Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:25:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wspieram akcję "Nie wstydzę się Jezusa" - Agnieszka Radwańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Wspieram akcję "Nie wstydzę się Jezusa" - Agnieszka Radwańska  (Przeczytany 19844 razy)
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 11, 2013, 12:13:54 pm »

przy okazji,
nie wiem, czy o tym była jakaś dyskusja (jeśli tak, proszę o przekierowanie), ale dochodzimy do pewnej sytuacji, która dość często się zdarza, mianowicie chodzi o nagość i sceny erotyczne w filmach/serialach, a poglądy aktorów tam występujących.
No bo mamy aktorów, którzy deklarują się jako osoby wierzące, widzimy ich często na publicznych uroczystościach religijnych, czy parareligijnych - mają opinię ludzi związanych z Kościołem. Np. Jerzy Zelnik, Małgorzata Kożuchowska (sam widziałem jej życzenie dla dominikanów w Poznaniu, oprawione w ramkę i wiszące na salce rekreacyjnej konwentu), Dariusz Kowalski...  wylecieli mi z głowy (na pewno są też tacy aktorzy/aktorki za granicą) inni akurat, ale jest też grupa artystów związana z Radiem Maryja. przypomina mi się też Droga Krzyżowa w Koloseum w 2012 i rozważania czytane przez Barbarę de Rossi, aktorkę po 50tce, jak najbardziej znanej z rozbieranych scen oraz sesji zdjęciowych (np. magazyn "Chi").
Część z tych państwa albo w przeszłości, albo nawet obecnie ma na swoim koncie takie sceny. Zapewne są też tacy, którzy, w imię swoich poglądów religijnych, takiej gry odmówili.
oczywiście, trzeba tu rozróżnić coś, bowiem jest to chyba element ich pracy, a nie jakaś działalność dodatkowa (i to jeszcze płatna). ale po tej dyskusji o Radwańskiej, pomyślałem, że interesujące jest, jak odnieść podobną sytuację do znanych osobistości świata filmu, deklarujących swoje przywiązanie do wiary. oczywiście to może też być w ogóle pytanie o osoby publiczne deklarujące się w taki sposób, a zarazem czyniące co innego (Marcinkiewicz, Pawlak, etc).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 11, 2013, 16:27:14 pm »

Cytuj
jak odnieść podobną sytuację do znanych osobistości świata filmu, deklarujących swoje przywiązanie do wiary.

Aktor katolik nie zagra złodzieja  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jacjag
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 11, 2013, 17:11:44 pm »

Heca na 100 fajerek, Krucjata Młodych zwalnia Radwańską z funkcji ambasadorki akcji. Tymczasem chodzi przecież o hasło "Nie wstydzę się [Pana] Jezusa", a nie "[Pan] Jezus nie wstydzi się mnie", a to trochę co innego ;)
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 11, 2013, 18:54:25 pm »

ano właśnie.
robię różne głupstwa, ale czy to znaczy, że już nie mogę "nie wstydzić się Jezusa"  ??? 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 11, 2013, 19:38:24 pm »

No i właśnie, jak u jehowitów, przegiął z dyscypliną, to won ze wspólnoty.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 11, 2013, 22:29:56 pm »

Grzech dotyka każdego z nas. O ile się orientuję, nikt pani R z Kościoła nie wyrzuca. Jednak stając się jedną z kilku twarzy tego rodzaju kampanii można by było się wystrzegać przynajmniej grzechu popełnianego z taką ostentacją. Nie dziwi mnie więc, że Krucjata zwolniła panią R. z bycia ambasadorką akcji.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 11, 2013, 23:25:44 pm »

Panie Tato, to kiedy zobaczymy Pańskie akty w szmatławcu dla pań? takie skromne. Bez pokazywania tego i owego.

Panie Tato,  Mama też się pyta :)  Może nie do szmatławca, ale może też w tym Body Issue, o proszę zobaczyć Pana:

http://www.archeryaddix.com/forums/attachments/get-your-laughs-here/27475d1366343478-whack-body-issue-once-s-seen-can-t-unseen-espnbodyissue_hb.jpg

A wracając do p. AR, to Pan Arkadiusz Robaczewski dalej tłumaczy nie pojętnym:

"W ogóle się dziwię, że sprawa nagich zdjęć sympatycznej skądinąd panny Radwańskiej wywołuje spór. Rzecz jest prosta jak konstrukcja cepa. Ktoś wystawia na pokaz swe wdzięki, które z natury maja wpisaną celowość (wabienie seksualne) i robi to w celu kupczenia nimi, epatowania, a inni mówią, że doprawdy, nic się nie stało i tylko zboczeńcy widzą w tym niestosowność. Pokręcony ten świat."
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 12, 2013, 00:51:23 am »

Pan Arkadiusz "zboczeńcem" ???!! To się porobiło....nie wierzę...
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2013, 00:53:40 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #68 dnia: Lipca 12, 2013, 08:54:38 am »

http://www.fronda.pl/a/ks-dziewicki-o-sprawie-agnieszki-radwanskiej-chrzescijanstwo-zobowiazuje,29426.html
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #69 dnia: Lipca 12, 2013, 09:37:13 am »

Cytat: robaczewski
wdzięki, które z natury maja wpisaną celowość (wabienie seksualne)
Całkowicie nie zgadzam się z tą opinią. Kropka.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #70 dnia: Lipca 12, 2013, 09:39:52 am »

Cytat: robaczewski
i tylko zboczeńcy widzą w tym niestosowność.
:)
Pan Arkadiusz "zboczeńcem" ???!! To się porobiło....nie wierzę...

Freudowska pomyłka?
(Żeby nie było podwójnego sensu zdania, zamiast "i" winno stać drugie "że".)
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2013, 09:41:44 am wysłana przez romeck » Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #71 dnia: Lipca 12, 2013, 09:55:26 am »

wartość Radwańskiej po takiej sesji wzrośnie (?)...

http://www.rp.pl/artykul/156601,1028747-Wartosc-Radwanskiej-moze-wzrosnac--Bo-sie-rozebrala.html



Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Lipca 12, 2013, 11:22:48 am »

Pan Arkadiusz "zboczeńcem" ???!! To się porobiło....nie wierzę...

A gdzie to pisze? gdzie p. wyczytał? Ja dwie jego wypowiedzi tu zacytowałam z fb, ale ... nic takiego się nie dopatrzyłam w jego wypowiedziach  ???
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #73 dnia: Lipca 12, 2013, 11:30:35 am »

A gdzie to pisze? gdzie p. wyczytał? Ja dwie jego wypowiedzi tu zacytowałam z fb, ale ... nic takiego się nie dopatrzyłam w jego wypowiedziach  ???

Proszę spojrzeć na mój wpis powyżej: zdanie można odczytać na dwa sposoby. Tato strzelił celnie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Lipca 12, 2013, 12:19:20 pm »

Oj tam, oj tam :) p. lubi przeliczać, przestawiać, etc ... moje odczytanie było i jest jednoznaczne na + dla p. AR i nie doszukuję się żadnego drugiego dna w tej wypowiedzi i nic nie dopisuję.

Poniżej inna ciekawa wypowiedź:

Cytuj
(...) Po wysypie komentarzy typu: jestem katolikiem i nie widzę nic w tym złego, nie trudno dostrzec, że swoista schizofrenia nie jest wyłącznie jej udziałem. (...)

Read more: http://www.pch24.pl/wstydz-sie-agnieszko-,16280,i.html#ixzz2YpDsQNLH
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wspieram akcję "Nie wstydzę się Jezusa" - Agnieszka Radwańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!