Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:56:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 937024 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #300 dnia: Czerwca 02, 2013, 21:36:45 pm »

Na obrazku poniżej Bergolio podczas nieklęczeniea przed Sanctissimum:

Proponuje zwołać konklawe i autora tegoż tekstu wybrać nowym papieżem, bo uzurpator się odsłonił. Na maginesie ten farbowany lis Marini też nie klęka - widać tylko przy Benedykcie udawał.



(uwaga powyższy tekst zawiera ironię a nawet sarkazm. Czytanie dosłowne grozi sedewakantyzmem)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #301 dnia: Czerwca 02, 2013, 22:08:10 pm »

Nie wiem co o tym sądzić...
Zatem najlepszym wyjściem jest wprowadzić cenzurę. Cenzurę wszystkiego, internetu, zdjęć, wpisów itp.
Oczywiście dobrą cenzurę - "naszą".
Proponuję wybrać na Nadcenzora Pana Jp7. ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #302 dnia: Czerwca 02, 2013, 22:13:03 pm »

Na linkowanym filmie:
- w kadrze jest Osoba Najważniejsza. Jego Namiestnik nie jest cały czas.
- Papież skłania się przed NS. Możliwe, że nie klęka z przyczyn zdrowotnych
- jego ceremoniarze też nie klękają - co oznacza, że to dla nich nic niestosownego.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #303 dnia: Czerwca 02, 2013, 22:20:55 pm »

Akurat obrazek pana jp7 jest fotomontazem, po prostu wklojono zdjecie Ojca Świetego, Najświetszego Sakramentu i w tle kopulę. Nieprawdą jest  jednak jakoby Franciszek nie klękał przed Najświetszym Sakramentem. Ogladałem transmisje z dzisiejszej adoracji. Przy okadzaniu papiez klęczał. Trzeba przyznać że, przez dłuższy czas stał, ale musimy pamiętać że On ma po prostu problemy zdrowotne z nogami.Papież Cierpi na rwę kulszową (kto na to choruje wie jakim ogromnym bólem jest jej atak) nie tylko że nie klęka, ale także trudno mu jest wchodzić po schodach a laik dostrzeże także problemy ze zwykłym poruszaniem (charakterystyczne "gibanie się" i szybkie tempo kroków ułatwiające utrzymanie równowagi). Zatem zalecam modlitwę za papieża zamiast pisania głupot :)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #304 dnia: Czerwca 03, 2013, 01:40:51 am »

http://www.youtube.com/watch?v=cvKbodIhi_c
Papież rzadko komunikuje świeckich, ale tym razem zrobił wyjątek. Komunia od 1:49:10. Dzieci przystępują na stojąco.

Proszę zwrócić uwagę, że Komunia jest rozdawana pod dwiema postaciami - jednak zmienia to nieco okoliczności...

http://www.youtube.com/watch?v=snDTO2TTFjQ
- 1:16:54, jak i wiele innych momentów podczas Mszy Papieskich pokazuje, że handkomunia ma się dobrze.

EDIT: wcięło tekst w link
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2013, 01:00:59 am wysłana przez daniel89 » Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #305 dnia: Czerwca 04, 2013, 23:44:07 pm »

Mili moi,

Właśnie przebywam w Rzymie. Mialem okazje uczestniczyc na globalnej adoracji w bazylice św. Piotra.
Zaświadczam, że Ojciec święty ma problemy z klękaniem ze względów zdrowotnych. Widac u niego glęboką refleksje i modlitwe.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #306 dnia: Czerwca 04, 2013, 23:49:48 pm »

Mili moi,

Właśnie przebywam w Rzymie. Mialem okazje uczestniczyc na globalnej adoracji w bazylice św. Piotra.
Zaświadczam, że Ojciec święty ma problemy z klękaniem ze względów zdrowotnych. Widac u niego glęboką refleksje i modlitwe.

+
Żalił mi się w ubiegłym roku kapłan z podobną przypadłością, jak mu brakuje tej możliwości klękania.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #307 dnia: Czerwca 07, 2013, 17:00:18 pm »

Papież Franciszek spędzi letni urlop w Watykanie. Jak poinformował ks. Federico Lombardi, szef biura prasowego Stolicy Apostolskiej, papież chce w lipcu i sierpniu nadal mieszkać w Domu św. Marty oraz nie planuje żadnych wakacyjnych podróży. Prawdopodobnie kilka dni spędzi w letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.
http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x67726/urlop-w-watykanie/
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #308 dnia: Czerwca 07, 2013, 17:05:54 pm »

Cytuj
Prawdopodobnie kilka dni spędzi w letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.
Zapomniał Pan dodać, że do C. Gandolfo uda się auto-stopem i zabierze ze sobą karimatę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #309 dnia: Czerwca 12, 2013, 07:10:04 am »

Wczoraj na RC pojawiła się informacja, Franciszek I powiedział, w kurii rzymskiej jest korupcja i homolobby.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #310 dnia: Czerwca 12, 2013, 07:27:12 am »

Jeśli prawdziwe są cytowane słowa Papieża to trzeba się modlić o bezpieczeństwo Ojca Świętego. Różnie bywało w dziejach Watykanu.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #311 dnia: Czerwca 12, 2013, 08:01:11 am »

Wczoraj na RC pojawiła się informacja, Franciszek I powiedział, w kurii rzymskiej jest korupcja i homolobby.

No nie tylko o tym jest mowa. Papiez podczas audiencji dla biskupow (chyba z Karaibow) powiedzial kilka roznych rzeczy. Na przyklad o przeslanym mu od jednej z grup "chcacych powrotu do czasow, do dyscypliny jak w latach 40-ych"  rozancach, ponad 3,5 milionach, dziac sie przy tym, ze nie napisali po prostu: modlimy sie za ciebie, ze chodzi  tu o liczenie, i wymienil "ten" ruch ( zakladam, ze chodzi tu o Bractwo sw. Piusa X)na rowni z innym problemem wspolczesnym: ruchami gnostyckimi, a to w takim kontekscie:

Cytuj
I share with you two concerns. One is the Pelagian current that there is in the Church at this moment. There are some restorationist groups. I know some, it fell upon me to receive them in Buenos Aires. And one feels as if one goes back 60 years! Before the Council... One feels in 1940... An anecdote, just to illustrate this, it is not to laugh at it, I took it with respect, but it concerns me; when I was elected, I received a letter from one of these groups, and they said: "Your Holiness, we offer you this spiritual treasure: 3,525 rosaries." Why don't they say, 'we pray for you, we ask...', but this thing of counting... And these groups return to practices and to disciplines that I lived through - not you, because you are not old - to disciplines, to things that in that moment took place, but not now, they do not exist today...

The second [concern] is for a Gnostic current. Those Pantheisms... Both are elite currents, but this one is of a more educated elite... I heard of a superior general that prompted the sisters of her congregation to not pray in the morning, but to spiritually bathe in the cosmos, things like that... They concern me because they ignore the incarnation! And the Son of God became our flesh, the Word was made flesh, and in Latin America we have flesh abundantly [de tirar al techo]! What happens to the poor, their pains, this is our flesh...

Raczej dziwaczne zestawienie, pokazujace, ze papiez nie rozumie ani problemow podnoszonych przez tradycjonalistow ani potrzeby powrotu do strej dyscypliny itd. Juz nie mowiac, ze dlaczego podana liczba, i to duza, odmowionych modlitw to cos niewlasciwego? Tu od razu czuc modernistyczna niechec do konkretu: statystyki statystykami, liczby dokumentujace upadek i zalamanie w Kosciele liczbami, puste seminaria itd, ale Nowa Wiosna jest, co tam liczby. O mowieniu o nazywaniu tradycjonalistow ruchem pelagianskim, i zestawianiu w jednej linii z szalencami zalecajacymi "kosmiczne duchowe kapiele" i niestosownosci tego zestawienie nie wspomne.


Choc slowa o homo lobby odwazne, nie wiem jednak czy taki oglad rzeczywistosci ze strony Ojca sw. doprowadzi go do jaiejkolwiek odnowy. Wspomina, ze nie wie co robic z homolobby, jednoczesnie widzac zagrozenie tam, gdzie sie mu ofiaruja modlitwy, bo sa policzone. Eh, dziwne te nasze czasy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2013, 08:14:42 am wysłana przez max » Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #312 dnia: Czerwca 12, 2013, 09:50:00 am »

"Your Holiness, we offer you this spiritual treasure: 3,525 rosaries."

No, no, no, ale że też papież, przy swoich licznych obowiązkach, raczył zapamiętać taką nieokrągłą liczbę! Znaczy się: wrażenie było...
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #313 dnia: Czerwca 20, 2013, 09:53:38 am »

http://ikomutoprzeszkadzalo.pl/commentarii/de-papa-francisco-ii/
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #314 dnia: Czerwca 20, 2013, 11:03:24 am »

"Your Holiness, we offer you this spiritual treasure: 3,525 rosaries."

No, no, no, ale że też papież, przy swoich licznych obowiązkach, raczył zapamiętać taką nieokrągłą liczbę! Znaczy się: wrażenie było...


Nie wiem jak pan odbiera to wrażenie papieża na podaną liczbę, którą podał, ale raczej nie jest to w guście czy po myśli papieża.  Było o tym na RC:

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/06/pope-on-traditional-groups-pelagians.html

... i jest tłumaczenie:

Cytuj
(...)Podzielę się z wami dwoma troskami. Jedną z nich jest nurt pelagiański, obecny teraz w Kościele. Istnieje ileś grup restoracjonistycznych. Niektóre są mi znane; tak się złożyło, że to ja przyjmowałem je w Buenos Aires. [Przy nich] można się poczuć tak, jakby czas cofnął się o 60 lat! Aż przed sobór… Ma się poczucie, jakby były lata 40… Anegdota, żeby to zilustrować – nie naśmiewam się, przyjąłem to z szacunkiem, ale mnie to zaniepokoiło. Otóż po moim wyborze otrzymałem list od jednej z tych grup, w którym napisano: „Ofiarujemy Waszej Świątobliwości duchowy skarb: 3525 odmówionych różańców”. Dlaczego nie napisali: „Modlimy się za Ciebie, wstawiamy…”, tylko to liczenie… Te grupy powracają do praktyk i dyscypliny, które znam z młodości – wy nie, bo nie jesteście starzy – do dyscypliny, do spraw, które miały miejsce w tamtym czasie, ale nie teraz, dziś już nie istnieją…(...)

http://news.fsspx.pl/2013/06/rzym-papiez-o-pelagianskim-nurcie-w-dzisiejszym-kosciele/



Mnie z kolei żadne liczenie i krucjaty (duchowe skarby)  nie przerażają i nie są jakimś cofaniem wstecz, ani przynaglaniem czy mobilizacją Pana Boga. Św. o. Pio mówił; "modlitwa jest kluczem, który otwiera Serce Boga" Czyli przez modlitwę możemy wszystko! A wracając do takich "krucjat" - (duchowych skarbów) to, samo to słowo znaczy jakąś wyprawę, ale nikt nie idzie z orężem militarnym, kosami, sierpami   ale z Różańcem w ręku. Same krucjaty modlitewne skierowane są do Niepokalanej, a sam Bóg działa przez swojego Namiestnika tu na ziemi.  Różne krucjaty modlitewne są organizowane, np. za dzieci poczęte. Zaciągając się w taką krucjatę, ja jestem w jakiś sposób odpowiedzialna, że nie zawiodę Niepokalanej, a...dziś mi się nie chce, to co tam... A takie określenia jak „Duchowy bukiet” - to nie jest jakaś staromowa, gdzie ludzie się organizują i w określonej intencji się modlą odmawiając różaniec i często, gęsto podają też liczbę. Wiadomo, Pan Bóg nie bawi się w księgowego, ale jest to jakaś mobilizacja i szturmowanie Nieba, a Pan Bóg odpowiada wg. swojej Woli.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!