Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:31:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936676 razy)
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #315 dnia: Czerwca 20, 2013, 11:09:03 am »

Niewiarygodne. Radio Maryja ocenzurowało środową audiencję generalną papieża Franciszka i usunęło fragment mówiący o modlitwie z pastorem:
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/srodowa-audiencja-generalna-z-ojcem-swietym-franciszkiem-13/
Brakuje fragmentu dosyć ważnego fragmentu, który przetłumaczyłem za RC:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/06/pope-francis-i-will-tell-you-something.html
Całość tutaj:
http://www.zenit.org/en/articles/on-the-church-as-the-body-of-christ

Cytuj
The divisions among us, but also the divisions among the communities: Evangelical Christians, Orthodox Christians, Catholic Christians, why are we divided? We must seek to bring unity. I will tell you something: today, before leaving the House [Domus Sanctae Marthae], I spent forty minutes, more or less, half an hour, with an Evangelical pastor and we prayed together, and sought unity. But we must pray among ourselves as Catholics and also with the other Christians, pray that the Lord may give us unity, unity among us. But how can we achieve unity among Christians if we Catholics are unable to achieve it among ourselves? To have it in our family?

Cytuj
Podziały istnieją wśród nas, ale również pomiędzy wspólnotami: Chrześcijanami ewangelikami, chrześcijanami prawosławnymi, chrześcijanami katolikami, dlaczego tak jest? Musimy poszukiwać jedności.Powiem Wam coś: dziś, przed opuszczeniem Domu [św. Marty] spędziłem 40 minut, mniej więcej pół godziny z pastorem ewangelickim, modliliśmy się razem i poszukiwaliśmy jedności. Musimy modlić się sami jako katolicy, lecz również z innymi chrześcijanami, modlić się do Pana, aby raczył obdarzyć nas jednością. Ale jak możemy osiągnąć jedność wśród chrześcijan, jeśli my, katolicy, jesteśmy niedoli do osiągnięcia jej wśród nas?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2013, 11:10:57 am wysłana przez tytanik404 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #316 dnia: Czerwca 20, 2013, 11:30:40 am »

Radio Maryja bardzo okroiło:

"Jak wiele szkód wyrządzają Kościołowi podziały między chrześcijanami, partyjniactwo, małostkowe interesy."

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/srodowa-audiencja-generalna-z-ojcem-swietym-franciszkiem-13/


KAI podaje więcej:

"Jakże wiele szkód wyrządzają Kościołowi podziały między chrześcijanami, partyjniactwo, małostkowe interesy, ale również podziały wśród wspólnot chrześcijańskich: ewangelicy, prawosławni, katolicy. Powinniśmy szukać jedności. Coś wam powiem. Dzisiaj przed wyjściem z domu przebywałem jakieś 40 minut, mniej więcej pół godziny, z pewnym pastorem ewangelickim i razem się pomodliliśmy, szukając jedności. Ale my musimy się modlić między nami, katolikami, a także z chrześcijanami, modlić się, aby Pan dam nam jedność: jedność między nami! Jak jednak uzyskamy jedność między chrześcijanami, jeśli nie jesteśmy w stanie osiągnąć jej wśród nas, katolików, osiągnąć jej w rodzinie - ileż to rodzin walczy ze sobą i jest podzielonych?"

http://ekai.pl/wydarzenia/x68139/jednosc-jest-wieksza-od-konfliktow/


Radio Watykańskie też:
Podziały wśród nas, ale i podziały między wspólnotami chrześcijańskimi: ewangelikami, prawosławnymi, katolikami... Skąd te podziały? Musimy szukać jedności. Opowiem wam coś. Dzisiaj, zanim wyszedłem z domu, spotkałem się na 30-40 minut z pewnym pastorem ewangelickim. I modliliśmy się razem o jedność. Ale musimy modlić się też razem jako katolicy, a także wspólnie z innymi chrześcijanami, aby Pan dał nam jedność. Tylko jak możemy mieć jedność wśród chrześcijan, skoro nie jesteśmy do niej zdolni jako katolicy, w rodzinach... Ileż rodzin walczy ze sobą i się dzieli? Szukajcie jedności, którą jest Kościół i która przychodzi od Jezusa Chrystusa. On posyła nam Ducha Świętego, by wprowadził jedność”.

Radio Watykańskie
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #317 dnia: Czerwca 20, 2013, 11:33:39 am »

Papież mówił o 2 nurtach pelagiańskim (tak nazywa tradycjonalistów, zachodzę w głowę o co chodzi) oraz o gnostyckim (para-poganie)

"Oba te nurty są elitarne, ale ten drugi obejmuje ludzi lepiej wykształconych" - mówi Ojciec św.

To ci dopiero! Mnie się zdawało (tak słyszałem w mainstreamie) że tradycjonalizm katolicki to domena snobistycznych wykształciuchów, fałszywie bogobojnych a pozujących na elitarność - zaś kosmo-new-age'ostwo to psychobełkot dla prostaczków.


Co do prądu gnostyckiego papież posłużył się przykładem:

"Słyszałem o przełożonej generalnej, która zachęcała siostry ze swojego zgromadzenia, żeby rano się nie modliły, ale duchowo kąpały w kosmosie, czy coś w tym stylu… Niepokoi mnie to, ponieważ oni ignorują Wcielenie!".

Czy papież usłyszawszy o czymś takim podjął jakieś kroki?

W latach 90-tych pewnego kleryka wywalono z seminarium za twierdzenie, że należy "znieść kościół hierarchiczny i przywrócić apostolski", oraz za rozmaite poglądy zbliżone do katarskich. Ten były kleryk zainstalował się po paru latach w pewnej parafii jako animator czegoś tam i opiekun scholki dziecięcej. Jak biskup się o tym przypadkiem dowiedział to osobiście interweniował u proboszcza by go usunąć, co szybciutko nastąpiło.

Czy z równym zaangażowaniem papież przywołał do porządku tą przełożoną generalną? Łatwiej jest wydać biskupom instrukcje ograniczające tradycjonalistów niż zdyscyplinować nieposłuszny zakon "Świetlistej Mocy Wszechświata Co Przenika Wszystko", który figuruje na listach zgromadzeń "katolickich"


Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #318 dnia: Czerwca 20, 2013, 12:10:35 pm »

@Mama: Dziękuję
Bardzo ważne to przemówienie w kontekście ekumenizmu i FSSPX, zachęcam każdego do przeczytania. Przed tym fragmentem pada takie stwierdzenie:
Cytuj
to zapamiętajmy: bycie częścią Kościoła oznacza bycie zjednoczonym z Chrystusem i otrzymywanie od Niego boskiego życia, które pozwala nam żyć jako chrześcijanie, to znaczy trwać w zjednoczeniu z papieżem i biskupami, będącymi narzędziami jedności i komunii. Oznacza to także uczenie się przezwyciężania interesów osobistych i podziałów, uczenie się lepszego zrozumienia siebie nawzajem, uzgadniania różnorodności i bogactwa każdej osoby.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #319 dnia: Czerwca 20, 2013, 12:15:38 pm »

@Mama: Dziękuję
Bardzo ważne to przemówienie w kontekście ekumenizmu i FSSPX, zachęcam każdego do przeczytania. Przed tym fragmentem pada takie stwierdzenie:
Cytuj
to zapamiętajmy: bycie częścią Kościoła oznacza bycie zjednoczonym z Chrystusem i otrzymywanie od Niego boskiego życia, które pozwala nam żyć jako chrześcijanie, to znaczy trwać w zjednoczeniu z papieżem i biskupami, będącymi narzędziami jedności i komunii. Oznacza to także uczenie się przezwyciężania interesów osobistych i podziałów, uczenie się lepszego zrozumienia siebie nawzajem, uzgadniania różnorodności i bogactwa każdej osoby.

Dałam na kolor fragment z pana wypowiedzi i nie za bardzo rozumuję o co Panu w całej wypowiedzi chodzi i dociekać nie będę.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #320 dnia: Czerwca 20, 2013, 13:05:20 pm »

Właściwie to papież zaczął już wcześniej krytykować pewne nawroty pelagianizmu w Kościele i wcale tego nie odnosił do tradycjonalistów. Kojarzy mi się np. kazanie na Mszę Św. Krzyżmahttp://www.vatican.va/holy_father/francesco/homilies/2013/documents/papa-francesco_20130328_messa-crismale_pl.html. Z tego widać, że przez pelagianizm papież ma tutaj na myśli nie tyle starożytną herezję w pełnym kształcie ile samo "umniejszanie działania łaski". Szczerze mówiąc było mi to bliskie bo już przed pontyfikatem papieża Franciszka czasem spierałem się z niektórymi osobami zarzucając im "semipelagianizm" w sensie próbowania przez nich brać w swoje ręce spraw, które należą do inicjatywy Boga (np. różnego rodzaju "akcje powołaniowe"). Jest jasne, że nie odnosiło się to do tradycjonalizmu, wtęcz przeciwnie - to takie... nowoczesne. Stąd ówczesna wypowiedź papieża mnie ucieszyła. Teraz nie wiem dlaczego papież odnosi to do "środowisk restoracjonistycznych". Mam nadzieję, że chciał tylko dać przykład, choć mówiąc o czymś co było wcześniej a czego już nie ma... Nie wiem o co chodziło (może o pewną tendencję do przeliczania, którą widać było np. przy odpustach... ale nie wiem).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #321 dnia: Czerwca 20, 2013, 13:09:34 pm »

Cytuj
Co do prądu gnostyckiego papież posłużył się przykładem: "Słyszałem o przełożonej generalnej, która zachęcała siostry ze swojego zgromadzenia, żeby rano się nie modliły, ale duchowo kąpały w kosmosie, czy coś w tym stylu… Niepokoi mnie to, ponieważ oni ignorują Wcielenie!".Czy papież usłyszawszy o czymś takim podjął jakieś kroki?W latach 90-tych pewnego kleryka wywalono z seminarium za twierdzenie, że należy "znieść kościół hierarchiczny i przywrócić apostolski", oraz za rozmaite poglądy zbliżone do katarskich. Ten były kleryk zainstalował się po paru latach w pewnej parafii jako animator czegoś tam i opiekun scholki dziecięcej. Jak biskup się o tym przypadkiem dowiedział to osobiście interweniował u proboszcza by go usunąć, co szybciutko nastąpiło.Czy z równym zaangażowaniem papież przywołał do porządku tą przełożoną generalną? Łatwiej jest wydać biskupom instrukcje ograniczające tradycjonalistów niż zdyscyplinować nieposłuszny zakon "Świetlistej Mocy Wszechświata Co Przenika Wszystko", który figuruje na listach zgromadzeń "katolickich"

Mógł wtedy nie być jeszcze papieżem  :) , chociaż nie wiem. Natomiast sprawą "postępowych" przełożonych zakonnych zajmuje się Kongregacja Nauki Wiary, chociaż chyba przeważnie tymi amerykańakimi (nie wiem czy gdzie indziej też są takie problemy).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #322 dnia: Czerwca 20, 2013, 15:01:59 pm »

Papież mówi bardzo wiele, czasem wydaje mi się, że za wiele i przez to nie zawsze są to kwestie do końca przemyślane i może pojawić się mnóstwo niedomówień, przekręceń i interpretacji, a w skrajnych przypadkach nawet oficjalnych sprostować Wtykanu jak w sprawie "dobrych ateistów".
Może to niestety skutkować tym, że sobie sam JŚ nie poradzi ze swoimi wypowiedziami i zapędzi się w kozi róg - zwrócił mi już na to uwagę jeden znajomy kapłan.
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #323 dnia: Czerwca 20, 2013, 17:26:15 pm »

Papież mówi bardzo wiele, czasem wydaje mi się, że za wiele i przez to nie zawsze są to kwestie do końca przemyślane i może pojawić się mnóstwo niedomówień, przekręceń i interpretacji, a w skrajnych przypadkach nawet oficjalnych sprostować Wtykanu jak w sprawie "dobrych ateistów".
Może to niestety skutkować tym, że sobie sam JŚ nie poradzi ze swoimi wypowiedziami i zapędzi się w kozi róg - zwrócił mi już na to uwagę jeden znajomy kapłan.
Niestety muszę się zgodzić. Mi z kolei znajomy kapłan wspominał, że spotkał osoby szczerze przekonane, że dzisiejszy kryzys Kościoła wynika po prostu ze złej kondycji Kurii rzymskiej. Siedzą na górze homosie, karierowicze, skorumpowani księża i ot - mamy przyczynę kryzysu.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #324 dnia: Czerwca 20, 2013, 17:49:36 pm »



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #325 dnia: Czerwca 21, 2013, 13:06:57 pm »

Wczoraj na RC pojawiła się informacja, Franciszek I powiedział, w kurii rzymskiej jest korupcja i homolobby.

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/06/pope-to-clar-part-2-yes-there-is-gay.html

Papież mówi o lobby homoseksualnym w Kościele

Papież Franciszek po raz pierwszy przyznał, że na najwyższych szczeblach Kurii Rzymskiej ulokowało się homoseksualne lobby.

(...)

http://www.pch24.pl/papiez-mowi-o-lobby-homoseksualnym-w-kosciele,15542,i.html


A dziś możemy przeczytać na polskatimes.pl i innych stronach też straszne rzeczy:

Włoski dziennikarz śledczy opisał imprezy gejowskie księży z Watykanu, a całkiem niedawno sam papież Franciszek przyznał, iż w Watykanie jest "gejowskie lobby" - pisze James Bone.
(...)
http://www.polskatimes.pl/artykul/925731,biskup-samantha-orgie-z-chlopcami-i-przygody-w-saunie-dolce,id,t.html
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #326 dnia: Czerwca 21, 2013, 13:37:31 pm »

Cytuj
http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/06/pope-to-clar-part-2-yes-there-is-gay.html

Papież mówi o lobby homoseksualnym w Kościele

Papież Franciszek po raz pierwszy przyznał, że na najwyższych szczeblach Kurii Rzymskiej ulokowało się homoseksualne lobby.

(...)

http://www.pch24.pl/papiez-mowi-o-lobby-homoseksualnym-w-kosciele,15542,i.html


A dziś możemy przeczytać na polskatimes.pl i innych stronach też straszne rzeczy:

Włoski dziennikarz śledczy opisał imprezy gejowskie księży z Watykanu, a całkiem niedawno sam papież Franciszek przyznał, iż w Watykanie jest "gejowskie lobby" - pisze James Bone.
(...)
http://www.polskatimes.pl/artykul/925731,biskup-samantha-orgie-z-chlopcami-i-przygody-w-saunie-dolce,id,t.html

Świstki trzykrotnie kserowane. Nie uwierzę, dopóki mój biskup tego nie potwierdzi lub Gość Niedzielny nie opisze.
Tfu! Tfu! liberalne media, pożal się Boże "Polskatimes" - to zadeklarowani wrogowie - Katolik tego nie czyta ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #327 dnia: Czerwca 21, 2013, 14:10:03 pm »

Wszystko co podałam to liberalne media? RorateCaeli, Polonia Christiana też? Powiem tak, że w każdej bajce trochę prawdy jest. Proszę czekać, może się pan doczeka, tak jak regularnej Mszy tradycyjnej u siebie :) a może już się pan doczekał ? :)

Ks. "rewolucjonista" Andrea Gallo tez o tym pisał w swojej ksiązce, tez tak napisali, a ja tu napisałam:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7711.msg168813.html#new
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2013, 14:11:53 pm wysłana przez Mama » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #328 dnia: Czerwca 21, 2013, 18:29:10 pm »

@ Mama

Mnie proszę Pani nic już nie zdziwi. Nic.

Zaprosiłem ateistę, antyklerykała z Ruchu Palikota aby zobaczył Tridentinę. Starszy pan wbił się w białą koszulę, półbuty, spodnie w kant. Prosty, szczery. Skrzywdzony w młodości przez "katechizujących" metodami znanymi z Al. Szucha.
O ile milszy niż ci zakłamani złośliwi kurialiści, przesladujący Ofiarę Mszy św. w Starym Rycie.

Pisze Pani o siedzeniu okrakiem na barykadzie.
To temat tabu w indulcie:
Kim jest dla katolika prześladujący Mszę, łżący w zywe oczy biskup? Kim jest skrzywdzony za młodu sympatyk ruchu Palikota?
Pierwszy jest przeciwnikiem, drugi człowiekiem zagubionym.

Młodzi tzw. Tradsi są w potrzasku: z jednej strony "tradycja" bezrefleksyjnego posłuszeństwa z drugiej fakty. Z takiej konfrontacji zazwyczaj fakty wychodzą pokonane :) i chocholi indultowy taniec rozpoczyna się na nowo. Taniec ten mogą przerwać (w polskiej rzeczywistości) tylko media świeckie. Rorate nie jest polskim portalem. Przecież NRL ani Duszne-Trad-Łacie nic nie napiszą...

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #329 dnia: Czerwca 22, 2013, 13:35:54 pm »

Cytuj
Kim jest dla katolika prześladujący Mszę, łżący w zywe oczy biskup? Kim jest skrzywdzony za młodu sympatyk ruchu Palikota?
Pierwszy jest przeciwnikiem, drugi człowiekiem zagubionym.
Zważywszy na to, że biskup też jest skrzywdzony za młodu to też jest zagubiony  :) . Wiem, że brzmi jak nabijanie się, ale do tego zwykle prowadzi psychologiczne usprawiedliwianie (nie zawsze jest niesłuszne, ale dzisiaj stosowane nadmiernie) - wszyscy są skrzywdzeni za młodu, wszyscy są zagubieni.
Zanim zacznę na poważnie - jest jeszcze trzecia opcja: babcia natankowa - i z biskupem ma na pieńku i z Palikotem. W takim razie wybieram babcię  :). Estetyka nie jest nieważna, ale spodnie na kant skrzywdzonego Palikociarza nie usprawiedliwią preferowania wszystkiego co niemoralne... no pelerynka natankowa jest brzydka, ale mimo wszystko babcia tych różnych zboczeń nie preferuje i nie uważa, że czytanie Ewangelii źle wpływa na młodzież bo jeszcze pomyślą, że mogą chodzić po wodzie.  :)

A teraz już na poważnie:
Spotykałem się z różnymi rzeczami. Bywały rzeczywiste skandale a bywały pomówienia. Znałem przypadki księży, którzy w mniejszych miejscowościach byli oskarżani o romanse czy coś tak innego a potem to odwoływano (odwoływał ten, który oskarżał, np. w takiej sytuacji, że uważał, że żona zdradza go z księdzem a okazało się, że zdradzała z kim innym... każda sytuacja jest inna i każda dziwna). Spoykałem się jednak też z oskarżeniami prawdziwymi albo i z awanturami bez oskarżeń. I niestety tutaj świeckie media nie będą pomocne. Artykuły takie jak te podane traktowałbym tak: coś w tym może być ale sam artykuł nie musi oddawać sytuacji w 100 procentach. Często można w nich znaleźć pewne nieścisłości. Postawa jaką Pan opisał (
Cytuj
Tfu! Tfu! liberalne media, pożal się Boże "Polskatimes" - to zadeklarowani wrogowie - Katolik tego nie czyta ;)
) to brak myślenia krytycznego. Drugą jego odmianą jest powtarzanie wszystkiego co dziennikarze podają. Bo jak Pan ujął - posłuszeństwo nie jest dobre jeśli jest bezrefleksyjne. Nie znaczy to jednak, że samo posłuszeństwo nie jest dobre. Tak to łatwo przejść na posłuszeństwo mediom.

Swoją drogą to te artykuły stawiają w dobrym świetle tego rotarianina, zwolennika związków partnerskich i współpracownika gen. Videli w jedym, który do tego wszystkiego nie chciał mucetu i porównał szaty papieskie do karnawału. W związku z tym cieszę się, że przynajmniej tutaj zmienił Pan zdanie, kiedy zamiast telenoweli argentyńskiej zaczęli puszczać włoski kryminał  :) .
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!