Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 09:32:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 943916 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #975 dnia: Stycznia 21, 2014, 21:14:58 pm »

Koledze puszczaja nerwy. Bronic wypowiedzi papieza tylko dlatego, ze ktos twierdzi, ze sa nieodpowiedzialne...
Wystarczy, ze trads cos powie a Kolega Barcikowski produkuje sie w necie. Na jego miejscu nie zawracalbym sobie tradsami glowy. Widocznie czuje w sobie misje; lub taki ma rozkaz.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #976 dnia: Stycznia 21, 2014, 22:11:45 pm »

"(...)
- Ojcze Święty, jak możemy ci pomóc odnowić Kościół, aby był bardziej radosny i misyjny? Czego się od nas oczekuje? Co możemy zrobić?

Papież Franciszek: “Odnowić Kościół”: to trudne słowo. Starzy teologowie – starożytni, średniowieczni – mawiali, że Kościół zawsze powinien się odnawiać, reformować. To jest stałe zadanie. My wszyscy mamy go odnawiać. Ale o co chodzi? O pociągnięcie pędzlem z farbą, żeby był ładniejszy? Nie, nie, nie: o odnowienie go od środka. Jednak nie dam rady odnowić Kościoła, jeśli się w to nie zaangażuję. „Farbą jestem ja” – to sobie wszyscy musimy powiedzieć. Każdy z nas musi powiedzieć: „Jaką farbą upiększamy Kościół? – Ja jestem tą farbą. Co więc zrobię, żeby Kościół był wierniejszy swojej misji?” Co możemy zrobić, czego się od nas oczekuje? Młodym w Rio de Janeiro mówiłem: zróbcie raban. Wiecie, że świetnie potrafią to robić? Trzeba się ruszyć, ruszyć się. Kiedyś, wiele lat temu, zostałem zaproszony z konferencją przez grupę młodych, którzy chcieli odnowić Kościół. Nie mówili tego, ale byli pewni, że w ten sposób dadzą radę odnowić Kościół. Najpierw poprosili o Mszę. Tylko męskie grono, żadnych kobiet: one są “gorszej jakości”! Sami mężczyźni i tak myśleli... Wszyscy poważni... A na Mszy wszyscy ze złożonymi, wręcz sklejonymi rękami, sztywni. W pewnej chwili pomyślałem, że mam przed sobą posągi, a nie ludzi. A oni mówili: Nie, musimy robić tak a tak”… Mieli gotową receptę. Biedacy, wszyscy kiepsko skończyli. (śmiech, oklaski). Dlatego, poważne podejście do sprawy to nie gra w powagę. To oznacza radość, modlitwę, szukanie Pana, czytanie Słowa Bożego, także świętowanie. To jest chrześcijańska powaga. Człowiek młody, który się nie uśmiecha, który nie robi choć trochę rabanu, za wcześnie się zestarzał.
(...)"

Radio Watykańskie
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #977 dnia: Stycznia 22, 2014, 03:24:39 am »

"Franciszek przez czterdzieści minut odpowiadał na pytania młodych".

Czy to tylko ja, czy jest jeszcze ktoś kto szczerze nie znosi słowa "młodzi"? Duszpasterstwo młodych, grupa młodych, spotkania młodych, młodzi to, młodzi tamto... Brr...

A na pytania starych to już nikt nie odpowiada...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #978 dnia: Stycznia 22, 2014, 08:12:33 am »

A kard. Maradiaga wyznacza kierunki Kościołowi: http://info.wiara.pl/doc/1857984.Kard-Maradiaga-o-Franciszku-reformie-i-synodzie
Przypominam, to on buntował się przeciwko nauczaniu poprzednich Papieży.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #979 dnia: Stycznia 22, 2014, 08:49:06 am »

"Franciszek przez czterdzieści minut odpowiadał na pytania młodych".
Bo pewnie świeżo po ślubie byli...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #980 dnia: Stycznia 22, 2014, 13:23:48 pm »

"Franciszek przez czterdzieści minut odpowiadał na pytania młodych".

Czy to tylko ja, czy jest jeszcze ktoś kto szczerze nie znosi słowa "młodzi"? Duszpasterstwo młodych, grupa młodych, spotkania młodych, młodzi to, młodzi tamto... Brr...

A na pytania starych to już nikt nie odpowiada...

a co z tymi w średnim wieku?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #981 dnia: Stycznia 22, 2014, 14:25:25 pm »

"Franciszek przez czterdzieści minut odpowiadał na pytania młodych".

Czy to tylko ja, czy jest jeszcze ktoś kto szczerze nie znosi słowa "młodzi"? Duszpasterstwo młodych, grupa młodych, spotkania młodych, młodzi to, młodzi tamto... Brr...

A na pytania starych to już nikt nie odpowiada...
Tylko młodzi się liczą, reszta na śmietnik. Polecam:
http://ewapolak-palkiewicz.pl/rio-de-janeiro-czyli-jak-zostac-bohaterem/
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #982 dnia: Stycznia 22, 2014, 15:02:31 pm »

do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej można było należeć, jak się zdaje,  do 35 roku życia. Ciekawe jak tutaj to wygląda?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #983 dnia: Stycznia 22, 2014, 16:31:45 pm »

KNO w formie:
http://breviarium.blogspot.com/2014/01/papiez-franciszek-o-powadze-postawach-i.html
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #984 dnia: Stycznia 22, 2014, 17:07:00 pm »

Okazuje się, że mówienie o problemach Papieża z płucami to "negatywna propaganda":
Cytuj
Kard. Maradiaga odpowiedział także na pytanie o problemy papieża z płucami. "To była negatywna propaganda pewnych wewnętrznych kręgów, którą chciano mu zaszkodzić przed konklawe. Raz przy jedzeniu zapytałem o to przyszłego papieża, czy rzeczywiście ma jedno płuco i tym samym jest zdrowotnie osłabiony. Zaczął się śmiać: "Ach co! Miałem cystę w górnej części lewego płata płuc. Została wycięta i jest dobrze". Potem wstałem i chodziłem od stołu do stołu mówiąc: "Słuchajcie! Ci, którzy mówią, że Bergoglio ma tylko jedno płuco są w błędzie"" - powiedział koordynator prac Rady Kardynałów.

Ciekawe, dlaczego w takim razie Papież nie śpiewa...

http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x74729/kard-maradiaga-o-franciszku-reformie-kurii-synodzie-i-zdrowiu-papieza/

Inny fragment tego samego wywiadu:
Cytuj
Mamy wiele rozwodów, rodzin patchworkowych, wielu samotnie wychowujących dzieci, takie zjawiska jak matki zastępcze, małżeństwa bezdzietne. Nie można zapominać też o związkach tej samej płci. W 1980 r. nie było ich jeszcze na horyzoncie. Na to wszystko trzeba odpowiedzieć współczesnemu światu. I nie wystarczy powiedzieć: mamy na to tradycyjne nauczanie. Oczywiście jego ważność pozostaje bez zmian, ale wyzwania duszpasterskie wymagają odpowiedzi dostosowanych do obecnych czasów. Nie mogą one już być głoszone z pozycji autorytarnej i moralizatorstwa. W żadnym wypadku na tym nie polega nowa ewangelizacja, nie, nie!".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #985 dnia: Stycznia 23, 2014, 00:29:16 am »

Ciekawe, dlaczego w takim razie Papież nie śpiewa...

Bo nie ma ochoty. Nec rubricat, nec cantat.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #986 dnia: Stycznia 23, 2014, 06:43:33 am »

Ciekawe, dlaczego w takim razie Papież nie śpiewa...

Bo nie ma ochoty. Nec rubricat, nec cantat.

E no, przeciez z tym plucem to chodzi w wypowiedzi kard. Maradiagi o nieszkodliwosc tej operacji dla zdrowia (co by bylo kontrargumentem przy wyborze), a nie o brak wplywu na spiewanie. Przeciez kazdy, kto slyszal jak Franciszek mowi,  wie, ze papiez oddycha jakby mial jakies zapelenie oskrzeli albo cos takiego. Na pewno nie jest to oddech zdrowego siedemdziesieciolatka. A do spiewania to nie oprocz puc potrzeba glosu i sluchu. Poza tym, jak to mowili juz starozytni Rosjanie,  iesvita non cantat :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #987 dnia: Stycznia 25, 2014, 10:37:38 am »

Ojciec Święty przygotowuje dokument o kwestiach ekologicznych. Ma to być encyklika – oświadczył watykański rzecznik prasowy. Franciszek zwierzył się dziś z tego prezydentowi Hollande’owi, kiedy rozmawiano o ekologii, a francuski prezydent ogłosił to na konferencji prasowej. Ks. Federico Lombardi SJ potwierdził tę wiadomość. Zastrzegł jednak, że Papież dopiero rozpoczął pracę nad tym tekstem. Z tego względu jest jeszcze za wcześnie, by mówić o ewentualnej dacie publikacji tego dokumentu. W każdym razie można zauważyć, że Papież chce położyć szczególny akcent na zagadnienie ekologii człowieka – powiedział ks. Lombardi.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #988 dnia: Stycznia 25, 2014, 11:15:41 am »

2007-10-12

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/202844,kardynal-ostrzegl-papieza-przed-antychrystem.html

Antychryst jest blisko i niebawem nadejdzie - ogłosił papieżowi arcybiskup Bolonii, kardynał Giacomo Biffi. Sensacyjną wiadomość podał podczas postnych rekolekcji dla watykańskich hierarchów. Mało tego. Kardynał jest zdania, że antychryst będzie "pacyfistą, ekologiem i ekumenistą" w jednej osobie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #989 dnia: Stycznia 25, 2014, 12:02:28 pm »

Na prośbę Benedykta XVI kard. Giacomo Biffi wygłosił w 2007 r. rekolekcje wielkopostne dla papieża i jego współpracowników. Mówił o Antychryście. Nikt się nie spodziewał, że temat wywoła bardzo żywą i emocjonalną reakcję opinii publicznej i sprowokuje skrajne komentarze, zwłaszcza we włoskiej prasie.

Jedni kpili: „O kim mówi Biffi? Pewnie o Bushu lub Berlusconim albo o jakimś antyklerykale”. Filippo Ceccarelli z „La Repubblica” dworował sobie: „Antychryst mógłby ukryć się za plecami pacyfisty lub ekologa albo ekumenisty. Na liście kard. Biffiego zabrakło tylko geja”. Szybko jednak zaczęto sobie zdawać sprawę, że chodzi o coś, co odnosi się do życia Kościoła, coś w rodzaju podstępnego konia trojańskiego, wprowadzonego do chrześcijańskiej wspólnoty. Oto jedna z katechez kard. Biffiego – o Antychryście według Sołowjowa.

Poniżej można przeczytać tłumaczenie tekstu, który pochodzi z książki kard. G. Biffiego, Le cose di lass. Esercizi spirituali con Benedetto XVI, Ed. Cantagalli, Siena 2007. Copyright Edizione Cantagalli 2007.

Uwaga na Antychrysta!

http://gosc.pl/doc/802633.Uwaga-na-Antychrysta
Zapisane
Strony: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!