Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lutego 26, 2024, 18:30:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231690 wiadomości w 6621 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 270 271 [272] 273 274 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 925673 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4065 dnia: Października 13, 2023, 00:02:08 am »

https://wpolityce.pl/kosciol/666443-kard-rys-my-polacy-jestesmy-niesprawiedliwi-wobec-papieza

Najlepsze w tym jest to, że jako argumentu za Franciszkiem używa "jego" adhortacji Evangelii Gaudium, do której powstania poza podpisaniem się pod nią Bergoglio nic nie wniósł.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3883


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #4066 dnia: Października 13, 2023, 12:16:21 pm »

Cytuj
Nie chcę bronić papieża, chcę posłusznie śledzić jego i jego nauczanie

Posłuszeństwo wynika z zaufania.

Biskup Rzymu zza wielkiej wody nie jest godzien zaufania.

Cytuj
Mówi o pokoju. Nikt [inny] nie mówi o pokoju. Wszyscy mówią o tym, jak wygrać wojnę. Zwycięstwo w wojnie nie oznacza pokoju
To co? Oczywiście że oznacza pokój. Imperia powstają w wojnie a trwają dzięki pokojowi który nastał po podbojach. Pokój rzymski nastał po tym jak kwiryci podbili całe śródziemiomorze. Pokój arabski nastał po etapie podbojów i ustanowieniu wielkiego kalifatu. Nawet wirtualne imperium Palpatina utrzymalo się bo przyniósł pokój po wojnach klonów.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2023, 12:21:40 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4067 dnia: Października 22, 2023, 10:45:21 am »

https://wpolityce.pl/kosciol/667647-powitajmy-nowa-funkcje-w-kosciele-matka-synodalna

Cytuj
Nie wiem, jak i dlaczego Franciszek zdecydował się na moją nominację.
Trudno mi było uwierzyć, że ta nominacja jest prawdziwa, ponieważ wiedziałam,
że biskupi hiszpańscy nie uwzględnili mojego nazwiska na liście swych propozycji.

Chodzi o Cristinę Inoges, zatrudnioną na Wydziale Teologii Protestanckiej Uniwersytetu SEUT w Madrycie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4068 dnia: Listopada 11, 2023, 18:18:59 pm »

Bergoglio niczym nie różni się od Stalina. I jeden i drugi usuwali niewygodnych podwładnych ze stanowisk. W zabijaniu mas też niczym się nie różnią. Stalin zabijał ciało, Bergoglio zaś zabija dusze.
https://pch24.pl/bp-strickland-przestrzegal-przed-synodem-o-synodalnosci-papiez-franciszek-odwolal-go-z-funkcji-biskupa-diecezji/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 549


dawniej Bambin

« Odpowiedz #4069 dnia: Listopada 15, 2023, 22:08:16 pm »

Cytuj
Watykan: Katolicy nie mogą wstępować do masonerii

Dykasteria Nauki Wiary potwierdza sprzeczność między przynależnością do lóż masońskich a wiarą katolicką.

Odpowiedź Dykasterii Nauki Wiary, zatwierdzona przez papieża Franciszka, stanowi reakcję na prośbę filipińskiego biskupa. Szczegóły podaje Radio Watykańskie.

"Katolikom pozostaje zabronione wstępować do masonerii. Zostało to potwierdzone w odpowiedzi Dykasterii Nauki Wiary z dnia 13 listopada 2023 r., podpisanej przez prefekta Victora Fernandéza i za aprobatą Papieża Franciszka. Dykasteria odpowiedziała na prośbę bp Julito Cortesa, biskupa Dumanguete na Filipinach. Cortes, po ukazaniu z niepokojem sytuacji w swojej diecezji, ze względu na ciągły wzrost liczby wiernych zapisujących się do masonerii, poprosił o sugestie, jak odpowiednio radzić sobie z tą rzeczywistością z duszpasterskiego punktu widzenia, biorąc również pod uwagę implikacje doktrynalne" – czytamy.

Dwa podejścia do tematu

Dykasteria postanowiła zareagować, angażując również Konferencję Episkopatu Filipin. Przekazano, że "konieczne będzie wdrożenie skoordynowanej strategii wśród poszczególnych biskupów, która obejmowałaby dwa podejścia".

"Pierwsze dotyczy poziomu doktrynalnego: dykasteria powtarza, że aktywne członkostwo w masonerii przez wiernych jest zabronione, ze względu na brak zgodności między doktryną katolicką a masonerią oraz te same Wytyczne opublikowane przez Konferencję Episkopatu w 2003 r.)" – podaje Radio Watykańskie.

W związku z tym nota wyjaśnia, że "ci, którzy formalnie i świadomie są zapisani do lóż masońskich i przyjęli zasady masońskie, podlegają postanowieniom wyżej wymienionej Deklaracji. Środki te mają również zastosowanie do ewentualnych duchownych zapisanych do masonerii".

Drugie podejście dotyczy planu duszpasterskiego. "Dykasteria proponuje filipińskim biskupom 'przeprowadzenie katechez we wszystkich parafiach na temat przyczyn braku zgodności między wiarą katolicką a masonerią'. Biskupi filipińscy zostali ostatecznie poproszeni o rozważenie wydania swego publicznego oświadczenia na ten temat" – wskazano.

https://dorzeczy.pl/swiat/503478/dykasteria-nauki-wiary-katolicy-nie-moga-wstepowac-do-masonerii.html

Cytuj
Opus Dei: Jest to osobista prałatura Kościoła katolickiego, która została założona w 1928 roku przez św. Josemarię Escrivę de Balaguer. Opus Dei ma na celu pomagać wiernym w dążeniu do świętości poprzez codzienną pracę, modlitwę i sakramenty. Opus Dei jest często nazywane “kościelną masonerią”, ponieważ ma pewne podobieństwa z masonerią regularną, takie jak tajemnica, hierarchia, rytuały i symbole.

Jednak Opus Dei różni się od masonerii podstawowymi kwestiami wiary i moralności, ponieważ jest całkowicie zgodne z nauczaniem i autorytetem Kościoła. Opus Dei nie jest organizacją tajną, lecz dyskretną, która szanuje wolność sumienia i decyzji swoich członków. Opus Dei nie jest też organizacją elitarną, lecz otwartą dla wszystkich wiernych, bez względu na stan, zawód czy pochodzenie.

Opus Dei. Czy istnieje kościelna masoneria?

https://wolnomularstwo.pl/baza_artykulow/religia-polityka-teorie-spiskowe/opus-dei-czy-istnieje-koscielna-masoneria/
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4070 dnia: Listopada 28, 2023, 22:37:31 pm »

Cytuj
Według portalu „New Daily Compass” papież Franciszek ogłosił zamiar eksmitowania kardynała Raymonda Burke’a z jego mieszkania w Rzymie i zabrania mu pensji. Według źródeł, na które portal się powołuje, ojciec święty powiedział: „Kardynał Burke to mój wróg, a więc zabieram jego mieszkanie i pensję”. Słowa te miały paść 20 XI na spotkaniu z szefami dykasterii w Kurii Rzymskiej. Rewelacje miały potwierdzić różne źródła.
Jak pisze Riccardo Cascioli na portalu, który ukazuje się w trzech wersjach językowych (włoskiej, hiszpańskiej i angielskiej): „O tyle, o ile wiemy, Kardynał Raymond L. Burke (...) nie otrzymał jeszcze formalnego powiadomienia potwierdzającego słowa papieża, ale wziąwszy pod uwagę precedensy – najświeższym jest przypadek monsinior Georga Gansweina, byłego osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI – są niewielkie wątpliwości, że po słowach nastąpią czyny”.

Zdaniem Cascioliego eksmitowanie kardynała nie będzie problemem także z punktu widzenia prawa kanonicznego, czego przykładem jest usunięcie z diecezji Tyler bp. Josepha Stricklanda. Michael Haynes z „Life Site News” twierdzi, że kard. Burke nie był świadom planów, jakie rzekomo ma wobec niego papież. Dziennikarz przypomina, że papież przygotował możliwość usunięcia kardynałów z Rzymu w lutym tego roku, gdy polecił im płacić „standardowe, bardzo drogie stawki za ich kwatery w Watykanie i wokół niego”.

Pretekstem do takiego posunięcia i wycofania się z oferowania darmowego lub tańszego zakwaterowania miały być „rosnące zobowiązania Stolicy Apostolskiej wobec Kościoła powszechnego i potrzebujących”. Stąd potrzeba „nadzwyczajnego poświęcenia” ze strony kardynałów. A ponieważ papież osobiście podejmuje tutaj decyzje, to zdaniem Haynesa jest to ostrzeżenie dla kardynałów, że mogą stać się „bezdomni, jeśli zasłużą sobie na niezadowolenie papieża”.

Według Cascioliego „rzekoma wrogość kardynała Burke’a stała się prawdziwą obsesją papieża Franciszka w ostatnich czasach, ale w rzeczywistości (...) znalazł się on na celowniku od początku jego pontyfikatu, prawdopodobnie dlatego, że uosabia niektóre z elementów, które najbardziej go denerwują: jest Amerykaninem i nieustannym przypomnieniem doktryny i Tradycji Kościoła; a dodatkowo rezyduje w Rzymie, rzut kamieniem od Placu św. Piotra, skąd – jak pomyśli papież – może spiskować przeciwko niemu”.

Faktem jest, że kard. Burke był współsygnatariuszem dwóch dubiów: w 2016 r. w sprawie Amoris laetitia i w 2023 w sprawie Synodu o synodalności. Jest też krytykowany i przeciwstawiany papieżowi przez media głównego nurtu i liberalne media katolickie. W listopadzie 2014 papież Franciszek usunął go ze stanowiska prefekta Sygnatury Apostolskiej. Kard. Burke krytykuje Synod o synodalności dostrzegając w nim dążenie do „radykalnego” zmienienia Kościoła katolickiego w zgodzie ze współczesnymi ideologiami.

Choć kreuje się go na „wroga” papieża Franciszka, kard. Burke „konsekwentnie wzywał katolików do modlitwy za papieża Franciszka – pisze Haynes – i równie konsekwentnie twierdził, że uważa papieża Franciszka za prawdziwego papieża w ślad za argumentami sugerującymi, że wybór Franciszka mógł być nieważny”. Neguje też, by był wrogiem ojca świętego, swój krytycyzm i interwencje usprawiedliwiając obroną odwiecznej nauki Kościoła, a nie chęcią przeciwstawienia się papieżowi.
https://www.fronda.pl/a/Krytykowal-papieza-Franciszek-chce-eksmitowac-kard-Burke-a-z-mieszkania,223431.html

I jeszcze tu: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-uwazaja-franciszka-za-zagrozenie-papiez-zapowiada-kary,nId,7177395
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4071 dnia: Grudnia 02, 2023, 00:23:10 am »

Żeby nie chciał nas eksmitować z mieszkań ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 549


dawniej Bambin

« Odpowiedz #4072 dnia: Grudnia 02, 2023, 09:17:58 am »

Cytuj
Jednakże, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego, kardynała nie można ekskomunikować, ponieważ jest to godność kościelna, a nie stan. W przeszłości zdarzały się przypadki, że papież skazywał kardynałów na karę ekskomuniki, ale były to decyzje polityczne, a nie doktrynalne. Obecnie, jeśli kardynał popełniłby ciężki grzech lub herezję, to papież może go pozbawić godności kardynalskiej, ale nie może go wykluczyć z Kościoła.

Kim są kardynałowie i jaka jest ich rola w Kościele?

Źródło:
https://opoka.org.pl/News/Swiat/2022/kim-sa-kardynalowie-i-jaka-jest-ich-rola-w-kosciele

Cytat znalazła sztuczna inteligencja Bing Al, ale nie mogę znaleźć jej właściwego źródła. Chyba ktoś z Opoki usunął ten cytat. 

Czy prawo kanoniczne mówi, że kardynała nie można ekskomunikować, ponieważ jest to godność kościelna, a nie stan ?
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4073 dnia: Grudnia 02, 2023, 16:53:33 pm »

To jest bzdura.  Niejedyna w tym tekście - vide:

Chociaż, jak wspomniano na początku, instytucja kardynalatu występuje tylko w Kościele katolickim, to jednak zdarzali się też duchowni prawosławni, obdarzeni tą godnością przez papieży, a dokładniej przez jednego z nich – Eugeniusza IV (1431-47). Na konsystorzu w 1439 mianował on kardynałami dwóch biskupów wschodnich: Izydora Kijowskiego (1381/90-1463) i Besariona (1403-72). Włączenie ich do grona purpuratów było formą papieskiego nagrodzenia ich za podpisanie unii z Rzymem na Soborze Florenckim w tymże 1439 roku. Unia wprawdzie wtedy nie powiodła się (powrócono do niej z lepszym skutkiem w ponad 150 lat później w Brześciu), gdyż odrzucili ją przede wszystkim szeregowi mnisi greccy i prosty lud, ale obaj hierarchowie pozostali kardynałami do końca życia, m.in. biorąc udział w konklawe (Besarion nawet w pięciu).
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1407

« Odpowiedz #4074 dnia: Grudnia 18, 2023, 18:55:48 pm »

Cytuj
Wraz z ogłoszoną dziś deklaracją doktrynalną „Fiducia supplicans” Dykasterii Nauki Wiary, zatwierdzoną przez papieża, możliwe będzie błogosławienie par nieregularnych, w tym tworzonych przez osoby tej samej płci, ale poza jakimkolwiek rytuałem czy imitacją małżeństwa. Doktryna o małżeństwie się nie zmienia, błogosławienie nie oznacza akceptacji związku.
https://m.niedziela.pl/artykul/97603/Otwarcie-na-mozliwosc-blogoslawienia-par
Pełny tekst deklaracji:
https://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2023/12/18/0901/01963.html

"Błogosławienie nie oznacza akceptacji związku"  ???

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4075 dnia: Grudnia 18, 2023, 21:20:12 pm »

Kto słucha Franka i jego przydupasów ten sam sobie szkodzi. Nie będzie potem gadał "ja nie wiedziałem..."
Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #4076 dnia: Grudnia 19, 2023, 12:59:51 pm »

Wraz z ogłoszoną dziś deklaracją doktrynalną „Fiducia supplicans” Dykasterii Nauki Wiary, zatwierdzoną przez papieża, możliwe będzie błogosławienie par nieregularnych, w tym tworzonych przez osoby tej samej płci

Nie sądzę.

Nie można błogosławić grzechu, więc osoba dokonująca takiego "błogosławieństwa" sama znajdzie się w stanie grzechu ciężkiego, a udzielone "błogosławieństwo" nie będzie miało żadnego efektu.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1407

« Odpowiedz #4077 dnia: Grudnia 19, 2023, 13:51:23 pm »

Jeżeli "błogosławienie" rozumie się jako "dokonywanie obrzędu błogosławieństwa, wypowiadanie formuły błogosławieństwa", to jak najbardziej będzie to możliwe. 
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3603


« Odpowiedz #4078 dnia: Grudnia 19, 2023, 15:27:04 pm »

Jeszcze parę lat temu myślałem, szczerze mówiąc, że za mojego życia to się nie stanie.

Nie pierwszy raz się omyliem: kiedy we wczesnych  latach 90-tych zobaczyłem pierwszy raz amerykański kampus uniwersytecki, a na nim różnorakie ogłoszenia, imprezy itd. z gatunku homo-propagandy, to pomyśłałem sobie, że w Polsce takie rzeczy na szczęście są niemożliwe... W Polsce Kościół jest zby silny, aby ktoś się odważył - takie było moje (błędne) ówczesne myślenie.

No a teraz proszę, sam papa uległ. Czy też może raczej nie tyle uległ, ale raczej sam postanowił przyspieszyć bieg spraw. Dla Pana Boga nie ma wprawdzie nic niemożliwego, ale po ludzku rzecz biorąc, dokonał Franciszek nieodwracalnego zniszczenia, które, jak sądzę,  już nigdy nie zostanie naprawione.

Trzeba przyznać, że siły postępu są niesamowicie skuteczne. Posuwają się sytematycznie naprzód, nie zrażają się chwilwymi niepowdzeniami, i nic nie zdaje się być w stanie im przeszkodzić. Kościół był ostatnim bastionem oporu, ale i on niestety na  naszych oczach upada. Koło historii sę zamyka - przyjdzie nam wracać do katakumb.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5760


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4079 dnia: Grudnia 19, 2023, 16:39:27 pm »

Wraz z ogłoszoną dziś deklaracją doktrynalną „Fiducia supplicans” Dykasterii Nauki Wiary, zatwierdzoną przez papieża, możliwe będzie błogosławienie par nieregularnych, w tym tworzonych przez osoby tej samej płci

Nie sądzę.

Nie można błogosławić grzechu, więc osoba dokonująca takiego "błogosławieństwa" sama znajdzie się w stanie grzechu ciężkiego, a udzielone "błogosławieństwo" nie będzie miało żadnego efektu.
Ależ będzie miało efekt. Propagandowy.
Letni katolicy to łykną. Skoro stanie się to powszechne a z za pulpitów czy też z ambon nikt nie będzie tego potępiał tylko zbywał milczeniem to letni katolicy to zaakceptują.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 270 271 [272] 273 274 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!