Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:12:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 257 258 [259] 260 261 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936323 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3870 dnia: Września 08, 2022, 18:30:45 pm »

https://wiez.pl/2022/09/08/svidercoschi-takiego-upadku-papieskiego-autorytetu-jeszcze-nie-widzialem/
https://www.tygodnikpowszechny.pl/czy-papiez-wie-co-mowi-178337  całość dla zalogowanych
https://pch24.pl/watykanista-o-rzadach-franciszka-takiego-upadku-autorytetu-nie-widzialem/

Milczenie jest lepsze niż nieprzemyślane słowa. Nie na każdy temat trzeba się wypowiadać. A już na pewno nie powinien tego robić papież – mówi „Tygodnikowi Powszechnemu” watykanista Gian Franco Svidercoschi.

Jak dla mnie to rewelacja, dotychczas Bergoglio był dla Obłudnika i tych katoliberałów z Więzi niekwestionowanym idolem.
Bergoglio zraził do siebie polską katolewicę swoim zdystansowaniem się od popierania Ukrainy w jej konflikcie z Rosją, jest to główny zarzut jaki stawia się mu w tym wywiadzie. Niezależnie od ocen takiego postępowania bardzo razi hipokryzja wspomnianego środowiska które bez ustanku gardłowało że "Kościół nie ma prawa mieszać się do polityki".
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2022, 18:33:57 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3871 dnia: Września 10, 2022, 17:49:16 pm »

W imię Boga, który podarował nam planetę, by stać na jej straży i ją rozwijać, jesteśmy dzisiaj wezwani do ekologicznego nawrócenia,
by uratować wspólny dom i życie nasze oraz przyszłych pokoleń, a nie zwiększać nierówności, wyzysk i zniszczenie.

https://pch24.pl/franciszek-w-imie-boga-jestesmy-wezwani-do-ekologicznego-nawrocenia-by-uratowac-wspolny-dom-i-zycie-nasze/
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3872 dnia: Września 13, 2022, 21:52:44 pm »

W imię Boga, który podarował nam planetę, by stać na jej straży i ją rozwijać, jesteśmy dzisiaj wezwani do ekologicznego nawrócenia,
by uratować wspólny dom i życie nasze oraz przyszłych pokoleń, a nie zwiększać nierówności, wyzysk i zniszczenie.

https://pch24.pl/franciszek-w-imie-boga-jestesmy-wezwani-do-ekologicznego-nawrocenia-by-uratowac-wspolny-dom-i-zycie-nasze/


Kolekta na dzień recyklingu:

Wszechmogący wieczny Boże, który ręką Twojego sługi Mojżesza wyprowadziłeś swój lud z niewoli egipskiej, spraw, aby Twój Kościół, naśladując przykład Twojej wiernej służebnicy Grety, oparł się niewoli grzechu ekologicznego. Pokornie błagamy, uczyń swój Kościół liderem energii odnawialnej, nakłoń go do poniechania użytkowania paliw kopalnych i rozpal w sercach swoich wiernych zapał do segregowania śmieci. Który żyjesz i królujesz.... Amen.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3873 dnia: Września 13, 2022, 22:42:46 pm »

po Franciszku (anty)papieżem będzie Greta
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3874 dnia: Września 14, 2022, 11:24:06 am »

Kolekta na dzień recyklingu:

Tragiczne jest to, że przed pontyfikatem Bergoglia takie parodie (skądinąd zgrabne) nikomu nie przyszłyby do głowy.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2022, 11:26:20 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3875 dnia: Września 15, 2022, 22:43:42 pm »

Papież Franciszek podpisał dokument mówiący, że różnorodność religii jest częścią „woli Bożej w stworzeniu”
https://pch24.pl/papiez-franciszek-podpisal-dokument-mowiacy-ze-roznorodnosc-religii-jest-czescia-woli-bozej-w-stworzeniu/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3876 dnia: Września 16, 2022, 00:19:27 am »

:'( :'( :'(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3877 dnia: Września 18, 2022, 10:04:15 am »

Twierdzenie, że wiara jest jedynym warunkiem godnego przyjęcia Ciała i Krwi Pańskiej zostało potępione przez Sobór Trydencki jako herezja.
Jak stwierdza kanon 11. „Gdyby  ktoś  mówił,  że  sama  wiara  jest  wystarczającym  przygotowaniem  do przyjęcia Najświętszego Sakramentu Eucharystii -niech będzie wyklęty
(Si quis dixerit, solam fidem esse sufficientem praeparationem ad sumendum sanctissimum eucharistiae sacramentum, anathema sit.)".

Chodzi o ostatni list apostolski Desiderio desideravi, opublikowany 29 czerwca 2022 r., w święto apostołów św. Piotra i Pawła, w pkt. 5. stwierdza:
„Świat jeszcze tego nie wie, ale wszyscy są wezwani na ucztę Godów Baranka (Ap 19, 9).
Aby zostać dopuszczonym do uczty, wystarczy szata weselna wiary, która pochodzi ze słuchania Jego Słowa (por. Rz 10,17)”

W specjalnym liście biskupi, kapłani i teologowie korygują błąd w nauczaniu Franciszka

https://pch24.pl/sama-wiara-nie-wystarcza-do-godnego-przyjecia-komunii-sw-list-biskupow-teologow-i-kaplanow-w-sprawie-blednej-nauki-franciszka/
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #3878 dnia: Września 18, 2022, 13:40:17 pm »

Kiedy osoba jest przygotowana do przyjęcia Najświętszego Sakramentu Eucharystii?

U katolików zauważyłem, że nie są przygotowani do spowiedzi i przyjęcia Eucharystii. Z czego to wynika?

Z mojego doświadczenia wynika, że brakowało mi trzy podstawowej wiedzy religijnej.
 
Powtarza się takie zdanie:

Modlitwa, post i jałmużna.
Jezus jest drogą prawdą życiem.

1.
Jak powinna postąpić osoba Chrześcijańska? Musi przynajmniej wykazać w praktyce takich jak:

Braterstwo, przebaczenie, pokój, szacunek, pokora, uczynki miłosierdzia, żyć w prawdzie i modlitwa. Potem może przyjąć Eucharystię.

2.
Co musi wierzyć?
Wiara Trynitarna, uznanie Boskość Matki Bożej, istnienie szatana i piekła, zachować wiarę (nie bać się śmierci).

3.
Co do  małżeństwa jest tylko jedyna dozwolona pozycja seksualna. Mężczyzna dominuje na górze (pozycja misjonarska).
Inne pozycje seksualne są wymysłem diabelskim. Pomijając seks analny i oralny bo jest wbrew naturze.

Znając trzy podstawowe wiedzy religijnej j.w. toruje właściwą drogę do świętości.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2022, 13:47:19 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #3879 dnia: Września 18, 2022, 15:13:07 pm »

Panie Baltazar, niech pan przeredaguje tekst, albo zwróci mi 3 min życia które straciłem starając się zrozumieć o co panu chodzi.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #3880 dnia: Września 18, 2022, 15:56:53 pm »

uznanie Boskość Matki Bożej
Nie wiedziałem, że znalazłem się na forum politeistów.
Serio, jest w ustawieniach jakaś opcja żeby nie wyświetlało postów wybranych użytkowników?
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #3881 dnia: Września 18, 2022, 19:02:36 pm »

uznanie Boskość Matki Bożej
Nie wiedziałem, że znalazłem się na forum politeistów.

Może niewłaściwie określiłem "uznanie Boskości Matki Bożej". Teologia katolicka uznaje, że Maryja jest godna najwyższej czci, ponieważ: Oddając cześć Maryi, czcimy Boga.

Z terminem „Matka Boga” katolicyzm łączy „prawo Maryi do szczególnej czci oraz buduje na dogmacie efeskim potężną konstrukcję całej mariologii”

Nie wspomnę już o protoewangelii. Bóg rzekł do węża: Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3882 dnia: Września 19, 2022, 00:02:22 am »

3.
Co do  małżeństwa jest tylko jedyna dozwolona pozycja seksualna. Mężczyzna dominuje na górze (pozycja misjonarska).
Inne pozycje seksualne są wymysłem diabelskim.


1.
Poproszę o źródło.

2.
Jeśli nie jest dla Pan krepujące, także Pański stan cywilny.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #3883 dnia: Września 19, 2022, 08:08:52 am »

Sections in hell you won’t believe exists (sexual perversions)

https://youtu.be/TD9UdhdGAQM

Mój stan cywilny nie jest przedmiotem dyskusji. Jestem kawalerem. Znając forumowiczów nie uznajecie świadectwa nie będąc katolikami.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3884 dnia: Września 19, 2022, 13:04:02 pm »

3.
Co do  małżeństwa jest tylko jedyna dozwolona pozycja seksualna. Mężczyzna dominuje na górze (pozycja misjonarska).
Inne pozycje seksualne są wymysłem diabelskim.


1.
Poproszę o źródło.

2.
Jeśli nie jest dla Pan krepujące, także Pański stan cywilny.

3. Kościół w w tej kwestii się nie wypowiada tak samo nie wypowiada się na jakim boku spać, w którą  stronę włosy czesać i itp.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2022, 19:52:31 pm wysłana przez Michal260189_T » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 ... 257 258 [259] 260 261 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!