Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:37:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936338 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #600 dnia: Października 01, 2013, 15:49:44 pm »

coś mi się wydaje, że już niedługo wszyscy spotkamy się w Radości.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #601 dnia: Października 01, 2013, 16:05:44 pm »

Jeżeli dziennikarze nie manipulują i Franciszek rzeczywiście mówi takie rzeczy, tak niejasno, to zastanawiam się czy robi to nieświadomie, mimo całej dobrej woli czy robi to celowo, bo jest po prostu okupantem a nie papieżem ??? Modlę się za papieża, mimo wszystko trzymam się tego, że jest prawowitym następcą św. Piotra, ale szczerze mówiąc nie mam do niego zaufania...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #602 dnia: Października 01, 2013, 16:24:31 pm »

http://tinyurl.com/mm9gzwy
Nota doktrynalna na temat pewnych aspektów ewangelizacjiprzypis 49:
49. Termin «prozelityzm» zrodził się w środowisku żydowskim, gdzie «prozelitą» nazywano człowieka wywodzącego się z «pogan», który stał się członkiem «narodu wybranego». Podobnie też w kręgu chrześcijańskim termin «prozelityzm» jest często używany jako synonim działalności misyjnej. W ostatnim czasie nabrał on jednak negatywnej konotacji, jest bowiem rozumiany jako podyktowane motywami sprzecznymi z Ewangelią reklamowanie własnej religii przy użyciu środków, które nie respektują wolności i godności osoby. W tym znaczeniu termin «prozelityzm» jest pojmowany w ruchu ekumenicznym (por. Wspólna Grupa Robocza Kościoła katolickiego i Światowej Rady Kościołów, Wyzwanie prozelityzmu a powołanie do wspólnego świadectwa [1995]).

Papież powinien mieć tłumacza na katolicki...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #603 dnia: Października 01, 2013, 16:26:40 pm »

To zaczyna wyglądać coraz bardziej jak "Katolicki" fundament NWO.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #604 dnia: Października 01, 2013, 17:54:35 pm »

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, "co papież miał na myśli" mówiąc prozelityzm, to tu jest inna wypowiedź, już bardziej bezpośrednia:

"Voy a convencer a otro que se haga católico? ¡No, no, no! ¡Vas a encontrarlo, es tu hermano! ¡Eso basta!."

tłum: Czy przekonywać kogoś aby zostal katolikiem? Nie, nie, nie! Spotkaj go, on jest twoim bratem! To wystarczy!.

Tekst pochodzi z przesłania wideo do wiernych argentyńskich w święto św. Kajetana, patrona Argentyny (7 sierpnia 2013).
źródło: http://www.vatican.va/holy_father/francesco/messages/pont-messages/2013/documents/papa-francesco_20130807_videomessaggio-san-cayetano_sp.html
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #605 dnia: Października 01, 2013, 18:14:19 pm »

ciąg dalszy tej wypowiedzi:
Y lo vas a ayudar, lo demás lo hace Jesús, lo hace el Espíritu Santo.
Chcesz pomóc, inaczej działa Jezus, działa Duch Świety.
Czyli - pamiętaj, że nawracasz nie ty, a Duch Święty...
Do uratowanai
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #606 dnia: Października 01, 2013, 18:20:38 pm »

A ile razy można ratować??
1oo?
1ooo?
1oooooo?

Mowa wasza niech będzie: Tak, tak, nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #607 dnia: Października 01, 2013, 18:26:54 pm »

A ile razy można ratować?

Pewnie tyle samo razy, co przebaczać, czyli dokładnie 77 razy. 

Liczy ktoś ile razy już było?  :D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #608 dnia: Października 01, 2013, 18:36:34 pm »

To chyba nic innego nie trzeba by robic, tylko liczyc i wyjasniac. I to tylko w nadziei, ze ta katolicka wykladnie mial papiez na mysli.

 Nie wiem jaki jest tego powod. Nieuctwo, premedytacja, swiatowa dobrotliwosc, modernizm?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #609 dnia: Października 01, 2013, 19:26:14 pm »

Wcześniej w maju było o kulturze spotkania:

"(...)Jeśli my, każdy z osobna, czynimy dobro drugim, spotykamy innych w czynieniu dobra i powolutku tworzymy tę kulturę spotkania, której tak bardzo potrzebujemy. «Ależ proszę księdza, ja jestem niewierzący, jestem ateistą!» Czyń dobro – tam się spotkamy!”.

Radio Watykańskie
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #610 dnia: Października 01, 2013, 20:08:22 pm »

A ile razy można ratować?

Pewnie tyle samo razy, co przebaczać, czyli dokładnie 77 razy. 

Liczy ktoś ile razy już było?  :D
Akurat w tej ewangelicznej przypowieści "77" znaczy właśnie "zawsze"!

==
No to kto podejmie się napisania książki pt:

"Siedemdziesiąt siedem moich wyjaśnień.
Czyli co Franciszek naprawdę powiedział.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2013, 20:10:46 pm wysłana przez romeck » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #611 dnia: Października 01, 2013, 20:50:48 pm »

Wcześniej w maju było o kulturze spotkania:

"(...)Jeśli my, każdy z osobna, czynimy dobro drugim, spotykamy innych w czynieniu dobra i powolutku tworzymy tę kulturę spotkania, której tak bardzo potrzebujemy. «Ależ proszę księdza, ja jestem niewierzący, jestem ateistą!» Czyń dobro – tam się spotkamy!”.

Akurat z powyższym zgadzam się w zupełności. Nie widzę problemu współpracy z ateistą przy czynieniu dobra.

Natomiast inną sprawą jest zakaz nawracania. To, chyba każdy się zgodzi, całkowite nowum w doktrynie katolickiej - choć oczywiście po cichu katolicy stosują się do tego zakazu już od prawie pół wieku. Jednak to tej pory żaden papież nie sformułował tego tak wprost - przynajmniej ja sobie nie przypominam.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #612 dnia: Października 01, 2013, 21:03:09 pm »

Rysiu, w Radości? Radość jest już dawno pojednana. Wszyscy spotkamy się i owszem, ale nie prędko i nie w Radości.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #613 dnia: Października 01, 2013, 21:11:12 pm »

aha. Pewno w Krakowie?ha
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #614 dnia: Października 01, 2013, 21:17:14 pm »

Wcześniej w maju było o kulturze spotkania:

"(...)Jeśli my, każdy z osobna, czynimy dobro drugim, spotykamy innych w czynieniu dobra i powolutku tworzymy tę kulturę spotkania, której tak bardzo potrzebujemy. «Ależ proszę księdza, ja jestem niewierzący, jestem ateistą!» Czyń dobro – tam się spotkamy!”.

Akurat z powyższym zgadzam się w zupełności. Nie widzę problemu współpracy z ateistą przy czynieniu dobra.


Czyńcie dobro z ateistą i "tam się spotkacie!"

Czy wystarczy tylko "dobrze żyć?" - takie pytanie stawiał bp Józef Sebastian Pelczar.
Zapisane
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!