Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:18:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Robetjak
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] Robetjak  (Przeczytany 2513 razy)
robetjak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 30, 2012, 09:54:08 am »

Sekcja niemiecka... Jak to powiedział kl. Jaromir w seminarium FSSP (Niemcy) są 2 sekcje; Niemiecka i Francuska...
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 30, 2012, 17:47:34 pm »

@Kamil
dlaczego radzi Pan IBP? wiem że może to wywołać dyskusję " o wyższości IBP nad FSSP" itp. ale poprosze w kilku prostych słowach.
Nie wiem jak jest u petrystów, ale widzę różnicę między np. ks. Śniadochem a ks. Grygielem. Ten drugi zdaje się różnić od księży novusowych tylko tym, że odprawia Mszę w klasycznym rycie. Może (chociaż wcale nie musi) oznaczać to różnicę w formacji na plus dla IBP. Może- bo ks. Śniadoch większość formacji odbył jednak w seminarium w Warszawie...
Zapisane
robetjak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 30, 2012, 20:20:03 pm »

Szczerze... wolę petrystów... są mniej "wyzywający" jeśli chodzi o sobór... Nie zależy mi by w przyszłości być ekskomunikowanym :P
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 30, 2012, 22:50:07 pm »

Szczerze... wolę petrystów... są mniej "wyzywający" jeśli chodzi o sobór...
To raczej wada, nie zaleta ;)
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 01, 2013, 20:33:38 pm »

@Kamil
dlaczego radzi Pan IBP? wiem że może to wywołać dyskusję " o wyższości IBP nad FSSP" itp. ale poprosze w kilku prostych słowach.
Nie wiem jak jest u petrystów, ale widzę różnicę między np. ks. Śniadochem a ks. Grygielem. Ten drugi zdaje się różnić od księży novusowych tylko tym, że odprawia Mszę w klasycznym rycie. Może (chociaż wcale nie musi) oznaczać to różnicę w formacji na plus dla IBP. Może- bo ks. Śniadoch większość formacji odbył jednak w seminarium w Warszawie...
Nie można oceniać całych zgromadzeń napodstawie pojedynczych przypadków. IBP ma jednak ambicje, aby niejako naukowo zwalczać modernizm. Stąd tzw. konstruktywne krytyka. FSSP nie ma takich ambicji. Jest to jednak w praktyce trudne do zrealizowania dla IBP przy wątłym statusie w diecezjach.

Praktyczną raóżnicą jest czas nauki w seminarium. W IBP jest to rok krócej. Natomiast zobaczymy co będzie z tym seminarium  gdy minie już kryzys.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 23:05:18 pm wysłana przez Jarod » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 01, 2013, 21:43:45 pm »

Cytuj
IBP ma jednak ambicje, aby niejako naukowo zwalczać modernizm. Stąd tzw. konstruktywne krytyka. FSSP nie ma takich ambicji. Jest to jednak w praktyce trudne do zrealizowania dla IBP przy wątłym statusie w diecezjach.

Gdybyśmy mieli blachę na puszki, to zarzucilibyśmy Zachód konserwami. Ale... nie mamy mięsa.
Tow. Wiesław

Czyli telenoweli "Indult" ciąg dalszy. Witam Pana Jaroda i życzę dużo (u)śmiechu w Nowym Roku  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Robetjak « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!