Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 08:18:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 99 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I  (Przeczytany 364982 razy)
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #1275 dnia: Maja 27, 2021, 15:03:38 pm »

Zmiany w KKBiDS
Abp Roche - dotąd jej sekretarz-  prefektem
bp Vittorio Viola z Tortony arcybiskupem i sekretarzem
ks. Aurelio Garcia Marcias- szef biura Kongregacji- jej podsekretarzem i biskupem
https://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2021/05/27/0337/00740.html

Roche? XD


Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1276 dnia: Maja 27, 2021, 22:58:55 pm »

Heh! nie zauważyłem nazwisko i to pomimo że właśnie jestem w okresie grania w Wieśka. Notabene ja mogę grać tylko w gry które się już zestarzały... ładnie.
Wiesiek Trzeci jest lekturą przy której najczęściej z podziwem wzdychałem. Dla nas tradycjonalistów najbardziej wzruszający moment to ten kiedy w Morskim Zamku pytamy Najbrzydszego Człeka Świata co sądzi o uniwersalia...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #1277 dnia: Maja 28, 2021, 15:21:19 pm »

Sapkowski do zbyt pobożnych nie należy, ale historię Kościoła i różne stare zwyczaje skubany zna. Mnie osobiście za serce chwytały niektóre sceny z Trylogii Husyckiej, jak np. kiedy Szarlej przeprowadza egzorcyzmy (śmiech) lub gdy stary katolicki ksiądz pyta zniesmaczonego swoją nową husycką religią Reynevana czy chciałby się wyspowiadać (łzy wzruszenia).

Ale do rzeczy. Zna ktoś tego Roche’a? Ja wiem, że jest to człowiek odpowiedzialny. Odpowiedzialny za pacyfikację Podgórza Mahakamskiego  ;)

Dobra, na poważnie. Czy zna ktoś bliżej ARCYBISKUPA Roche’a?
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1278 dnia: Maja 28, 2021, 15:49:51 pm »

https://diecezja.pl/aktualnosci/komunikat-archidiecezji-krakowskiej-dotyczacy-biskupa-seniora-diecezji-bielsko-zywieckiego-tadeusza-rakoczego/


Niedlugo skoncza sie w Polsce biskupi, ktorzy moga publicznie odprawiac :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1279 dnia: Maja 28, 2021, 16:31:06 pm »

https://diecezja.pl/aktualnosci/komunikat-archidiecezji-krakowskiej-dotyczacy-biskupa-seniora-diecezji-bielsko-zywieckiego-tadeusza-rakoczego/

I kolejny który ma zapłacić składkę na tę Titaniec od abp Polaka  >:(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1280 dnia: Maja 29, 2021, 03:07:17 am »

https://diecezja.pl/aktualnosci/komunikat-archidiecezji-krakowskiej-dotyczacy-biskupa-seniora-diecezji-bielsko-zywieckiego-tadeusza-rakoczego/

I kolejny który ma zapłacić składkę na tę Titaniec od abp Polaka  >:(

Słusznie. Niech płacą belzebuby.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1281 dnia: Maja 29, 2021, 10:34:20 am »

Sapkowski do zbyt pobożnych nie należy, ale historię Kościoła i różne stare zwyczaje skubany zna. Mnie osobiście za serce chwytały niektóre sceny z Trylogii Husyckiej, jak np. kiedy Szarlej przeprowadza egzorcyzmy (śmiech) lub gdy stary katolicki ksiądz pyta zniesmaczonego swoją nową husycką religią Reynevana czy chciałby się wyspowiadać (łzy wzruszenia).

Ale do rzeczy. Zna ktoś tego Roche’a? Ja wiem, że jest to człowiek odpowiedzialny. Odpowiedzialny za pacyfikację Podgórza Mahakamskiego  ;)

Dobra, na poważnie. Czy zna ktoś bliżej ARCYBISKUPA Roche’a?

Nie wiem czy mogę powiedzieć, że znam abp Roche, ale trochę o nim wiem.
O jego możliwym następstwie w kongregacji mówiło się sporo. Jednym z dwóch poważnych kontrkandydatów dla niego był zresztą mianowany na sekretarza abp Viola.
Powołany na sekretarza jeszcze przez Benedykta, bezproblemowo współpracował z kardynałem Lloverą. W stosunku do Saraha starał się być lojalny, ale czym bliżej było końca jego mandatu, tym bardziej sugerował różnicę. Miewał przychylne wypowiedzi o SP i to nawet stosunkowo niedawno, ostatni jednak jego artykuł parę miesięcy temu był już jednak mocno dwuznaczny.
O abp Violi mówiło się w środowisku tradycjonalistycznym bardzo nieprzychylnie. Głównie dlatego, że sam został wyświęcony na księdza przez bp Brandoliniego, bliskiego współoracownika abp Bugniniego a zarazem najbardziej otwartego krytyka SP w ówczesnym włoskim episkopacie. Niemniej co ciekawe wbrew tradycji Brandolini nie był nawet jego współkonsekratorem a każdy kto zna abp Violę ma o nim bardzo dobrą opinię. Nie jest oczywiście kimś o poczuciu liturgicznym Burke'a czy Saraha, ale to też nie będzie drugi Bugnini.
Z innych rzeczy zmarł dzisiaj w wieku 69 lat kardynał Sim, wyniesiony do tej godności na ostatnim konsystorzu. Ostatnimi elektorami, którzy zmarli przed ukończeniem 80 roku życia byli kardynał Tauran w 2018 i Caffarra w 2017. Ostatnim, który zmarł przed ukończeniem 70 roku życia był natomiast kardynał Bille w 2002.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #1282 dnia: Maja 29, 2021, 14:28:20 pm »

Cytuj
O abp Violi mówiło się w środowisku tradycjonalistycznym bardzo nieprzychylnie. Głównie dlatego, że sam został wyświęcony na księdza przez bp Brandoliniego, bliskiego współoracownika abp Bugniniego a zarazem najbardziej otwartego krytyka SP w ówczesnym włoskim episkopacie. Niemniej co ciekawe wbrew tradycji Brandolini nie był nawet jego współkonsekratorem a każdy kto zna abp Violę ma o nim bardzo dobrą opinię. Nie jest oczywiście kimś o poczuciu liturgicznym Burke'a czy Saraha, ale to też nie będzie drugi Bugnini.

Dziwny dosyć zarzut. Zakonnik jest święcony przez tego biskupa, którego władze zakonne o to poproszą, trudno jest dopatrywać się po tym związków ideologicznych czy nawet między wyświęcającym a wyświęcanym.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1283 dnia: Maja 29, 2021, 15:28:26 pm »

To nie jest zarzut. Z reguły natomiast te związki są. I abp Viola rzeczywiście ma je raczej ze stroną liberalną. Sam natomiast jest bardzo koncyliacyjny. Podobnie zresztą jak Roche.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #1284 dnia: Maja 29, 2021, 16:08:49 pm »

Faktycznie, nie zarzut, ale podał Pan to główną jako przyczynę nieprzychylności. Ja mogę powiedzieć, że z reguły tych związków nie ma. Mogą to być związki zakonu z diecezją (przykład: biskupi częstochowscy najczęściej święcą paulinów), albo z biskupa z zakonem (przykład: bp Janocha święcił benedyktynów w Tyńcu bo się znają i lubią), natomiast wątpliwe, żeby kandydat do święceń sam sobie dobierał konsekratora. Mnie np. święcił kard. Nycz, ale dlatego, że tak władzom zakonnym pasowały miejsce, czas i okoliczności. Od tego czasu się z kard. Nyczem nie widziałem ani nie utrzymywałem kontaktu. Kilku moich młodszych i starszych współbraci święcił abp Hoser. Tutsj faktycznie były związki między biskupem a zakonem (terytorialne i "współpracownicze"), ale trudno któremukolwiek z nich przypisać osobiste związki z abpem. Prowincjał nas nie pytał czy może być  :) . Tak samo - wątpię, żeby się w 1993 franciszkańskie władze pytały diakonów czy bp Brandolini im pasuje.
Odnosiłem się tylko do tego - co do reszty raczej Pan wie lepiej. Mogę dodać tyle, że abp Viola był wykładowcą Anselmianum, a wielu tamtejszych absolwentów mieści się w zestawie poglądów jakie Pan opisał.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1285 dnia: Maja 29, 2021, 19:59:18 pm »

Przepraszam, być może napisałem swoją wypowiedź nie dość precyzyjnie. Praktycznie nikt nie wybiera sobie osoby udzielającej święceń kapłańskich. Ks Viola zapewne tego także nie zrobił. On jednak zdaniem środowisk tradycjonalistycznych we Włoszech miał być wiernym uczniem Brandoliniego i przez niego być promowanym. To prawdą nie było, co anegdotycznie nieco pokazałem na przykładzie składu jego konsekratorów podczas święceń biskupich. A tych wybiera już często nominat. I wybory te mogą, chociaż nie muszą być wiele mówiące.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2021, 20:01:36 pm wysłana przez Lappiy » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1286 dnia: Maja 29, 2021, 21:49:08 pm »

Dobra, na poważnie. Czy zna ktoś bliżej ARCYBISKUPA Roche’a?

Kim jest arcybiskup Arthur Roche, nowo mianowany prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów? Sylwetkę angielskiego hierarchy, dotychczasowego sekretarza tej dykasterii, przedstawił Ed Condon na katolickim portalu The Pillar.

Kim jest nowy prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego?
(...)
https://www.ekai.pl/kim-jest-nowy-prefekt-kongregacji-ds-kultu-bozego/
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #1287 dnia: Maja 29, 2021, 22:33:40 pm »

Nie ma za co. Precyzuję, bo wyobraziłem sobie "tradsów" doszukujących się źródeł modernizmu i dedukujących z zacięciem "A tu cię mam, Brandolini cię święcił", co wzbudziło we mnie obawy, że mi ktoś kiedyś Nycza wypomni  :) . Nie znaczy to oczywiście, żeby związków między tymi biskupami nie było, tylko miałem na myśli to, że akurat ciężko to uznać za jakiś tego przejaw, a z takimi opiniami się spotykam raz po raz. Swoją drogą spotykałem i takie opinie, że się spodziewano, że każdy zakon ma swojego biskupa (praktycznie możliwe, ale akurat ciężko byłoby sprowadzać w wielu przypadkach specjalnie zakonnego biskupa z jakiejś dużej odległości), przypuszczałem, że w środowiskach Tradycji to może być echo jakiegoś niezrozumienia szczegółów starania abpa Lefebvra o biskupów dla Bractwa.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #1288 dnia: Maja 30, 2021, 09:46:18 am »

Cytuj
Condon zwraca uwagę na zauważaną u abp. Roche’a zdolność do współpracy, co czyni go „odpowiednią osobą do często gorzko dzielącej pracy nad reformą liturgiczną”. Jego zdaniem jest to ważne dla Franciszka, który w ciągu ośmiu lat pontyfikatu „w dużej mierze uniknął starć liturgicznych”, odprawiając publiczne liturgie także „ad orientem” a nie tylko twarzą do wiernych, dając tym dowód, że „nie faworyzuje jednej lub drugiej formy”. Nominacja współpracującego z innymi i „nieideologicznego” prefekta świadczy o tym, że papież nie chce „liturgicznych sporów w ostatnich latach swego pontyfikatu”
Cytuj


co z głupoty
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2021, 09:47:50 am wysłana przez abdi » Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #1289 dnia: Czerwca 05, 2021, 10:49:30 am »


Dobra, na poważnie. Czy zna ktoś bliżej ARCYBISKUPA Roche’a?

Wyglada na to, że abp Roche stał za nowym obrzędem mandatum pozwalającym na obmywanie stóp kobietom. Polecam artykuł o. Grabowskiego, kawał dobrej teologii:
https://www.liturgia.pl/Dlaczego-jestem-przeciwny-obmywaniu-stop-kobietom/
Zapisane
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 99 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!