Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:17:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 197 198 [199] 200 201 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936664 razy)
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2970 dnia: Stycznia 23, 2018, 16:04:15 pm »

Państwo twierdzą, że ta pielgrzymka to tylko "proekologiczna manifestacja".

Jak już się rzuca takie oskarżenia to proszę uczynić zadość rzetelności/sprawiedliwości i choćby podać cytaty dla poświadczenia tez !!

Dość już krąży w internecie fake newsów o Franciszku, na które już parę razy się "nadziałem"!

Czy ktoś oglądał, jak papież śpiewa "nonę" z zakonnicami klauzurowymi? Co do nich powiedział? "My was nie tolerujemy - ale MY WAS POTRZEBUJEMY" (z odpowiednim akcentem na potrzebujemy). Powiedział jak najbardziej katolicki papież.
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2971 dnia: Stycznia 23, 2018, 16:33:14 pm »

Tak naprawdę dziwna jest ta wizyta papieża Franciszka w Ameryce Południowej  ::)
Na pozór "pielgrzymka", ale przypatrując się bardziej szczegółowo, jest to proekologiczna manifestacja, okraszona ewangelicznymi tekstami.

Faktycznie - w sumie wielka nuda. Przypuszczam, że Franciszek też nie przepada za takimi pilegrzymkami, i woli siedzieć w domu. Przynajmniej mu wtedy organizują jakieś ciekawe imprezy, np. jak w linkach poniżej. Prawda, że śliczne te ogonki?  ;D

http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A765-Kittens.htm
http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A763-Acrobat.htm

Podał Pan linki do pewnej strony... Wie Pan, że na tej stronie piszą m.in. że św. Jan Paweł II wspierał komunizm? Uzasadnienie tej tezy jest tak jałowe i prymitywne, że można podejrzewać, że pisali to ludzie złej woli.

Ech... szkoda mi niektórych "tradsów". Ale bardziej szkoda mi środowiska Tradycji, które przez takich ludzi ma ciągle pod górkę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2018, 16:44:00 pm wysłana przez Marc » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #2972 dnia: Stycznia 23, 2018, 17:35:31 pm »

Aż mnie Pan zainspirował do nowego wątku:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9627.0.html

Tam są refleksje bardziej teoretyczne. Natomiast tutaj odniósłbym się praktycznie do tego co tu i teraz dotyczy pielgrzymki Franciszka. Nie śledziłem jej w całości. Oglądałem głównie spotkania z duchowieństwem transmitowane na żywo przez TRWAM w czasie (zamiast) Apelu Jasnogórskiego i tam nic o ekologii nie pamiętam, natomiast nie śledziłem wszystkiego. Jednak z tego co słyszałem pewne rzeczy dotyczyły głównie kwestii rdzennych Indian i z tym związany był "ekologizm" bo bronią oni swoich dżungli i nie chcą oddać na "wydobycie".

Osobiście myślę, że dobrze, żeby Kościół wspierał Indian. Wydaje mi się to katolickie. W przeciwieństwie do kolonizacji krajów protestanckich, kraje katolickie w większej mierze współdziałały z Indianami (św. Juniper Serra i franciszkańskie zakładanie miast z Indianami skąd wywodzą się dzisiejsze "religijne" nazwy miast w Kalifornii). Stąd mam nadzieję, że nawet jak Franciszek przeminie to obrona Indian zostanie...
 
Owszem, może tu być duży wpływ "teologii wyzwolenia" ale chyba nie należy wszystkiego sprowadzać do tego.

Ponieważ dzisiaj obrona Indian wydaje się "domeną lewicy" to odcinamy się od tego. Nie wydaje mi się do końca słuszne. Wcześniej - co prawda w zupełnie innym kształcie - wspieranie Indian miało miejsce w Kościele.

Nie chodzi mi o obronę Franciszka (u początków pontyfikatu mi się chciało, gdzieś od czasu zakomisarzowania FI już mi się nie chce) ale o samą sprawę, która wydaje mi się słuszna (może nie w takim kształcie ale jednak). Jeśli chodzi o wątpliwości i ewentualne nadzieje co do franciszkowej ekologii to zawarłem je w utworzonym wątku.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #2973 dnia: Stycznia 23, 2018, 20:42:27 pm »

Podał Pan linki do pewnej strony... Wie Pan, że na tej stronie piszą m.in. że św. Jan Paweł II wspierał komunizm?

Na tej stronie są setki artykułów, trudno, żebym wszystkie znał.

A co do wspierania komunizmu, to przecież mają trochę racji. Uścisk dłoni z Jaruzelskim w 1983 r. (bo pewnie o to Panu chodzi) był szokiem dla wielu ludzi w Polsce i nie tylko. Nie wiem ile Pan ma lat, ale ja pamiętam dobrze to wydarzenie, i pamiętam, jakie wrażenie na mnie wywarło. Niezależnie jakie były intencje, reżim Jaruzelskiego wykorzystał to propagandowo do legitmizacji swoich działań.

Watykańska "Ostpolitik" to zresztą temat na osobny wątek.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #2974 dnia: Stycznia 23, 2018, 23:59:47 pm »

Cytuj
Na tej stronie są setki artykułów, trudno, żebym wszystkie znał.

A co do wspierania komunizmu, to przecież mają trochę racji. Uścisk dłoni z Jaruzelskim w 1983 r. (bo pewnie o to Panu chodzi) był szokiem dla wielu ludzi w Polsce i nie tylko. Nie wiem ile Pan ma lat, ale ja pamiętam dobrze to wydarzenie, i pamiętam, jakie wrażenie na mnie wywarło. Niezależnie jakie były intencje, reżim Jaruzelskiego wykorzystał to propagandowo do legitmizacji swoich działań.

Watykańska "Ostpolitik" to zresztą temat na osobny wątek.

jak juz pojawił sie motyw komunizmu i legalizacji systemu, to cos na topie. Niestety:
Cytuj
" Watykan poprosił biskupów Petera Zhuanga z Shantou i Jospeha Guo Xijina z Mindong o przejście na emeryturę lub rezygnację. Ich miejsce mają zająć wyświęceni bez zgody Stolicy Apostolskiej biskupi ze Stowarzyszenia Patriotycznego. To ugięcie się Watykanu przed chińskim rządem w imię lepszych relacji między komunistami a Stolicą Apostolską."
wiecej na https://www.pch24.pl/szokujace-decyzje-watykanu--chinscy-biskupi-wierni-papiezowi-maja-ustapic-na-rzecz-komunistow,57766,i.html
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2975 dnia: Stycznia 24, 2018, 09:28:28 am »

Podał Pan linki do pewnej strony... Wie Pan, że na tej stronie piszą m.in. że św. Jan Paweł II wspierał komunizm?

Na tej stronie są setki artykułów, trudno, żebym wszystkie znał.

A co do wspierania komunizmu, to przecież mają trochę racji. Uścisk dłoni z Jaruzelskim w 1983 r. (bo pewnie o to Panu chodzi) był szokiem dla wielu ludzi w Polsce i nie tylko. Nie wiem ile Pan ma lat, ale ja pamiętam dobrze to wydarzenie, i pamiętam, jakie wrażenie na mnie wywarło. Niezależnie jakie były intencje, reżim Jaruzelskiego wykorzystał to propagandowo do legitmizacji swoich działań.

Watykańska "Ostpolitik" to zresztą temat na osobny wątek.

Jeżeli ktoś na takiej podstawie zarzuca papieżowi JP2 wspieranie komunizmu, to ja mam podstawę zarzucac takim osobnikom (chodzi o tych co zarzucają papieżowi wsp. komunizmu)  obrzydzanie papieża, jego nauki, Kościoła katolickiego, ergo wspieranie masonerii i innych wrogów Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2018, 09:41:28 am wysłana przez Marc » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2976 dnia: Stycznia 25, 2018, 18:50:14 pm »

traditioninaction to szurlandia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2977 dnia: Stycznia 25, 2018, 19:39:35 pm »

Podał Pan linki do pewnej strony... Wie Pan, że na tej stronie piszą m.in. że św. Jan Paweł II wspierał komunizm?

Na tej stronie są setki artykułów, trudno, żebym wszystkie znał.

A co do wspierania komunizmu, to przecież mają trochę racji. Uścisk dłoni z Jaruzelskim w 1983 r. (bo pewnie o to Panu chodzi) był szokiem dla wielu ludzi w Polsce i nie tylko. Nie wiem ile Pan ma lat, ale ja pamiętam dobrze to wydarzenie, i pamiętam, jakie wrażenie na mnie wywarło. Niezależnie jakie były intencje, reżim Jaruzelskiego wykorzystał to propagandowo do legitmizacji swoich działań.

Dla równowagi Jaruzelski przywiozł Bolka helikopterem w Tatry gdzie wypoczywał J-P ll. To był gest na otarcie łez dla gawiedzi.

Byla też slawna wypowiedz Glempa w stanie wojennym o mlodziezy; , ze kamień rodzi pałkę, czy jakos tak - ze bicie mlodziezy przez zomo jest wynikiem rzucania kamieniami w funkcjonariuszy MO. W 1983 zakatowano Przemyka...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #2978 dnia: Lutego 07, 2018, 16:21:37 pm »

Tymczasem, w ujawniono, że ofiara molestowania dostarczyła przez kard, O'Malley list w którym opisywała winy biskupa Barrosa, którego Franciszek bronił jeszcze podczas wizyty w Chile. Po wizycie kardynał O'Malley powiedział, że słowa papieża są źródłem bólu dla ofiar (za pewne chciał dać do zrozumienia, że on list Franciszkowi dostarczył) . Tu jest dość szczegółowe podsumowanie historii, także wysiłki biskupów chilijskich :

http://www.sfgate.com/news/crime/article/Key-dates-in-pope-defending-bishop-accused-of-12553202.php

Po drugie, mimo wcześniejszych zaprzeczeń potwierdziło się, że jest komisja, która ma na nowo zbadać Humanum Vitea, prawdopodobnie chodzi o to żeby ją zanegować.
A żeby było ciekawiej to niedługo Paweł VI ma być ogłoszony świętym.
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2979 dnia: Lutego 07, 2018, 17:28:59 pm »

Cytuj
   chodzi o to żeby ją zanegować.

Nie mowi się zanegować tylko "zgłębić" lub "odczytać na nowo"

Czyli jednak srodowiska LGTBQ... będą mieć swojego w "niebie". Nic nie stoi na przeszkodzie blogoslawic pederastow. Jezeli mozna swiecic samochody to mozna i homosi - slowa kard. Marxa (?)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2018, 17:34:16 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2980 dnia: Lutego 08, 2018, 10:44:03 am »

Dla odnotowania - w wydanym ostatnio wywiadzie rzece z Franciszkiem zachęca on chrześcijan, aby od czasu do czasu udali się do meczetu trochę pomodlić. 
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2981 dnia: Lutego 08, 2018, 10:55:20 am »

Dla odnotowania - w wydanym ostatnio wywiadzie rzece z Franciszkiem zachęca on chrześcijan, aby od czasu do czasu udali się do meczetu trochę pomodlić.
Już pędzę  ;D
Jak słyszę takie teksty to nóż mi się w kieszeni sam otwiera, a ziemniaki w piwnicy gniją...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2982 dnia: Lutego 08, 2018, 11:24:41 am »

Dla odnotowania - w wydanym ostatnio wywiadzie rzece z Franciszkiem zachęca on chrześcijan, aby od czasu do czasu udali się do meczetu trochę pomodlić.

Gdzie ten wywiad można przeczytać?  Na Aletei jest jakiś - pisze - Nowy wywiad .... z wrzesnia 2017 r. (fragmenty)  i można m.in. przeczytać:

Islam i muzułmanie
„Nie akceptują zasady wzajemności. Niektóre kraje Zatoki Perskiej są otwarte i pomagają nam budować kościoły. Dlaczego są otwarte? Ponieważ mają filipińskich pracowników, katolików, Hindusów…

Problem w Arabii Saudyjskiej jest taki, że to naprawdę kwestia mentalności (…) Myślę, że dobrze by im zrobiły krytyczne studia Koranu, tak jak my zrobiliśmy to z naszymi Pismami”.

https://pl.aleteia.org/2017/09/02/nowy-wywiad-rzeka-z-papiezem-franciszkiem-publikujemy-fragmenty-ksiazki/
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2983 dnia: Lutego 08, 2018, 12:21:53 pm »

Szczerze mówiąc osobiście wywiadu nie czytałem. Ale podałem za - wydaje się - mimo wszystko wiarygodnym* źródłem.

https://dorzeczy.pl/religia/55160/Co-jest-za-tymi-drzwiami.html


*Uprzedzając poboczną dyskusję nad wiarygodnością - co najmniej jeśli chodzi o niefałszowanie podawanych cytatów.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2984 dnia: Lutego 08, 2018, 18:12:53 pm »

Szczerze mówiąc osobiście wywiadu nie czytałem. Ale podałem za - wydaje się - mimo wszystko wiarygodnym* źródłem.

https://dorzeczy.pl/religia/55160/Co-jest-za-tymi-drzwiami.html


*Uprzedzając poboczną dyskusję nad wiarygodnością - co najmniej jeśli chodzi o niefałszowanie podawanych cytatów.


To skąd ta informacja, że tak powiedział?  Przecież pod podanym linkiem nic konkretnego nie ma. Jest to recenzja Terlikowskiego odnośnie książki „Otwieranie drzwi”  - wywiadu rzeki i nie wiadomo co on napisał. Dla mnie wiarygodne jest to, jak coś napiszę, zacytuję i podam konkretne źródło do tego.
Zapisane
Strony: 1 ... 197 198 [199] 200 201 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!