Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 13, 2024, 19:28:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232259 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo przemalowane
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo przemalowane  (Przeczytany 15067 razy)
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 14, 2013, 21:34:39 pm »

Proszę Pani, dzisiaj wiele osób wiedzę czerpie z Internetu. Tak już po prostu jest i jeśli ktoś usłyszy o "lefebvrystach" po raz pierwszy (i to najczęściej w połączeniu z epitetami takimi jak "sekta"), naturalne jest, że , jeśli będzie chciał czegoś się dowiedzieć, obejrzy Stronę internetową. Im lepiej i profesjonalniej przygotowana, tym lepiej dla Bractwa. Czasami chciałbym polecić moim znajomym tekst na stronie Bractwa, ale jeśli zobaczą stronę sprzed 10 lat od razu będą negatywnie nastawieni. I w imię czego?
Ot i całe sedno sprawy. Jeśli chce się Pani zamknąć w okopach i strzelać do wszystkiego co "nowe" - proszę bardzo, ale Bractwo najwyraźniej uznało, że trzeba nadążać za rozwojem środków masowego przekazu, by skutecznie trafić do dzisiejszych odbiorców. A że zatrudnili firmę do tego? To chyba dobrze, jeśli do modernizacji form przekazu podchodzą profesjonalnie, zlecając to tym, którzy się na tym wszystkim znają...

Cytat: Aeste
Jasne! Trzeba firmie zapłacić! Póki co w Polsce po staremu, ale i tu zastukają po haracz.
Oczywiście, że tak. Człowiekowi wszak należy się zapłata za wykonaną pracę - czyż nie? I co to ma wspólnego z haraczem?
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 14, 2013, 22:13:23 pm »

O, tu też jest ładnie! ;D

http://www.fssp.org/en/index.htm

http://www.fssp.org/fr/index.htm

http://www.fssp.org/de/index.htm

I jest jak w mordę strzelił : Priesterbrudreschaft
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2013, 22:16:12 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 14, 2013, 22:29:09 pm »

Cytuj
Ot i całe sedno sprawy. Jeśli chce się Pani zamknąć w okopach i strzelać do wszystkiego co "nowe" - proszę bardzo, ale Bractwo najwyraźniej uznało, że trzeba nadążać za rozwojem środków masowego przekazu, by skutecznie trafić do dzisiejszych odbiorców. A że zatrudnili firmę do tego? To chyba dobrze, jeśli do modernizacji form przekazu podchodzą profesjonalnie, zlecając to tym, którzy się na tym wszystkim znają...

Jeśliby Pan wysłuchał kazania ks.Girouarda nie pisałby Pan takich bzdetów, zwłaszcza o okopach. W FSSP jest nowocześniej i jakoś tłoku nie ma. Może więc to nie w tym szczególe tkwi diabeł? Od kiedy to FSSPX zabiegało o świat i splendory i to za cenę milczenia w pewnych ISTOTNYCH kwestiach? Odpowiem Panu, od 2006 roku ta linia stała się widoczna, no ale Pan jeszcze zapewne wtedy mleko pod wąsem ocierał. Tradycja w Polsce jest bardzo młoda i wielu wiernym można wszystko wcisnąć, zwłaszcza jak nie znają języków obcych.
Zapisane
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 14, 2013, 23:37:28 pm »

Można prosić o link do tego kazania?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 14, 2013, 23:57:19 pm »

Nie rozumiem problemu pani/pana Aeste. Co jest złego bardziej profesjonalnym zaprojektowaniu strony internetowej?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 15, 2013, 00:05:01 am »

Nie rozumiem problemu pani/pana Aeste. (...)

Ja też nie. Pewnie obstrukcja, dlatego nie pomogły leki proponowane przez poprzedników. Trzeba zastosować Laxigen.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 15, 2013, 04:11:51 am »

Kto z tych kompetentnych tradi-farmaceutów wysłuchał kazania? Ręka do góry!  ;D

Link jest tutaj, zamieszczam po raz drugi:

http://www.youtube.com/watch?v=fKAEO1VQCTc

Problem jak widać nie jest stricte estetyczny ( wygląd strony) lecz doktrynalny.  ::)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 04:19:20 am wysłana przez Aeste » Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 15, 2013, 09:16:45 am »

Pani Aeste, mi się nie podoba szata graficzna tej nowej strony(np. za zimna kolorystyka i mało elementów nawiązujących do tematyki strony), ale odnoszę wrażenie, że na siłę szuka pani czegoś, żeby dokopać Bractwu za rzekomy modernizm. Co do kwestii Piusbruderschaft/Priesterbruderschaft powiedziano już wystarczająco(dobrze to wyjaśnił pan Fons Blaudi) - zamiennie stosowane są różne warianty nazwy.
Rozumiem zasadną krytykę tam, gdzie faktycznie coś jest nie tak, w końcu kierownictwo FSSPX nie jest nieomylne, ale księża wyrzuceni z FSSPX też nie są nieomylni, nie można traktować każdego ich słowa jak prawdy objawione.
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 15, 2013, 13:34:09 pm »

Niestety, wygląda na to, że też nie wysłuchała PAni kazania.  :( A jest krótkie. I treściwe, nie ma w nim nic personalnego. Same fakty. Smutne fakty. Ksiądz Girouard nie szuka własnej chwały, ani poklasku. Wybrał trudną drogę, chociaż do końca proponowano mu luksusy pięknego przeoratu pod Montrealem, zabezpieczenie finansowe etc. w zamian za ...milczenie. Podobno jesteśmy w FSSPX dla Prawdy, podobno dla bezkompromisowej walki z przejawami modernizmu w posoborowym Rzymie?
Otóż wygląda na to, że walka się skończyła. Pozostawia się nam tylko piękno, podobnie jak w zgromadzeniach związanych z ED. Przynajmniej oficjalnie ma tak wyglądać. Podobno Rzym to już prawie trup, nie kopie się umierającego. Zamiast krtytykować kolejne skandale i postępujący kryzys w KK, mamy się zachwyca chorałem gregoriańskim, pięknem liturgii, sztuki i wąchać kadzidło.Tak doradziła firma "przemeblowująca" strony FSSPX po sześciogodzinnej dyskusji w Menzingen. Firma, którą sprowadził na Bractwo urzędujący jeszcze wtedy w Holandii?Belgii ks.Wegner. To on osobiście wyjaśnił kulisy przdsięwzięcia ks. Girouard. Ta nowa linia ma nam rzekomo przyciągnąć rzesze nowych wiernych...Ta firma to coś więcej niż profesjonalna grafika. Grafików komputerowych wysokiej klasy jest związanych Z Bractwem niemało. Czyż nie uczciwiej byłoby dać im zarobić?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 13:47:18 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 15, 2013, 13:59:44 pm »

Ciekawe to kazanie i proszę o wybaczenie, gdyż po prostu w moim pierwszym komentarzu nie zrozumiałem o co chodzi.
Rzeczywiście, brzmi to niebezpiecznie, ale (moim zdaniem) chodzi tu tylko o różnice w przekazie, nie w doktrynie. Żeby nie skupiać się na ATAKOWANIU KOŚCIOŁA POSOBOROWEGO, tylko na ukazaniu PIĘKNA TRADYCJI, jako tego na pierwszym miejscu.
Proszę zwrócić uwagę na to, że ma to sens. Ciężej bedzie przyciągać do Tradycji ludzi z kurczącego się i ewoluującego w jakąś organizację społeczno-charytatywną Kościoła Posoborowego. Znane są przypadki nawróceń protestantów przez same PIĘKNO Mszy Trydenckiej, więc może warto iść tą drogą.
Oczywiście, chodzi też o to, aby w pogoni za pięknem opakowania nie zagubiono treści Bractwa. Bo to nie jest Coca-Cola, aby patrzeć na nie z czysto marketingowo-świeckiego punktu widzenia. Mam nadzieję, że walka się nie skończyła, a zmniejszy się jedynie częstotliwość ataków, jeśli rzecz jasna zostanie to uznane za słuszne
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 15, 2013, 14:16:42 pm »

Daj Boże, by ta nowa linia się sprawdziła! Będziemy wołać: choźcie do nas! U nas jest PIĘKNIE! Może przyjdą ci, którym nie podoba się ich: chodźcie do nas! U nas jest WESOŁO!
Do tej pory wszysko zaczynało się od PRAWDY. Może sprawdzi się piękno w służbie tejże?

Czy to jest sterylne piękno:
http://sspx.org/en/hom-slide-august
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 15, 2013, 14:27:53 pm »

Dziękuję Panu ereandel za jedyny na poziomie wpis w tej całej dyskusji, tym bardziej, że jest Pan, podobnie jak ja, początkujący tutaj. Przecież w tym zagubionym i poszarpanym świecie my wszyscy nie znaleźliśmy się tu przypadkowo. Zauważyliśmy dzięki łasce Bożej, a nie własnej pysze opartej na ułomności naszych ludzkich rozumków, co się wyrabia w posoborowym Kościele. Przyszliśmy po Prawdę, która jest Drogą Chrystusa i podążających za Nim. Tradycja niejedno ma imię, jest rozproszona, a najgorsze, że skłócona. Czy to nie jest też jakaś czarcia metoda?

Ubolewam tylko, że większość wpisów na tym nienajgorszym przecież forum ( gdyby tak nie było nie zaglądalibyśmy tu tak skwapliwie) dotyczy spraw naprawdę drugorzędnych. No i te karczemne przytyki. Jeszcze raz dziękuję Panu za KULTURĘ.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 15, 2013, 22:13:48 pm »

Pani "Aeste" może mnie Pani uświadomi, w tych w pewnych ISTOTNYCH kwestiach - jak pani napisała - o jakie to ISTOTNE kwestie Pani chodzi - pomijam te zmiany graficzne stron - co takiego konkretnie się zmieniło?, w czym to  Menzingen (bo wnioskuję z Pani wypowiedzi, że to tam jest to całe zło zmian, reform, etc ...) odeszło od nauki abp Lefebvre?, na jakie układy poszło z Rzymem?
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 16, 2013, 00:24:25 am »

Droga Pani Mamo, podaję tylko główne przesłanie kazania: zmianę linii postępowania-Bractwo ma nie "straszyć" ogromem wymagań wobec wiernych, nie krytykować umierającego (szczególnie na Zachodzie) KK, nie wytykać mu błędów, a raczej zachwycać się pięknem Tradycji-chorałem, liturgią-i tym przyciągać potencjalnych wiernych. Temu ma służyć m.in. szata graficzna nowych stron internetowych i ogólnie media FSSPX. Być może będą one też bardziej "zcentralizowane"? Zobaczymy...

Ogólnie trzeba przeczytać chociażby  "Podróż duchową " Lefebvre'a, ostatnie dzieło i  praktycznie testament duchowy, może najbardziej aktualny utwór wobec postępującego rozkładu Kościoła posoborowego, żeby wiedzieć przed czym Abp przestrzegał i co zalecał. Przecież to nie ja od siebie piszę.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2013, 00:26:07 am wysłana przez Aeste » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 16, 2013, 18:31:04 pm »

odnoszę wrażenie, że na siłę szuka pani czegoś, żeby dokopać Bractwu za rzekomy modernizm.

Wrazenie to odnosilem kiedys. Teraz mam przekonanie graniczace z pewnoscia. W argumentacji staczaja sie na poziom Virgo-maria, ktore wkejalo zdjecia Benedykta XVI w czerwonych butach, by "udowodnic", ze jest pederasta. Tu mamy podobna argumentacje : strona internetowa. nowoczesna (ang. modern) = modernisci (ang. modernists). Przykro to powiedziec, ale wiekszosc argumentacji jest w tym stylu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo przemalowane « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!