Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 28, 2024, 12:21:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232054 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 245 246 [247] 248 249 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 957139 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #3690 dnia: Listopada 21, 2021, 22:28:40 pm »

Pamiętam, że po wyborze Bergoglia, gdy okazało się jaki jest, kardynałowie stwierdzili ze następnym razem wybiorą "pomponiarza".
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 686


« Odpowiedz #3691 dnia: Listopada 23, 2021, 08:32:15 am »


Natomiast rzeczywiście Zuppi to jedna z dwóch osób, które mają na ten moment realne szanse na wybór.
a drugi kardynał to... ?
Zapisane
Taki sobie o...
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #3692 dnia: Listopada 23, 2021, 17:56:43 pm »

Pewnie Tagle ...
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 686


« Odpowiedz #3693 dnia: Listopada 24, 2021, 11:42:31 am »

Pamiętam, że po wyborze Bergoglia, gdy okazało się jaki jest, kardynałowie stwierdzili ze następnym razem wybiorą "pomponiarza".
był Pan tam? ;) a tak na poważnie, jakieś źródło Pan może pokazać? Ciekawa informacja.
Zapisane
Taki sobie o...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3694 dnia: Listopada 27, 2021, 19:42:38 pm »

https://www.ekai.pl/kard-sarah-papiez-nie-dazy-do-wyparcia-liturgii-trydenckiej/

Celem papieża Franciszka „nie jest absolutnie wyparcie dawnej liturgii” – powiedział kardynał Robert Sarah w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Figaro” udzielonym z okazji publikacji swej najnowszej książki o kapłaństwie, odnosząc się do motu proprio „Traditionis custodes”.
Były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wskazał, że papież Franciszek jasno wyjaśnił swoje intencje rozmawiając z biskupami francuskimi i polskimi przybywającymi w ramach wizyt ad limina Apostolorum.
„Jego celem absolutnie nie jest wyparcie dawnej liturgii. Jest świadomy, że wielu ludzi młodych i rodzin jest z nią ściśle związanych. Uważa, że jest to wyraz owego sensus fidei, właściwego dla ludu Bożego”
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2021, 19:44:13 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3695 dnia: Grudnia 01, 2021, 15:32:54 pm »

Argentyński filozof i uczony argentyński Juan Carlos Monedero Dopacio określił jako “nieuczciwe” i „niezrozumiałe” mianowanie ministra gospodarki Argentyny Martína Maximiliano Guzmána członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Zdaniem filozofa jego rodak jest „otwartym zwolennikiem aborcji i używa tzw. «języka inkluzywnego», służącego ideologii gender”. Poza tym nie ma on żadnych kwalifikacji naukowych, aby wejść w skład Akademii – podkreślił Monedero, obrońca życia i autor czterech książek.

https://www.ekai.pl/argentynski-filozof-potepil-papieska-nominacje-nieuczciwa-i-niezrozumiala/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3696 dnia: Grudnia 01, 2021, 15:53:36 pm »

Ale, że to na KAI'u napisało! W głowie się nie mieści.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3697 dnia: Grudnia 01, 2021, 20:08:04 pm »

Cytuj
Wizję „jedności” głoszoną przez papieża Franciszka i jego posoborowych poprzedników Pius XI nazwałby „niedorzeczną”. Co mówi na ten temat Magisterium Kościoła katolickiego?

https://dorzeczy.pl/opinie/233551/czy-schizmatycy-nie-maja-juz-obowiazku-powrotu-do-kosciola.html
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 980


« Odpowiedz #3698 dnia: Grudnia 04, 2021, 09:44:59 am »

Cytuj
Jak informuje serwis LifeSiteNews na podstawie informacji zza watykańskich murów oraz doniesień niemieckiego środowiska Summorum Pontificum (zwyczajowo nazywane także wspólnotami Ecclesia Dei od nazwy komisji powołanej przez Jana Pawła II dla sprawowania nad nimi kontroli), papież Franciszek szykuje nową ofensywę – tym razem wymierzoną bezpośrednio w stowarzyszenia kapłańskie sprawujące tradycyjne sakramenty, takie jak wspomniane Bractwo św. Piotra. Kolejny krok w tej sprawie byłby konsekwencją wizytacji watykańskich, jakie miały miejsce w tych wspólnotach w ramach realizacji Traditionis custodes.

Według obecnych watykańskich przecieków źródeł, które omawia m. in. dr Peter Kwasniewski, papież zamierza stworzyć sieć specjalnych „delegatów”, których „pieczy” poruczone zostałyby wspólnoty takie jak Bractwo św. Piotra, Instytut Dobrego Pasterza czy też Instytut Chrystusa Króla. Owi delegaci staliby ponad przełożonymi tych stowarzyszeń życia kapłańskiego, a ich zadaniem byłoby, jak twierdzą informatorzy, „doprowadzenie tych wspólnot kapłańskich «z powrotem do jedynego sposobu celebrowania obrządku rzymskiego»”, czyli odprawiania nowej Mszy wprowadzonej przez Pawła VI.
https://dorzeczy.pl/religia/234697/papiez-franciszek-znow-uderzy-w-tradycyjne-wspolnoty.html
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2021, 09:46:40 am wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3699 dnia: Grudnia 04, 2021, 10:36:52 am »

Cytuj
Bez wątpienia mogą wyrządzić wiele szkód, ale wykorzenienie tradycyjnego ruchu, który w tym momencie liczy tysiące duchownych i miliony wiernych, okaże się misją niemożliwą. Jednak długofalowa konsekwencja będzie pozytywna: nie będzie już można wątpić, że moderniści nienawidzą tradycji i nienawidzą nawet działania Ducha Świętego w oczywistych dobrych owocach tradycyjnych parafii, kaplic, zakonów i zgromadzeń .


Jak w tym samym artykule komentuje dr Peter Kwasniewski.
https://dorzeczy.pl/religia/234697/papiez-franciszek-znow-uderzy-w-tradycyjne-wspolnoty.html


Z powyższego artykułu pochodzi też odnośnik: "Sto lat modernizmu", czyli skąd wziął się kryzys w Kościele?

https://dorzeczy.pl/religia/225559/sto-lat-modernizmu-zrodla-soboru-watykanskiego-ii.html

A z tego z kolei ten:

https://dorzeczy.pl/religia/180247/abp-vigano-kosciolem-rzadzi-sekta-zdeprawowanych-modernistow.html
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2021, 10:34:10 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5786


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3700 dnia: Grudnia 06, 2021, 07:27:35 am »

Cytuj
Do nieprzyjemnego incydentu doszło podczas pielgrzymki Papieża Franciszka do Grecji. Jednym z punktów trzydniowej wizyty były odwiedziny greckokatolickiej świątyni w Atenach. Tuż przed wejściem na zwierzchnika Kościoła katolickiego czekały tłumy. Nagle wyłonił się z nich starszy greckokatolicki duchowny, który zaczął krzyczeć w stronę Franciszka: „Papieżu, jesteś heretykiem!”.
Jego głos był tak donośny, że Papież z pewnością słyszał słowny atak pod swoim adresem, jednak nie zareagował na zaczepki. W pewnym momencie greckokatolicki duchowny upadł na chodnik, ale został podniesiony i odciągnięty przez policję.
Przybywając do Grecji z Cypru 4 grudnia, papież Franciszek udał się bezpośrednio z lotniska na spotkanie z prezydent Grecji Kateriną Sakellaropoulou, premierem Kyriakosem Mitsotakisem, a następnie liczną grupą przedstawicieli politycznych, obywatelskich i kulturalnych. „Tu narodziła się demokracja” – powiedział Franciszek. „Nie możemy jednak nie zauważyć z niepokojem, jak dzisiaj – i nie tylko w Europie – jesteśmy świadkami odwrócenia się od demokracji. Demokracja wymaga uczestnictwa i zaangażowania ze strony wszystkich, wymaga ciężkiej pracy i cierpliwości” – stwierdził.
Podobnie jak podczas wizyty na Cyprze i w Grecji podjął temat migrantów i uchodźców. Papież uważa, że migranci i uchodźcy to grupa ludzi, która potrzebuje teraz szczególnej opieki i pomocnej dłoni ze wszystkich krajów europejskich, nie tylko z Grecji. Jednak wiele krajów europejskich, „żerujących form nacjonalistycznego interesu własnego”, odmawia pomocy i sprawia, że ​​Unia Europejska wydaje się tracić swoją tożsamość jako „motor solidarności”. „Chciałbym raz jeszcze zachęcić do globalnej, wspólnotowej wizji w odniesieniu do kwestii migracji i wezwać do zwrócenia uwagi na najbardziej potrzebujących, aby proporcjonalnie do środków każdego kraju byli mile widziani, chronieni, integrowani, z pełnym poszanowaniem ich praw człowieka i godności” – podkreślił papież.
Dzisiaj Franciszek odwiedza obóz dla migrantów w pobliżu Mytilene na greckiej wyspie Lesbos. „Chciałbym raz jeszcze zachęcić do globalnej, wspólnotowej wizji w odniesieniu do kwestii migracji i wezwać do zwrócenia uwagi na najbardziej potrzebujących, aby proporcjonalnie do środków każdego kraju byli mile widziani, chronieni, integrowani, z pełnym poszanowaniem ich praw człowieka i godności” – podkreślił Papież i zapowiedział, że zabierze ze sobą do Włoch 50 migrantów.
film: https://youtu.be/K5b8wHC7qSo
stąd: https://wolnemedia.net/papiezu-jestes-heretykiem/
Cytuj
Papież Franciszek wyruszył w czwartek w podróż na Cypr i do Grecji. To 35. zagraniczna podróż Franciszka, trzecia w roku tzw. pandemii, po wizycie w Iraku w marcu oraz w Budapeszcie i na Słowacji we wrześniu. Podczas spotkania z prawosławnym arcybiskupem całej Grecji Hieronimem II poprosił o przebaczenie za „błędy popełnione przez wielu katolików”. Przed spotkaniem doszło do incydentu – ortodoksyjny duchowny nazwał papieża „heretykiem”. Policja obaliła kapłana na ziemię.
Dwadzieścia lat po przebiegającej w trudniejszych warunkach historycznej pielgrzymce św. Jana Pawła II i jego przeprosinach za winy katolików, Franciszek oświadczył: – Ze wstydem – przyznaję to w odniesieniu do Kościoła katolickiego – działania i decyzje, które mają niewiele lub nic wspólnego z Jezusem i Ewangelią, naznaczone raczej żądzą zysku i władzy, doprowadziły do osłabienia komunii.

– W ten sposób pozwoliliśmy, aby zdolność owocowania została skalana podziałami. Historia ma swój ciężar i dzisiaj odczuwam potrzebę ponowienia tutaj mojej prośby o przebaczenie, skierowanej do Boga i do moich braci za błędy popełnione przez wielu katolików – powiedział papież.

Nawiązując do wieków podziałów między katolicyzmem i prawosławiem podkreślił: – Skaziły nas trucizny świata, kąkol podejrzliwości zwiększył nasze oddalenie i przestaliśmy pielęgnować komunię.

Zwracając się do Hieronima II zapewnił, że przybył jako pielgrzym „z wielkim szacunkiem i pokorą, aby odnowić apostolską komunię i umocnić braterską miłość”.

Przed rezydencją zwierzchnika Kościoła prawosławnego, do której przyjechał papież, doszło do małego incydentu. Starszy ksiądz prawosławny zaczął krzyczeć do papieża, że jest „heretykiem”. Natychmiast został zabrany sprzed siedziby arcybiskupa przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa
.
film: https://twitter.com/i/status/1467225833144205316
stąd: https://nczas.com/2021/12/05/duchowny-do-papieza-franciszka-jestes-heretykiem-video/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2021, 07:37:37 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3701 dnia: Grudnia 06, 2021, 19:13:44 pm »

"(...) Incydent, do którego doszło w sobotę po południu, nie był jedynym wyrazem niezadowolenia tamtejszych duchownych prawosławnych. Na krótko przed wizytą papieża zwierzchnik Kościoła Grecji musiał zdecydowanie odrzucić publiczny protest jednego z biskupów diecezjalnych. Metropolita Konitsy na granicy z Albanią, Andrzej (Trembelas) w oficjalnym liście do władz swego Kościoła zaprotestował „jak najostrzej przeciwko przyjazdowi arcyheretyka Franciszka”. Swoje niezadowolenie zakończył słowami: „Dla mnie, w każdym razie, ten nicpoń jest niepożądany. On tylko sprowadzi na Grecję katastrofę”.(...)"

https://www.ekai.pl/w-atenach-ksiadz-prawoslawny-nazwal-papieza-heretykiem/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3702 dnia: Grudnia 16, 2021, 14:55:03 pm »

Podawał się za ofiarę pedofilii,
Franciszek całował go po rękach.
Sąd: Lisiński niewiarygodny
https://dorzeczy.pl/kraj/240541/niewiarygodny-sad-bezlitosny-dla-lisinskiego.html
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2021, 14:57:25 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #3703 dnia: Grudnia 16, 2021, 15:27:13 pm »

W sumie nie wiadomo czy nie lepsze to niż całowanie koranu. Tak czy inaczej upokorzenie Kościoła.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3704 dnia: Grudnia 16, 2021, 19:33:32 pm »

To zdjęcie u papieża to sprzed dwóch lat.

Kłamczuch! Łgarz! nawet GW o tym napisała:

Sąd apelacyjny w Łodzi potwierdził, że Marek Lisiński, przez lata rzecznik ofiar pedofilii w Kościele, kłamał na temat swojej przeszłości. W 2019 roku dowiodła tego "Wyborcza", publikując ustalenia dziennikarskiego śledztwa.

https://wyborcza.pl/7,75398,27916709,lisinski-nie-byl-molestowany-przez-ksiedza-sad-potwierdza-ustalenia.html

... i tu piszą:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-marek-lisinski-klamal-ws-molestowania-przez-ksiedza-wyrok-sa,nId,5711978

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-16/marek-lisinski-klamal-w-sprawie-molestowania-orzekl-sad-apelacyjny-w-lodzi/


« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2021, 19:37:22 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 ... 245 246 [247] 248 249 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!