Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 03:11:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 274 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 933496 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #480 dnia: Sierpnia 22, 2013, 13:10:54 pm »

List otwarty do papieża Franciszka od Heliosa z Aleksandrii

"Wasza Świętobliwość,

Rzeczywiście, postanowiłeś podobać się nie św. Piotrowi, którego jesteś następcą, nie Jezusowi Chrystusowi, który trzy razy powiedział “paś owce moje”, ale “światu”, o którym Jezus mówił : “Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę! Ja zwyciężyłem świat.” [Od tłum. – ze względu na brak czasu używam drugiej osoby l.p. zamiast sformułowań należnych osobie Ojca Świętego]

Dawno minął czas, w którym Duch Święty napełniający chrześcijan przekształcał “świat”. Obecnie “świat” przekształca chrześcijan, od najpokorniejszego do najwyższego, to znaczy – do Ciebie. Kościół z pewnością nie jest popularny, Kościół ma złą prasę, można nawet powiedzieć, że jest obficie oczerniany, nie bez powodu, ale z jakiego ? Z pewnością nie dlatego, że coraz mniej i mniej odzwierciedla Chrystusa i, że praktycznie przestał oferować Ewangelię tym, którzy łakną i pragną prawdy. Gdyby to było tylko to, Kościół zasługiwałby raczej na pochwały i gratulacje od tych, od których Ty pragniesz aprobaty. Nie, współcześni krytycy i inżynierowie społeczni nie potrzebują ewangelicznego orędzia, przed którym uciekają, jak nietoperze uciekają od światła ; żółć jaką obficie wylewają na Kościół ma tylko jeden cel, zachęcić go, aby zamienił się w lustro i odzwierciedlał “świat”, który oni starają się przebudować.

Dzięki Tobie Kościół przechodzi metamorfozę, przestanie być konserwatywny, będzie zgodny z normami “świata” i spokojnie wejdzie do foremki konformistycznej i sterylnej “awangardy”, która ma obsesję podążania za głównym nurtem.

Zgodnie z duchem czasów, Kościół poprzez Twoje oficjalne wypowiedzi nie mówi całej prawdy, ale tylko tę, której głoszenie jest poprawne lub politycznie korzystne. Twoje łzawe komentarze na temat “globalizacji obojętności ” na plaży Lampedusy dnia 8 ostatniego lipca, obracają w byle co cierpienia mieszkańców tej małej, kiedyś spokojnej wyspy, która służy za otwartą bramę setkom tysięcy młodych muzułmanów, z których wielu ma zamiar poświęcić się dżihadowi w samym sercu Europy.

Jaką miałeś intencję, mówiąc o “globalizacji obojętności?” Czy chcesz żeby Włochy, a przy okazji nawet cała Europa, wynajęły statki i promy, aby pozbierać tych nielegalnych [imigrantów] już na samych brzegach Afryki ? Czy naprawdę uważasz, że Europejczycy tęsknią za dokonaniem samobójstwa, i że najlepiej byłoby, gdyby się pospieszyli ? Komu starasz się przypodobać Twoimi słowami, jeśli nie tym, którzy głośno i jawnie opowiadają się za polityką otwartych drzwi dla imigracji i praktykują intelektualny terroryzm w stosunku do zaniepokojonych przyszłością Europy?

Zaledwie kilka dni temu litowałeś się nad setkami ofiar w wyniki starć między Braćmi Muzułmanami i siłami porządkowymi w Egipcie, a robiąc to byłeś echem mediów dezinformacji na Zachodzie, dla których zabójcy są ofiarami, a chroniący swój kraj, katami. Jednakże dzięki informacjom z pierwszej ręki, które otrzymujesz regularnie, byłeś au courant okropności popełnianych przez Braci Muzułmanów na chrześcijanach i kościołach w Egipcie. Z Twojego pałacu Papieskiego oglądałeś trwającą eskaladę przemocy zaprogramowanej i starannie wykonywanej przeciw wszystkiemu, co jest chrześcijańskie.

Dnia 14 sierpnia, Bracia Muzułmanie spalili w ciągu kilku godzin ponad sześćdziesiąt kościołów i klasztorów, a ponad stu cywilom-chrześcijanom poderżnęli gardła lub zlinczowali ich w skoordynowanych atakach, nie licząc setek zniszczonych domów i sklepów, gwałtów, uprowadzeń dzieci i młodych dziewcząt. Wiedziałeś o tym dość wcześnie, ale postanowiłeś nic nie mówić.

Piromania wymierzona kościoły jest niewątpliwie halal i zgodna z Koranem oraz Sunną Mahometa, w stosunku do którego, w przeciwieństwie do Twoich poprzedników, wyrażasz jak najgłębszy szacunek [Również JP II bardzo szanował islam. Bardziej, niż katolików wiernych Tradycji - admin].

Marząc o odbudowie mostów z tysiącami imamów, którzy zatruwają swoimi nienawistnymi słowami umysły młodych ludzi w Europie, starannie powstrzymałeś się od denuncjacji systematycznego męczeństwa chrześcijan, nie tylko w Egipcie, ale we wszystkich krajach o przewadze wyznawców islamu, a szczególnie w Iraku i Syrii. Ty nawet publicznie poprosiłeś katolików o stosowanie autocenzury i nie pozwalanie sobie na mówienie prawdy o islamie oraz podwójnym dyskursie islamistów.

Nie ulega wątpliwości, że Twoje stanowisko sprawiło radość elitom „intelektualnym”, politycznym i medialnym, na dowów czego okrywają Cię chwalą i nie wahają się trąbić wszem i wobec, że tak długo oczekiwana “zmiana” w Kościele jest na drodze realizacji.

Myśląc o męczeństwie chrześcijan z rąk muzułmanów, czuję się w obowiązku przypomnieć Ci te słowa Jezusa wypowiedziane w przeddzień ukrzyżowania:
“… Nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem. ”

I dalej Jezus mówi :
“Na świecie doznacie ucisku. Ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat. ”

Czy wiesz, że Koptowie w Egipcie stale sobie powtarzają te fragmenty z Ewangelii świętego Jana, aby dodać sobie odwagi i cierpliwości ?

Myśląc o islamistach w stosunku do których wykazujesz tyle gorliwości, nie mogę sobie odmówić przypomnienia Ci tego fragmentu z Ewangelii według świętego Mateusza:
“Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Po ich owocach poznacie ich. Czy zbiera się winogrona z ciernia? Albo z ostu figi? … Każde drzewo, które nie daje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. ”

Trujące owoce islamistów można zbierać wszędzie: w Egipcie, Syrii, Palestynie, Iraku, Nigerii, Pakistanie, Tajlandii, Indonezji, na Filipinach i coraz częściej w Europie i w Ameryce. Być może nadszedł czas, abyś i Ty miał się na baczności !

Myśląc o Twoim pragnieniu podobania się obłudnikom [poprawnie myślącym] i tym, którzy biorą sobie za punkt honoru gardzenie Chrystusem i chrześcijaństwem, przypominam Ci ten inny fragment z Ewangelii świętego Mateusza:
“Nie jest uczeń nad mistrza, ani sługa nad Pana swego; Dosyć uczniowi, aby był jako mistrz jego, a sługa jako Pan jego; jeźlić gospodarza Beelzebubem nazywali, czem więcej domowniki jego nazywać będą.”
A potem dodał:
“Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebiesiech, a kto się Mnie zaprze przed ludźmi i ja się go zaprę przed moim Ojcem, który jest w niebiesiech. ”

Ty jesteś pierwszym świadkiem Chrystusa, jesteś także następca Piotra, któremu Jezus po zmartwychwstaniu powiedział trzy razy: “Paś owce moje!” Przedtem mówiąc o sobie, Jezus powiedział: “Ja jestem dobrym pasterzem: Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik, który nie jest pasterzem i nie jest właścicielem owiec, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza je. ”

Pytanie które pozwolę sobie Ci zadać, jest : « Co zrobisz gdy nadejdzie wilk ? »

I chciałbym jeszcze dodać : “Czy nie uważasz, że słowa Jezusa Chrystusa wypowiedziane przez Niego prawie dwa tysiące lat temu są zaskakująco aktualne, że dotyczą Ciebie i dramatycznych wydarzeń, które się toczą w świecie? ”

Pozostaje mi mieć nadzieję, że ten list dotrze do Ciebie i że będziesz miał cierpliwość przeczytać go. Jeśli uznasz moje słowa za zbyt surowe i niesprawiedliwe, powiedz sobie, że chrześcijanie terroryzowani, torturowani i zabijani w Egipcie i Syrii doznają znacznie więcej surowości i niesprawiedliwości.

Twój brat w Chrystusie,
Helios z Alexandrii"

Za http://www.postedeveille.ca/chronique-dh%C3%A9lios-dalexandrie/
Tłumaczenie: Tralala
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #481 dnia: Sierpnia 22, 2013, 15:33:44 pm »

@szkielet: mocny tekst. Mysle jednak, ze papiez go nie przeczyta, nawet jakby chcial. Znajac jego temperament, jakby byl po wlosku albo hiszpansku, to moze i by go nawet przeczytal. Moze ktos, kto zna te jezyki dostatecznie w pismie przetlumaczy i wysle .

Zastanawiajace jest, ze na stronie radia watykanskiego nie ma nawet wzmianki o reakcji papieza na pogromy chrzescijan. Jest za to o spotkaniu z uczniami z Japonii. Dziwne to.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #482 dnia: Sierpnia 22, 2013, 15:37:19 pm »

Halo, tu papież

- Mówi papież Franciszek, mówmy sobie na ty- tak przedstawił się biskup Rzymu dzwoniąc do domu 19-letniego studenta z Padwy. - Śmialiśmy się i żartowaliśmy przez osiem minut- powiedział Stefano Cabizza relacjonując swą rozmowę telefoniczną z papieżem.

(...)

http://www.rp.pl/artykul/42,1040989-Papiez-zadzwonil-do-wloskiego-studenta.html

Ze niby apostolowie byli z P. Jezusem na ty, jak mial powiedziec papiez? Przeciez  to nieprawda.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2013, 16:27:14 pm wysłana przez max » Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #483 dnia: Sierpnia 22, 2013, 15:37:25 pm »

Kłania się "Obóz świętych", tylko papież się Raspailowi  "pomylił"
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #484 dnia: Sierpnia 22, 2013, 20:10:55 pm »

Może wykażę się ignorancją, ale kim jest Helios z Aleksandrii? To jakiś ksiądz/biskup czy też może zwykły koptyjski wierny?
@ Max
Być może papież wcale tak nie powiedział, a ów student (albo reporterzy) nieco podkolorowali rzeczywisty przebieg zdarzeń.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2013, 20:12:28 pm wysłana przez Kamil » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #485 dnia: Sierpnia 22, 2013, 20:28:52 pm »

Rp.pl powołuje się na tę stronę:

http://www.ilgazzettino.it/nordest/padova/squilla_il_telefono_a_camin_pronto_sono_papa_francesco_dammi_del_tu/notizie/317695.shtml

KAI podaje za tą stroną:

http://www.padovaoggi.it/cronaca/papa-francesco-telefona-stefano-cavizza-camin-padova.html

Cytuj
Student politechniki w Padwie, mieszkający z rodziną w dzielnicy Camin na przedmieściach miasta, nie mógł początkowo uwierzyć, gdy w niedzielne popołudnie 18 sierpnia usłyszał w słuchawce telefonu słowa: „To ja, papież Franciszek, mówmy sobie na ty”.

http://ekai.pl/wydarzenia/x69853/to-ja-papiez-franciszek/


Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #486 dnia: Sierpnia 22, 2013, 21:11:42 pm »

Mówi papież Franciszek, mówmy sobie na ty.
To jest ewidentnie Monty Python. Tylko oni zrobili ten skecz z biskupem.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #487 dnia: Sierpnia 23, 2013, 22:23:02 pm »

Papież Franciszek wykorzystuje okres wakacyjny na pisanie dwóch ważnych dokumentów: encykliki o ubogich oraz posynodalnej adhortacji apostolskiej o nowej ewangelizacji.

Radio Watykańskie
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #488 dnia: Sierpnia 27, 2013, 14:24:29 pm »

Profesor psychologii z Buenos Aires Francisco Mele, rodak papieża, który po nim wykłada psychologię w Kolegium Zbawiciela w Buenos Aires o papieżu:

Franciszek wygrywa, bo nie uważa się za Napoleona
(...)
http://www.rp.pl/artykul/42,1042313-Franciszek-wygrywa--bo-nie-uwaza-sie-za-Napoleona.html
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3608


« Odpowiedz #489 dnia: Sierpnia 27, 2013, 15:07:32 pm »

A co już wygrał?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #490 dnia: Sierpnia 27, 2013, 16:25:03 pm »

Nie wygrał, na razie wygrywa wg. słów prof. - "mecz" trwa  :)
Zapisane
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #491 dnia: Sierpnia 28, 2013, 10:01:56 am »

Slyszalem, ze ponoc w ostatnim czasie frekwencja niedzielna w diecezji rzymskiej zwiekszyla sie o 20 procent
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #492 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:15:44 am »

Ja ogólnie słyszałem o zwiększeniu frekwencji (bliżej nieokreślonym ale już jakiś czas temu) we Włoszech, ale bez źródeł.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #493 dnia: Sierpnia 28, 2013, 14:25:08 pm »

Od dna mozna sie tylko odbic.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #494 dnia: Sierpnia 29, 2013, 06:42:26 am »

http://eponymousflower.blogspot.com/2013/08/criticism-of-pope-francis-from-usa-pope.html

Kardynał Timothy Dolan, który prawdopodobnie odegrał kluczową rolę podczas konklawe przechylając szalę zwycięstwa na stronę kardynała Bergoglio, wypowiedział pierwszą, tak poważna krytykę papieża: "Chcemy kogoś z umiejętnościami kierowniczymi i zdolnościami przywódczymi, lecz jak na razie nie widzieliśmy tego zbyt dużo". Słowa zostały wypowiedziane w przeddzień Światowych Dni Młodzieży. Kard. Dolan spodziewał się także szybszego usunięcia Sekretarza Stanu kard. Bertone i zastąpienia go kimś innym. Z kolei abp Filadelfii Charles Chaput, kapucyn zbliżony do kręgów konserwatywnych, stwierdził, iż daje odczuć się "pewne niezadowolenie" z powodu wyboru takiego, a nie innego papieża.
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 274 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!