Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 07:20:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 942375 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #615 dnia: Października 01, 2013, 21:36:15 pm »

Czyńcie dobro z ateistą i "tam się spotkacie!"

Czy wystarczy tylko "dobrze żyć?" - takie pytanie stawiał bp Józef Sebastian Pelczar.

Nie bardzo rozumiem - o co chodzi w powyższym? Czy jest coś zdrożnego w czynieniu dobra ramię w ramię z ateistą i spotkanie się z nim czyniąc dobro? I co to ma wspólnego z pytaniem "czy wystarczy tylko dobrze żyć"?

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #616 dnia: Października 02, 2013, 07:49:27 am »

Ojciec Święty przypomina mojego ex szefa. Mówi zawsze to, co jego rozmówca chce usłyszeć. Z nikim nie chce wejść w najmniejszy konflikt, nikogo urazić. Rezultaty takiej postawy w ex firmie: jeden dział-2 szefów, jedna osoba w dwóch działach, bałagan i awantury.
Nie zgadzam się, że mamy tłumaczyć, brać za dobrą monetę te ewangeliczne 77 razy. Co innego przebaczenie, co innego wyjaśnianie co też autor mógł mieć na myśli. Pan Szkielet ma rację, "tak-tak, nie-nie". Przekaz powinien być jasny. Proszę wziąć pod uwagę jak interpretują sobie to niekatolicy. Papież propaguje indyferentyzm.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #617 dnia: Października 02, 2013, 08:01:48 am »

Mam kolegę ze studiów Świadka Jehowy (nie uważam osobiście ich za sektę) i zawsze mówię że jest tylko jeden Kościół i przekonuję go. Zresztą wejdzie głębiej w archeologię to sam zobaczy jakie głupoty pisze Strażnica.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #618 dnia: Października 02, 2013, 08:05:24 am »

I co to jest niby to mityczne "dobro", które mamy razem czynić? Jestem przekonana, że pan lewacki redaktor rozumie je inaczej niż np. ktokolwiek z nas. Dla benedyktynki, o której pisała ostatnio Fronda, dobrem jest antykoncepcja i małżeństwa homoseksualne.
Wielcy filantropi tego świata finansują aborcję w krajach trzeciego świata i organizacje homoseksualne. I jak niby ja mam się z nimi spotkać w robieniu "dobra", jak dla mnie dobro to zabieganie o zbawienie innych, czyli głównie to niegodne nawracanie?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #619 dnia: Października 02, 2013, 10:10:33 am »

Lepiej czytajmy katechizm niż wywiady papieża Franciszka.

Tomasz Rowiński

http://www.fronda.pl/blogi/jesien/lepiej-czytajmy-katechizm-niz,35552.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #620 dnia: Października 02, 2013, 10:20:36 am »

Gdzie się człowiek nie ruszy (w postapokaliptycznym Kościele - fronda, gość niedzielny,....) wszędzie widzę tłumaczenia kolejnych "oryginalnych słów" Franciszka I.
1/3 wszystkich tekstów na temat JŚw. to tłumaczenie co miał na myśli i dlaczego:
a) jestem głupi, bo go źle zrozumiałem słowa JŚw.;
b) jestem głupi, bo dałem sobie wmówić błędne tłumaczenie z słów JŚw.;
c) jestem głupi, bo słucham słów JŚw. i nad nimi rozmyślam - a przecież powinien w tym czasie iść umyć bezdomnego, poczytać katechizm czy zwyzywać mojego biskupa za posiadanie 2 letniego samochodu;


Znaki czasu?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #621 dnia: Października 02, 2013, 10:38:00 am »

Ojciec Święty przypomina mojego ex szefa. Mówi zawsze to, co jego rozmówca chce usłyszeć. Z nikim nie chce wejść w najmniejszy konflikt, nikogo urazić. Rezultaty takiej postawy w ex firmie: jeden dział-2 szefów, jedna osoba w dwóch działach, bałagan i awantury.

To już dawno powiedział x. Bouchacourt http://news.fsspx.pl/2013/03/ks-bouchacourt-fsspx-o-kard-bergoglio/

"Pope Francis told me: "The most serious of the evils that afflict the world these days are youth unemployment and the loneliness of the old.": Największym złem dotykającym świat jest bezrobocie młodych i samotność starych.

Humorysta w białym kitlu.
Oto już jesień i pora umierać
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2013, 10:43:09 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #622 dnia: Października 02, 2013, 13:48:55 pm »

Właśnie podnoszę się z podłogi po wczorajszym bolesnym upadku z krzesła podczas lektury wywiadu z Franciszkiem.

"Each of us has a vision of good and of evil. We have to encourage people to move towards what they think is Good" - to Papież.

Inny cytat:

"Otworzą się oczy wasze; a będziecie jako bogowie, znający dobre i złe." To z kolei szatan w Księdze Rodzaju.

Nie wierzę w to, że papież mógł dopuścić się takiego stwierdzenia. Pewnie znowu żurnaliści i tłumacze poprzekręcali.
Zapisane
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #623 dnia: Października 02, 2013, 14:17:39 pm »

Czytając to wszystko przypominają mi się słowa św. Piotra:

"Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego." (J 6,55.60-69)

 :'(
Zapisane
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #624 dnia: Października 02, 2013, 14:30:42 pm »

nie został zaprzysiężony. Więc to nadal papież in spe.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #625 dnia: Października 02, 2013, 14:32:10 pm »

nie został zaprzysiężony. Więc to nadal papież in spe.
???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3936


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #626 dnia: Października 02, 2013, 14:45:06 pm »

przysięgi papieskiej nie ma od XIVs, więc to nie jest najtrafniejszy front do krytyki jerzego bergoglio
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #627 dnia: Października 02, 2013, 14:51:12 pm »



Ślubuję:

 

Nie zmieniać niczego z przekazanej mi tradycji ani niczego, co było przede mną strzeżone przez mych miłych Bogu poprzedników, ani nie naruszać, ani nie zmieniać, ani nie zezwalać na jakiekolwiek zmiany.

 

Przeciwnie: z gorącym umiłowaniem, jako jej uczeń i dziedzic, ze czcią zachować przekazane mi dobro, ze wszystkich moich sił i całą moją mocą.

 

Bronić Świętych Kanonów i Dekretów papieskich jako Bożych nakazów otrzymanych z Nieba, ponieważ jestem w pełni świadom, że Ty, którego miejsce zajmuję przy pomocy Łaski Bożej, którego Wikariuszem jestem z Twoją pomocą, poddasz najsurowszemu osądowi przed Twoim Boskim Trybunałem wszystko, co będę głosił.

 

Gdybym miał dokonać czegokolwiek przeciwnego [tej przysiędze] albo zezwolić, aby taki czyn mógł być dokonany, Ty nie będziesz miał nade mną litości w straszny dzień Sprawiedliwości Bożej.

 

Dlatego bez żadnego wyjątku, nakładamy najsurowszą ekskomunikę na każdego – czy to na Nas samych, czy to na kogokolwiek innego – kto ośmieliłby się powziąć cokolwiek nowego, co stałoby w sprzeczności z tą starożytną ewangeliczną Tradycją i czystością prawowiernej Wiary i religii chrześcijańskiej, albo kto chciałby coś zmienić poprzez swój czynny sprzeciw, lub też zgodziłby się z tymi, którzy podjęliby tak świętokradzkie przedsięwzięcie. (1)

Zapisane
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #628 dnia: Października 02, 2013, 14:53:44 pm »

Przysięga jest konieczna żeby zostać nawet urzędnikiem państwowym, żołnierzem, policjantem. I tym bardziej podczas koronacji papieskich. Rota powyżej.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #629 dnia: Października 02, 2013, 15:06:22 pm »

Sprawdzaliśmy to wielokrotnie: x. Rama myli się, nie składano tej przysięgi w nowożytnych czasach.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!