Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:27:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936180 razy)
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #675 dnia: Października 05, 2013, 11:14:13 am »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Najcelniejsze-powiedzenia-i-zarty-papieza-w-Asyzu,wid,16047427,wiadomosc.html
Wizyta papieża Franciszka w Asyżu zostanie zapamiętana nie tylko jako historyczny pobyt biskupa Rzymu w mieście patrona swego pontyfikatu , ale także dzięki żartom i celnym komentarzom, którymi wywoływał śmiech i entuzjazm.
Prostym, trafiającym do wyobraźni językiem Franciszek dzielił się przede wszystkim swymi doświadczeniami duszpasterskimi z Argentyny.
Ogromny podziw i wielkie brawa wywołały słowa papieża podczas spotkania w katedrze świętego Rufina, gdy powiedział: "Ja zawsze radzę nowożeńcom: kłóćcie się ile chcecie, niech latają talerze, ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody".
Z kolei w przemówieniu do młodzieży żartował wywołując rozbawienie słuchaczy: "Kiedy przychodzi do mnie matka i mówi mi: Mam 30-letniego syna, który nie chce się żenić, nie może się zdecydować, ma śliczną narzeczoną, ale się nie pobierają, ja odpowiadam: Niech pani nie prasuje mu więcej koszul".
Zwracając się do klarysek, zakonnic klauzurowych, Franciszek wyznał: "Przykro mi się robi, gdy spotykam siostry, które nie są wesołe. Czasem uśmiechają się jak stewardessy, ale nie uśmiechem pochodzącym z serca".
Papież przestrzegał również przed sztucznymi postawami wiernych, bez krzyża i bez Jezusa. "W ten sposób staniemy się chrześcijanami z cukierni, pięknymi jak słodycze, ale nie będziemy prawdziwymi chrześcijanami" - stwierdził.
Do księży papież apelował, by nie wygłaszali nudnych kazań. - Te niekończące się nudne homilie, z których nic się nie rozumie - mówił. Zwracając się do przedstawicieli duchowieństwa dodał: "Do was mówię".
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #676 dnia: Października 05, 2013, 12:23:37 pm »

No, akurat tu z papiezem trudno sie nie zgodzic
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Najcelniejsze-powiedzenia-i-zarty-papieza-w-Asyzu,wid,16047427,wiadomosc.html

no, akurat trudno sie tu z papiezem nie zgodzic. Jak go jakis dziennikarz na filozoficzno-teologiczna pogaduche nie bierze, gdzie papiez placze sie w zeznaniach, to nawet ujdzie. No i to przedstawianie go jako wesolka tez nie jest do konca prawdziwe. W bazylice, przed wizyta u grobu sw. Franciszka, byl wyraznie poruszony i zarazem skupiony.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #677 dnia: Października 05, 2013, 12:40:17 pm »

http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14724132,Zarty_sie_skonczyly.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

"Żarty się skończyły.
Jednym z głównych przesłań papieża Franciszka i jego doradców jest powszechność Kościoła. To, że nie ma Kościoła polskiego, włoskiego, argentyńskiego, amerykańskiego. Jest jeden, uniwersalny."

Jeżeli nawet GW wierzy w Unam Sanctam Catholicam Ecclesiam to wiedz, że coś się dzieje. A tak na serio to recenzowanie i stawianie duchownych pod pręgierzem wybiórczych wypowiedzi papieża:

"Kiedy nad Wisłą roztrząsamy rewelacje księdza, który mówił o bruzdach dotykowych dzieci zrodzonych z in vitro, papież mówi o miłosierdziu.

Kiedy nasi biskupi wciąż się głowią (albo i nie), co zrobić z o. Rydzykiem, papież jednym ruchem wymienia niechcianego sekretarza stanu i zabiera się do pracy nad konstytucją.

Kiedy nasz Kościół chroni tajemnice swojego majątku, Franciszek poddaje bank watykański międzynarodowej kontroli. Kiedy papież mówi o katolickich obsesjach, nasz dostojnik podczas uroczystości poświęconej Zagładzie potępia aborcję.

Kiedy nasi biskupi obrażają się na TVN i ''Gazetę Wyborczą'', papież udziela wywiadu ateiście, założycielowi lewicowego dziennika."
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #678 dnia: Października 05, 2013, 22:16:11 pm »

RorateCaeli: Abp Vincent Nichols told by Pope he will get a red hat only "when Falklands are returned".
Papież powiedział Wincentemu .N. że dostanie czerwony kapelusz wyłącznie gdy Falklandy wrócą [do Argentyny].
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #679 dnia: Października 05, 2013, 22:31:49 pm »

mistrzostwo świata

:))))))))))))))))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #680 dnia: Października 05, 2013, 22:32:50 pm »

Handełe, handełe.
Żenua
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #681 dnia: Października 06, 2013, 12:19:24 pm »

Wsłuchuję się od dłuższego czasu w Angelusa w wykonaniu obecnego Biskupa Rzymu i wychodzi mi, że zawsze mówi on zawsze: "Gloria Patri, et Filio, de Spiritui sancto". Mam omamy,czy rację?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #682 dnia: Października 06, 2013, 16:19:33 pm »

Wsłuchuję się od dłuższego czasu w Angelusa w wykonaniu obecnego Biskupa Rzymu i wychodzi mi, że zawsze mówi on zawsze: "Gloria Patri, et Filio, de Spiritui sancto". Mam omamy,czy rację?
Dość częstym zwyczajem księży portugalskich, ale i hiszpańskich jest wymowa: "et Espiritui Sancto", ponieważ w tych językach słowa łacińskiego pochodzenia zaczynające się od "s" i spółgłoski przeszły w "es" + spółgłoska ("e" jest tzw. samogłoską protetyczną).
spiritum -> espiritu; statum -> estado; scripturam -> escritura; sperare -> esperar
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #683 dnia: Października 06, 2013, 17:25:07 pm »

Wstrząśnięty tragedią na Lampedusie Papież Franciszek wysłał na wyspę swego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Ma on nie tylko wyrazić solidarność Papieża z ofiarami i przekazać wdzięczność ratownikom, ale także zapoznać się z realnym rozmiarem potrzeb, jakie spowodowała ta tragedia. Na portowym molo papieski jałmużnik modlił się nad ciałami kolejnych ofiar wydobytych dziś rano z morza i wraz z siłami porządkowymi brał udział w ich identyfikacji.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #684 dnia: Października 06, 2013, 17:44:57 pm »

Wsłuchuję się od dłuższego czasu w Angelusa w wykonaniu obecnego Biskupa Rzymu i wychodzi mi, że zawsze mówi on zawsze: "Gloria Patri, et Filio, de Spiritui sancto". Mam omamy,czy rację?
Dość częstym zwyczajem księży portugalskich, ale i hiszpańskich jest wymowa: "et Espiritui Sancto", ponieważ w tych językach słowa łacińskiego pochodzenia zaczynające się od "s" i spółgłoski przeszły w "es" + spółgłoska ("e" jest tzw. samogłoską protetyczną).
spiritum -> espiritu; statum -> estado; scripturam -> escritura; sperare -> esperar
Dokładnie. Natomiast pamiętam jak na samym początku pontyfikatu papież w błogosławieństwie mówił "et Spirutus Sancti" :)
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #685 dnia: Października 06, 2013, 18:35:26 pm »

Dokładnie. Natomiast pamiętam jak na samym początku pontyfikatu papież w błogosławieństwie mówił "et Spirutus Sancti" :)

Tak było. Ja to nawet pod koniec marca zadałem pytanie w temacie dziecięce poszukiwania, czy takie błogosławieństwo z przekręconymi słowami jest ważne.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #686 dnia: Października 06, 2013, 18:42:43 pm »

Kiedy papież mówi o katolickich obsesjach, nasz dostojnik podczas uroczystości poświęconej Zagładzie potępia aborcję.
Masakra. Coś czuję, że pro-liferzy na całym świecie będą teraz dostawać po mordzie argumentem: "Macie jakąś kato-obsesję! Przecież nawet papież nie potępia!"
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #687 dnia: Października 06, 2013, 21:02:35 pm »

Wstrząśnięty tragedią na Lampedusie Papież Franciszek wysłał na wyspę swego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Ma on nie tylko wyrazić solidarność Papieża z ofiarami i przekazać wdzięczność ratownikom, ale także zapoznać się z realnym rozmiarem potrzeb, jakie spowodowała ta tragedia. Na portowym molo papieski jałmużnik modlił się nad ciałami kolejnych ofiar wydobytych dziś rano z morza i wraz z siłami porządkowymi brał udział w ich identyfikacji.

Le Camp des Saints. Zaczyna to wyraźnie przypominać Le Camp des Saints.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #688 dnia: Października 06, 2013, 21:29:24 pm »

Wstrząśnięty tragedią na Lampedusie Papież Franciszek wysłał na wyspę swego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Ma on nie tylko wyrazić solidarność Papieża z ofiarami i przekazać wdzięczność ratownikom, ale także zapoznać się z realnym rozmiarem potrzeb, jakie spowodowała ta tragedia. Na portowym molo papieski jałmużnik modlił się nad ciałami kolejnych ofiar wydobytych dziś rano z morza i wraz z siłami porządkowymi brał udział w ich identyfikacji.

Le Camp des Saints. Zaczyna to wyraźnie przypominać Le Camp des Saints.
Ja to mam od dłuższego czasu wrażenie, że co najmniej kilka fabuł książek (wstrząsających) materializuje się na naszych oczach - Obóz Świętych, Dom smagany wiatrem, ......
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #689 dnia: Października 06, 2013, 21:40:28 pm »

^ Być może nasze oczy będą oglądać apokalipsę i ponowne przyjście naszego Pana. Nie jest więc aż tak źle ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!