Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:14:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936750 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #645 dnia: Października 02, 2013, 22:27:44 pm »

Ludzie listy piszą, a karawana jedzie dalej  :)

No, ale zobaczymy co to będzie, jak Komitet Rewolucyjny Ośmiu zacznie działać...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #646 dnia: Października 02, 2013, 22:55:05 pm »

@Pedro
Uczynienie zeń męczennika o prawa człowieka przy jednoczesnym przemilczaniu Jego mariologii, ogólnoświatowej i ortodoksyjnej działalności misjonarskiej, antymasońskości, antykomunizmu. Niekiedy podkreśla się też rzekomy antysemityzm Świętego.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #647 dnia: Października 02, 2013, 23:07:32 pm »

Niekiedy podkreśla się też rzekomy antysemityzm Świętego.

A tak, to na pewno. Sam uważam, że dzisiaj duchownych pokroju św. Maksymiliana skierowano by do zakładów psychiatrycznych lub uciszano innymi, bardziej skutecznymi metodami.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #648 dnia: Października 02, 2013, 23:27:05 pm »

A tu taki mały offtop.
Znalazłem to jako komentarz do ostatnich wypowiedzi bohatera watku.
Cytuj
Bp. Williamson wskazał, że abdykacja (papieska) nie jest ważna, jeśli miała miejsce pod przymusem.
 Zatem, jeżeli B16 został zmuszony do abdykacji, to jego abdykacja nie jest ważna, jest zatem nadal papieżem a F1 jest po prostu cywilem pełniącym obowiązki papieża.
 Jednakże nie wiemy, czy B16 był zmuszony do abdykacji czy nie.

Jeszcze ciekawsza jest sytuacja z wyborem Jana XXIII. Są przesłanki, by twierdzić że konklawe 1958 wybrało kard. Siri jako Grzegorza XVII, lecz został on zmuszony do abdykacji, a w jego miejsce wybrano J23. Są to mocne przeslanki, lecz nie ma dowodów.
 Jednakże, jeżeli tak rzeczywiście było, to wszyscy papieże wybierani od 1958 aż do śmierci G17 w (chyba) 1989 byli w rzeczywistości osobami pełniącymi obowiązki papieży. W tej sytuacji najklarowniejszy jest status B16, który wybrany został juz po śmierci papieża Grzegorza.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #649 dnia: Października 03, 2013, 00:50:58 am »

>  a F1 jest po prostu cywilem
Bp RW nie nazwałby F1 cywilem. No i 2ga sprawa: czy można skutecznie czymkolwiek zagrozić staruszkowi mającemu +80 lat, by abdykował ? B16 niejednokrotnie wysuwał sygnały, że jest za papieską emeryturą. I osobiście nie miałbym o nią pretensyj, gdyby prowadził lepszą politykę kadrową. Gdyby odszedł zostawiając Kollegium Kardynałów zdolne wybrać papieża lepszego niż on sam, B16
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #650 dnia: Października 03, 2013, 01:14:42 am »

Powiedz mi, co kochasz, a jeśli ja mogę temu zaszkodzić, przekonam cię do wszystkiego.
Panowie, jeszcze w zeszłym roku tu na forum była narracja: zła kuria szakali otoczyła biednego starego teologa z bawarii. On sam jeden w wężowym siedlisku. Jeśli jest choć źdźbło prawdy w tych wszystkich spekulacjach o szataniźmie i masonerji w Mieście Wilczycy, to można wyspekulować dalej, że już z dawna urobionego starca postraszono jeszcze gorszymi konsekwencjami jego uporu.
Symptomatyczne, że PO ogłoszeniu daty abdykacji, rozpoczął B16 kontrolę finansów W(i)atyk.ańskich.

A pod obydwoma listami gotów jestem się podpisać.
Potrzeba kopii w językach łacińskim, włoskim, hiszpańkim i angielskim.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #651 dnia: Października 03, 2013, 01:23:01 am »

B16 próbował okiełznać "bank watykański" znacznie wcześniej, i bez sukcesów. Pociągnąłbym temat kadrowy - Papież chyba poczuł, że wszyscy jego nominalnie bliscy współpracownicy robią własną politykę. Był samotny i nie widział choćby ludzi wykonujących jego polecenia. A tym bardziej następców.

Myślę, że zawiódł się też na tradycjonalistach, na Hoyosie i na FSSPX. A równocześnie sam nie wykreował kadr "ratzingerowskich".

Mnie to wszystko przypomina ostatnie lata Generała Franco: nikt go nie probował obalić, bo wiedział, że wraz ze śmiercią Caudillo system upadnie. Benedykt postanowił odejść wcześniej ... Czy teraz tego żałuje ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #652 dnia: Października 03, 2013, 01:48:42 am »

A dlaczego nie było nikogo, kto mógłby kontynuować dzieło Franco?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #653 dnia: Października 03, 2013, 08:28:26 am »

Myślę, że zawiódł się też na tradycjonalistach, na Hoyosie i na FSSPX. A równocześnie sam nie wykreował kadr "ratzingerowskich".
Nikt nie chciał się przyłączyć? Nie chciał mieć łatki "lefevrysty"?
=

Miałem znajomego, który startował na prezydenta miasta (ma teraz swój klub i znowu będzie startował).
Opowiadał mi jaki ma sposób na "przewietrzenie" administracji, wyrzucenia darmozjadów i osób przypadkowych.
ZWOLNIĆ WSZYSTKICH! 100% Nie działa wtedy ustawa o o zwolnieniach grupowych! I od razu, z datą dnia następnego zatrudnić. Na NOWYCH warunkach. Tak lub nie.

Wczoraj obejrzałem sobie Monka (bardzo lubię tę postać). Odcinek był o strajku śmieciarzy San Francisco (!).
Miasto dosłownie tonęło w śmieciach. Monk niestety dobrze funkcjonuje tylko w prawie  sterylnej rzeczywistości. Więć mózg mu szwankował.
I wymyślił na przykład, i ten pomysł podał burmistrzowi miasta: ewakuować WSZYSTKICH mieszkańców, wszystko SPALIĆ, zebrać popiół i jeszcze raz... spalić. A następnie zacząć OD NOWA. :)

Ja wiem, że w tak przeogromnej machinie, jaką jest instytucja kościelna, to tak nie zadziała, ale okazało się, że Stolica Apostolska była "za wysokiem progiem" nawet dla Benedykta 16.
Może dlatego Franciszek tworzy "świat równoległy"?

A że flirtuje z mediami.... Wczoraj zadzwonił do założyciela Slow Food! :)



Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #654 dnia: Października 03, 2013, 08:42:08 am »

Jeden z tych 8 kardynałów powiedział, że trzeba odrzucić konstytucję Pastor Bonus i zacząć od nowa. Może to i dobrze?
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #655 dnia: Października 03, 2013, 09:15:19 am »

Jeden z tych 8 kardynałów powiedział, że trzeba odrzucić konstytucję Pastor Bonus i zacząć od nowa. Może to i dobrze?

Skąd wiadomo, ze tak powiedział? Jakie są źródła? Wiadomo już coś na temat tych obrad?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #656 dnia: Października 03, 2013, 10:20:01 am »

Pisał o tym autor KNO:
http://breviarium.blogspot.com/2013/09/to-koniec-konstytucji-pastor-bonus.html
W zalinkowanym filmie od 19:00
Kardynał Maradiaga jest najważniejszym z kardynałów tworzących grupę doradczą przy papieżu. Grupa ta otrzymała niedawno prawne umocowanie:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/09/council-of-cardinals-officially.html
1. X było pierwsze oficjalne spotkanie tego kolegium pod przewodnictwem Ojca świętego.

Edit:
Więcej tutaj:
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,16034,rada-kardynalow-o-synodzie-i-reformie-kurii.html
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2013, 10:36:13 am wysłana przez tytanik404 » Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #657 dnia: Października 03, 2013, 16:25:15 pm »

/nie ten wątek/
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2013, 16:27:31 pm wysłana przez romeck » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #658 dnia: Października 03, 2013, 18:09:27 pm »

...kolegium pod przewodnictwem papieża...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #659 dnia: Października 03, 2013, 18:36:00 pm »

o Franciszku, co wywiadów nie udzielał...

http://breviarium.blogspot.com/2013/10/o-franciszku-co-wywiadow-nie-udziela.html


Tu zaszła zmiana...

http://breviarium.blogspot.com/2013/10/tu-zasza-zmiana.html
Zapisane
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!