Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2023, 16:45:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
229241 wiadomości w 6583 wątkach, wysłana przez 1669 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Masoneria
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Masoneria  (Przeczytany 8313 razy)
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #30 dnia: Maja 29, 2013, 00:12:49 am »

Ksiądz ukarany za przynależność do masonerii

 Rzeczywistość była jednak inna. Ksiądz Vesin znany jest z progresywnych poglądów głoszonych wiernym: sprzeciwiał się protestom wobec ustawy wprowadzającej „małżeństwa” osób tej samej płci, bronił laickości republiki i piętnował… homofobię. W jednym z wydanych komunikatów potwierdzał, że jest zaangażowanym obrońcą ustawy o ścisłym rozdziale Kościoła od państwa, wytykając przy tym brak poruszenia katolickiej opinii w przypadku zwolnień w jednej z nierentownych francuskich fabryk.

No i teraz wie pan titanik jakie zadania maja masoni i jak dzialaja ksieza bedacy w masonerii. Ten ksiadz akurat jest bardzo glupi (na swoj sposob uczciwy) i otwarcie glosil to, czego nauczyl sie w lozy.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 29, 2013, 00:28:35 am »

Ten "ksiądz" to chyba jednak płotka. Czemu kardynałowie i biskupi mieliby się w to bawić?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #32 dnia: Maja 29, 2013, 08:59:42 am »

Ten "ksiądz" to chyba jednak płotka. Czemu kardynałowie i biskupi mieliby się w to bawić?
Czytalem kiedys o tym, ze szefostwo komunistycznej partii w USA wysylalo mlodych aktywistow do seminariow. Mysli pan, ze to byl oryginalny pomysl komunistow amerykanskich?
WIadomo, ze (chyba) wszyscy biskupi cerkwii moskiewskiej byli/sa oficerami KGB, mysli pan ze tylko Rosjanie mieli taki pomysl?
Jesli pamieta sie o takich sprawach, to wiele dziwnych wydarzen z historii wspolczesnego kosciola mozna zrozumiec.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #33 dnia: Maja 30, 2013, 23:18:36 pm »

Analogia do komunistów w sumie trafna i sporo wyjaśnia. Wielu było takich, którzy poszli na jakąś formę współpracy, byli też tacy, którzy czynnie i jawnie pochwalali tego typu prądy. Ale jak to się stało, że najwięcej podejrzeń co do działalności masonerii w łonie Kościoła przypada na lata 60-70 XXw.? Większość ówczesnych duchownych to narybek dwóch Piusów, a oni zdaje się paśli Kościół laską żelazną?
Może po prostu nie umiem sobie wyobrazić, żeby ktoś żył w takim fałszu, iż odprawia Msze, robi karierę uniwersytecką w teologii, biblistyce etc., później zaś w strukturach KK, a tak naprawdę nie wierzy w ani jedno słowo Kanonu czy Biblii?
Tu ciekawy artykuł o wrogu nr 1 masonerii:
http://www.legitymizm.org/kolbe-nie-demonizowal
Kiedyś jeden profesor powiedział mi, że masoneria mniej więcej do połowy XIX w. miała nastawienie bardzo patriotyczne, dopiero później zmieniła się je na wściekle antyklerykalne. Ale Kościół zwalczał ją od początku, więc coś musiało być na rzeczy. Kościuszko i Walerian Łukasiński byli masonami, a jednak czcimy ich pamięć jako bohaterów. Z drugiej strony w każdym podręczniku historii stoi zdanie, że "Państwo Kościelne było główną przeszkodą dla zjednoczenia Włoch". Św. Maksymilian podczas pobytu w Rzymie spotkał się chyba właśnie z resztkami tych tendencji, które łączyły jakąś formę "patriotyzmu" z antyklerykalizmem i satanizmem. Dziś chyba "nurt narodowy" nie istnieje?
Zastanawiam się, na ile o. Kolbe czerpał od swojego głównego wroga. Luźne struktury Rycerstwa Niepokalanej mocno związane z 1 ideą, potem przejście na następny poziom, potem na jeszcze następny. Ale nie jest to neokatechumenat bo wiadomo gdzie się kończy.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 06, 2013, 18:38:58 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2013/08/masoneria-opakuje-smierc-ersilio-kard.html

Na stronie włoskiej loży Wielkiego Wschodu czytamy słowa W:.M:. Gustawa Raffiego:

Opuściła nas wielka osobowość, opłakujemy przyjaciela, człowieka dialogu z masonerią, mistrza ewangelii społecznej (...) Ludzkość wiele straciła, a najwięcej stracił Kościół katolicki. Ale jest papież Franciszek, dzięki któremu Kościół zapewnia o poszanowaniu inności i podziela pogląd, że świeckie państwo winno promować pokój i współistnienie różnych religii. Ersilio Tonini przekazał nam świadectwo. Zawsze będziemy go pamiętać dzięki przypominaniu nam jak smakuje życie i dzięki uczeniu nas radości z dążenia do tego, aby było dobrze.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7104


« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 06, 2013, 19:42:49 pm »

Z tymi krętaczmi nigdy nic nie wiadomo a Zmarły juz nie zdementuje. Trzeba by przeprowadzić rzetelne śledztwo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2013, 19:47:06 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 06, 2013, 19:51:55 pm »

Sprawdzić warto to co się widzi.http://www.grandeoriente.it/media/300319/Erasmo-19-20-2008.pdf
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 06, 2013, 19:55:21 pm »

Ja tez bym tak temu nie wierzył za bardzo. Już nawet słyszałem takie bzdury, że sam Arcybiskup był masonem, a FSSPX tez powołali ,,fartuszkowi".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7104


« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 06, 2013, 20:01:59 pm »

Ja tez bym tak temu nie wierzył za bardzo. Już nawet słyszałem takie bzdury, że sam Arcybiskup był masonem, a FSSPX tez powołali ,,fartuszkowi".
Zgoda. Można wierzyć w to co się "kupy trzyma". Jak by podstawić Arcybiskupa Kikosiem (z kolesiami) a FSSPX kikokarmenatem, byłoby to wysoce prawdopodobne. Natomiast po włosku nie rozumiem niestety i art. od Pani Mamy jest dla mnie niedostępny (w rozsądnym czasie).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 06, 2013, 20:07:27 pm »

Ta sama włoska loża Wielkiego Wschodu:

Dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi:

„Braterstwo i chęć dialogu były jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót do Kościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…) Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.

Źródło: http://www.grandeoriente.it/comunicati/2013/03/il-gran-maestro-raffi-con-papa-francesco-nulla-sara-piu-come-prima.aspx

http://www.bibula.com/?p=68078
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 06, 2013, 20:10:19 pm »

Natomiast po włosku nie rozumiem niestety i art. od Pani Mamy jest dla mnie niedostępny (w rozsądnym czasie).

Link który podałam jest podany na stronie źródłowej podanej na stronie Berviarium.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1398

« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 06, 2013, 22:04:59 pm »

Ostatnio pewien ksiądz na nabożeństwie fatimskim mówił o masonach.
Sobotę w mojej parafii było nabożeństwo Fatimskie które poprowadził ks Stanisław Ryba. W kazaniu wezwał do pokuty i modlitwy za grzeszników i wrogów Kościoła Bożego. Mówił że Polska jest ostatnim bastionem gdzie jest dużo katolików w Europie. Mówił że masoni i lewacy to są słudzy diabelscy że chcą zniszczyć Wiarę, rodzinę, cywilizację europejską. Mówił że unia europejska, bruksela jest w kręgu wpływów masońskich i lewackich. Z opowieści pewnego misjonarza w Belgii, mówił o kobiecie która bardzo się bała iść do szpitala, bo się bała eutanazji. Pewien doktor katolik obiecał ją pilnować i pilnował dzień i noc, ale wystarczyła chwila i inny lekarz ją zamordował. Mówił że miliony dzieci jest mordowanych, że to jest ludobójstwo. Wspomniał o 8 tys żołnieży AK którzy chcieli zbudować Polskę wolną i Katolicką niepodległą od bolszewików, mówił że wielu polskichkapłanów zostało w czasie komunizmu zamordowanych. Mówił o zwyciestwie w Stoczni Gdańskiej, innych miastach, o obaleniu Komunizmu. Ale to zwycięstwo zostało zaprzepaszczone bo władze w polsce przejeli masoni i lewacy którzy są polakożercami. Mówił również o piekle że wielu ludzi dzięki demoralizacji wpada na Wieczne Potępienie - wezwał jeszcze raz do modlitwy i pokuty za grzeszników i za wrogów Kościoła masonów. Mówił również że masoni i lewacy propagują związki homoseksualne i ci chcą adopcji dzieci żeby je deprawować. Mówił też że jak ojciec da dziecku wykształcenie dobrze, jak wybuduje dom dobrze, jak sprawi wesele dobrze, ale jak nie przekaże Wiary - Nic dziecku nie dałeś!!! jak matko nie przekażesz wiary dzieciom to nic im dałaś. Wezwał do Różańca za Ojczyznę, Kościoł , żeby katolicy zwyciężyli - powiedział że zwycięsto przyjdzie przez Maryje.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 06, 2013, 22:37:52 pm »

@michal
Przyznam, że mierzi mnie taki styl. Niby all ok, ale w takiej perspektywie masoneria jest wrogiem zewnętrznym, a nie wewnętrznym. I co ma zrobić katol z np. z przewodniczącym rady Centrum Myśli JP2 i honorowym prezesem Rotary Poland w jednej osobie? A Centrum aż roi kardynałów i biskupów, podobnie jak w innych tego typu projektach (np. Instytut Dialogu Międzykulturowego JP2). Kasy też im raczej nie brakuje, sponsorzy walą drzwiami i oknami. Albo jak traktować znanego rzeźbiarza pomików papieskich, a zarazem autora niesławnej Golgoty Beskidów? Każdy chce mieć pomnik JP2 w mieście, każdy chce krzewić pokój przez dialog, co w tym złego? :D
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 06, 2013, 23:25:59 pm »

@michal
Przyznam, że mierzi mnie taki styl. Niby all ok, ale w takiej perspektywie masoneria jest wrogiem zewnętrznym, a nie wewnętrznym. I co ma zrobić katol z np. z przewodniczącym rady Centrum Myśli JP2 i honorowym prezesem Rotary Poland w jednej osobie? A Centrum aż roi kardynałów i biskupów, podobnie jak w innych tego typu projektach (np. Instytut Dialogu Międzykulturowego JP2). Kasy też im raczej nie brakuje, sponsorzy walą drzwiami i oknami. Albo jak traktować znanego rzeźbiarza pomików papieskich, a zarazem autora niesławnej Golgoty Beskidów? Każdy chce mieć pomnik JP2 w mieście, każdy chce krzewić pokój przez dialog, co w tym złego? :D

A mnie mierzi taki styl, jaki Sz. P. zaprezentował.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 07, 2013, 06:41:58 am »

Mogę zmienić jeśli Pana to razi. Chodziło mi o ogólną wymowę wybowiedzi ksiedza cytowanego przez Pana Michała.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Masoneria « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!