Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:31:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936209 razy)
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #180 dnia: Kwietnia 23, 2013, 12:13:56 pm »

Dziś są imieniny papieża Franciszka (Jerzego Mariusza Bergolio). O godz. 10 koncelebrował on mszę św. ze wszystkimi rezydującymi w Rzymie kardynałami z okazji liturgicznego wspomnienia swego patrona św. Jerzego:
http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/30860.php?index=30860&lang=en
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #181 dnia: Kwietnia 23, 2013, 14:48:16 pm »

Podczas dzisiejszej mszy Ojciec Święty wypowiedział się bardzo ekumenicznie ;)

"Znalezienie Jezusa poza Kościołem jest niemożliwe"
"Nie można podążać za Jezusem i kochać go poza Kościołem"


Bardzo odważne słowa :)
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,251,znalezienie-jezusa-poza-kosciolem-niemozliwe.html
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #182 dnia: Kwietnia 23, 2013, 15:03:05 pm »

Rzeczywiście odważne i prawdziwe słowa :)
I wielu posoborowców też tak uważa, tyle że oni do Kościoła wrzucają kogo popadnie. Nie ważne schizmatyk, heretyk czy jeszcze ktoś inny - jakąś tam łączność ma
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #183 dnia: Kwietnia 23, 2013, 15:03:47 pm »

Podczas dzisiejszej mszy Ojciec Święty wypowiedział się bardzo ekumenicznie ;)

"Znalezienie Jezusa poza Kościołem jest niemożliwe"
"Nie można podążać za Jezusem i kochać go poza Kościołem"


Bardzo odważne słowa :)
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,251,znalezienie-jezusa-poza-kosciolem-niemozliwe.html

a no wlasnie. Mimo oczywistych plusow ujemnych sa i niespotykane dotychczas plusy dodatnie, co moze byc dobrym poczatkiem i impulsem na przyszlosc.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #184 dnia: Kwietnia 23, 2013, 20:47:01 pm »

Podczas dzisiejszej mszy Ojciec Święty wypowiedział się bardzo ekumenicznie ;)

"Znalezienie Jezusa poza Kościołem jest niemożliwe"
"Nie można podążać za Jezusem i kochać go poza Kościołem"


Bardzo odważne słowa :)
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,251,znalezienie-jezusa-poza-kosciolem-niemozliwe.html

a no wlasnie. Mimo oczywistych plusow ujemnych sa i niespotykane dotychczas plusy dodatnie, co moze byc dobrym poczatkiem i impulsem na przyszlosc.
W moich oczach JŚw. to (wbrew pozorom i medialnym sugestią) prawdziwy wojownik z tym, że nie wszystko o co chce walczyć jest zbieżne z tym, o co tradycjonaliści chcieliby umierać :)
Albo inaczej, na liście JŚw. nie ma wielu punktów które są na liście tradycjonalistów wpisane pogrubioną czcionką.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #185 dnia: Kwietnia 24, 2013, 07:14:25 am »

Wczoraj znów Ojciec Swięty używał feruli bł. Piusa IX
http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/23/papieska_homilia_imieninowa:_nie_mo%C5%BCna_wierzy%C4%87_w_jezusa_bez_ko%C5%9Bcio%C5%82a/pol-685736
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2013, 07:17:37 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #186 dnia: Kwietnia 24, 2013, 10:28:49 am »

Nie zamierzam wybrzudzać, ale...

"Znalezienie Jezusa poza Kościołem jest niemożliwe"
"Nie można podążać za Jezusem i kochać go poza Kościołem"

to są oczywiste oczywistości! Czy w związku z tym, nie będzie kolejnego "asyżu", nie będzie prób zniesienia celibatu, dopieszczania "starszych braci"?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #187 dnia: Kwietnia 24, 2013, 10:49:30 am »

Przecież i Benedykt XVI zorganizował ,,Asyż", był w synagodze rzymskiej czy świątyniach innowierczych w Rzymie i w czasie swoich podróży. Więc byłbym pozytywnie zdziwiony, gdyby Franciszek nie odwiedził tych miejsc. Co do celibatu to nie sądzę, by był zniesiony w czasie tego pontyfikatu. Choć w ciągu późniejszych to jest to możliwe, choć osobiście uważam że Kościół bez celibatu się nie zawali. Sam znam katolickiego księdza żonatego i dzieciatego. Tylko jest kwestią otwartą jakby Kościół funkcjonował w praktyce bez celibatu. Może by zapełniły się wypasione plebanie w Polsce, które często część pomieszczeń wynajmują na hurtownie.

Bokotemat wydzielono:  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1414.msg166468.html#msg166468

  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2013, 10:49:21 am wysłana przez Bartek » Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #188 dnia: Kwietnia 24, 2013, 11:44:25 am »

Wczoraj znów Ojciec Swięty używał feruli bł. Piusa IX
http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/23/papieska_homilia_imieninowa:_nie_mo%C5%BCna_wierzy%C4%87_w_jezusa_bez_ko%C5%9Bcio%C5%82a/pol-685736
to jest ferula Benedykta XVI
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #189 dnia: Kwietnia 24, 2013, 12:17:17 pm »

Ale chyba pochodzi z czasów bł. Piusa IX, więc to nie jest tak, że Franciszek nie będzie jak wieszczono jej używał. W ogóle to trzeba zachować wstrzemięźliwość co do doniesień internetowych. Bo większość z nich to plotki i bzdury.
Zapisane
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #190 dnia: Kwietnia 24, 2013, 13:50:41 pm »

Księża konkubenci też raczej czasu nie mają, w dodatku są tolerowani, mianowani na wyższe stołki kościelne przez swoich kolegów biskupów. Może tym należy się zając? A nie udawać, ze problemu nie ma?
Zgadzam się, zgadzam i jescze raz się zgadzam. Jednak prawdziwa reformę zaczyna się od zaostrzenia dyscypliny a nie od jej poluzowania. Gdyby to ode mnie zależało puściłbym gorszycieli w skarpetkach na zieloną trawkę.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #191 dnia: Kwietnia 24, 2013, 13:53:44 pm »

niestety ,,ryba psuje się od głowy"
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #192 dnia: Kwietnia 24, 2013, 15:17:53 pm »

Ale chyba pochodzi z czasów bł. Piusa IX, więc to nie jest tak, że Franciszek nie będzie jak wieszczono jej używał. W ogóle to trzeba zachować wstrzemięźliwość co do doniesień internetowych. Bo większość z nich to plotki i bzdury.
Nie, to jest ferula podarowana Banedyktowi XVI. Ta Piusa IX wyglada przeciez inaczej. Swoja droga: to widac rzeczywiscie prawda, ze Papiez zdecydowal sie uzywac roznych feruli swoich poprzednikow. A niektorzy juz sie oburzali i wymyslali niestworzone motywy.
Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #193 dnia: Kwietnia 24, 2013, 16:25:22 pm »

Funkcja moderatora kurii jest chyba w każdej diecezji katolickiej na świecie. Skoro w zwykłej diecezji przydaje się taka osoba to co dopiero w Kurii Rzymskiej. Wg mnie bardzo dobry pomysł :)
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Antiqus_ordo
bywalec
**
Wiadomości: 93

« Odpowiedz #194 dnia: Kwietnia 24, 2013, 18:59:02 pm »

Nie w każdej. Rzekoma reforma kurii będzie chyba galopująco zmierzać ku wersji reformy administracyjnej Gierka i pomnożenia województw.
Problem tkwi tak jak pisałem w ludziach a nie w instytucji/ach.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!