Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:58:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] Drukuj
Autor Wątek: kobieta przy ołtarzu...  (Przeczytany 34308 razy)
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #195 dnia: Listopada 05, 2012, 06:49:25 am »

Po 120 dniach znów nasuwa mi się jedno stwierdzenie. Czy każdy użytkownik na tym forum wyobraża sobie, że JEZUS(poczekać, aż ktoś z czcigodnych Panów wtrąci mnie do piekła za brak słowa "PAN")patrzy czy ktoś przypadkiem nie mrugnie podczas Mszy Świętej, żeby od razu strącić go do "wiecznej krainy ognia"? Czekam na atak. Pisanie czegokolwiek tu to jak wpuszczenie kropli krwi do zbiornika pełnego rekinów.   
Odstawil pan leki?
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #196 dnia: Listopada 05, 2012, 07:17:12 am »

Pan pewnie od przełożonych dostał rozkaz wyjazdu ma misje żeby nas nawracać cyt. Zagłobę na swoje "gusła heretyckie".
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #197 dnia: Listopada 05, 2012, 10:29:35 am »

Po 120 dniach znów nasuwa mi się jedno stwierdzenie. Czy każdy użytkownik na tym forum wyobraża sobie, że JEZUS(poczekać, aż ktoś z czcigodnych Panów wtrąci mnie do piekła za brak słowa "PAN")patrzy czy ktoś przypadkiem nie mrugnie podczas Mszy Świętej, żeby od razu strącić go do "wiecznej krainy ognia"?
Albo jest pan aż tak naiwny, albo pan manipuluje. Obstawiam tę drugą opcję, ale udam, że wierzę w tę pierwszą. Zatem:
- jeśli zakłada pan, że Kościół pod groźbą grzechu ciężkiego zabrania "mrugać podczas Mszy świętej" to jest pan po prostu idiotą. Raz, że mrugnięcie jako czynność odruchowa nie mieści się w "świadome i dobrowolne", dwa - że nie ma pan zaufania do Kościoła. Tak idiotycznych zakazów Kościół nigdy nie dawał i nie daje. Z drugiej strony zakazy czy nakazy jakie daje wynikają z troski o liturgię - o jej godność, jej odpowiednie zrozumienie i z szacunku dla Chrystusa który podczas niej przychodzi. Owszem - za ich złamanie może pan szanowny trafić do "wiecznej krainy ognia" (o ile robi to pan świadomie, lub jeśli jest pan kapłanem - to nawet nieświadomie - sam fakt niewiedzy jest w tym przypadku grzechem ciężkim).
- "Jezus" jak pan go nazwał - jest BOGIEM. Jako taki jest WSZECHWIEDZĄCY. A wszechwiedza sprawia, że WIE "czy ktoś mrugnął", co więcej - wiedział to zanim mrugający został poczęty.
- Niestety - choć w dziełach wielkich mistyków faktycznie zwracają się do Niego np. "Jezu", to ja (niestety/na szczęście?) mistykiem nie jestem. Skoro nie powiedział mi jak mam do Niego mówić, to mogę tylko naśladować (z ograniczeniami) apostołów - a oni do Niego zwracali się per "Panie, Nauczycielu, Mistrzu". Dlaczego ja miałbym inaczej???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #198 dnia: Listopada 05, 2012, 14:23:18 pm »

Z mojej strony to była wielka manipulacja. Po prostu chciałem pokazać znajomym przykład tradsa. Typowy dla takowych atak "odstawił pan leki?", tłumaczenie dosłownie metafory "mrugnięcia" oraz wszechwiedzę o świecie. Dziękuję za udział w badaniu. Pozdrawiam. Miłych krucjat i całopaleń życzę :)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #199 dnia: Listopada 05, 2012, 14:33:29 pm »

Z mojej strony to była wielka manipulacja.

Pochlebia Pan sobie. Napisał Pan kilka bzdur i co chce Pan udowodnić nimi? Że tradsi nie mają miłości?

Po prostu chciałem pokazać znajomym przykład tradsa. Typowy dla takowych atak "odstawił pan leki?"

Żaden atak. Pan Tulin napisał, co mu się nasunęło po przeczytaniu Pańskiego posta.

Miłych krucjat i całopaleń życzę :)

Typowa dla Pana Horbacza wypowiedź pełna kultury i miłości bliźniego.
Zapisane
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #200 dnia: Listopada 05, 2012, 14:53:39 pm »

Z mojej strony to była wielka manipulacja. Po prostu chciałem pokazać znajomym przykład tradsa. Typowy dla takowych atak "odstawił pan leki?", tłumaczenie dosłownie metafory "mrugnięcia" oraz wszechwiedzę o świecie. Dziękuję za udział w badaniu. Pozdrawiam. Miłych krucjat i całopaleń życzę :)

Gratulacje, ale daliśmy się wpuścić... żenujące.
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #201 dnia: Listopada 05, 2012, 16:52:16 pm »

Z mojej strony to była wielka manipulacja.
Dziękuję za szczerość.

Po prostu chciałem pokazać znajomym przykład tradsa. Typowy dla takowych atak "odstawił pan leki?", tłumaczenie dosłownie metafory "mrugnięcia" oraz wszechwiedzę o świecie.
Co do wszechwiedzy - to jest to przymiot BOSKI - nie ludzki. O ile On jest wszechwiedzący - ja jestem ciężko omylny. Z małym wyjątkiem - kiedy powtarzam za Kościołem. Ja do niczego takiego pretensji nie rościłem. Wprost przeciwnie - świadom jestem braków w sprawach podstawowych, kompromitujących mnie. Choć pewnie rzeczywiście mam ciężki styl...

Z metaforą rozprawiłem się na obu płaszczyznach - i tej dosłownej i tej metaforycznej.


Miłych krucjat i całopaleń życzę :)
Całpalenia - to chyba działka bliższa pana "nurtowi"?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #202 dnia: Listopada 05, 2012, 23:34:10 pm »

Po 120 dniach znów nasuwa mi się jedno stwierdzenie. Czy każdy użytkownik na tym forum wyobraża sobie, że JEZUS(poczekać, aż ktoś z czcigodnych Panów wtrąci mnie do piekła za brak słowa "PAN")patrzy czy ktoś przypadkiem nie mrugnie podczas Mszy Świętej, żeby od razu strącić go do "wiecznej krainy ognia"? Czekam na atak. Pisanie czegokolwiek tu to jak wpuszczenie kropli krwi do zbiornika pełnego rekinów.

Nie rozumiem, jak można się uważać za katolika i używać Imienia Syna Bożego do wykpiewania innych ludzi... Ja bym się bał...
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: kobieta przy ołtarzu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!