już niemal do klasyki argumentów w w/w temacie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2013, 03:18:13 am wysłana przez Aeste » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 21, 2013, 10:42:07 am »

Taka anegdotka z zycia planktonowej prawicy : kiedy bodajze w 1990 r. Janusz Korwin-Mikke wnosil o usuniecie jednego z czlonkow UPR, to napisal : "nieobecnosc Kolegi X to tak, jakby przybylo nam 1000 nowych czlonkow".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 21, 2013, 10:47:55 am »

strata (...) karmelitanek
Można wiedzieć coś więcej? Nie słyszałem o tym.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 21, 2013, 11:01:04 am »

strata (...) karmelitanek
Można wiedzieć coś więcej? Nie słyszałem o tym.
Podbijam prośbę.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 21, 2013, 12:19:39 pm »

;D Czy faktycznie dobry biskup Fellay i jeszcze lepszy Przełożony Generalny ma tyle powodów do radosnego ucztowania po wydarzeniach ostatniego lata? Ja na jego miejscu po "zwiedzeniu przez Rzym", wynikiem którego była strata jednego biskupa,................................................................................................. , to bym nawet oczu podniesć nie smiała  ::)
Ano faktycznie jest powód do radości !  Zupełnie o tym radosnym, długo oczekiwanym przeze mnie wydarzeniu zapomniałam !
Jakby to była oczywista oczywistość...

kiedy bodajze w 1990 r. Janusz Korwin-Mikke wnosil o usuniecie jednego z czlonkow UPR, to napisal : "nieobecnosc Kolegi X to tak, jakby przybylo nam 1000 nowych czlonkow".

podobna sytuacja
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo przemalowane « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!