CytujZmianie uległy kanony 295. i 296. Kodeksu Prawa Kanonicznego. Weszły one w życie niezwłocznie, to jest w dniu ogłoszenia.[/b]PiSowski papież
Zmianie uległy kanony 295. i 296. Kodeksu Prawa Kanonicznego. Weszły one w życie niezwłocznie, to jest w dniu ogłoszenia.
Panu tylko wódka w głowie. A po tym co pan pierdzielisz to widać że nie tylko w głowie ale i w brzuchu. Idź pan na odwyk, bo wódka panu szkodzi. Ja się pomodlę za trzeźwość dla pana. Ave Maria...
Najwidoczniej imponuje Mu Wielka Rosja. Liczyłem na większą rozwagę, a jednak znów potwierdza się teza że siła i zamordyzm wzbudzają podziw - nawet w Rzymie.
Cytat: adaltare w Sierpnia 27, 2023, 15:09:24 pmNajwidoczniej imponuje Mu Wielka Rosja. Liczyłem na większą rozwagę, a jednak znów potwierdza się teza że siła i zamordyzm wzbudzają podziw - nawet w Rzymie.Jemu imponuje Wielka Rosja, Polakom imponuje "american dream", po prostu punkt widzenia zależy od punkt siedzenia.
A może to zwykły zachwyt nad imperializmem? Cześć ludzi zwyczajnie ma w sobie dusze niewolnika, nieważne czy zasiadają na tronie czy żyją w slumsach.
Skandaliczne słowa Franciszka. „Ile i w jakiej walucie wziął Franciszek, że ma czelność tak mówić?”Franciszek zachęca młodych Rosjan, żeby nie rezygnowali z imperialnego dziedzictwa wielkiej Rosji Piotra I i Katarzyny II. Na Kremlu nie od dziś wiedzą, jak bardzo opłaca się inwestować w siły postępu i awangardy zmian.Jaki interes ma kościół katolicki w usprawiedliwianiu zbrodniczej działalności rosyjskiej na Ukrainie? Pytam, bo głowa tej wspólnoty religijnej, papież Franciszek, znów dał popis swojego przywiązania do Moskwy. Zrobił to zwracając się do młodych Rosjan, których zachęcał, żeby nigdy nie zapominali imperialnego dziedzictwa wielkiej Rosji carów Piotra i Katarzyny.Czy jest w Watykanie ktoś, kto mógłby Franciszkowi podpowiedzieć, że dziedzictwo Piotra i Katarzyny wcale nie kojarzy się z wielką kulturą i wielkim humanizmem?To dziedzictwo opresji i niewolą całych narodów, które reżim Putina próbuje obecnie przywrócić na Ukrainie. Bajeczki o oświeconym charakterze rosyjskiego imperium napisali wiele stuleci temu czołowi luminarze Oświecenia, ordynarnie przekupieni carskim złotem.Ile i w jakiej walucie wziął Franciszek, że ma czelność mówić młodym Rosjanom: „nigdy nie rezygnujcie z dziedzictwa wielkiej Rosji, podążajcie za nim, dziękuję wam za bycie Rosjanami”.
Papież Franciszek na spotkaniu z jezuitami stwierdził, że w Stanach Zjednoczonych ideologia polityczna w "niektórych przypadkach zastąpiła wiarę". Papież ubolewa także nad tym, że w Kościele katolickim często istnieje bardzo silna "postawa reakcyjna" - taka, która sprzeciwia się ewolucji i nowatorskiemu podejściu do pewnych kwestii moralnych i etycznych. Jego komentarz ujrzał światło dzienne w poniedziałek. Rozmowa została opublikowana na łamach włoskiej gazety "Civilta Cattolica".
Ocenił też, że w USA "ideologia polityczna w niektórych przypadkach zastąpiła wiarę". Dodał, że jego krytycy powinni zrozumieć istnienie odpowiedniej ewolucji w rozumieniu spraw wiary, a "patrzenie wstecz jest bezużyteczne". Na koniec podał przykład. Powiedział, że niektórzy papieże tolerowali niewolnictwo, ale Kościół ewoluował.
Niepokojące hasła pojawiły się nad włoskimi plażami. Dotyczą Benedykta XVI i FranciszkaNad włoskimi plażami pojawiły się samoloty, ciągnące za sobą banery z hasłami dotyczącymi aktualnego i poprzedniego papieża. Powietrzne wiadomości, choć dotyczą Benedykta XVI, są wymierzone w papieża Franciszka"Benedykt XVI był więźniem Watykanu" Niebieskie niebo nad najpopularniejszymi plażami Włoch latem przecinały niewielkie samoloty, które ciągnęły za sobą banery z hasłami dotyczącymi papieża Benedykta XVI. Ostatni przelot, o którym donosiły włoskie media, miał miejsce w niedzielę 27 sierpnia. Samolot pokonał 350 kilometrów wzdłuż wybrzeża Adriatyku, przekazując każdemu, kto wzniósł do góry głowę, wiadomość o treści "Benedict XVI era in sede impedita". Termin "sedes impedita" oznacza według prawa kanonicznego sytuację, w której stolica biskupia doznaje przeszkody (łac. sede impedita) ze względu na uwięzienie, wygnanie, wydalenie biskupa lub jego niezdolność do sprawowania swojej funkcji. “Kan. 412 - Uważa się, że stolica biskupia ma przeszkodę w działaniu, jeżeli biskup diecezjalny na skutek uwięzienia, usunięcia, wygnania lub niezdatności, jest całkowicie pozbawiony możności wypełniania pasterskiej posługi w diecezji, nie mogąc nawet listownie porozumiewać się z diecezjanami" Kodeks Prawa KanonicznegoWiadomość "Benedict XVI era in sede impedita" można przetłumaczyć z języka łacińskiego "Benedykt XVI został uwięziony" lub "Benedykt XVI napotkał przeszkodę w działaniu""Benedykt XVI nie abdykował"Inna wiadomość pojawiła się nad regionem Lacjum 16 lipca, brzmiała ona "Benedykt XVI nie abdykował". Wiadomości nad włoskimi plażami zainteresowały nie tylko mieszkańców, ale także turystów z wielu krajów oraz media. Dziennikarze ustalili, że za całą sprawą stoi prawnicza organizacja non-profit "Arbitrium - pierwsza pomoc prawna w ochronie nienaruszalnego". Hasła, które rozpowszechniają samoloty, ciągnąc za sobą banery, nawiązują do książki Andrei Cionciego "Kodeks Ratzingera", w której autor udowadnia, że w oświadczeniu o abdykacji Josepha Ratzingera, spisanym po łacinie, znalazły się błędy, których nie mógł popełnić doskonale nią władający myśliciel. Zdaniem pisarza jest to dowód na to, że Benedykt XVI nie abdykował dobrowolnie, ale został do tego zmuszony. Według autora książki, władze watykańskie uznały, że na tronie piotrowym powinien zasiąść bardziej liberalny biskup. W myśl tej teorii papież Franciszek I sprawuje swój urząd nielegalnie i jest antypapieżem.
Dałby Bóg, żeby na ziemi spustoszonej przez nazbyt wiele konfliktów, odtworzyły się, z poszanowaniem ustawodawstwa międzynarodowego, warunki tego, co kiedyś było pax mongolica, to jest brakiem konfliktów” – wzywał papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Mongolii – Ułan Bator.W swoim przemówieniu, nawiązując do 860 rocznicy urodzin założyciela imperium mongolskiego, Czyngis Chana papież wyraził uznanie dla jego „zdolności integrowania różniących się ludów”. (...)Czyngis Chan zaliczany jest przez historyków do grona największych zbrodniarzy dziejach. Jak wyliczono, tylko w XIII w. mongolskie armie odpowiadały za śmierć ponad 40 milionów ludzi. Mongołowie w swoich działaniach wykazywali wyjątkowe okrucieństwo, co stanowiło element strategii terroru. Dokonywali rzezi większości mieszkańców podbitych miast, które następnie równali z ziemią. Choć w państwie Temudżyna panowała wolność religijna, jednocześnie obowiązywał surowy kodeks karny, w którym nawet najlżejsze przewinienia karane były śmiercią.