,,Papieże zawsze cenili sobie dobrych doradców, mieli ich już w średniowieczu, tak powstała instytucja konsystorza. Temu celowi służy również powołanie 8-osobowej grupy kardynałów. (...) Ustanowienie grupy ośmiu kardynałów to kolejny krok w tym kierunku.
Na rocznicę powstania w getcie mają być dzwony w Warszawie, ...
U św. Klemensa na pewno 28 lutego o 20 nie biły dzwony, bo byłem tam na KRR, ale dzisiaj znalazłem taką informację:http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14133,najmlodszy-biskup-katolicki-na-swiecie.htmlI taka refleksja: kiedy w końcu polski Episkopat zostanie odmłodzony?
Porażający chamstwem i głupotą jest ten tekst na "złonecie" :http://wiadomosci.onet.pl/swiat/franciszek-odtajni-akta-papieza-hitlera,1,5471266,wiadomosc.html
Od lat rozważa się kanonizację papieża Piusa, ale dwa lata temu grupa prominentnych katolików wezwała papieża emeryta Benedykta XVI do zatrzymania postępowania w tej sprawie i dokładniejszego przyjrzenia się jego roli podczas II wojny światowej.
Pół żartem, pół serio:Jeśli ciało to będzie skuteczne to kto wie, może wkrótce utworzony zostanie - przedstawiony przez Orsona Scotta Carda (pisarza SF, mormona zresztą) - tytuł ARCYKARDYNAŁA.
Znowu odzywa się abp Piero Marini: żyliśmy niczym w bagnie i smrodzie, Franciszek wniósł świeże powietrzeFranciszek wniósł do Kościoła świeżość. Przedtem było tu ciężkie, bagniste powietrze. Żyliśmy w Kościele, który wszystkiego się lęka, obawia się problemów wynikających z Vatileaks i pedofilii. Franciszek mówi tylko o rzeczach pozytywnych i wzywa do nadziei – tak pierwsze tygodnie nowego pontyfikatu w Watykanie opisuje abp Piero Marini, papieski legat na trwający do jutra w Kostaryce krajowy kongres eucharystyczny.W wywiadzie dla kostarykańskiego dziennika La Nacion wyznał on, że w tych pierwszych dniach pontyfikatu oddycha się w Watykanie innym powietrzem, powietrzem wolności. „Kościół jest bardziej skoncentrowany na ubogich i mniej polemiczny. Franciszek nie lubi żyć w otoczeniu złota i wielkich obrazów” – stwierdził abp Marini.W wywiadzie podjęto również kwestie społeczne. Były ceremoniarz papieski opowiedział się za laicyzacją Kostaryki oraz za uznaniem związków homoseksualnych. „Istnieje wiele par, które cierpią, ponieważ nie uznaje się ich cywilnych praw” – powiedział abp Marini.http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/20/abp_marini:_%C5%BCyli%C5%9Bmy_niczym_w_bagnie_i_smrodzie,_franciszek_wni%C3%B3s/pol-685015
Znowu odzywa się abp Piero Marini: żyliśmy niczym w bagnie i smrodzie, Franciszek wniósł świeże powietrze