Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 22:51:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Sedewakantyści - Warszawa
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Sedewakantyści - Warszawa  (Przeczytany 25944 razy)
Mandaryn
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19

« dnia: Marca 09, 2013, 08:14:38 am »

Osoby zainteresowane sedewakantyzmem i sedeprywacjonizmem z Warszawy i centralnej Polski zapraszam do kontaktu na privie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 09, 2013, 09:10:37 am »

dotąd mandaryni byli tylko w...e Wrocławiu !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 09, 2013, 10:04:57 am »

Admin  ???
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Mandaryn
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 09, 2013, 10:05:15 am »

Teraz będą w Warszawie  :)
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 09, 2013, 10:15:54 am »

Admin  ???
po co?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 09, 2013, 10:27:03 am »

Groteska - nie ma papieża, ale ten co będzie wybrany nie będzie papieżem, bo?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 09, 2013, 13:50:03 pm »

Teraz będą w Warszawie  :)

chwilowo są ... wszędzie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 09, 2013, 14:50:11 pm »

Groteska - nie ma papieża, ale ten co będzie wybrany nie będzie papieżem, bo?

Bo chociaż raz odprawi NOM? Nie wiem, strzelam. :D
Zapisane
Mandaryn
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 09, 2013, 16:20:13 pm »

Kwestia sedewakantyzmu to nie tylko zagadnienie stosunku do tego czy innego okupanta Stolicy Piotrowej, ale konieczność znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy to co serwuje się wiernym w ostatnich latach jest jeszcze Kościołem katolickim czy nie. Oczywiście można udawać, że wszystko jest w porządku, że współistnieją dwie formy rytu rzymskiego, że w poniedziałki przyjmujemy komunię na rękę, a we wtorki na klęcząco i do ust, że jeden ksiądz głosi z ambony, że piekło istnieje, a inny że wszyscy ludzie są zbawieni. Ale czy nie przeraża Koleżeństwa sztuczność takiego rozwiązania? Czy nie jest to okłamywania samego siebie? Czy nie jest to de facto zgadzanie się na rozprzestrzenianie modernizmu? Siła zła wynika z bierności - dlaczego patrzymy obojętnie na poniżanie Naszego Pana przez okupujących Kościół wrogów? Dlaczego w imię wygody udajemy, że wszystko jest na swoim miejscu?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 09, 2013, 17:27:27 pm »

Teraz będą w Warszawie  :)

chwilowo są ... wszędzie

 ;) ;) ;D ;D ;D
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 09, 2013, 17:36:55 pm »

... jeden ksiądz głosi z ambony, że piekło istnieje, a inny że wszyscy ludzie są zbawieni.

Może niech Pan spróbuje podejść do tego dialektycznie. Wie Pan, to tak jak z dniami tygodnia: ile dni dzieli poniedziałek od środy? Jedni mówią, że dwa, bo od poniedziałku do środy mamy dwa dni. Inni, że pięć,  bo od środy do poniedziałku - pięć dni. No i przecież i jedni i drudzy mają rację. ;)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 09, 2013, 18:33:46 pm »

Czy nie jest to okłamywania samego siebie? Czy nie jest to de facto zgadzanie się na rozprzestrzenianie modernizmu? (...) Dlaczego w imię wygody udajemy, że wszystko jest na swoim miejscu?
Mam wrażenie że wbrew pozorom mam z Panem podobny pogląd, ale na dwie różne sprawy.
Czyż "w imię wygody" nie jest lepiej powiedzieć: "to nie jest papież, to nie jest już Kościół katolicki", stworzyć kółko wzajemnej sede-adoracji i mieć to wszystko w przysłowiowych czterech literach?
Pytam więc za Panem: "Czy nie jest to de facto zgadzanie się na rozprzestrzenianie modernizmu"?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 09, 2013, 18:44:11 pm »

Kwestia sedewakantyzmu to nie tylko zagadnienie stosunku do tego czy innego okupanta Stolicy Piotrowej, ale konieczność znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy to co serwuje się wiernym w ostatnich latach jest jeszcze Kościołem katolickim czy nie. Oczywiście można udawać, że wszystko jest w porządku, że współistnieją dwie formy rytu rzymskiego, że w poniedziałki przyjmujemy komunię na rękę, a we wtorki na klęcząco i do ust, że jeden ksiądz głosi z ambony, że piekło istnieje, a inny że wszyscy ludzie są zbawieni. Ale czy nie przeraża Koleżeństwa sztuczność takiego rozwiązania? Czy nie jest to okłamywania samego siebie? Czy nie jest to de facto zgadzanie się na rozprzestrzenianie modernizmu? Siła zła wynika z bierności - dlaczego patrzymy obojętnie na poniżanie Naszego Pana przez okupujących Kościół wrogów? Dlaczego w imię wygody udajemy, że wszystko jest na swoim miejscu?
Alez proszę Pana - nikt z osób, które tutaj pisują na coś takiego się nie godzi. A Kościół w całej swej hstorii cierpiał z powodu swych niewiernych synów (raz mocniej raz słabiej). A najlepszy przykład to Judasz. Ale pomimo to trwał i trwa dalej.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 09, 2013, 20:45:42 pm »

dotąd mandaryni byli tylko w...e Wrocławiu !!


 :D :D :D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 09, 2013, 23:43:30 pm »

Kwestia sedewakantyzmu to nie tylko zagadnienie stosunku do tego czy innego okupanta Stolicy Piotrowej, ale konieczność znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy to co serwuje się wiernym w ostatnich latach jest jeszcze Kościołem katolickim czy nie. Oczywiście można udawać, że wszystko jest w porządku, że współistnieją dwie formy rytu rzymskiego, że w poniedziałki przyjmujemy komunię na rękę, a we wtorki na klęcząco i do ust, że jeden ksiądz głosi z ambony, że piekło istnieje, a inny że wszyscy ludzie są zbawieni. Ale czy nie przeraża Koleżeństwa sztuczność takiego rozwiązania? Czy nie jest to okłamywania samego siebie? Czy nie jest to de facto zgadzanie się na rozprzestrzenianie modernizmu? Siła zła wynika z bierności - dlaczego patrzymy obojętnie na poniżanie Naszego Pana przez okupujących Kościół wrogów? Dlaczego w imię wygody udajemy, że wszystko jest na swoim miejscu?

Ponieważ coś niecoś wiem na tematy Pana interesujące, to spytam, czy nie czuje Pan dyskomfortu, że jeden ksiądz twierdzi, że nie ma sposobu na powrót instytucji papiestwa a drugi, że wystarczy, aby następca Benedykta XVI się nawrócił. Jeden powie, że NPR jest tolerowany przez Kościół a drugi, że to zło najgorsze. Jeden zdefiniuje nieomylność papieską za szeroko a drugi za wąsko ... Itp itd.

Znam wystarczająco dużo porządnych księży katolickich, którzy nie nauczają błędów. Myślę, że wszyscy uznawali Ojca Świętego Benedykta XVI za papieża. Gdyby któryś uważał inaczej, przymknąłbym na to oko. Na dziś to sprawa drugorzędna. Nikt nie będzie zbawiony / potępiony tylko dlatego, że uznawał lub nie uznawał posoborowych papieży.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Sedewakantyści - Warszawa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!