Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:25:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Artykuł w necie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Artykuł w necie  (Przeczytany 13468 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Lutego 09, 2009, 14:11:40 pm »

Znalazłem cóś takiego: http://wiadomosci.wp.pl/title,Wyznania-kochanki-ksiedza,wid,10828770,wiadomosc.html

Poczytałem, poczytałem i naszła mnie taka oto refleksja:
Dawno, dawno  temu, gdy ksiądz był odwrócony przodem do Boga, spowiadał przez kratki konfesjonału i nie istniały spotkania integracyjne typu Oaza, czy inne takie to zapewne pokus było dużo mniej, a teraz... Sami państwo widzą. Domyślam się, że jest to w jakimś stopniu przerysowane i ukazane w krzywym zwierciadle, ale niestety, nie ma co chować głowy w piasek. Jest to jakiś chleb powszedni...  :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 09, 2009, 14:42:06 pm »

"W związki z kapłanami wikłają się najczęściej kobiety głęboko wierzące, pobożne, często bywające w kościele"- to zdanie jest mocne ;)
poboznoscia nie grzesza skoro sie biora za kaplana.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 09, 2009, 14:43:47 pm »

Jakie czasy taka pobożnośc

Media bombardują nas "analizami", "badaniami" itd, że księża chą mieć żony, że chcą mieć dzieci, że czują się wykluczeni ze społeczeństwa itd, toż i w konsekwencji dobre wierne nie widzą nic złego w byciu z księdzem... tylko ten Watykan zły
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2009, 15:25:47 pm wysłana przez kwiatostan lipy » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 09, 2009, 20:31:50 pm »

Jakie czasy taka pobożnośc

Media bombardują nas "analizami", "badaniami" itd, że księża chą mieć żony, że chcą mieć dzieci, że czują się wykluczeni ze społeczeństwa itd, toż i w konsekwencji dobre wierne nie widzą nic złego w byciu z księdzem... tylko ten Watykan zły

"A pewno, że zły. Ksiunc tysz człowiek, musi se poużywać i jeszcze do tego nowy papież psuje to co zrobił nasz papież, a do tego jeszcze jakich lefebrewerystów co Hitlera popierajom wciąga do Kościoła..." I tak wyglądają prawdy wiary katolickiej u przeciętnego "katolika", które kreują media :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 09, 2009, 21:26:56 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/1531053,240,1,ksieza_chca_zon,kioskart.html

Zapisane
Dobrosław
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 10, 2009, 10:16:17 am »

Jakie czasy taka pobożnośc

Media bombardują nas "analizami", "badaniami" itd, że księża chą mieć żony, że chcą mieć dzieci, że czują się wykluczeni ze społeczeństwa itd, toż i w konsekwencji dobre wierne nie widzą nic złego w byciu z księdzem... tylko ten Watykan zły

Normalnie mi to Szanowna Pani z ust wyjęła, jeszcze zobaczmy dokładnie kto takie analizy i wyliczenia robi i wszystko będzie jasne  :(
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 10, 2009, 10:36:52 am »

Cytuj
Dokonałam pewnej analizy. Może ona się wydawać nieco prymitywna, ale co mi tam. Spisałam na kartce nazwiska znajomych księży i określiłam ich sytuację. Otóż wśród moich znajomych 24 kapłanów, 14 jest proboszczami i 10 wikarymi. 16 księży ma stałe partnerki, generalnie są to panie mieszkające na plebanii, 4 wykazuje zainteresowania homoseksualne, 1 jest bardzo prawym i Bożym człowiekiem, 1 nie ma kobiety, ale tylko dlatego, że żadna by go nie chciała (facet jest zaniedbany i bardzo brudny), 1 bardzo nadużywa alkoholu, 1 jest facetem, którego znam krótko (wydaje się być poczciwym kapłanem).
To daje 4, procent porządnych księży. Mam nadzieję, że ta pani tylko zna tych mniej porządnych. Ale i tak obraz jest niewesoły. Zna ktoś adres tamtego forum?

Przeczytać należy też to (poniżej) http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=75.msg1599#msg1599
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2009, 11:07:31 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Dobrosław
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 10, 2009, 11:02:07 am »

Cytuj
Ale i tak obraz jest niewesoły. Zna ktoś adres tamtego forum?

Ale nie martwmy się tym że szkalują kler, to znaczy że z nim jest dobrze!!!!
Ja zacząłbym się martwić jak np. Gazeta Wyborcza napisała by że Kościół Katolicki jest wspaniały a księży to nikt takich jak my nie posiada!!!
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 10, 2009, 11:42:44 am »

Znamienne, że mało napływa sygnałów o sytuacjach odwrotnych tzn o mężczyznach wyciągających kobiety z klasztoru, odciągających od służby bożej, namawiających na złamanie ślubów czystości itp.  A bywają też zakonnice młode i atrakcyjne. A celibat ciąży (choć nie powinien) obydwu stronom. 
To jednak kobiety...ten puch marny....
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 10, 2009, 12:00:32 pm »

Tem fragmencik cytowany przez Pana Andris Inkvizitors to taka typowa sztuczka stosowana przez lewaków. Podać liczby, które choć zupełnie niewiarygodne, zaczną stopniowo wbijać się w myśli "postronnych" czytelników. Ten sam manewr stosują, żeby wykazać, że niby odsetek pedałów w społeczeństwie jest wysoki albo, że liczba nielegalnych aborcji jest olbrzymia.
Zwróćmy uwagę, że w przypadku sztuczki zastosowanej przez autorkę tej pseudo-statyski nie sposób będzie jej wykazać kłamstwa. Pisze sobie o "znanych sobie księżach". A kto byłby w stanie zweryfikować których księży ona zna?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 10, 2009, 13:55:28 pm »

Czesto tzw. charyzmat zakonnikow sprawia, ze wiekszosc czasu spedzjaa ze swieckimi. Np. salezjanie prowadza szkoly. Jezuici... no cos tam robia,  mniejsza o to, zycia zakonnego u nich nie widac.
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 10, 2009, 19:11:54 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/1531053,240,1,ksieza_chca_zon,kioskart.html


Te badania to autorstwa pana Baniaka - wywalonego z seminarium we Wrocławiu po piątym roku. Zadra w nim siedzi i co pół roku ogłasza swoje rewelacje, potem media to publikują i tak "w koło Macieju". Znajomi Chrystusowcy mieli z nim wykłady - same złe rzeczy o nim opowiadają..
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 12, 2009, 01:04:10 am »

Te badania to autorstwa pana Baniaka - wywalonego z seminarium we Wrocławiu po piątym roku. Zadra w nim siedzi i co pół roku ogłasza swoje rewelacje, potem media to publikują i tak "w koło Macieju". Znajomi Chrystusowcy mieli z nim wykłady - same złe rzeczy o nim opowiadają..

To on tak już od dawna bo dziś czytałam Więź z 1991 roku i tam też są jego badania przedstawiane...
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Dono
adept
*
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 12, 2009, 01:14:11 am »

Zastanawiam się jako socjolog, na jakiej próbie musiałobyć przeprowadzone to badanie, że można znaleść kilka, wykluczających się nawzajem, badań dotyczących chęci posiadania żon przez księży... Nie wierzyłbym w żadnym wypadku badaniu, które nie ujawnia swojej próby, a badacz próbuje uzurpować sobie reprezentatywność swojego badania. Z badawczego doświadczenia wiem, że podobne badanie nie ma sensu, jeśli nie jest przeprowadzone na próbie minimum 1000 osób. Zastanawiam się, skąd ten pan, który przeprowadził to badanie, znalazł taką próbę...  :-\
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 12, 2009, 01:35:29 am »

Chce mi sie smiac jak co pol roku albo i czesciej czytam artykul jak to wszyscy chca zniesienia celibatu i jak bardzo jest on zly, i jak koniecznie trzeba go zniesc. To jest chyba takie zyczeniowe zyczenie autorow tych artykulow (choc nie wiem, czemu im na tym temacie tak bardzo zalezy - powinni miec to gdzies). Sadza, ze jak beda zaklinac rzeczywistosc i powtarzac, ze celibat jest tak tragiczny, to stanie sie to realne. Naiwniacy  :)
Celibat rzeczywiscie nie jest latwy. Ale co jest latwe w ludzkim zyciu? Malzenstwo, rodzina, praca? Wszystko jest uslane rozami... - na pewno. I wszystko jest specyficzne, i ze wszystkim sa trudnosci.
Najbardziej mnie smieszy argument, ze Kosciol nie zniesie celibatu, bo boi sie o swoje majatki. To juz jest szczyt glupoty. Moglby ktos to wyjasnic pod tym artykulem, mi sie nie chce, bo sie nie znizam do takiego poziomu dyskusji  ;D. A niech sie internauci ludza, ze sa madrzy... Czym innym jest osobisty majatek ksiedza i jego dochody a czym innym majatek parafii i jej dochody. Ksiadz moglby miec dwanascie zon i piecdziesiecioro dzieci, a ani on, ani jego rodzina nie moglby ani za zycia ani po smierci nic wziac z majatku parafii. Dla niektorych jest to zbyt skomplikowane.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Artykuł w necie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!