Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpnia 15, 2022, 00:42:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
227284 wiadomości w 6551 wątkach, wysłana przez 1661 użytkowników
Najnowszy użytkownik: scenariuszfilmowy
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 257 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 782617 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2955 dnia: Stycznia 13, 2018, 21:51:49 pm »

Ofensywa Franciszka trwa...

https://www.pch24.pl/papieski-order-dla-promotorki-cywilizacji-smierci,57544,i.html
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2956 dnia: Stycznia 14, 2018, 02:34:14 am »

@kefasz

O co chodzi z tą re /de formą gregorianska?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5389


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2957 dnia: Stycznia 14, 2018, 14:08:03 pm »

To jest dopiero Bongiornowa kpina z katolików:
Cytuj
Niebywałe wprost zgorszenie! Inicjatorka funduszu wspierającego zabijanie dzieci nienarodzonych, aktywistka na rzecz ruchu LGBT, która „wsławiła” się profanowaniem Mszy świętej, została uhonorowana najwyższym papieskim odznaczeniem przyznawanym osobom świeckim.

Komandor Orderu Świętego Grzegorza – takim tytułem chwali się w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie Lilianne Ploumen, była holenderska minister ds. handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej. Czym „w szczególny sposób” zasłużyła się dla Kościoła katolickiego (bo takie jest oficjalne uzasadnienie dla przyznawania tego zaszczytu)?

Znacznie więcej wiadomo o jej – prowadzonej z ogromnym rozmachem – działalności na rzecz propagowania zabijania dzieci nienarodzonych i roszczeń ruchu LGBT. Na tych polach lista osiągnięć tej promotorki „cywilizacji śmierci” jest bardzo okazała.

„Powiedzieć, że Lilianne Ploumen jest „proaborcyjna” to skrajne niedopowiedzenie i nawet nie zbliża się do skandalicznej rzeczywistości jej aktywizmu” – ocenia portal Instytutu Lepanto, który potwierdził doniesienia o papieskim wyróżnieniu dla Ploumen.

Otóż w styczniu 2017 roku, po tym jak prezydent Donald Trump obciął finansowanie z państwowej kasy działalności organizacji proaborcyjnych, Holenderka zainicjowała powstanie funduszu She Decides („Ona decyduje”), który zaledwie w ciągu pół roku zgromadził 300 milionów dolarów na rzecz Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) oraz sieci nowoczesnych fabryk śmierci – Planned Parenthood i Mary Stopes International.

„Amerykańska polityka w sprawie aborcji jest klęską dla dziewcząt i praw kobiet. Polityką, której reszta świata musi się przeciwstawiać – napisała w październiku 2017 roku na łamach „Financial Times”. Kilka dni temu za wspomniane zaangażowanie Ploumen otrzymała Nagrodę Machiavellego.

Pomiędzy 2004 a 2007 rokiem Holenderka kierowała rodzimą katolicką agencją pomocową. Wyszło wówczas na jaw, że wspiera Planned Parenthood i propaguje antykoncepcję.

Na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych świeżo upieczona pani komandor Orderu Świętego Grzegorza aktywnie działa na rzecz roszczeń światowego lobby homoseksualnego. – Prawa LGBTI to prawa człowieka – mówiła w ONZ we wrześniu minionego roku. Przed czterema laty natomiast wstrzymała pomoc międzynarodową dla Ugandy ze względu na przyjęcie ustawy godzącej w związki jednopłciowe.

W lutym 2010 r. Lilianne Ploumen posunęła się profanacji Najświętszej Ofiary. Była jednym z inicjatorów zakłócenia Mszy świętej w katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, pod hasłami „Jezus nie wyklucza nikogo”.

Papieski Order Świętego Grzegorza Wielkiego został ustanowiony we wrześniu 1831 roku przez papieża Grzegorza XVI. Jest przyznawany za „osobistą służbę Stolicy Świętej i Kościołowi Rzymskokatolickiemu, poprzez szczególną pracę, wsparcie Stolicy Apostolskiej i dawanie doskonałego przykładu we własnych społecznościach i krajach”. Order posiada cztery stopnie: Krzyż Wielki, Komandor z Gwiazdą, Komandor oraz Kawaler.

Źródło: lepantoinstitute.org, araldicavaticana.com
http://www.bibula.com/?p=99137

A może Bongiorno znów nie wiedział co podpisuje??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2633


« Odpowiedz #2958 dnia: Stycznia 14, 2018, 18:23:22 pm »

Na razie nie ma jeszcze potwierdzenia z Watykanu. Te informacje mamy tylko od niej. Nie twierdzę, że taki medal można kupić w każdym sklepie na rogu, ale pamiętajmy, że Urban tez się chwalił błogosławieństwem od JP2. Ergo - poczekajmy na oficjalną reakcję ew. niech ktoś napiszę dubię :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Olaaa
bywalec
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #2959 dnia: Stycznia 14, 2018, 18:47:37 pm »

Tak dorzucę: https://dorzeczy.pl/swiat/52884/Trudne-pytania-do-papieza-Jesli-islam-jest-dobra-religia-to-czemu-nawracajac-sie-ryzykowalismy-zyciem.html
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2960 dnia: Stycznia 15, 2018, 21:40:54 pm »

Prymas Holandii, kardynał Eijk  oświadczył, że nie była to jego inicjatywa ani też nic nie wiedział o przyznaniu tego orderu.

https://www.aartsbisdom.nl/mededeling-n-a-v-onderscheiding-oud-minister/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5389


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2961 dnia: Stycznia 15, 2018, 23:40:08 pm »

Na razie nie ma jeszcze potwierdzenia z Watykanu. Te informacje mamy tylko od niej. Nie twierdzę, że taki medal można kupić w każdym sklepie na rogu, ale pamiętajmy, że Urban tez się chwalił błogosławieństwem od JP2. Ergo - poczekajmy na oficjalną reakcję ew. niech ktoś napiszę dubię :)
Już niestety jest potwierdzone...
http://www.pch24.pl/to-juz-potwierdzone--aborcjonistka-otrzymala-papieski-order,57585,i.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 486

« Odpowiedz #2962 dnia: Stycznia 16, 2018, 20:44:13 pm »

http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/pielgrzymka-papieza-franciszka-do-peru-i-chile-budzi-duze-obawy-o-bezpieczenstwo,12850299/

"Kolejna podróż budzi kontrowersje i obawy o bezpieczeństwo papieża, a to z powodów protestów, ataków na kościoły w Chile oraz bezpośrednich gróźb pod adresem Franciszka."
Papież jednak swym bezpieczeństwem nie przejmuje się, ma już swoje lata, geniuszem raczej nie jest w prowadzeniu Kościoła, ale myśli o swej przyszłości.
Więc stara się, by zostać męczennikiem, wchodząc w tłum, lekceważąc ochronę. A wybiera okolice bardzo niepewne politycznie, choć i na Placu Świętego Piotra też różnie bywało ::)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 20:49:27 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2963 dnia: Stycznia 19, 2018, 10:18:44 am »

W ostatnich pięciu latach przypadków głośnego podważania oficjalnej nauki Kościoła przez księży, biskupów, a nawet kardynałów, były setki. Czy wcześniej nie zdarzały się podobne wypowiedzi? Oczywiście, pojawiały się takie, ale natychmiast spotykały się z ostrą reakcją ze strony Watykanu. W 1995 roku Jan Paweł II zdymisjonował np. biskupa Jacquesa Gaillota z diecezji Evreux, gdy ten opowiedział się za błogosławieniem przez Kościół par homoseksualnych. Dziś takie postulaty głosi wielu hierarchów, a jednak nie spotyka się to z żadnym, nawet najmniejszym upomnieniem ze strony Stolicy Apostolskiej.
Ową bierność wobec poglądów niezgodnych z nauką Kościoła widać wyraźnie na przykładzie Kongregacji Nauki Wiary. Jej wieloletni prefekt kardynał Joseph Ratzinger, gdy stał na czele tej dykasterii, powtarzał, że jego zadaniem jest chronienie wiary prostych ludzi przed wymysłami teologów. Inaczej mówiąc: obrona prawd zbawczych przed wypaczeniami i zafałszowaniami.
(...)
Za pontyfikatu Pawła VI do roku 1978 Kongregacja Nauki Wiary wydała 33 oficjalne dokumenty, za Jana Pawła II w latach 1978-2005 – 72 dokumenty, a za Benedykta XVI w latach 2005-2013 – 20 dokumentów.
Za pontyfikatu Franciszka ukazały się natomiast tylko dwa pisma Kongregacji: list dotyczący relacji między biskupami a ruchami charyzmatycznymi oraz instrukcja w sprawie pochówku i kremacji. W ciągu ostatnich pięciu lat nie powstał żaden dokument odnoszący się do błędnych nauk głoszonych publicznie przez ludzi Kościoła, chociaż ich poglądy szerzą się dziś bardziej niż kiedykolwiek w XX wieku. Stopniowo zaciera się granica między tym, co jest dopuszczalne, a co zabronione.
Ponieważ nikt w żaden sposób nie dyscyplinuje duchownych, którzy nie kryją krytycyzmu wobec oficjalnej nauki Kościoła, siłą rzeczy odbierają to jako przyzwolenie dla swej działalności. Pozostaje tylko pytanie: jaki cel im przyświeca? Odpowiedzi udzielił wspomniany ks. Paul Zulehner, który w wywiadzie dla austriackiego dziennika „Kurier” powiedział wprost, że nie można dopuścić do tego, aby zablokowana została droga Kościoła do nowoczesności.


https://wpolityce.pl/kosciol/377272-czy-droga-kosciola-prowadzi-do-boga-czy-do-nowoczesnosci

Bardzo mi się podoba to "chronienie wiary prostych ludzi przed wymysłami teologów".

Swoją drogą - nic nie starzeje się równie szybko jak tzw. "nowoczesność"...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5389


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2964 dnia: Stycznia 19, 2018, 22:57:30 pm »

Przebitka z ostatniej wizytacji tow. Bergoglio.
Pozostawię to bez komentarza...
https://www.youtube.com/watch?v=XmfJQYZ4Uek&feature=youtu.be

swoją szosą, ciekawe, gdzie pierwszoplanowy aktor zgubił nakrycie głowy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2018, 00:06:56 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 312

« Odpowiedz #2965 dnia: Stycznia 20, 2018, 10:11:17 am »

To, jak rozumiem, miało być nawiązanie do herbu Chile, w którego centrum jest biała gwiazda pięcioramienna, pod którą znajduje się czerwony pas... ale oczywiście wygląda to okropnie. Choć chyba nie tak, jak połączenie krucyfiksu z sierpem i młotem, jakie Franciszek przyjął w darze w Boliwii.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 486

« Odpowiedz #2966 dnia: Stycznia 20, 2018, 15:30:56 pm »

Przebitka z ostatniej wizytacji tow. Bergoglio.
Pozostawię to bez komentarza...
https://www.youtube.com/watch?v=XmfJQYZ4Uek&feature=youtu.be

swoją szosą, ciekawe, gdzie pierwszoplanowy aktor zgubił nakrycie głowy.
Ciekawe, czy takie udekorowanie krzyża nie jest przypadkiem profanacją tego świętego znaku, w sytuacji, gdy tą atrapą papież błogosławił  ???
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 486

« Odpowiedz #2967 dnia: Stycznia 20, 2018, 16:29:14 pm »

Tak naprawdę dziwna jest ta wizyta papieża Franciszka w Ameryce Południowej  ::)
Na pozór "pielgrzymka", ale przypatrując się bardziej szczegółowo, jest to proekologiczna manifestacja, okraszona ewangelicznymi tekstami.
A opinie głoszone przez komentatorów są wyraźnie manipulowane, by wywołać wrażenie, że jest to wizytacja religijna, przeprowadzana przez głowę Kościoła R-K  :-\
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2018, 16:36:04 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2968 dnia: Stycznia 21, 2018, 23:59:56 pm »

Tak naprawdę dziwna jest ta wizyta papieża Franciszka w Ameryce Południowej  ::)
Na pozór "pielgrzymka", ale przypatrując się bardziej szczegółowo, jest to proekologiczna manifestacja, okraszona ewangelicznymi tekstami.
A opinie głoszone przez komentatorów są wyraźnie manipulowane, by wywołać wrażenie, że jest to wizytacja religijna, przeprowadzana przez głowę Kościoła R-K  :-\

Pprosze podać jakiś fakt, np. Zacytować papieża i podać miejsce i datę cytatu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2018, 08:49:14 am wysłana przez Marc » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3412


« Odpowiedz #2969 dnia: Stycznia 22, 2018, 16:29:09 pm »

Tak naprawdę dziwna jest ta wizyta papieża Franciszka w Ameryce Południowej  ::)
Na pozór "pielgrzymka", ale przypatrując się bardziej szczegółowo, jest to proekologiczna manifestacja, okraszona ewangelicznymi tekstami.

Faktycznie - w sumie wielka nuda. Przypuszczam, że Franciszek też nie przepada za takimi pilegrzymkami, i woli siedzieć w domu. Przynajmniej mu wtedy organizują jakieś ciekawe imprezy, np. jak w linkach poniżej. Prawda, że śliczne te ogonki?  ;D

http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A765-Kittens.htm
http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A763-Acrobat.htm
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 257 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!