Placze ze smiechu od 2-dni. Podczas gdy podrozowalem sobie po Europie miedzy Swietami a 3.01 przyszedl do mnie list od mojego proboszcza. Nie od parafii, a od proboszcza. I tu uwaga: jako teologa zaprasza mnie na spotkanie 4.01. Zadnych wiecej informacji o czym chce rozmawiac ani w jakich sprawach. W kazdym razie sobie pojechalem.Okazuje sie, ze brakuje mu ludzi do jakiegos zespolu synodalnego i jako teologa mnie sobie tam zyczyl. Nie zdawal sobie chyba sprawy z moich pogladow, wiec mu je delikatnie wylozylem i stwierdzil, ze poprosi je na pismie i wtedy rozwazy czy mnie dalej zapraszac, bo obawia sie, ze moglbym ZGORSZYC innych czlonkow tego zacnego grona No coz
Rzym: TFP publikuje istotną książkę o SynodzieKomunikat prasowy 22 sierpnia 2023 rBiorąc pod uwagę Synod o Synodalności zwołany przez papieża Franciszka, Associazione Tradizione Famiglia Proprietà* opublikowało książkę potępiającą bezpośrednie niebezpieczeństwo budowania nowego Kościoła, odmiennego od Kościoła katolickiego, jaki istniał zawsze.Po trzyletnim okresie przygotowań XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów zbierze się w październiku w Rzymie. Spotkanie ma na celu ukształtowanie nowego, "synodalnego" Kościoła, czyli demokratycznego i partycypacyjnego. Kościół ten powinien obejmować wszystkich, szczególnie "mniejszości marginalizowane", takie jak osoby LGBT, pary niezamężne, osoby żyjące w małżeństwach poligamicznych itp. Chcą dyskutować o święceniach kapłańskich kobiet, a przynajmniej diakonatu. Starają się ponownie rozważyć doktrynę Kościoła na temat homoseksualizmu i małżeństwa oraz manipulować formą rządu Kościoła, przekształcając ją w "odwróconą piramidę", której szczyt znajduje się poniżej podstawy.Według kard. Gerharda Müllera, byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, jeśli dojdzie do jego ostatecznych konsekwencji, ten proces synodalny, przynajmniej w jego niemieckiej wersji, który wpływa na resztę świata katolickiego, może doprowadzić do zniszczenia Kościoła. "Marzą o innym kościele, który nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką. i chcą nadużywać tego procesu, aby przesunąć Kościół katolicki – i to nie tylko w innym kierunku, ale także w zniszczeniu Kościoła katolickiego".Książka zawiera przedmowę kardynała Raymonda Leo Burke'a, byłego prefekta Sygnatury Apostolskiej. Stwierdza w nim, że praca "odnosi się jasno i wyczerpująco do najpoważniejszej sytuacji w dzisiejszym Kościele. Jest to sytuacja, która słusznie dotyczy każdego myślącego katolika i ludzi dobrej woli, którzy dostrzegają oczywistą i poważną szkodę, jaką wyrządza ona Mistycznemu Ciału Chrystusa. Dziękuję wszystkim, którzy tak pilnie i znakomicie pracowali nad sformułowaniem właściwych pytań i udzieleniem autorytatywnych odpowiedzi. Mam nadzieję, że owoce ich pracy staną się dostępne dla katolików na całym świecie w celu budowania Kościoła.Ogólnoświatowa kampania TFP będzie rozpowszechniać książkę w języku włoskim, holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, polskim, portugalskim i hiszpańskim. Te słowa z zakończenia podsumowują ducha ożywiającego jego autorów: "Analizowany tu projekt synodalny podejmuje stare herezje wielokrotnie potępiane przez Urząd Nauczycielski, posuwając jeszcze dalej dzieło autozniszczenia, o którym wspominał Paweł VI. Tak więc miłość do Kościoła, świętej hierarchii i cywilizacji chrześcijańskiej zmusza TFP i organizacje siostrzane do wypełnienia imperatywnego obowiązku potępienia błędów tej synodalnej reformy.
Proces synodalny jest puszką Pandory: 100 pytań i odpowiedziHeretyckie głosy w Kościele katolickim domagają się zmian. Ich radykalny program na Synodzie o Synodalności jest jasny: zniekształcać doktrynę, obalać tradycję i demontować hierarchiczną naturę Kościoła.Z odświeżającą jasnością autorzy José Antonio Ureta i Julio Loredo de Izcue wyjaśniają obecny kryzys w swojej nowej książce The Synodal Process Is A Pandora's Box: 100 Questions & Answers. Każda strona oferuje mądrość, wgląd i prawdę. Każda odpowiedź demaskuje sofistykę, celowe zamieszanie i herezję stojącą za Synodem.Kardynał Raymond Burke zauważa w swojej przedmowie: "Synodalność i jej przymiotnik, synodalny, stały się sloganami, za którymi stoi rewolucja, aby radykalnie zmienić samorozumienie Kościoła, zgodnie ze współczesną ideologią, która zaprzecza wielu z tego, czego Kościół zawsze nauczał i praktykował".Proces synodalny jest puszką Pandory jest krzykiem alarmu. Dowiedz się, dlaczego wierni katolicy mają moralny obowiązek stać niewzruszenie i sprzeciwiać się normalizacji nienaturalnego grzechu, ordynacji kobiet, przyjmowaniu Komunii Świętej przez cudzołożnych rozwodników "żyjących w nowych związkach" i egalitarnemu demokratycznemu zrównaniu w Kościele katolickim.Jeśli kochasz Kościół katolicki i jego hierarchiczną formę rządów, ustanowioną na zawsze przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, ta książka jest dla ciebie.
A jak to się rozumie na niemieckiej parafii?
Sekretariat Generalny Synodu Biskupów podał do wiadomości, że w ramach rekompensaty za emisję CO2 spowodowaną zbliżającym zgromadzeniem synodalnym zrealizuje ekologiczne projekty w Nigerii oraz Kenii. Projekty odpowiadają założeniom ekologii integralnej wskazanej w encyklice papieża Franciszka „Laudato si’”. Będą łączyć w sobie aspekt ekologiczny, dbałość o terytorium i konkretną pomoc w życiu danej społeczności.Projekty realizowane w Nigerii i Kenii mają na celu rozpowszechnianie wydajnych kuchenek oraz technologii oczyszczania wody, które będą do dyspozycji rodzin, wspólnot oraz instytucji. „Nowe technologie znacznie zmniejszą zużycie nieodnawialnej biomasy i paliw kopalnych do przygotowywania posiłków i gotowania wody” – czytamy w komunikacie Sekretariatu Generalnego Synodu. Podkreślono także, iż takie działania spowodują znaczną poprawę jakości powietrza, które ma bezpośredni związek z chorobami układu oddechowego i wskaźnikami śmiertelności, zwłaszcza wśród kobiet i dzieci, a w konsekwencji poprawią stan zdrowia ludzi w krajach objętych tym projektem.W komunikacie przywołano słowa papieża Franciszka z encykliki „Laudato si’”, w której napisał: „Nigdy nie traktowaliśmy tak źle i nie okaleczyliśmy tak naszego wspólnego domu, jak miało to miejsce w ciągu ostatnich dwóch stuleci. A jesteśmy wezwani, aby być narzędziami Boga Ojca, żeby nasza planeta była tym, co On wymarzył, stwarzając ją, i by odpowiadała na Jego projekt pokoju, piękna i pełni”.Projekty w Nigerii oraz Kenii zostaną zrealizowane dzięki wsparciu ekonomicznemu Fundacji SOS Planet i wkładowi technicznemu LifeGate. Wersja eksperymentalna tych projektów została zrealizowana już przy okazji zgromadzenia synodalnego w 2019 r.