Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:04:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 30 Drukuj
Autor Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?  (Przeczytany 110119 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« dnia: Lutego 11, 2013, 12:05:53 pm »

Taką perełkę znalazłem:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Papiez-Benedykt-XVI-sklada-rezygnacje,wid,15324551,wiadomosc.html?ticaid=1100bd
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 11, 2013, 12:09:02 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/agencja-ansa-papiez-benedykt-xvi-ma-abdykowac,1,5417801,wiadomosc.html

Byłby to chyba trzeci w historii, a pierwszy taki przypadek w czasach nowożytnych.
Kolejny "wyłom" w tradycji panującej w Kościele ...
Zapisane
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 11, 2013, 12:09:51 pm »

Oby to był tylko żart, pomyłka, albo próba znalezienia czytelników... Módlmy się za naszego papieża Benedykta, by nadal mądrze i gorliwie kierował Kościołem Chrystusowym.
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 11, 2013, 12:12:03 pm »

Papież Benedykt XVI ogłosił, że zakończy swój pontyfikat 28 lutego. Papież poinformował o tym osobiście po łacinie w poniedziałek podczas konsystorza. Informacje podała włoska agencja ANSA informacje podało także Radio Watykańskie.

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,13299,benedytk-xvi-oglosil-ze-ustapi-28-lutego.html

:(
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 11, 2013, 12:14:22 pm »

Cytuj
Najdrożsi Bracia,

zawezwałem was na ten Konsystorz nie tylko z powodu trzech kanonizacji, ale także, aby zakomunikować wam decyzję o wielkiej wadze dla życia Kościoła. Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową. Jestem w pełni świadom, że ta posługa, w jej duchowej istocie powinna być spełniana nie tylko przez czyny i słowa, ale w nie mniejszym stopniu także przez cierpienie i modlitwę. Tym niemniej, aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi. Dlatego, w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.

Najdrożsi Bracia, dziękuję wam ze szczerego serca za całą miłość i pracę, przez którą nieśliście ze mną ciężar mojej posługi, i proszę o wybaczenie wszelkich moich niedoskonałości. Teraz zawierzamy Kościół święty opiece Najwyższego Pasterza, naszego Pana Jezusa Chrystusa, i błagamy Jego najświętszą Matkę Maryję, aby wspomagała swoją matczyną dobrocią Ojców Kardynałów w wyborze nowego Papieża. Jeśli o mnie chodzi, również w przyszłości będę chciał służyć całym sercem, całym oddanym modlitwie życiem, świętemu Kościołowi Bożemu.

W Watykanie, 10 lutego 2013 r.

:-(
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 11, 2013, 12:14:34 pm »

Benedykt XVI podjął decyzję o rezygnacji z urzędu

Decyzję taką Papież ogłosił w czasie konsystorza zwyczajnego. Wejdzie ona w życie 28 marca. Oto oświadczenie, jakie Benedykt XVI złożył wobec Kolegium Kardynalskiego:

Najdrożsi Bracia,

zawezwałem was na ten Konsystorz nie tylko z powodu trzech kanonizacji, ale także, aby zakomunikować wam decyzję o wielkiej wadze dla życia Kościoła. Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową. Jestem w pełni świadom, że ta posługa, w jej duchowej istocie powinna być spełniana nie tylko przez czyny i słowa, ale w nie mniejszym stopniu także przez cierpienie i modlitwę. Tym niemniej, aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi. Dlatego, w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.

Najdrożsi Bracia, dziękuję wam ze szczerego serca za całą miłość i pracę, przez którą nieśliście ze mną ciężar mojej posługi, i proszę o wybaczenie wszelkich moich niedoskonałości. Teraz zawierzamy Kościół święty opiece Najwyższego Pasterza, naszego Pana Jezusa Chrystusa, i błagamy Jego najświętszą Matkę Maryję, aby wspomagała swoją matczyną dobrocią Ojców Kardynałów w wyborze nowego Papieża. Jeśli o mnie chodzi, również w przyszłości będę chciał służyć całym sercem, całym oddanym modlitwie życiem, świętemu Kościołowi Bożemu.

W Watykanie, 10 lutego 2013 r.

http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=663806
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 11, 2013, 12:14:40 pm »

Mówią juz o tym wszedzie, nie wygląda na żart  :-\
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 11, 2013, 12:16:09 pm »

To fatalna wiadomość. Kto będzie nowym Papieżem? Strach pomyśleć
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 11, 2013, 12:29:12 pm »

Żelazny kardynał.
Po konklawe będziemy wiedzieli wszystko.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 11, 2013, 12:29:34 pm »

Zbladłem jak przeczytałem tę informację. Miałem nadzieje, że to fake ale chyba jednak prawda.

Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 11, 2013, 12:40:21 pm »

no cóż wydaje się, że to jest fatalna wiadomość dla Tradycji. Raczej nie wydaje się, by następnym Papieżem został sympatyk mszy trydenckiej i rozmów z FSSPX.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 11, 2013, 12:43:00 pm »

Żelazny kardynał.
Po konklawe będziemy wiedzieli wszystko.
Jak zawsze w Bogu jedyna nadzieja ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 11, 2013, 12:44:13 pm »

Jak zawsze w Bogu jedyna nadzieja ...

+
Różańce w dłoń!
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 11, 2013, 12:44:21 pm »

To fatalna wiadomość. Kto będzie nowym Papieżem? Strach pomyśleć

http://religia.onet.pl/gallery/trzech-potencjalnych-papabile,32.html

Ja nie miałbym nic przeciwko Ouelletowi, ale pewnie jakiegoś Włocha wybiorą po tylu dziesięcioleciach zagranicznych papieży.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 11, 2013, 12:46:56 pm »

no cóż wydaje się, że to jest fatalna wiadomość dla Tradycji. Raczej nie wydaje się, by następnym Papieżem został sympatyk mszy trydenckiej i rozmów z FSSPX.
Biskupi FSSPX są "odwieszeni" więc można ich dołożyć do puli  ;D
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: [1] 2 3 ... 30 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!