Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 12:28:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj
Autor Wątek: FSSPX we Wrocławiu  (Przeczytany 57509 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #150 dnia: Września 14, 2009, 20:05:32 pm »

taaa. nie ma jak w Lublinie.

Żeby pan wiedział :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #151 dnia: Września 17, 2009, 10:31:08 am »

CHRISTUS VINCIT ! CHRISTUS REGNAT ! CHRISTUS IMPERAT !

Szanowni Państwo.
Wczoraj odbyło się spotkanie poświęcone sprawie powrotu FSSPX do Wrocławia.
Okazuje się że zainteresowanie jest spore, a zatem szanse realizacji są bardzo duże, oczywiście wszystko w ręku Niepokalanej!
Ponieważ chcemy przedsięwziąć poważne kroki, by ów powrót Bractwa był dobrze przygotowany i nie miał charakteru prowizorycznego,
prosimy Wszystkich Zainteresowanych w powyższej kwestii a także Osoby z FSSPX sympatyzujące i mu życzliwe o kontakt pod następującym adresem:

[ogłoszenie nieaktualne, usunięto dane osobowe  --- Moderacja]

Zapraszamy serdecznie Wszystkich, także te Osoby, które są np. zainteresowane jedynie wykładami Xięży FSSPX. Wszystko to by "OMNIA INSTAURARE IN CHRISTO!"
Christus Rex !!!
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2012, 12:22:18 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #152 dnia: Września 27, 2009, 10:04:40 am »


Jeśli komuś zależy na popularyzacji Tradycji to może się zaangażować na Piasku.

a pozatym Bractwu życzę jak najlepiej  ;)
Jest Pan kolejna osoba, kora absolutnie nie ma pojecia o co chodzi. To zdumiewajace!
Wydaje mi sie, ze jest Pan rowniez kolejna osoba, uczestniczaca w Mszach Świętych na zlosc B.K.PX.
Zhrzeszylem juz mysla, ale nie przeklikam slow, ktore pzyszly mi do glowy, bo nie chce nikogo obrazic bardziej niz do tej pory.

Wyjasnie jednak, w miare moich mozliwosci.
B.K.PX. NIE POPULARYZUJE tradycji! Zrozumial Pan?
B.K.PX. jest w Tradycji. Jest w Kościele. Od poczatku swego istnienia.
To tacy, jak Pan musza sie czegos uczyc, dowiadywac, szukac, poniewaz hierarchowie koscielni wiele lat temu postanowili o Tradycji zapomiec, zniszczyc ja, a katolikow zmusic do uleglosci, do zapomnienia o wszystkim, Czym byl i Jest Kościół.
Na Pana miejscu, nawet nie probowalbym zartwoac i puszczac oczek.
Jesli chce Pan popularyzowac tradycje, to moze lepiej zalozyc stowarzyszenia milosnikow pod swiatlym przewodem ktoregos z kaplanow, ktorzy do tej pory ze strachu, z wygody, z lenistwa nie mieli ochoty na wkladanie starych ornatow, a teraz "juz moga", wiec walcza z tymi, ktorym "zgoda" nigdy nie byla potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 10:07:47 am wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
lukashogun
adept
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #153 dnia: Września 27, 2009, 11:08:27 am »

Po pierwsze nie uczestniczę we Mszy Św. na złość nikomu.

Nigdy nie twierdziłem, że FSSPX jest poza Kościołem. Popularyzacja Tradycji to dla mnie zachęcanie innych ludzi do
liturgii gregoriańskiej, różańca św., zachowanie tradycyjnego postu ścisłego w nakazane dni (m.in. Wlk. Piątek) i nauczania Kościoła.

Wyraziłem wątpliwość w sens tworzenia kaplicy we Wrocławiu, ponieważ z tego co zdążyłem zauważyć to
ogólnie mało osób chce się angażować (za to bardzo chętnie dyskutują za pomocą klawiatury ;)
Apostolstwo jest obowiązkiem każdego chrześcijanina i  żadnego stowarzyszenia do tego nie potrzebuję
Mam wielu znajomych (także  niepraktykujących), którym staram się tłumaczyć dlaczego Papież zaczął się ubierać w "stare ubrania" lub
potępia aborcje.
Podejrzewam, że Pana (i nie tylko) bardziej niż moje słowa denerwuje mój avatar, ale na to już nic nie poradzę. Jedynie mogę odesłać do wątku:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1205.msg40628.html#msg40628

nadal Bractwu życzę jak najlepiej, ale tym razem bez żartów i puszczania oczek :)
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #154 dnia: Września 27, 2009, 11:16:40 am »


Podejrzewam, że Pana (i nie tylko) bardziej niż moje słowa denerwuje mój avatar, ale na to już nic nie poradzę. Jedynie mogę odesłać do wątku:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1205.msg40628.html#msg40628

nadal Bractwu życzę jak najlepiej, ale tym razem bez żartów i puszczania oczek :)
Awatar?
Nie zwrocilem uwagi.
Nadal Pan nie rozumie.

Napisze inaczej.
EKskomunika Biskupów Bractwa nie zaszkodzila Bractwu.
Nie zaszkodzila Kościołowi. Zaszkodzila wiernym idacym za osoba na Tronie Papieskim.
Zaszkodzila ludziom w Kościele.
Jednak kto chcial, ten nie zrezygnowal z Tradycji, nie poszedl, jak ciele na rzez.

CO by Pan zrobil, gdyby nastepny papież zakazal Mszy Świętej?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #155 dnia: Września 27, 2009, 13:45:46 pm »

Wyraziłem wątpliwość w sens tworzenia kaplicy we Wrocławiu, ponieważ z tego co zdążyłem zauważyć to ogólnie mało osób chce się angażować (za to bardzo chętnie dyskutują za pomocą klawiatury ;)

Nie angazuja sie w realu, jeno klepia w klawiature - zle.
Zamiast klepac w klawiature, organizuja kaplice PX - tez zle, lepiej juz niech wracaja do klawiatur.
Tak zle, tak niedobrze.
Jedynie na Piasku jest dobrze.

Nb bardzo cenie Pana troske o sensownosc inicjatyw PXow, ale prosze sie nie klopotac, jak otworza i zobacza, ze spelnia sie Pana proroctwo i nikt sie nie angazuje, to pewnikiem zamkna i wyjada.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #156 dnia: Lipca 23, 2011, 20:59:08 pm »

A ja jestem nadal ciekaw - czy po tych 3 latach kaplica Bractwa we Wrocławiu jest nadal możliwa.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #157 dnia: Lipca 23, 2011, 21:43:31 pm »

a ja jestem nadal ciekaw - czy dojeżdzający z doskoku raz na tydzień xiądz FSSPX ma szansę zapewnić lepszą opiekę duszpasterską i regularniejszy dostęp do sakramentow niż 2 xięża IBP ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #158 dnia: Lipca 23, 2011, 22:14:44 pm »

a ja jestem nadal ciekaw - czy dojeżdzający z doskoku raz na tydzień xiądz FSSPX ma szansę zapewnić lepszą opiekę duszpasterską i regularniejszy dostęp do sakramentow niż 2 xięża IBP ?
No właśnie - A poza tym powiedzmy sobie szczerze dla mnie to brak miłości bliźniego, aby mając 2 ortodoksyjnych księży IBP - codziennie odprawiane 2 Msze - pozbawiać inne regiony kraju dostępu do Mszy (no bo przecież ksiądz się nie rozdwoi i albo będzie we Wrocławiu - albo w Białej Podlaskiej (już nie mówię nawet o stronie finansowej).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #159 dnia: Lipca 24, 2011, 01:36:52 am »

A ja jestem nadal ciekaw - czy po tych 3 latach kaplica Bractwa we Wrocławiu jest nadal możliwa.  :)

Wszystko w rękach Pana Boga ... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!