Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudnia 11, 2023, 07:08:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231246 wiadomości w 6615 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: "Konieczny powrót do katolickiej edukacji klasycznej" - prelekcja Poznan
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Konieczny powrót do katolickiej edukacji klasycznej" - prelekcja Poznan  (Przeczytany 1490 razy)
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« dnia: Października 19, 2012, 22:31:05 pm »

Klub Polonia Christiana oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców (KSW) Oddział w Poznaniu zapraszają na spotkanie pod tytułem:

 
"Katastrofa edukacji w Polsce. Konieczny powrót do katolickiej edukacji klasycznej."Spotkanie odbędzie się 25 października 2012 (czwartek), o godz. 18.00 w Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Lubrańskiego 1 (obok katedry).

Prelegentem będzie Krzysztof Warecki  –  pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej, historyk, nauczyciel, dziennikarz, redaktor i publicysta. Opublikował kilkaset artykułów o różnorodnej problematyce, głównie społecznej, politycznej i międzynarodowej. Jest także autorem kilkudziesięciu haseł encyklopedycznych. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest badanie związków przyczynowo-skutkowych pomiędzy systemową deprawacją człowieka a jakością życia społecznego i politycznego.

Na spotkaniu zostaną poruszone następujące zagadnienia:

- błędne założenia ideologiczne, na podstawie których zmienia się polski system edukacji (ograniczanie przedmiotów, redukowanie jęz. polskiego, historii, brak pracy nad charakterem ucznia itp.)
- sposób i konsekwencje kształtowania "nowego człowieka" poprzez edukację w Polsce
- katolicka alternatywa - edukacja w duchu wartości chrześcijańskich/edukacja klasyczna - czy w dzisiejszych warunkach, w publicznych szkołach, zmuszonych do realizowania podstawy programowej istnieje możliwość wdrażania idei edukacji klasycznej.

Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań oraz wymiany poglądów związanych z omawianymi zagadnieniami.

Zachęcam do przesyłania informacji o spotkaniu w obrębie Państwa środowisk. Szczególnie zapraszam osoby związane z edukacją, nauczycieli, wychowawców, a także osoby, które chciałby poznać w jakim duchu kształtowane są/będą ich dzieci w szkołach publicznych. W załączniku przesyłam plakat informujący o spotkaniu - gdyby mieli Państwo możliwość wydrukowania go i zamieszczenia informacji o spotkaniu w widocznym miejscu, będę zobowiązany.

Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3573


« Odpowiedz #1 dnia: Października 20, 2012, 01:21:26 am »

Niezmiernie interesujący temat. Może dałoby się zrobić nagranie i zamieścić gdzieś w internecie, dla tych, którzy nie będą mogli przyjść?

Ciekawy jestem, jaka będzie odpowiedź na pytanie "czy w dzisiejszych warunkach, w publicznych szkołach, zmuszonych do realizowania podstawy programowej istnieje możliwość wdrażania idei edukacji klasycznej". Doświadczenie zdaje się mówić, że zdecydowanie nie...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #2 dnia: Października 23, 2012, 10:27:05 am »

W warunkach państwowego przymusu szkolnego takie rozważania są jałowe. Nie ma katolickiej alternatywy, gdy zniewolona rodzina zmuszona jest oddawać dzieci biurokratom. To jest współczesne niewolnictwo, a nawet gorzej, bo niewolnikom raczej nie odbierano dzieci.
 
Równie dobrze można organizować konferencje na temat diety w więziennych stołówkach, w której menu jest ściśle nadzorowane. Dopuszcza się "catering" z zewnątrz (w edukacji to szkoły prywatne) ale menu dekretowane wg. receptur więziennych i ściśle pod kontrolą. Dodajmy że "osadzeni" są niewinni, a jedynie "podejrzewa" się ich o niecne zamiary. W przypadku edukacji szkolnej - o domniemany zapiekły zamiar utrzymywania własnych dzieci w analfabetyźmie. Zniewolone umysły wysuwają tego typu argumenty na postulat przywrócenia pełni władzy rodzicielskiej i zniesienie lewackiego przymusu szkolnego. O tym ani słowa w programie Konferencji, a od tego powinno się zacząć.

"Katastrofa edukacji w Polsce. Konieczny powrót do katolickiej edukacji klasycznej." [/b][/size]
Prelegentem będzie ...  pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej,


last but not least, Z katastrofy chcą nas wyprowadzać ci, którzy są jej autorami tj. gorliwi urzędnicy. Bez komentarza.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: "Konieczny powrót do katolickiej edukacji klasycznej" - prelekcja Poznan « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!