Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:46:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 937093 razy)
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #3585 dnia: Lutego 25, 2021, 16:16:00 pm »

Fidel Castro w latach 90. przez około godzinę nawijał kubańskiemu ludowi pracującemu miast i wsi o budowie i eksploatacji roweru. (Nie mogę nigdzie znaleźć tego nagrania). Gomułka wolał gadać o kiszonkach, Chruszczow o kukurydzy, Jaruzel też coś takiego miał na koncie, ale nie publicznie, tylko na posiedzeniu politbiura.

No, a argentyński jezuita woli fasolę i groch - istny Jaś Fasola na tronie Piotrowym. Może by ustąpił ze stanowiska za miskę soczewicy?

PS
Cytuj
(...)interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-watykan-dyscyplinuje-pracownikow-chodzi-o-szczepienia-przeci,nId,5057670
Czyżby Watykan był wewnętrzną sprawą Chin?! Nu, ładny interes... ::)
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2021, 16:26:31 pm wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3586 dnia: Lutego 28, 2021, 11:00:30 am »

„Umrę tu, w Rzymie, nie wrócę do Argentyny” – te słowa wypowiedział Franciszek w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi i lekarzowi ze swojego kraju Nelsonowi Castro. Papież nie wykluczył także przejścia na emeryturę jak jego poprzednik. Zaznaczył, że perspektywa śmierci nie budzi w nim przerażenia. W rozmowie z „La Nación” opowiedział o stanie swojego zdrowia, o operacji płuca sprzed lat, a także wrócił pamięcią do czasów spędzonych w Argentynie, kiedy w kraju panowała dyktatura, a on ukrywał prześladowanych.

Papież: nie wrócę do Argentyny, umrę w Rzymie
(...)
https://stacja7.pl/zwatykanu/papiez-umre-w-rzymie-nie-wroce-juz-do-argentyny/
Zapisane
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #3587 dnia: Marca 01, 2021, 10:32:53 am »

"A! Twardowski; witam, bracie!"
To mówiąc bieży obcesem:
"Cóż to, czyliż mię nie znacie?
Jestem Mefistofelesem.

Wszak ze mnąś na Łysej Górze
Robił o duszę zapisy;
Cyrograf na byczej skórze
Podpisaleś ty, i bisy

Miały słuchać twego rymu;
Ty, jak dwa lata przebiegą,
Miałeś pojechać do Rzymu,
By cię tam porwać jak swego.

Już i siedem lat uciekło,
Cyrograf nadal nie służy;
Ty, czarami dręcząc piekło,
Ani myślisz o podróży.

Ale zemsta, choć leniwa,
Nagnała cię w nasze sieci;
Ta karczma Rzym się nazywa,
Kładę areszt na waszeci."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3588 dnia: Marca 01, 2021, 12:23:40 pm »

"A! Twardowski; witam, bracie!"
To mówiąc bieży obcesem:
"Cóż to, czyliż mię nie znacie?
Jestem Mefistofelesem.
(...)


Robić starania żeby pana tak nie powitali.
Zapisane
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #3589 dnia: Marca 03, 2021, 09:57:00 am »

Robim co możem.  :-\

W cytacie zapomniałem wytłuścić "już i siedem lat uciekło" (niedługo 8 rocznica) i "ta karczma Rzym się nazywa". Najbardziej o te fragmenta mi szło.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3590 dnia: Czerwca 25, 2021, 13:50:58 pm »

Dobra nowina dla wyznawców posoborowia.
Właśnie moje tajne źródła informacji w Gminie Wyznaniowej Warszawskiej informują, że Biden zdecydował o wymianie bp. Rzymu na nowy, lepszy model. "Będziecie mieć pieredyszke". Nowy model może być produkcji włoskiej - a co tam? Niech się cieszą - idą Święta!

O któré święta Panu wtedy chodziło?
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3591 dnia: Lipca 06, 2021, 18:17:10 pm »

Papież Franciszek: prasa podaje najważniejsze fakty z poranka po operacji:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/papiez-ma-sie-dobrze-zjadl-sniadanie-i-spacerowal.html
"Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że „Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer”.
O brewiarzu zapomniał?
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #3592 dnia: Lipca 10, 2021, 12:33:17 pm »

Papież Franciszek: prasa podaje najważniejsze fakty z poranka po operacji:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/papiez-ma-sie-dobrze-zjadl-sniadanie-i-spacerowal.html
"Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że „Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer”.
O brewiarzu zapomniał?
Jezuici nigdy nie musieli odmawiać brewiarza, co najwyżej godzinna medytacja.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3593 dnia: Lipca 10, 2021, 13:34:05 pm »

Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3594 dnia: Lipca 10, 2021, 15:36:07 pm »

Papież Franciszek: prasa podaje najważniejsze fakty z poranka po operacji:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/papiez-ma-sie-dobrze-zjadl-sniadanie-i-spacerowal.html
"Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że „Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer”.
O brewiarzu zapomniał?
A stolec był czy sedes vacante?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #3595 dnia: Lipca 10, 2021, 21:48:16 pm »

hmmmm . . . sedes vacante.  Przedni dowcip. Ale, można papieża Franciszka nie lubić, nie przepadać za nim, (ja nie przepadam) ale . . . . znaj proporcję Mocium Panie, katoliku i tradycjonalisto. " . . . .  i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy . . ."

To starszy człowiek. Cierpi na wiadomą chorobę proktologiczną. Zagalopował pan się troszeczkę. Poczułem się zniesmaczony.

Co innego gdybym ja teraz nazwał pana, po węgiersku ; disznó[/i], albo bardziej uczenie ; fecalium loquens.  Miło?

« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2021, 21:49:51 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3596 dnia: Lipca 10, 2021, 22:34:20 pm »

hmmmm . . . sedes vacante.  Przedni dowcip. Ale, można papieża Franciszka nie lubić, nie przepadać za nim, (ja nie przepadam) ale . . . . znaj proporcję Mocium Panie, katoliku i tradycjonalisto. " . . . .  i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy . . ."

To starszy człowiek. Cierpi na wiadomą chorobę proktologiczną. Zagalopował pan się troszeczkę. Poczułem się zniesmaczony.

Co innego gdybym ja teraz nazwał pana, po węgiersku ; disznó[/i], albo bardziej uczenie ; fecalium loquens.  Miło?

Proszę pana, przecież to jest ten poziom relacji (jeszcze) live sprowadzony do absurdu i, jeśli pan nie wie, nawiązanie do starego dowcipu:

Ordynator na obchodzie pyta pacjenta:
- stolec był?
- a kręcił się tu taki jeden, ale o imię nie pytałem.

Co do schorzenia F1 to nie wiem na co cierpi, nie interesuje mnie to i NIE CHCĘ WIEDZIEĆ. To jest właśnie niesmaczne, że tego typu rzeczy obwieszcza się Urbi et Orbi.

Co do węgierskich inwektyw, to nie wiem co to znaczy ale panu też vice versa i miłego wieczoru.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3597 dnia: Sierpnia 11, 2021, 14:13:47 pm »

Dawno nic nie beło w temacie F0
Oto taka ciekawostka:

Na zdjęciu papa F0 z mordercą francuskiego księdza Oliviera Maire (już wcześniej domniemanym podpalaczem katedry w Nantes)
https://www.renovatio21.com/il-papa-con-lassassino-del-prete-francese-gia-presunto-incendiario-della-cattedrale-di-nantes/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2021, 14:15:45 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3598 dnia: Sierpnia 11, 2021, 18:27:57 pm »

A to jest jeszcze lepsze. Nurmalnie MISZCZ!
https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-watykan-papiez-odebral-telefon-podczas-audiencji-generalnej,nId,5414131
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3599 dnia: Sierpnia 11, 2021, 18:59:12 pm »

Ptaszki ćwierkają że watykański, jezuicki zwodziciel prawdopodobnie na TC nie poprzestanie:
https://pch24.pl/niepokojace-wiesci-z-watykanu-papiez-franciszek-stworzy-siatke-donosicieli-by-zdlawic-tradycyjna-msze-swieta/
Zapisane
Strony: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!