Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:15:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów"  (Przeczytany 18610 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 19, 2013, 15:58:34 pm »

z artykułu nie wynika to nawet nie wprost, że tak było.

tego też nie pisze.

Nie boi sie Pan smiesznosci domagac sie od innych czytania ze zrozumieniem?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 19, 2013, 16:25:00 pm »

z artykułu nie wynika to nawet nie wprost, że tak było.

tego też nie pisze.

Nie boi sie Pan smiesznosci domagac sie od innych czytania ze zrozumieniem?

Przeczytałem sporo Pana wpisów na forum i dosyć już się naoglądałem na to jak z zacięciem godnym politruka naskakiwał Pan na różne osoby. Swoimi wpisami zniszczył Pan już wiele wątków i nie życzę sobie tego samego w swoich.

Powtórzę: Niech Pan się nie udziela w zakładanych przez mnie wątkach.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:54:27 pm »

Jako politruk jestem dosc ograniczony i nie jestem w stanie zrozumiec Panskiej "prosby". Wrecz przeciwnie : moze Pan liczyc na moj udzial w Panskich watkach jesli beda tak glupie, czepialskie i krzywdzace inne osoby jak obecny.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 19, 2013, 21:39:59 pm »

Cóż, to jest rozmowa, w dodatku do publikacji. Nie wiem, dlaczego o. Witold wstrzymuje się z wypowiedzeniem wielu konkretów w szczegółach. Takie moje krótkie zdanie.
Żeby mi tylko ktoś nie przypisywał intencji, że zarzucam o. Witoldowi cokolwiek. Może wyjaśni w którymś z przyszłych numerów, co konkretnie przeważyło w Jego przypadku.
Panie Franciszku, jeżeli Pan popiera wywody ks. Natanka, a odrzuca argumentację pana FB (jest ścisła i logiczna), to znaczy, że jeszcze długa droga intelektualna przed Panem. Życzę powodzenia!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 19, 2013, 22:52:37 pm »

Panie Franciszku, ale tu nie chodzi TYLKO o to, że o. Witold CHCIAŁ ROBIĆ pewne rzeczy (np. odprawiać mszę tradycyjną), ale także o to, że pewnych rzeczy robić NIE CHCIAŁ (np. odprawiać NOM). Robić - względnie firmować, uwiarygadniać etc. Poza tym mógł pomyśleć, że właściwie DLACZEGÓŻ miałby prosić o specjalne pozwolenia, wyjątkowe możliwości, odrębny tok etc. do realizacji tego, co uważał za absolutnie przysługujące mu prawo (tj. do głoszenia prawdziwej wg niego nauki, do KRYTYKOWANIA tej nieprawdziwej, do odprawiania starej mszy itd.)?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 19, 2013, 23:10:39 pm »

Tak nieco z inej beczki: może mi się tylko zdaje, ale odnoszę wrażenie, że ten O. Stefan Nowak z wywiadu to osoba fikcyjna, a jego pytania są wymyślone przez redakcję.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 19, 2013, 23:14:40 pm »

Tak nieco z inej beczki: może mi się tylko zdaje, ale odnoszę wrażenie, że ten O. Stefan Nowak z wywiadu to osoba fikcyjna, a jego pytania są wymyślone przez redakcję.

Mi też się tak zdaje.
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 19, 2013, 23:22:30 pm »

Jeśli tak, to chyba troszkę nieładnie... Takie artykuły pisuje zwykle red. O. Szust, który z góry zakłada, że jego czytelnik to pan N.A. Iwny.

Ale może się nam tylko zdaje.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 19, 2013, 23:22:47 pm »

Oczywiście również mam takie wrażenie. Ale w takim razie to nieuczciwe zagranie - i nie sądzę, by mieściło się to w tej kategorii, co biblijne przypowieści albo historie typu "Rozmowa między Żydem, Muzułmaninem i Katolikiem". Bądź co bądź to jednak wprowadza w błąd...
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 19, 2013, 23:49:47 pm »

Rzeczywiście jakaś sztuczna wydaje się ta cała rozmowa. Dziwne, że w ogóle nakłoniliby jakiegoś franciszkanina do przeprowadzenia takiego wywiadu dla ZW.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 20, 2013, 05:03:20 am »

Czy ktos z Panstwa zadal sobie trud zapoznania sie z tym, co o. Witold robil przed przejsciem do Bractwa? Przeciez to wlasnie bylo jedno z jego zajec tzn. dziennikarstwo. Napisal dziesiatki jesli nie setki artykulow, w tym wywiadow. Mozna wiec przypuszczac, ze ten ten jest jego autorstwa, i ze stoi on po obu stronach mikrofonu. O. Witold progresista przepytuje o. Witolda tradycjonaliste.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 20, 2013, 10:26:29 am »

Jeśli tak, to chyba troszkę nieładnie... Takie artykuły pisuje zwykle red. O. Szust, który z góry zakłada, że jego czytelnik to pan N.A. Iwny.

Ale może się nam tylko zdaje.

Przecież CAŁY TEKST jest podpisany JEDNEM nazwiskiem - o. Witold Pobiedziński
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 20, 2013, 12:24:33 pm »

Nawet jeżeli jego rozmówca nie istnieje, to wcale nie musi być "oszustwo".
Przyjmijmy, że o Witold przeprowadził przez ostatnie pół roku bardzo dużo rozmów, może otrzymał wiele listów, itd od współbraci (nie piszę z premedytacją "byłych"). 
Z tego całego materiału wyselekcjonował najczęściej pojawiające się wątki/pytania żeby na ich podstawie zbudować artykuł na zasadzie "transfer duchownego do FSSPX - FAQ"
Jako dziennikarz (jak słusznie zaznaczył Pan Fons Baludi) uznał, że najstosowniejszą w tej sytuacji formą będzie "wywiad".

Czy to oszustwo albo coś niestosownego?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 20, 2013, 14:42:38 pm »

Nie rozumiem o co tyle halasu. Dziwie sie, ze ktos poza czepialskim pieniaczem Franciszkiem nie rozumie, ze forma auto-wywiadu to jedna z normalnych form przyjetych w dziennikarstwie. Karygodnym oszustwem byloby wkladanie komus w usta slow, kotrych nie wypowiedzial albo twierdzenie, ze wywiad zostal przeprowadzony przez konkretnego dziennikarza. Tu forma pytan i odpowiedzi pozwala uporzadkowac trudny w lekturze tekst, ostudzic emocje, a jednoczesnie ozywic i uatrakcyjnic dla czytelnika.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 22, 2013, 13:18:43 pm »

Gdyby ta forma była czymś oczywistym dla każdego czytelnika, byłoby OK.
Jednak niestety to zostało zredagowane dość dwuznacznie, przez co wielu mogło być wprowadzonych w błąd.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!