Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:44:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30 Drukuj
Autor Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?  (Przeczytany 110159 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 11, 2013, 13:17:22 pm »

Jak zablokować? Przecież wybór następuje po abdykacji, a nie przed. Papież będzie miał głos=zwykłemu kardynałowi.
Papież nie jest kardynałem. Po rezygnacji będzie po prostu biskupem(papieżem)-emerytem. Nie będzie brał udziału w konklawe. Kardynałowie mają teraz zbyt dużo czasu na wewnętrzne rozgrywki, możliwy jest wpływ innych na nowy wybór...
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 11, 2013, 13:18:28 pm »

Ja doczytałam że taki przypadek w historii Kościoła był jeden.

"Godność papieża jest dożywotnia, możliwe jest jednak dobrowolne zrzeczenie się jej, co zdarzyło się tylko raz: abdykował papież Celestyn V"

http://www.wladcy.myslenice.net.pl/papiestwo/osoby/Celestyn%20V.htm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Celestyn_V

Przynajmniej dwa byyły, bo w czasie Wielkiej Schizmy abdykowali Klemens VIII i Grzegorz XII, a jeden z nich na pewno był prawdziwym papiezem.

No i jeszcze niejasna sytuacja Klemensa I w pierwszym wieku
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 13:20:49 pm wysłana przez Artur Rumpel » Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 11, 2013, 13:18:45 pm »

nie wydaje się Państwu ta decyzja Papieża dosyć dziwna? Bo mnie nie wydaje się, że przyczyną abdykacji mogła być starość czy choroba. Może to spiskowa teoria, ale uważam, że JŚ Benedykt XVI dostał ultimatum...

To wszystko obliczone jest na szok, bo jak można abdykować (jako 2 czy 3 Papież w historii) i decyzję o tym ogłaszać na dwa tygodnie przed?
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 11, 2013, 13:20:13 pm »

nie wydaje się Państwu ta decyzja Papieża dosyć dziwna? Bo mnie nie wydaje się, że przyczyną abdykacji mogła być starość czy choroba. Może to spiskowa teoria, ale uważam, że JŚ Benedykt XVI dostał ultimatum...

To wszystko obliczone jest na szok, bo jak można abdykować (jako 2 czy 3 Papież w historii) i decyzję o tym ogłaszać na dwa tygodnie przed?

A dlaczego nie na dwa tygodnie przed? Za mało, czy za duzo?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 11, 2013, 13:23:40 pm »

Czy mogę prosić o coś więcej, o abdykacjach w historii i o powodach?
[...]
Wygoglane tak na szybko:
Celestyn V: http://pl.wikipedia.org/wiki/Celestyn_V
Grzegorz XII: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_XII
Obaj papieże abdykowali.
Wcześniej do tej kategorii zakwalifikowałby się jeszcze trzykrotnie piastujący tę godność Benedykt IX, który również abdykował,
a możliwe, że również któryś z papieży starożytnych.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 11, 2013, 13:24:16 pm »

no cóż nie było takiego przypadku w naszych czasach to i nie ma jakiejś sprawdzonej metody, ani tradycji. Ale przecież nie chodzi też o prezesa banku, ani nawet jakiegoś prezydenta. To jest Głowa Kościoła, na pewno zdaje sobie On sprawę z sytuacji w jakiej dokonuje tego aktu. Możliwości są dwie: ultimatum albo ucieczka.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 11, 2013, 13:24:25 pm »

Imiennik Ojca Sw. Benedykt IX byl papiezem trzy razy i umarl jako pustelnik.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 11, 2013, 13:26:36 pm »

<shock>

Kiepskie info na "dzień dobry"
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 13:29:49 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 11, 2013, 13:27:04 pm »

Imiennik Ojca Sw. Benedykt IX byl papiezem trzy razy i umarl jako pustelnik.

Ten przypadek jest wątpliwy, bo abdykacja wyglądała na wymuszoną.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 11, 2013, 13:27:28 pm »

cala ta historia jest niesamowita, błagajmy aby kolejny papież niebył postępowy.Mowa o trzech kandydatach a który z nich jest tradycjonalistą.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 11, 2013, 13:31:23 pm »

Jak zablokować? Przecież wybór następuje po abdykacji, a nie przed. Papież będzie miał głos=zwykłemu kardynałowi.
Papież nie jest kardynałem. Po rezygnacji będzie po prostu biskupem(papieżem)-emerytem. Nie będzie brał udziału w konklawe....
No nie wiem, czy automatycznie przestał być kardynałem ale widzę inną przeszkodę - obecny wiek Ojca Świętego, o ile pamiętam jest jakaś granica wiekowa dla kardynałów (80 lat???).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 11, 2013, 13:33:38 pm »

Wszelkie minusy abdykacji Papieża trzeba powierzać Bogu.
Bo czasu dużo, na rozgrywki też, na wywieranie wpływów też itd. itd. Masoneria działa, wrogowie działają, niektórzy kardynałowie też gryźć się będą.

Po ludzku tragedia, bo może zdarzyć się wszystko i nic, ale Bóg z tego może wyprowadzić. Trzeba tylko wymodlić.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 11, 2013, 13:34:29 pm »

Czarny Papież!

Biały. To biała rasa.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 11, 2013, 13:38:21 pm »

Czy mogę prosić o coś więcej, o abdykacjach w historii i o powodach?
[...]
Wygoglane tak na szybko:
Celestyn V: http://pl.wikipedia.org/wiki/Celestyn_V
Grzegorz XII: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_XII
Obaj papieże abdykowali.
Wcześniej do tej kategorii zakwalifikowałby się jeszcze trzykrotnie piastujący tę godność Benedykt IX, który również abdykował,
a możliwe, że również któryś z papieży starożytnych.

Dziękuję za pracę wykonaną za mnie. Naprawdę nie pomyślałem o.. Wiki!!!
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 11, 2013, 13:40:12 pm »

  wszystko się może wydarzyć, aby nie modernista.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!