Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:44:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936858 razy)
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2985 dnia: Lutego 08, 2018, 20:12:04 pm »

To skąd ta informacja, że tak powiedział?  Przecież pod podanym linkiem nic konkretnego nie ma.

Przepraszam, na szybko nawet nie spojrzałem, w dół strony nie przewinąłem, że na zalinkowanej stronie jest tylko początek tekstu. W papierowym wydaniu, na stronie 61, jest cały cytat, który brzmi: "...chrześcijanie nie odwiedzają jeszcze meczetów. Powinni je odwiedzać w dni świąteczne, modlić się trochę z muzułmanami. To byłoby coś dobrego".

A słowa te - według artykułu T. Terlikowskiego - padają w odpowiedzi na pytanie, czy zamordowanie księdza Hamela nie powinno skłonić chrześcijan do odwiedzania meczetów, co miałoby pogłębić dialog międzyreligijny. 
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #2986 dnia: Lutego 23, 2018, 16:26:11 pm »

Jakiś czas temu na jednej z tradi-stron (było to chyba źródło anglojęzyczne, ale dokładnie nie pamiętam) czytałem artykuł na temat Franciszka, w którym jeden z akapitów zawierał listę dotychczasowych inicjatyw skierowanych przeciwko AL. Były wymienione oczywiście kardynalskie dubia oraz synowska korekta, ale też kilka innych – wszystkie podane, zdaje się, w kolejności chronologicznej. Bardzo chciałbym dotrzeć do tej listy, ale za nic nie mogę jej ponownie znaleźć. Może Państwo kojarzą, o którym artykule mówię? A może ci z Państwa, którzy śledzili sprawę uważniej ode mnie, byliby uprzejmi wypisać tutaj te inicjatywy?
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2987 dnia: Marca 02, 2018, 23:40:08 pm »

Franciszek udaje się do Genewy na siedemdziesiątą rocznice powstania Światowej Rady Kościołów. Coś czuje że szykuje się  historyczne przemówienie.  ::)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2988 dnia: Marca 04, 2018, 12:31:05 pm »

Można pytać, czy Franciszek jest gorszy od wcześniejszych soborowych czy posoborowych papieży.

(...)
A jakie jest wasze zdanie na temat papieża Franciszka?

Dla nas Franciszek nie jest ani gorszy, ani lepszy od innych soborowych czy posoborowych papieży. W istocie kontynuuje on jedynie proces zainicjowany przez Jana XXIII, proces demontażu Kościoła katolickiego, który ma umożliwić zbudowanie całkowicie nowego Kościoła – przystosowanego do liberalnego ducha naszych czasów. Powiedziałbym nawet więcej: obecny papież ponosi znacznie mniejszą odpowiedzialność niż Paweł VI. To Paweł VI przewodniczył obradom soboru, zatwierdził jego dokumenty i autoryzował wszystkie późniejsze reformy. To właśnie wywołało w Kościele bardzo poważny kryzys, którego świadkami obecnie jesteśmy. Oczywiście to, co mówi i czyni Franciszek, sprawia wrażenie bardziej przełomowego niż akty jego poprzedników. Tak jednak nie jest. Po prostu dziś media posiadają znacznie większe możliwości i są w stanie bardziej nagłośnić pewne wydarzenia. W istocie jednak to, co uczynił Paweł VI, miało skutki znacznie bardziej doniosłe niż obecne działania Franciszka.
(...)
https://news.fsspx.pl/2018/03/tradycja-to-jedyna-mozliwa-przyszlosc-kosciola-swietego/
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #2989 dnia: Marca 13, 2018, 10:09:16 am »

http://www.fronda.pl/a/papiez-moj-pontyfikat-bedzie-krotki-moge-ustapic,48612.html

Złe miał przeczucie. Módlmy się za niego w dniu rocznicy wyboru.
Zapisane
Taki sobie o...
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2990 dnia: Marca 13, 2018, 11:29:01 am »


Papież Franciszek o Ojcu Rydzyku: „Wymiotować mi się chcę jak go widzę”


 
Papież Franciszek wywołał prawdziwą burzę. W niesamowicie ostrych słowach zaatakował ojca Rydzyka, a stanowczość, z jaką to zrobił i słowa, których użył sprawiły, że o wypowiedzi mówi się już na całym świecie.


Franciszek mówił o ubóstwie, o tym jak powinni żyć księża i jak powinno się pomagać innym. W pewnym momencie jednak nie wytrzymał i brutalnie zaatakował księży, którzy tak jak Rydzyk jeżdżą drogimi limuzynami.




 
Papież potępia duchownych pławiących się w luksusach


Ku zdumieniu zebranych, papież powiedział, że na taki widok chce mu się wymiotować.


– Gdy widzę (…) księdza, który jeździ nowym, markowym samochodem, to chce mi się wymiotować – grzmiał papież!


https://pikio.pl/papiez-franciszek-o-ojcu-rydzyku-wymiotowac-mi-sie-chce-jak-go-widze/

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #2991 dnia: Marca 13, 2018, 11:34:31 am »

Ja też mam złe przeczucie: nie ustąpi.
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #2992 dnia: Marca 13, 2018, 11:43:59 am »

Panie binraf, ja też mam odruchy womitalne gdy ktoś cytuje bzdury z takich źródeł.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2993 dnia: Marca 13, 2018, 11:46:41 am »

Nawet jak ustąpi, problem pozostanie.
Ciekawy wywiad z red. PCh24:

"Terlikowski: Rewolucja w kościele. Jak to powstrzymać?"

http://www.fronda.pl/forum/terlikowski-rewolucja-w-kosciele-jak-to-powstrzymac,87252.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #2994 dnia: Marca 13, 2018, 11:56:58 am »

Przecież ten link na pikio to typowy dla tej strony click-bait i semantyczne nadużycie w treści "artykułu".
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2995 dnia: Marca 13, 2018, 14:01:02 pm »

Można pytać, czy Franciszek jest gorszy od wcześniejszych soborowych czy posoborowych papieży.

(...)
A jakie jest wasze zdanie na temat papieża Franciszka?

Dla nas Franciszek nie jest ani gorszy, ani lepszy od innych soborowych czy posoborowych papieży. W istocie kontynuuje on jedynie proces zainicjowany przez Jana XXIII, proces demontażu Kościoła katolickiego, który ma umożliwić zbudowanie całkowicie nowego Kościoła – przystosowanego do liberalnego ducha naszych czasów. Powiedziałbym nawet więcej: obecny papież ponosi znacznie mniejszą odpowiedzialność niż Paweł VI. To Paweł VI przewodniczył obradom soboru, zatwierdził jego dokumenty i autoryzował wszystkie późniejsze reformy. To właśnie wywołało w Kościele bardzo poważny kryzys, którego świadkami obecnie jesteśmy. Oczywiście to, co mówi i czyni Franciszek, sprawia wrażenie bardziej przełomowego niż akty jego poprzedników. Tak jednak nie jest. Po prostu dziś media posiadają znacznie większe możliwości i są w stanie bardziej nagłośnić pewne wydarzenia. W istocie jednak to, co uczynił Paweł VI, miało skutki znacznie bardziej doniosłe niż obecne działania Franciszka.
(...)
https://news.fsspx.pl/2018/03/tradycja-to-jedyna-mozliwa-przyszlosc-kosciola-swietego/


głupia odpowiedź
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #2996 dnia: Marca 13, 2018, 15:18:51 pm »

Nawet jak ustąpi, problem pozostanie.
Ciekawy wywiad z red. PCh24:
"Terlikowski: Rewolucja w kościele. Jak to powstrzymać?"

Terlikowski twierdzi, że w marcu usłyszymy, jakie jest stanowisko polskich biskupów. No, zobaczymy. Biskupi mają wielką szansę zrobić "historyczny krok" - mają pierwszą od czasów JPII  szansę aby wpłynąć na bieg historii całego kościoła.

Trochę się jednak obawiam, czy starczy im cojones, żeby to zrobić. Najprostsze i najbezpieczniejsze w tej sytuacji będzie bowiem wydanie mętnego oświadczenia w stylu "na dwoje babka wróżyła". Oby tak się nie stało.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2997 dnia: Marca 13, 2018, 17:00:57 pm »

Cytuj
Biskupi mają wielką szansę zrobić "historyczny krok"

Obawiam się, że zrobią ten "historyczny krok" ;)

Czego i od kogo mamy tu wymagać.
lata selekcji negatywnej - BMW,
zwalczanie myślenia (zresztą nie tylko w seminariach, żeby nie było; od podstawówki oducza się w Polsce stawania pytania "dlaczego"?)
edukacja na poziomie "zawodówki teologicznej" jak mawiało KNO

Mogą próbować odroczyć likwidację wiary powołując się na "nauczanie wielkiego Polaka" - na zasadzie "można tak ale można i inaczej, w Polsce zalecamy Dżejpityzm moralny".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #2998 dnia: Marca 13, 2018, 20:46:32 pm »

Prawdopodobnie decyzja o polskiej interpretacji AL podejmowana jest dziś i jutro:
http://www.pch24.pl/dolacz-do-modlitwy-w-intencji-polskich-biskupow-,58894,i.html
W każdym razie Ukraińskim biskupom wystarczyło odwagi, przypuszczam, że tu dużą pracę wykonał abp. Mokrzycki .
Ale to jeszcze nie wszystko, jestem przekonany (obym się mylił), że już niedługo będzie watykański atak na HV, no chyba, że coś temu przeszkodzi (ale chyba tylko Bóg to może zrobić), wtedy to dopiero zrobi się (nie)ciekawie.
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2999 dnia: Marca 14, 2018, 11:10:06 am »

Reinterpretacja Humanae Vitae "w duchu" AL wydaje się nieunikniona jako logiczna konsekwencja. Czy to właśnie nazywano ongiś "dialektycznym pojmowaniem"?

PS Nie daje mi spokoju pomysł p. Rysia o "indulcie na bycie katolikami" w Polsce i "katolicyźmie słowiańskim". Być może za dużo oczytałem się historii Kościoła, stąd mam przekonanie, że nie da się oddzielić problemów wyznania o zasięgu ponadnarodowym od konsekwencji politycznych sensu stricto. I nie ma tu znaczenia, że chrześcijaństwo okres silnych religijnych napięć ma już za sobą. Rozwijając w skrócie myśl widzę to tak - z jednej strony, tej "zachodniej", mamy zalew pentekostalizmu, upadek Christianitas , rozmywanie wiary, relatywizację wartości moralnych, upadek liturgii, proislamizm etc., czyli to wszystko, co budzi w tradycyjnych katolikach sprzeciw. A możliwe konsekwencje polityczne? Ot, taki tekst o chrześcijańskim syjoniźmie - http://www.miesiecznik.znak.com.pl/6982013philip-earl-steelechrzescijanski-syjonizm/ I w ten nurt wpisuje się np. osławiony "pastor" z Lublina.

Z drugiej strony mamy "ostatnie chrześcijańskie państwo" na świecie, spadkobiercę Bizancjum, czyli Rosję z "trzecim Rzymem" jako stolicą. Oni tam wierzą w to naprawdę, mit o tej sukcesji istnieje - upadek Konstantynopola zbiegł się w czasie z wyzwoleniem Rusi spod okupacji mongolskiej. Dodajmy do tego wspaniałą naprawdę liturgię (zestawienie choćby z rzymską liturgią posoborową mówi samo za siebie) i naprawdę głęboką i atrakcyjną teologię jako elementy silnie oddziałujące zwłaszcza na post-chrześcijan Zach. Europy. Do tego deklarowany konserwatyzm obyczajowy (fałszywy rzecz jasna, ale ten mit właśnie prawosławie na Zachodzie gorliwie i z powodzeniem propaguje, więcej o tym pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Edu8jYVl8CI).

I jak tu ma się odnaleźć katolik tradycyjny w Polsce, z "Ecclesia Slavica" (cp by p. @Regiomontanus) ???

Kto wie, czy gdybym był jakimś Francuzem, Niemcem czy innym Angolem, to nie uległbym tej propagandzie. Raczej na pewno tak.

PS PS Zapewne troszkę sobie odjechałem... ;)
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!