Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:21:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 188 189 [190] Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653740 razy)
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2835 dnia: Stycznia 13, 2024, 23:10:45 pm »

EDIT: Ksiądz Szymon Bańka jednak chyba nieopatrznie uznał komentarz za nieodpowiedni (pozorami po nicku i początku pytania) i ostatecznie odpowiedział na to pytanie

Bardzo słaba ostatnio działalność x Bańki która zraża mnie do fsspx ,dzisiaj zaostałem zablokowany(shadowban) za pytanie które było refleksją na temat materiału x Bańki i kazania x Konstantyna ( o którym pózniej napisze jeszcze post bo mam pytanie do forumowiczów ) 

Oto pytanie : "Z drugiej strony jak to pogodzic z wizją pewnego mistyka ktorą przytacza Ksiadz Konstantyn Najmowicz  ze zbawionych bedzie kilku na 30tys , to czy jest sens miec dzieci skoro skrajnie prawdopodobne jest to ze zostana potepione ? "
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2024, 22:02:02 pm wysłana przez random1414 » Zapisane
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #2836 dnia: Stycznia 20, 2024, 19:08:06 pm »

Na początku tego wpisu chciałbym zaznaczyć, iż NIE popieram "Fiduccia supplicans" pastora Franciszka, ale po prostu zastanawia mnie, jakie czyny można podciągnąć pod grzech homoseksualny.
Czy nierobienie niczego ze skłonnościami homoseksualnymi, jeśli ktoś je ma, jest grzeszne? (Mam na myśli np. niepójście na żadne leczenie/terapię). Czy związki homoseksualne, ale bez stosunków seksualnych, również są grzeszne, np. dlatego że mogą stanowić wystawianie się na pokusę? Czy okazywanie czułości w takich związkach (przytulanie, pocałunki) także jest grzeszne?
EDIT:
Dobra, widzę, ze nikt nie odpowiada (nie mam pretensji, spokojnie zaczekam), wiec napisze, ze na wyczucie powiedziałbym tak:
że wszystkie te rzeczy nie są bezpośrednio grzeszne, ale wątpliwe moralnie i w pewien sposób bagatelizujące powagę grzechu do jakiego prowadzą, na zasadzie jak jedzenie niezakonsekrowanych komunikantów - niby można, ale potem czujemy się zbyt swobodnie w kontakcie z już konsekrowaną Hostią i obchodzimy się z nią z mniejszym szacunkiem niż dotychczas, mniej dbamy o partykuły itp.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2024, 21:49:51 pm wysłana przez Mazarin » Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2837 dnia: Stycznia 22, 2024, 21:13:40 pm »

Czy ktoś ma kontakt do zarządzających kanałami FSSPX Polska i Tradycyjne Kazania ?Dlaczego moje komentarze nie są publikowane?

To bardzo słabe że zarządzający tym kanałem z ramienia FSSPX tak postępują z ludzmi chyba blokując ich :( ,bo komentarze nie są zatwierdzane i nie są publikowane
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2024, 21:23:08 pm wysłana przez random1414 » Zapisane
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #2838 dnia: Stycznia 23, 2024, 12:58:16 pm »

Na początku tego wpisu chciałbym zaznaczyć, iż NIE popieram "Fiduccia supplicans" pastora Franciszka, ale po prostu zastanawia mnie, jakie czyny można podciągnąć pod grzech homoseksualny.
Czy nierobienie niczego ze skłonnościami homoseksualnymi, jeśli ktoś je ma, jest grzeszne? (Mam na myśli np. niepójście na żadne leczenie/terapię). Czy związki homoseksualne, ale bez stosunków seksualnych, również są grzeszne, np. dlatego że mogą stanowić wystawianie się na pokusę? Czy okazywanie czułości w takich związkach (przytulanie, pocałunki) także jest grzeszne?
EDIT:
Dobra, widzę, ze nikt nie odpowiada (nie mam pretensji, spokojnie zaczekam), wiec napisze, ze na wyczucie powiedziałbym tak:
że wszystkie te rzeczy nie są bezpośrednio grzeszne, ale wątpliwe moralnie i w pewien sposób bagatelizujące powagę grzechu do jakiego prowadzą, na zasadzie jak jedzenie niezakonsekrowanych komunikantów - niby można, ale potem czujemy się zbyt swobodnie w kontakcie z już konsekrowaną Hostią i obchodzimy się z nią z mniejszym szacunkiem niż dotychczas, mniej dbamy o partykuły itp.

Katechizm nic nie mówi o terapii:
2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej.


Tak na dobrą sprawę nie wiemy do końca jak leczyć homoseksualizm i czy to w ogóle da się wyleczyć. Nie ma żadnej ustandaryzowanej procedury. Dopóki nie będzie jasnego potwierdzenia tego, że terapia konwersyjna coś daje, nie widziałbym konieczności moralnego zmuszania osób z takimi skłonnościami do terapii.
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2839 dnia: Stycznia 23, 2024, 18:51:23 pm »

Jak tradycyjna teologia moralna podchodzi do zatrudnienia przez ojca który ma firmę syna  bez rekrutacji na to stanowisko? Dajmy np że syn ma odpowiednie kwalifikacje
Czy to jest kumoterstwo a przez to grzech ?
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2840 dnia: Lutego 15, 2024, 20:42:16 pm »

Jak rozumieć kazanie x Konstantyna "Im gorzej tym lepiej"  tzn czy samorealizacja i szukanie przyjemności zgodne z normami moralnymi jest złe? Dlaczego w tym kazaniu jest wspomniany ból głowy ;roztropność "doradza" raczej usunięcie tego bólu głowy żeby nie przeszkadzał w wykonywaniu obowiązków stanu ; raczej nie mamy obowiązku wykonywać pracy itp z bólem głowy ?

https://www.youtube.com/watch?v=OBZ0ZAtr-JA&t=974s
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2841 dnia: Lutego 16, 2024, 00:02:59 am »

Należy rozumieć tak że kazania podmiejskiego klechy to takie gadanie sobie a muzom. Tyle jest ciekawych dobrych kaznodziejów w internecie a musiałeś się uprzec akurat na księdza Kostusia. Daj sobie spokój.
Kiedyś był na garncarskiej zawołany myśliciel i kaznodzieja. Nazywał się Jan Jenkins. Amerykanin który po fizyce wstąpił do seminarium. Będąc świadomym swoich ograniczeń w wymowie języka polskiego bardzo starannie przygotowywał swoje kazania. Były zupełnie zgodne ze sztuką. Krótkie, sensowne, celowe. O Bogu i cnocie. Czytał je powoli, co wszystko razem wymagało dużej uwagi a więc i owoc był większy.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 147

« Odpowiedz #2842 dnia: Lutego 19, 2024, 11:37:18 am »

Wie ktoś może czy istniaią przepisy sprzed 9 października 1958 r. nakazuiące wykonanie chleba służącego do Przeistoczenia podczas Mszy Świętey z pełnoziarnistey pszenicy ? Na filmie "w postaciach zapisane" odnośnie czasów z XVII wieku chyba widziałem Komunikant iasno brązowy.
Zapisane
Strony: 1 ... 188 189 [190] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!