Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:26:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów"  (Przeczytany 18607 razy)
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 22, 2013, 19:42:08 pm »

Cóż, to jest rozmowa, w dodatku do publikacji. Nie wiem, dlaczego o. Witold wstrzymuje się z wypowiedzeniem wielu konkretów w szczegółach. Takie moje krótkie zdanie.
Żeby mi tylko ktoś nie przypisywał intencji, że zarzucam o. Witoldowi cokolwiek. Może wyjaśni w którymś z przyszłych numerów, co konkretnie przeważyło w Jego przypadku.
Panie Franciszku, jeżeli Pan popiera wywody ks. Natanka,

Napisałem tylko:
Cytuj
Dużo bardziej przekonuje mnie postawa ks.Natanka.

Nie popieram jego "wywodów" (choć przyznaję, że dawno go nie słuchałem) bo zbyt często mijał się z logiką w swoich słowach. Postawa zaś przekonuje mnie dlatego, że próbuje dokładnie tego samego o czym o.Witold mówi, ale bez ustępowania z "posterunku".

Cytuj
a odrzuca argumentację p.FB (jest ścisła i logiczna), to znaczy, że jeszcze długa droga intelektualna przed Panem. Życzę powodzenia!

Hmmm dajmy tu parę cytatów tego, że argumentacja p.FB "jest ścisła i logiczna". Wypisałem prawie wszystko z tego wątku:

Cytat: FB
Powaznie? Artykul w "Zawsze wierni" powtarza argumentacje FSSPX? A to niespodzianka! Doprawdy, zdumiewajace! Jak to mozliwe?
Cytat: FB
Co jest zlego w posluszenstwie Panu Bogu?
Cytat: FB
Trzeba bylo poszukac lepiej. Caly wywiad o tym jest.
Cytat: FB
To akurat mnie nie dziwi. Ten sam typ analfabetyzmu religijnego.
Cytat: FB
Pisze Pan do lustra?
Widac po pierwszych slowach, ze ma pan jakies skrzywienie psychiczne, jakis uraz odnosnie Bractwa sw. Piusa X. Inaczej postaralby sie pan choc wymyslec jakis pozor argumentu zamiast walic na oslep jak wariat.
Cytat: FB
Ne wierze, ze ktos to na powaznie napisal.
Cytat: FB
Nie boi sie Pan smiesznosci domagac sie od innych czytania ze zrozumieniem?
Cytat: FB
Czy ktos z Panstwa zadal sobie trud zapoznania sie z tym, co o. Witold robil przed przejsciem do Bractwa? Przeciez to wlasnie bylo jedno z jego zajec tzn. dziennikarstwo. Napisal dziesiatki jesli nie setki artykulow, w tym wywiadow. Mozna wiec przypuszczac, ze ten ten jest jego autorstwa, i ze stoi on po obu stronach mikrofonu. O. Witold progresista przepytuje o. Witolda tradycjonaliste.

Pierwszy konkretny argument. Ale bez związku z moimi słowami. Dla mnie nie miała znaczenia forma artykułu, tak więc zdziwienie zawarte w słowach:

Cytat: FB
Nie rozumiem o co tyle halasu. Dziwie sie, ze ktos poza czepialskim pieniaczem Franciszkiem nie rozumie, ze forma auto-wywiadu to jedna z normalnych form przyjetych w dziennikarstwie. Karygodnym oszustwem byloby wkladanie komus w usta slow, kotrych nie wypowiedzial albo twierdzenie, ze wywiad zostal przeprowadzony przez konkretnego dziennikarza. Tu forma pytan i odpowiedzi pozwala uporzadkowac trudny w lekturze tekst, ostudzic emocje, a jednoczesnie ozywic i uatrakcyjnic dla czytelnika.

wskazujący na mnie jako pieniacza jest super, bo dowodzi po pierwsze jakim to ścisłym i logicznym jest p.FB, a po drugie trafności moich słów do p.FB na początku: "Panie Fons Blaudi, niech Pan wylewa swą żółć gdzie indziej!".


Do meritum:
Cytat: ATW
Panie Franciszku, ale tu nie chodzi TYLKO o to, że o. Witold CHCIAŁ ROBIĆ pewne rzeczy (np. odprawiać mszę tradycyjną),
A dostał zakaz? Nie wynika to z wywiadu.
Cytat: ATW
ale także o to, że pewnych rzeczy robić NIE CHCIAŁ (np. odprawiać NOM).
a musiał? Dostał polecenie? To też nie wynika to z wywiadu.
Cytat: ATW
(NIE CHCIAŁ) Robić - względnie firmować, uwiarygadniać etc.
Odpowiada nie za to co ktoś pomyśli ("on firmuje te złe zachowania"), ale za to co on sam robi ("patrzcie, u Franciszkanów jest ojciec co odprawia mszę trydencka i mówi o piekle"). Zabronili mu? Z wywiadu nie wynika.
Cytat: ATW
Poza tym mógł pomyśleć, że właściwie DLACZEGÓŻ miałby prosić o specjalne pozwolenia, wyjątkowe możliwości, odrębny tok etc. do realizacji tego, co uważał za absolutnie przysługujące mu prawo (tj. do głoszenia prawdziwej wg niego nauki, do KRYTYKOWANIA tej nieprawdziwej, do odprawiania starej mszy itd.)?
Jeszcze raz pytam: czy ktoś mu tego zabronił bo w artykule tego nie znalazłem. Gdzie to jest w nim napisane. Jeden przykład z artykułu tego, że jego przełożony w zakonie zakazał mu odprawiania mszy trydenckiej LUB nakazał odprawiania NOM-u. Jeden malutki przykładzik! Posypię głowę popiołem i odmówię 5 różańców za uczestników tego wątku (i ojca Witolda i ojców z FSPPX). OK?

A bez tego to wygląda na to, że o.Witoldowi otworzyły się oczy jak wielu z nas i ma obawy, że pozostając w zakonie będzie firmował te działania, które on uznaje za złe a zatem musi wystąpić. Rodzi się pytanie: czy obawy przed jutrem usprawiedliwiają nasze dzisiejsze grzechy. Bo czyż zerwanie zakonnych ślubów posłuszeństwa nie jest obiektywnie grzechem?

Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 22, 2013, 22:15:49 pm »

Pierwszy konkretny argument. Ale bez związku z moimi słowami.

Panski zlosliwy belkot nie zasluguje na wiecej.


czy obawy przed jutrem usprawiedliwiają nasze dzisiejsze grzechy.

Powie nam to pan jutro gdy - a wlasciwe "jesli" - zrozumie pan czemu panska pisanina jest zla

Bo czyż zerwanie zakonnych ślubów posłuszeństwa nie jest obiektywnie grzechem?

Nie zawsze, jak to panu cierpliwie wylozono wyzej. To krotki watek, prosze przeczytac. Wtedy ustrzeze sie pan petitio principii. I smiesznosci, bo nic tak nie osmiesza, jak petitio principii.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2013, 22:21:23 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 24, 2013, 07:51:58 am »

Nie rozumiem o co tyle halasu. Dziwie sie, ze ktos poza czepialskim pieniaczem Franciszkiem nie rozumie, ze forma auto-wywiadu to jedna z normalnych form przyjetych w dziennikarstwie. Karygodnym oszustwem byloby wkladanie komus w usta slow, kotrych nie wypowiedzial albo twierdzenie, ze wywiad zostal przeprowadzony przez konkretnego dziennikarza. Tu forma pytan i odpowiedzi pozwala uporzadkowac trudny w lekturze tekst, ostudzic emocje, a jednoczesnie ozywic i uatrakcyjnic dla czytelnika.

Nie tylko w dziennikarstwie. W filozofii, w teologii, w literaturze generalnie.
Zarzut oszustwa świadczy jedynie o ignorancji i braku jakiegokolwiek otrzaskania z historią i słowem pisanym. M/w tak, jak stado ziewnikarskich lemingów rzuciło się na powstańczych "innych szatanów" przytoczonych przez Kaczyńskiego.
Dorzućmy, że Prowincjałki to oszustwo a Pascal to stary manipulant, CSLewis to szachraj (żaden Piołun ani Krętacz w demonologii nie występuje), a katechizm skonstruowany z pytań i odpowiedzi to schizofrenia i rozdwojenie jaźni.
Żal ściska co się stało z tym narodem.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 24, 2013, 08:10:18 am »

Gdyby ta forma była czymś oczywistym dla każdego czytelnika, byłoby OK.
Jednak niestety to zostało zredagowane dość dwuznacznie, przez co wielu mogło być wprowadzonych w błąd.

Sądzę, że w błąd wprowadzić to mogło jedynie plotkarzy podniecających się życiem mniejszych i większych celebrytów tradiświatka i szukających sensacji w tym kto kiedy gdzie i skąd przeszedł i jaki skandal to wywołało. To potrzeba sensacji zapędza nieotrzaskanego z filozofią czytelnika w kozi róg, a nie autor publikacji. Już widzę, jak robią śledztwo w sprawie ojca Nowaka :]]]
Wystarczy rozpoczynać lekturę bez takiego nastawienia, by dostrzec, że to wewnętrzny dialog człowieka, który podjął krucjalną decyzję i opisuje ten proces.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 24, 2013, 09:46:41 am »

To może dział "Tradelek" założymy na forum.... :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2013, 11:04:09 am wysłana przez Jarod » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 24, 2013, 11:03:09 am »

Gdyby na FK byly lajki, jak na Facebooku, to bym kliknal energicznie w obie wypowiedzi pani Murki.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 24, 2013, 12:06:15 pm »

@Franciszek OK. Trzymaj się chłopie i kolegą Fons Blaudi się nie przejmuj. Będzie cię kopał w twarz w nadziei, że dasz sobie spokój.
Nie przejmuj się tym.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 24, 2013, 13:27:20 pm »

Hmmm dajmy tu parę cytatów tego, że argumentacja p.FB "jest ścisła i logiczna". Wypisałem prawie wszystko z tego wątku:
Cytat: FB
Powaznie? Artykul w "Zawsze wierni" powtarza argumentacje FSSPX? A to niespodzianka! Doprawdy, zdumiewajace! Jak to mozliwe?

Jeżeli nie jest Pan w stanie zrozumieć zwykłej ironii, to szkoda czasu.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 24, 2013, 15:02:03 pm »

Z nas dwoch, panie Barcikowski, to nie ja dostalem bana za podsrywanie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 24, 2013, 17:13:29 pm »

Z nas dwoch, panie Barcikowski, to nie ja dostalem bana za podsrywanie.

Błagam, bądź chodź trochę poważny. W porównaniu ze standardem obowiązującym na FK (i to obowiązującym w stosunku do papieży, świętych, soborów i magisterium Kościoła) moje wypowiedzi były wzorem kultury i umiarkowania.
Gdyby administracja była tak samo wrażliwa na ton wypowiedzi innych, to powinna zamknąć FK.
Dostałem bana, bo nie śpiewałem w chórze. I tyle.
A czarę goryczy przelało zdemaskowanie jednego z adminów jako oszczercy.
Tyle.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 24, 2013, 17:38:09 pm »

Ale to na zupełnym marginesie. Sposób załatwienia tej sprawy i potraktowania mnie złe świadectwo wystawia adminom tego Forum, nie mnie.
W tej chwili ważne jest to, żeby nasz nowy kolega na wejściu wiedział, co oznacza próba polemiki z kol. FB i żeby nie brał do siebie metod "dyskusji", jakie FB w stosunku do niego zastosuje.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 24, 2013, 19:11:57 pm »

Z nas dwoch, panie Barcikowski, to nie ja dostalem bana za podsrywanie.

Błagam, bądź chodź trochę poważny. W porównaniu ze standardem obowiązującym na FK (i to obowiązującym w stosunku do papieży, świętych, soborów i magisterium Kościoła) moje wypowiedzi były wzorem kultury i umiarkowania.
Gdyby administracja była tak samo wrażliwa na ton wypowiedzi innych, to powinna zamknąć FK.
Dostałem bana, bo nie śpiewałem w chórze. I tyle.
A czarę goryczy przelało zdemaskowanie jednego z adminów jako oszczercy.
Tyle.

Bezczelność Barcikowskiego jest wprost kosmiczna, jak przystało na stuprocentowego modernistę i lewusa. Ja się w ogóle dziwię, że tego chama wpuszcza się jeszcze na forum. Ostatni numer na rebelce chyba dał jasny dowód wszystkim, z kim się ma do czynienia.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 24, 2013, 20:11:38 pm »

wewiór, daj się zbadać.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 24, 2013, 20:18:52 pm »

Zarzut oszustwa świadczy jedynie o ignorancji i braku jakiegokolwiek otrzaskania z historią i słowem pisanym.

Hmm, chyba też jestem ignorantem i nieotrzaskanym, bo porównałem autora do reaktora O. Szusta - ukłony dla p. Murki, przyjmuję komplement z wdzięcznością (quoniam non cognovi litteraturam, introibo in potentias Domini.)

Ale właśnie dla takich lemingów, ignorantow i nieotrzaskanych,  wystarczyło napisać pod artykułem "rozmówca o. Witolda jest osobą fikcyjną", i szafa by grała.

A a porównanie z Pascalem i C. S. Lewisem... coż, gratuluję poczucia humoru. Jak to się mówi, co wolno wojewodzie... :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 24, 2013, 20:19:58 pm »

Dostałem bana, bo nie śpiewałem w chórze. I tyle.
Nie. Dostał pan bana za nagminne łamanie regulaminu forum.

A czarę goryczy przelało zdemaskowanie jednego z adminów jako oszczercy.
Pomiędzy podzieleniem się podejrzeniami (nawet głupimi albo niestosownymi, w dodatku podanymi przez osobę trzecią) a oszczerstwem jest przepaść.

Sposób załatwienia tej sprawy i potraktowania mnie złe świadectwo wystawia adminom tego Forum, nie mnie.
Myli się Pan ponownie. Daliśmy panom możliwość załatwienia tej sprawy między sobą - unikając zbędnych pyskówek i przed niezależnym arbitrem. Niemal się udało. Niestety - (o ile pamiętam) w tym czasie Pana sposób bycia na forum po raz kolejny otarł się o bana. Ponieważ jednak w trakcie (próby) rozwiązania sprawy pomówienia - nie chcieliśmy Pana banować wybraliśmy rozwiązanie polegające na ograniczeniu uprawnień. Niestety - w ramach protestu przeciw temu toczące się "postępowanie" zostało zawieszone - i jest takie aż do tej pory. Co faktycznie pozostawia niesmak.
Jeśli ktoś chce wątek kontynuować - polecam oddzielny temat, albo wydzielenie go z tego wątka.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!