Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 06:16:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232283 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 277 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 974994 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5803


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3675 dnia: Października 20, 2021, 19:38:57 pm »

W imię Boga, proszę gigantów technologicznych, aby w imię zysków przestali wykorzystywać ludzką słabość i ludzką podatność – nie troszcząc się o rozprzestrzenianie mowy nienawiści, uwodzenie, fake news, teorie spiskowe i manipulacje polityczne» – oświadczył Bergoglio.
https://www.youtube.com/watch?v=XqNsr9cBsXM&feature=youtu.be od 1.01.00
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2021, 08:08:38 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #3676 dnia: Października 20, 2021, 20:19:39 pm »

W imię Boga, proszę gigantów technologicznych, aby w imię zysków przestali wykorzystywać ludzką słabość i ludzką podatność – nie troszcząc się o rozprzestrzenianie mowy nienawiści, uwodzenie, fake news, teorie spiskowe i manipulacje polityczne» – oświadczył Bergoglio.
https://www.youtube.com/watch?v=XqNsr9cBsXM&feature=youtu.be  od 1.01.00

Spokojnie, przecież giganci technologiczni już się sami zreflektowali i zaczęli się troszczyć o wyeliminowanie mowy nienawiści, cenzurowanie fake newsów i teorii konspiracyjnych, oraz o uciszenie raz na zawsze tych, co to sieją nieprawomyślne poglądy polityczne. Wszystko to robią dla naszego wspólnego dobra i dla dobra naszej Matki Ziemi. Tak że Bergolio nie ma się co martwić, sprawy są na dobrej drodze.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3677 dnia: Października 24, 2021, 23:01:33 pm »

Cytuj
„Być może Franciszek trzyma się agendy liberalnej polityki, ale jest ona także dziwaczna i niespójna. Być może jest to celowe.
Jest on jezuicki w pejoratywnym rozumieniu tego słowa, nieustannie zmieniając swoje stanowisko po to,
by zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników trzymać w ryzach.
Jednak jego przywództwo nie posiada żadnych pozytywnych atrybutów jego zakonu: doprowadziło do intelektualnego bałaganu,
który przeraża skrupulatnych jezuitów, w tym tych liberalnych” – pisze na łamach „The Spectator” Damian Thompson w tekście pod tytułem
„Czy papież jest protestantem?” W swej ostrej krytyce obecnego papieża brytyjski publicysta sugeruje,
że ojciec święty prowadzi Kościół ku przepaści.

Cytuj
Thompson zwraca uwagę na „spektakularne uprzedzenia” papieża wobec konserwatystów, które wiążą się z jego
„długoletnią pogardą wobec Stanów Zjednoczonych”.
Według publicysty papież zdaje się kierować maksymą „Wróg mego wroga jest moim przyjacielem”,
co prowadzi do „coraz większego paranoidalnego postrzegania konserwatystów, tradycjonalistów i wolnego rynku”.
A to z kolei do „dwóch najbardziej kontrowersyjnych – by nie powiedzieć haniebnych – decyzji, jakie podjął papież”.

Te dwie decyzje to: porozumienie z Pekinem z roku 2018, które okazało się „jednoznaczną zdradą” Kościoła podziemnego w Chinach,
oraz „nowe stłumienie tradycyjnej Mszy łacińskiej w Traditionis custodes”.
Thompson uznał ten dokument za „wyjątkowy z powodu jego okrucieństwa i pochopnych stwierdzeń”.
I wspomina o „pięknych nabożeństwach, które przyciągały niewspółmierne liczby młodych ludzi”, a które zostały już zniesione przez niektórych biskupów.
Franciszek według niego „stosuje autorytarne środki, by prześladować katolików wystarczająco młodych, by byli jego wnukami”.

https://pch24.pl/czy-papiez-jest-protestantem-publicysta-the-spectator-krytycznie-o-przywodztwie-franciszka/


« Ostatnia zmiana: Października 24, 2021, 23:33:20 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #3678 dnia: Października 25, 2021, 11:53:49 am »

Czytałem oryginalny test i jest to bodaj najlepsza interpretacja tego pontyfikatu. Tutaj link do źródła:
https://www.spectator.co.uk/article/the-crisis-at-the-heart-of-the-catholic-church

Szczególnie trafny punkt to ten, w którym poprzednie synody zostały ukazane jako klęski Franciszka. Tym razem ma być inaczej, "synodalność" to przeniesienie wojny na ulubiony teren Bergoglia, czyli na walkę o władzę. O ile w kwestii małżeństwa i osób homoseksualnych, nawet niewierzący wiedzą, jak wygląda nauczanie Kosciola, to o synodalności nic nie napisano w Biblii, a temat wprost dotyczny sprawowania i egzekwowania władzy. Tutaj Argentyńczyk jest mistrzem, już słyszymy śpiewki o nowych formach dla starych treści, angażowaniu świeckich (których zaangażowania nikt tak naprawdę nie chce) itd. Będzie można kręcić kołem synodalnosci w  nieskończoność, czy raczej do momentu uzyskania właściwości rezultatów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3679 dnia: Listopada 05, 2021, 09:22:30 am »

https://pch24.pl/sandro-magister-pomimo-wielu-slow-o-synodalnosci-pontyfikat-franciszka-cechuje-autorytaryzm/

Cytuj
Watykanista przytacza drugi dowód na absolutyzm Franciszka. Chodzi o „niezwykłą ilość praw, dekretów, rozporządzeń, instrukcji i wytycznych”, które papież wydaje na różne tematy. „Niezwykła jest nie tylko liczba decyzji – których każdego roku są tuziny – ale jeszcze bardziej to, w jaki sposób degradują one Kościelną architekturę sądowniczą” – ocenia Magister. Watykanista odwołuje się do obszernej analizy, jaką przeprowadziła profesor Geraldina Boni z Uniwersytetu w Bolonii. Jej analiza nosi tytuł: „Współczesna eklezjalna aktywność normatywna: finis terrae prawa kanonicznego?”. Według Magistra lektura jej analizy pokazuje, że „całkowitej marginalizacji uległa Papieska Rada ds. Tekstów Prawnych”. To właśnie ta Rada powinna nadzorować prace nad nowymi regulacjami prawnym Watykanu; dzisiaj jednak została pozbawiona wszelkiego znaczenia. „Rada dowiaduje się o wszystkich nowych normach tak, jak każdy inny śmiertelnik – już po fakcie”, pisze Magister. W praktyce to nie ona przygotowuje nowe rozwiązania prawne, ale, jak pisze watykanista, „efemeryczne komisje stwarzane ad hoc przez papieża”, w których skład wchodzą osoby nieujawnione albo całkowicie nieznane, często pozbawione potrzebnego doświadczenia prawnego. „Efektem jest to, że każda nowa norma, większa czy mniejsza, niemal zawsze powoduje interpretacyjną i praktyczną konfuzję, co często prowadzi do nieuporządkowanej sekwencji zmian i poprawek, zwiastunów dalszego chaosu”.

„W legislacyjnej produkcji tego pontyfikatu prawo jest postrzegane głównie jako czynnik organizujący i dyscyplinujący, to znaczy jako sankcja […] a nie jako podstawowe narzędzie gwarantowania praw (i przestrzegania obowiązków) wiernych” – dodał.

Monarchiczny absolutyzm, który cechuje pontyfikat Franciszka, nie mógłby zostać lepiej zdefiniowany, pomimo powodzi słów na temat synodalności” – podsumował Sandro Magister.
 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3680 dnia: Listopada 10, 2021, 22:08:08 pm »

Proaborcyjny Joe Biden „nie może nazywać siebie katolikiem”: rosyjski biskup prawosławny

Rosyjski biskup prawosławny zasugerował, że obecny prezydent Stanów Zjednoczonych „nie może nazywać siebie katolikiem”.

Biskup Hilarion Alfiejew wygłosił tę uwagę 30 października w wywiadzie dla rosyjskiego programu telewizyjnego Kościół i pokój. 

„Kiedy mówią o katolickim Bidenie, zawsze zadaję sobie pytanie: „Czym tak naprawdę jest katolicyzm Bidena?” – powiedział rosyjski prałat prawosławny.   

„Kościół katolicki jest przeciw aborcji, a pan Biden jest za nią. Czy robi to jako katolik czy jako prezydent Stanów Zjednoczonych? Czy robi to, kierując się nakazem swego sumienia, czy też kierując się sytuacją polityczną?” on zapytał.   

„Człowiek nie może nazywać siebie katolikiem, a jednocześnie gwałcić i wzywać do pogwałcenia podstawowych norm moralności chrześcijańskiej”.   

Tytułowy metropolita Wołokołamska, miasta położonego około 107 mil na północny zachód od Moskwy, Hilarion jest ekspertem od dialogu ekumenicznego, przewodniczącym Departamentu Zewnętrznych Stosunków Kościelnych. Jest także stałym członkiem Świętego Synodu Patriarchatu Moskiewskiego. Co tydzień Hilarion rozmawia z widzami Kościoła i Pokoju w sprawach religijnych.

W programie 30 października  Hilarion omówił kraje G20 i różne kwestie polityczne. Wypowiedział się na temat uczciwości Bidena, odpowiadając na pytanie o ustawę Texas Heartbeat Law,  która zabrania aborcji od momentu wykrycia bicia serca dziecka, zwykle około szóstego roku życia. tydzień ciąży. 

Hilarion podkreślił stałą chrześcijańską naukę ponad wyznaniami dotyczącą konieczności ochrony nienarodzonych dzieci, stwierdzając: „Kościół katolicki na Zachodzie, w tym Stany Zjednoczone, Kościół prawosławny i wielu protestantów, występuje w obronie nienarodzonych dzieci, mówiąc, że aborcja to morderstwo, a każdy, w tym ci, którzy się jeszcze nie urodzili, ma podstawowe prawo – prawo do życia”.

Biskup prawosławny skrytykował także zachodni trend legislacyjny w zakresie kodyfikacji „norm liberalnych”. 

„Zgodnie z liberalnymi normami życie nienarodzonego dziecka jest nic nie warte i nie wymaga ochrony, ale liczy się ochrona praw kobiet” – powiedział Hilarion.   

„Innymi słowy, kobieta ma prawo do pozbycia się własnego ciała [sic] i podjęcia decyzji o aborcji i nikt nie powinien jej temu zabraniać. Całe ustawodawstwo krajów zachodnich zmierza w tym kierunku”.


(Gógiel tłumacz)

Kim jest Hilarion Alfiejew? Ciotka wki informuje, że jest to Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego. Grubo. Podejrzewam szarżę od pułkownika wzwyż, może nawet rejony generalskie.

Nawiasem - czytałem jego książkę "Misterium wiary". Dobra, przystępnie napisany wstęp do prawosławnej teologii.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2021, 22:10:28 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #3681 dnia: Listopada 11, 2021, 16:22:49 pm »

Właściciel "Rorate caeli" chyba został całkowicie wyprowadzony z równowagi:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2021/11/he-has-to-go.html

"On musi odejść"

Okrutny. Podły. Nikczemny. Łobuz. Plotkarz. Hipokryta. Paranoiczny tyran. Dyktator. Dwuznaczny. Heterodox. Aktywator pogaństwa. Aktywator ateizmu. Przewrotny. Zdemoralizowany. Nietolerancyjny. Kłamca. Gwałciciel sumień. Filister. Barbarzyńca. Fałszywy. Okrutny. Ordynarny. Wulgarny. Ogólnie naprawdę zła, zła, zła osoba.


Kto to jest ta zła osoba to już nie napisał.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #3682 dnia: Listopada 11, 2021, 16:30:48 pm »

Cytuj
W czwartek papież Franciszek przyjął w Watykanie ponad 200 uczestników europejskiego zjazdu Fundacji Migrantes, organizacji działającej przy episkopacie Włoch, której celem jest wsparcie lokalnych Kościołów w duszpasterstwie i pomocy migrantom. Temat tegorocznej konferencji brzmi: „Włosi w Europie i misja chrześcijańska”. – Imigranci, jeśli pomaga się im w integracji, są błogosławieństwem, które daje wzrost społeczeństwom – podkreślił Ojciec Święty.
https://pch24.pl/franciszek-imigranci-jesli-pomaga-sie-im-w-integracji-sa-blogoslawienstwem-ktore-daje-wzrost-spoleczenstwom/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3683 dnia: Listopada 12, 2021, 13:41:52 pm »


Odnotowano wiele tłumaczącą wypowiedź papy Bergoglio z początku pontyfikatu, że nie realizuje własnego programu tylko program grupy (po mojemu mafii) z St Gallen, która stała za jego wyborem (pierwsza przymiarka w 2005 roku im nie wyszła).
"Duchowym" przywódcą tej organizacji był przez lata kard Carlo Maria Martini, któremu znamienną laurkę pośmiertną wystawiła loża Grande Oriente Democratico:
https://www.grandeoriente-democratico.com/Adesso_che_le_celebrazioni_retoriche_Martini.html

A oto nieco cytatów z tego dokumentu:

Papież Benedykt XVI, urodzony jako Joseph Ratzinger, oszczędził sobie hipokryzji wspominania podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę 2 września człowieka i postaci kościelnej, którego myśl i działania stanowiły odwieczne ostrzeżenie i akt (słodkiego) oskarżenia w odniesieniu do reakcyjnego tradycjonalizmu, z którego katolicki Kościół Chrystusowy był dotknięty przez wiele stuleci, z świetlanym wyjątkiem nadziei (później zdradzonych) związanych z Soborem Watykańskim II.

W rzeczywistości w zbyt wielu kwestiach Carlo Maria Martini był wyzwaniem i prowokacją dla wszystkiego, co Benedykt XVI reprezentuje i chce zachować.

 Ratzinger, był pierwszym, jako kardynał i prefekt Kongregacji Nauki Wiary (od 1981 do 2005 r.), surowym strażnikiem najbardziej wulgarnej i bigoteryjnej ortodoksji (z wyjątkiem tego, że okazał się ślepy i niemy w odniesieniu do kilku przypadków pedofilii dotyczących duchowieństwa połowy świata).

Martini myślał inaczej niż papież Jan Paweł II i papież Benedykt XVI w kwestiach takich jak kapłaństwo kobiet, seksualność heteroseksualna i homoseksualna, prawo do badań
naukowych i ich najbardziej zaawansowanych zastosowań medycznych, prawa obywatelskie par homoseksualnych, sekularyzm instytucji publicznych itp. jeśli ocenia się je w kategoriach "świeckich", ale w rzeczywistości tradycyjnie zakorzenionych w interpretacji chrześcijaństwa jako religii miłości, włączenia, tolerancji, pokory i apodyktycznego nieingerencji w sferę cywilną i świecką, krytycznej wątpliwości, że jest to również duchowa delikatność, wiara, która jest łagodną i głęboką tęsknotą za poznaniem pierwszej i ostatniej rzeczy, a nie dogmatyczną arogancją, fanatyczny i arogancki.

Carlo Maria Martini był jezuitą.
I podobnie jak kilku innych ojców jezuitów, którzy przeżyli swoją młodość i dojrzałość w czasie II wojny światowej, pod wpływem wielkiej duchowej i moralnej (postępowej) postaci Pedro Arrupe (1907-1991, przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego w latach 1965-1983), Martini był ciekaw mądrości masońskiej.
Carlo Maria Martini chciał zostać inicjowanym masonem.


Jeśli jednak chodzi o nas, z wielką prostotą i wzruszeniem, z ogromną miłością i nieskończonym szacunkiem, pragniemy pozdrowić brata Carlo Marię Martiniego w jego drodze ku WIECZNEMU WSCHODOWI.

BRACIA WIELKIEGO DEMOKRATYCZNEGO WSCHODU

[ Artykuł z dnia 12-14 września 2012 r. ]

« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2021, 13:52:19 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5803


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3684 dnia: Listopada 18, 2021, 10:38:17 am »

Cytuj
Papież Franciszek wezwał katolików do modlitwy o sukces Konferencji Klimatycznej ONZ (COP26) w Glasgow i o ratowanie planety. Wiadomość została opublikowana na stronie internetowej Watykanu. W swoim liście głowa Kościoła rzymskokatolickiego wyraziła ubolewanie z powodu swojej nieobecności na otwarciu konferencji ONZ. Papież poprosił wszystkie osoby należące do Kościoła katolickiego o modlitwę o owocny wynik wydarzenia, którego rezultaty pomogą w walce ze zmianami klimatycznymi na planecie.
„Spotkanie to ma na celu zajęcie się jednym z największych problemów moralnych naszych czasów, tj. zachowaniem Bożego stworzenia, które zostało nam dane jako ogród do uprawy i jako wspólny dom dla naszej ludzkiej rodziny” – czytamy w liście.
Papież wezwał także uczestników szczytu do „pokazania mądrości i siły” w celu ratowania przyszłych pokoleń. „Czas się kończy. Nie można przegapić tej okazji z obawy przed sądem Bożym za naszą niezdolność do bycia wiernymi strażnikami świata, który On powierzył naszej opiece ”- powiedział Franciszek.
W oficjalnym przesłaniu na konferencję, które zostało odczytane w imieniu Papieża 2 listopada br., zauważono również, że pandemia COVID-19 i zmiany klimatyczne były podwójnym ciosem dla całej ludzkości. Są one porównywalne do szkód, jakie może spowodować globalny konflikt, dlatego aby ocalić planetę, należy się nimi poważnie zająć.
Przywódcy Kościoła rzymskokatolickiego, wschodniego Kościoła prawosławnego i wspólnoty anglikańskiej wzywali wcześniej do zdecydowanych działań w celu uratowania przed globalnym ociepleniem i zwalczania nierówności społecznych. Złożyli niezwykłe wspólne oświadczenie we wrześniu 2021 r.
Następnie Papież Franciszek, Patriarcha Ekumeniczny Bartłomiej i Arcybiskup Canterbury Justin Welby wypowiadali się publicznie o znaczeniu kwestii ochrony środowiska w przededniu Konferencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu (COP26). Ich zdaniem konsekwencje globalnego ocieplenia uderzą bardziej niż cokolwiek innego w najbiedniejszych ludzi świata, którzy są najmniej odpowiedzialni za zmiany klimatyczne. Wezwali ludzi do indywidualnego wkładu w poprawę stanu środowiska, a światowych liderów doprowadzili do przejścia do sprawiedliwej gospodarki i zrównoważonego rozwoju.
https://youtu.be/76K72COVWK0
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3685 dnia: Listopada 18, 2021, 22:07:27 pm »

Ciekawe opracowanie:

KOŚCIÓŁ A ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA

Ekologiczna świadomość Kościoła okazuje się nie tylko rozległa w czasie, gdyż sięga „ Rerum novarum ” Leona XIII z ubiegłego stulecia| ale także charakteryzuje się wnikliwym rozpoznawaniem „znaków czasówi oraz głęboką ich analizą w świetle Bożej prawdy.

http://dlibra.kul.pl/Content/27421/7_kosciol.pdf
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3686 dnia: Listopada 20, 2021, 08:49:58 am »

Red. Tomasz Rowiński pisze:
https://dorzeczy.pl/plus/228613/rowinski-mozemy-jeszcze-zatesknic-za-papiezem-franciszkiem.html
Kard. Zuppi może być jeszcze gorszy.


Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #3687 dnia: Listopada 20, 2021, 11:30:06 am »

Red. Tomasz Rowiński pisze:
https://dorzeczy.pl/plus/228613/rowinski-mozemy-jeszcze-zatesknic-za-papiezem-franciszkiem.html
Kard. Zuppi może być jeszcze gorszy.


Co jest w tym tekście? Pytam bo nie jestem subskrybentem Do Rzeczy. Po drugie nie wierzę że można być bardziej na lewo od Bergoglia nie popadając jednocześnie w jawną herezję. Wydaje mi się że co było do popsucia zostało już popsute, chyba tylko celibat duchownych czeka na ostatku stopniowa likwidacja ale nie sądzę aby  jego brak jakoś radykalnie zmienił na gorsze i tak już bardzo kiepską kondycję Kościoła instytucjonalnego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3688 dnia: Listopada 20, 2021, 14:46:36 pm »

Co jest w tym tekście?

W poniedziałek będę miał wydanie papierowe, postaram się przekopiować ważniejsze cytaty.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #3689 dnia: Listopada 21, 2021, 17:18:12 pm »

Co jest w tym tekście?

W poniedziałek będę miał wydanie papierowe, postaram się przekopiować ważniejsze cytaty.

Nie ma żadnej, jednej pojedynczej rzeczy w której Zuppi byłby gorszy od obecnego papieża. W aktualnym Kolegium wśród elektorów w ogóle osób gorszych i mniej nadających się do pełnienia tej funkcji od niego wielu nie ma.
Natomiast rzeczywiście Zuppi to jedna z dwóch osób, które mają na ten moment realne szanse na wybór.
Zapisane
Strony: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 277 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!