Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 21:59:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Msza Św. wg Mszału św. Piusa X (do 1954 r.)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj
Autor Wątek: Msza Św. wg Mszału św. Piusa X (do 1954 r.)  (Przeczytany 34526 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #150 dnia: Lipca 30, 2009, 00:54:23 am »

Oj panie Kalistrat, panie Kalistrat, walnął pan jak chory w kubeł. Absolutnie się z panem nie zgadzam.
Wolałbym tak "celebrowaną liturgię w domu na stole" niż NOM w bazylice.
Kwestia uwarunkowań.
W podobnej Mszy św. sprawowanej przez jednego z księży FSSPX uczestniczyłem nim w Łodzi powstała kaplica tegoż bractwa.
A co? Może miał wystąpić do lokalnego biskupa o użyczenie ołtarza głównego w katedrze?
I pan ma tu czelność mówić o bezczeszczeniu Ciała i Krwi Pańskiej? To może do KNO pana skierować?  Tam nie bezczeszczą?
Ale się uśmiałem.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #151 dnia: Lipca 30, 2009, 08:06:12 am »

Ks. Wesołek podobnie w Kaliszu w mieszkaniu odprawił tuż po przejściu do FSSPX. A rok wcześniej ks. Stehlin. Kaplice są dostępne dla neonów np. a nie dla nas.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #152 dnia: Lipca 30, 2009, 08:40:35 am »

Oj panie Kalistrat, panie Kalistrat, walnął pan jak chory w kubeł. Absolutnie się z panem nie zgadzam.
Wolałbym tak "celebrowaną liturgię w domu na stole" niż NOM w bazylice.
Kwestia uwarunkowań.
W podobnej Mszy św. sprawowanej przez jednego z księży FSSPX uczestniczyłem nim w Łodzi powstała kaplica tegoż bractwa.
A co? Może miał wystąpić do lokalnego biskupa o użyczenie ołtarza głównego w katedrze?
I pan ma tu czelność mówić o bezczeszczeniu Ciała i Krwi Pańskiej? To może do KNO pana skierować?  Tam nie bezczeszczą?
Ale się uśmiałem.


Ale jakiś mniejszy stolik na ampułki, książeczki itp. chyba nie przekracza możliwości ks. Trytka. No chyba że nie ma ministranta, wtedy jest to dopuszczalne.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #153 dnia: Lipca 30, 2009, 08:54:03 am »

No tak. Ks. Wesołkowi ja służyłem i wszystko było z boku.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #154 dnia: Lipca 30, 2009, 10:07:42 am »

Pan zwróci uwag, że "stół ołtarzowy" wydaje się mieć boczną krawędź prostą, zaś stół na którym stoją ampułki ma krawędź zaokrągloną. Może to nie ten sam stół?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #155 dnia: Lipca 30, 2009, 11:14:07 am »

@ Fidelis
"Wolałbym tak "celebrowaną liturgię w domu na stole" niż NOM w bazylice."
Tak? To proszę powiedzieć, czy woli Pan Mszę u katolików, czy u schizmatyków?

"W podobnej Mszy św. sprawowanej przez jednego z księży FSSPX uczestniczyłem nim w Łodzi powstała kaplica tegoż bractwa." A dostrzega Pan kolosalną różnicę między księdzem FSSPX a księdzem Trytkiem?

"I pan ma tu czelność mówić o bezczeszczeniu Ciała i Krwi Pańskiej? To może do KNO pana skierować?  Tam nie bezczeszczą?
Ale się uśmiałem."
Mam! To o bezczeszczeniu odnosi się nie do ampułek na ołtarzu, bo to jest raczej szczegół, ale do osoby celebransa-świętokradcy, który w stanie grzechu ciężkiego odprawiać Przenajświętszą Ofiarę i przyjmować Ciało i Krew Pańską się waży. KNO akurat nie ma tu nic do rzeczy, bo rozmawiamy o x. Trytku.

@JP7
"Pan zwróci uwag, że "stół ołtarzowy" wydaje się mieć boczną krawędź prostą, zaś stół na którym stoją ampułki ma krawędź zaokrągloną. Może to nie ten sam stół?"
Nie wydaje mi się. Spod kredensu wystaje fioletowy materiał, a obrusy na obu stołach są takie same...

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego x. Trytek nie ma wygolonej korony...
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 16:58:38 pm wysłana przez Kalistrat » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #156 dnia: Lipca 30, 2009, 11:25:12 am »

czy ktoś moze skierować Kalistrata do psychiatry ? Nie wziął dziś pigułek albo pomylił adresy
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #157 dnia: Lipca 30, 2009, 11:27:21 am »

Cytuj
Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego x. Trytek nie ma wygolonej korony...
Wtedy by nie był taki przystojny ;)

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Msza Św. wg Mszału św. Piusa X (do 1954 r.) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!