Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 16, 2024, 01:27:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232134 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 21 Drukuj
Autor Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX?  (Przeczytany 56046 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #30 dnia: Września 17, 2012, 21:33:01 pm »

Ale to nie ja zakazuje Lefebvre'a (arcybiskupa, a juz myslalem, ze chodzi o aktora) tylko bp Fellay i modernistyczno-gnostycka klika z Menzingen, kotrej bohatersko przeciwstawia sie nie do konca nawrocony anglikanin-rozokrzyzowiec, potektor pederastycznej mafii w Bractwie, chwilowo promowany do roli zbawcy Tradycji. Dobrze zrozumialem Panstwa linie?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #31 dnia: Września 17, 2012, 22:23:10 pm »

Nie!

Ale za to dobrze zrozumiał Pan, że nie chodzi o aktora.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #32 dnia: Września 17, 2012, 22:31:08 pm »

Skoro zle zrozumialem, to pozostaje panu bladzacego pouczyc. W jaki sposob lektura polecanych ksiazek moze pozwolic zdemaskowac modernistycznego zdrajce Fellaya ksywa "Papiezyk z Menzingen" i jego bande spiskowcow?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #33 dnia: Września 17, 2012, 23:16:01 pm »

Ale najpierw proszę mi wskazać miejsca, w których rzekomo użyłam tych pejoratywnych, eufemistycznie mówiąc, określeń w stosunku do w/w katolickich biskupów. :o
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #34 dnia: Września 18, 2012, 00:16:01 am »

Ale po co to wskazywac? Czy ktos twierdzi, ze pani (?) ich uzyla? To okreslenia niezmiennie pojawiajace sie na stronach linkowanych tu przez "zatroskanych" i pokrewnych.

Natomiast to pani stwierdzila wyraznie, ze "Bractwo Abpa Lefebvre'a" i "dzisiejsza polityka w Menzingen" nie maja ze soba nic wspolnego. I to wypadaloby udowodnic. Inaczej niz "sami se znajdzie w ksiazkach o co mi chodzi".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #35 dnia: Września 18, 2012, 08:16:12 am »

ale samemu nic się już nie znajdzie, bo "te książki" niestety "papieżyk" już umieścił był na swoim "indexiku"...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Września 18, 2012, 08:21:02 am »

No wlasnie. Fellay wrzucil ksiazki abpa Lefebvre'a do dziury pamieci. W biliotekach w Econe i Zaitzkofen tylko Rahner, Congar i komentarze do tekstow soborowych, a w refektarzu lektura Theilarda de Chardin.

Skad zatem biedni wierni, ktorym menzingenowskie Gestapo konfiskuje wszystkie ksiazki Arcybiskupa maja znac prawdziwa wiare katolicka? Pozostaje wierzyc na slowo paniom Aeste i eimji (kiedy ta ostatnia napisze cos od siebie, zamiast wklejac efekty Google Translate), ostatnim tubom i heroldom Prawdy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #37 dnia: Września 18, 2012, 14:45:44 pm »

Panie "Źródło Blaudiusa", kiedy przed laty zajrzałam po raz pierwszy na FK, pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy to jakaś przedziwna agresja i napastliwość skierowana przez "elementy posoborowe", lub po prostu na wskroś przesiąknięte duchem SV II wobec tych, którzy chcieli całej Tradycji (czyt. FSSPX) a nie indultowych ochłapów.
Ileż tam było o posłuszeństwie, jego braku, schiźmie, lasandrystach, braku pełnej jedności i statusu kanonicznego  itp. itd.

Dlatego jestem zdziwiona, że Pan, taki żarliwy obrońca i ekspert Tradycji, przyjął dokładnie taką samą postawę wobec tych, którzy ośmielili się zakwestionować "linię polityczną" bpa Fellaya, która od gdzieś 2007 zaczęła niepostrzeżenie dla większości oscylować w kierunku Rzymu i to wbrew temu, co pisał ABP Lefebvre -"żadnych układów z modernistycznym Rzymem!".
Owiane tajemnicą rozmowy doktrynalne, które, jak wiadomo, zakończyły się fiaskiem i po ich zakończeniu nie dano nawet głosu członkom komisji FSSPX, którzy w nich uczestniczyli doprowadziły nagle Bpa Fellaya do konkluzji, że akceptujemy 95% Soboru i staramy się o status kanoniczny.
Niektórzy po prostu zaczęli się głośno zastanawiać, ile to jest 95% Prawdy??? Posłuszeństwo nie zwalnia od myślenie i Pan wie o tym najlepiej. Jestem całym sercem za FSSPX, chociażby dlatego, że tylko tam, gdzie w prowizorycznych kaplicach FSSPX zaczęli się gromadzić wierni Tradycji, pojawiał się wkrótce wspaniałomyślny gest w postaci indultu w wydzielonej nawie posoborowego kościoła...
Mając na uwadze, jak potoczyły się losy wszystkich tradycyjnych wspólnot, które poszły na lep "pełnej jedności" niektórzy po prostu przestraszyli się, że właśnie zaczną nam przydzielać lub nie takie nawy...Nie mówiąc już o ważności lub nie wyborów przełożonego, o czym również najlepiej wiedzą w Rzymie i wtedy wybory trzeba powtarzać  :( O tym było w Wiadomościach Tradycji...

"Jak już informowaliśmy, w pierwszych dniach lipca odbyło się spotkanie kapituły generalnej Instytutu Dobrego Pasterza. Delegaci wybrali wówczas nowe władze zgromadzenia, w tym ks. Rocha Perrela jako nowego przełożonego generalnego. Dotychczasowy przełożony, ks. Filip Laguérie, zakwestionował ważność procedury wyborczej i odwołał się w tej sprawie do Papieskiej Komisji Ecclesia Dei.

W sobotę 28 lipca br. ks. Jan Franciszek Billot, sekretarz ks. Filipa Laguérie, opublikował oświadczenie, w którym można przeczytać, że dotychczasowy generał otrzymał odpowiedź podpisaną przez abp. Gerarda Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary i przewodniczącego Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, oraz abp. Augustyna DiNoję OP, wiceprzewodniczącego tej komisji. Ksiądz Billot stwierdził, że ks. Laguérie — jako „jedyny adresat tego listu” — otrzymał zadanie poinformowania współbraci o tym, iż wybory władz Instytutu Dobrego Pasterza zostaną powtórzone (źródło: riposte­‑catholique.fr, 29 lipca 2012)."

Porozumienia z Rzymem nie podpisano, Bp Fellay w oficjalnym komunikacie na dici przyznał się, że "zostaliśmy zwiedzeni przez Rzym"...
I to by było na tyle...A książki Abpa polecam, niekoniecznie w oryginale, bo nie każdy "parle wu frąse", aczkolwiek jeśli ktoś "parle" to warto się tym skromnie pochwalić, bo w społeczeństwie, gdzie większość wciąż z językami na bakier ( w tym moja skromna osoba) wiarygodność tych, co szprechen and parle wzrasta WIELOKROTNIE!
A więc do lektury ( Lefebvre"ów -dosyć znany chwyt stylistyczny oznaczający mnogość dzieł danego autora i bynajmniej szacunku autorowi nie odbierający) i nauki języków!!!

PAX CHRISTI +
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2012, 14:55:37 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #38 dnia: Września 18, 2012, 15:27:21 pm »

żarliwy obrońca i ekspert Tradycji

To chyba o kims innym? Nie poczuwam sie.


przyjął dokładnie taką samą postawę wobec tych, którzy ośmielili się zakwestionować "linię polityczną" bpa Fellaya

Oczywista nieprawda. W dyskusjach staram sie zbijac argumenty oponentow np. wykazujac im falszywosc ich tez lub faktow. W dyskusji z Panstwem nie moge tego czynic, bo zadnych argumentow nie ma. Np. zdanie : "linia polityczna bpa Fellaya, która od gdzieś 2007 zaczęła niepostrzeżenie dla większości oscylować w kierunku Rzymu" jest niczym nie poparte.

Owiane tajemnicą rozmowy doktrynalne, które, jak wiadomo, zakończyły się fiaskiem

Nie sa ani "owiane tajemncia" (to wmawiaja wrogowie Bractwa, tak sede, jak i modenisci) ani nie "zakończyły się fiaskiem". Zakonczyc sie sukcesem albo fiaskiem moga sie negocjacje, a nie rozmowy. Jesli chce pani sprzedac samochod, to targowanie moze sie zakonczyc fiaskiem lub sukcesem. Ale kiedy zapytam o kolor, a pani powie "niebieski", to jakie to fiasko?


jak potoczyły się losy wszystkich tradycyjnych wspólnot, które poszły na lep "pełnej jedności"

To jest jakis nedzny pozor argumentu, ale zbic go latwo. Po pierwsze : owe wczesniejsze regularyzacje nie stawialy takich samych warunkow, nie mialy tez tej samej sily przebicia (FSP - 12 ksiezy, IDP - 6, Campos - dwudziestu paru w jednej diecezji, Le Barroux - jeen klaszor etc.). Po drugie, sluszna obserwacja ze nikt nie wszedl na Mount Everest przed Hillarym nie oznacza, ze nie da sie nan wejsc wcale, ani tym bardziej, ze Hillary sie nie wdrapie. Tu potrzebny jest osad prudencjalny, a nie antykatolicki determinizm. Prosze zauwazyc, ze przynajmniej w niektorych punktach Rzym popuscil, nawet i petrystom, ktorych pchano na sile do birytualizmu. Wiekszosc indultowych kapitulacji dokonalo sie niejako na wlasna prosbe zainteresowanych. Sa tacy ksieza, ktorzy odeszli z Bractwa do diecezji, a trzymaja linie autora "Oskarzam sobor". Duzo zalezy od nas samych.


Porozumienia z Rzymem nie podpisano, Bp Fellay w oficjalnym komunikacie na dici przyznał się, że "zostaliśmy zwiedzeni przez Rzym"

To z kolei przeczy alarmistycznemi wykrzykiwaniu o "zdradzie", "modernizmie", "zmianie linii", "odejsciu od dziedzictwa Arcybiskupa" etc. Czy traktuje pani meza jak potencjalnego dziwkarza, choc dotychczas pania nie zdradzil i sie nie zanosi, a jedyne przeslanki to ploty "zatroskanych" o pania sasiadek z magla?

Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #39 dnia: Września 18, 2012, 15:59:19 pm »

    


      [q]  żarliwy obrońca i ekspert Tradycji


    To chyba o kims innym? Nie poczuwam sie.[/q]

No, przyznam skromny się Pan zrobił jakiś  :o     [q]   przyjął dokładnie taką samą postawę wobec tych, którzy ośmielili się zakwestionować "linię polityczną" bpa Fellaya


    Oczywista nieprawda. W dyskusjach staram sie zbijac argumenty oponentow np. wykazujac im falszywosc ich tez lub faktow. W dyskusji z Panstwem nie moge tego czynic, bo zadnych argumentow nie ma. Np. zdanie : "linia polityczna bpa Fellaya, która od gdzieś 2007 zaczęła niepostrzeżenie dla większości oscylować w kierunku Rzymu" jest niczym nie poparte.[/q]


    Owszem, poparta FAKTAMI. polecam przypomnieć sobie serię wywiadów z bpem Fellayem i chociażby oficjalnych komunikatów. Nawet "Te Deum laudamus" po zniesieniu nieważnych przecież EKSKOMUNIK ( tak nam pisano) zaciągniętych po konsekracjach biskupich  1988 bez mandatu papieskiego to tak jakoś nie pasuje...

 

     [q]   Owiane tajemnicą rozmowy doktrynalne, które, jak wiadomo, zakończyły się fiaskiem


    Nie sa ani "owiane tajemncia" (to wmawiaja wrogowie Bractwa, tak sede, jak i modenisci) ani nie "zakończyły się fiaskiem". Zakonczyc sie sukcesem albo fiaskiem moga sie negocjacje, a nie rozmowy. Jesli chce pani sprzedac samochod, to targowanie moze sie zakonczyc fiaskiem lub sukcesem. Ale kiedy zapytam o kolor, a pani powie "niebieski", to jakie to fiasko?[/q]

    Rozmowy miały "nawrócić Rzym" a Krucjata 12 milionów różańców dotyczyła Poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, co jak wiemy papież natychmiast skwapliwie uczynił  ;)

    Odnośnie sprzedawania samochodu to donoszę, że nie posiadam, nie mam nawet prawa jazdy, jedynie kartę rowerową, ale roweru też nie mam  :(
 Podobnie, o czym będzie niżej, ale załatwię to za jednym zamachem jęzora- do magla nie chodzę, wszystko sama żelazkiem ( z duszą) prasuję i wtedy najlepiej mi się myśli. Oj, dużo tracą niektórzy mężczyźni sami nie prasując, ale żony do magla wysyłając, bo a nuż zaczną myśleć przy tym prasowaniu ;D


 [q]       jak potoczyły się losy wszystkich tradycyjnych wspólnot, które poszły na lep "pełnej jedności"


    To jest jakis nedzny pozor argumentu, ale zbic go latwo. Po pierwsze : owe wczesniejsze regularyzacje nie stawialy takich samych warunkow, nie mialy tez tej samej sily przebicia (FSP - 12 ksiezy, IDP - 6, Campos - dwudziestu paru w jednej diecezji, Le Barroux - jeen klaszor etc.). Po drugie, sluszna obserwacja ze nikt nie wszedl na Mount Everest przed Hillarym nie oznacza, ze nie da sie nan wejsc wcale, ani tym bardziej, ze Hillary sie nie wdrapie. Tu potrzebny jest osad prudencjalny, a nie antykatolicki determinizm. Prosze zauwazyc, ze przynajmniej w niektorych punktach Rzym popuscil, nawet i petrystom, ktorych pchano na sile do birytualizmu. Wiekszosc indultowych kapitulacji dokonalo sie niejako na wlasna prosbe zainteresowanych. Sa tacy ksieza, ktorzy odeszli z Bractwa do diecezji, a trzymaja linie autora "Oskarzam sobor". Duzo zalezy od nas samych. [/q]

    A może trzeba spojrzeć z innej strony - może te wspólnoty miały MNIEJ DO STRACENIA  ???
   
     [q]   Porozumienia z Rzymem nie podpisano, Bp Fellay w oficjalnym komunikacie na dici przyznał się, że "zostaliśmy zwiedzeni przez Rzym"


    To z kolei przeczy alarmistycznemi wykrzykiwaniu o "zdradzie", "modernizmie", "zmianie linii", "odejsciu od dziedzictwa Arcybiskupa" etc. Czy traktuje pani meza jak potencjalnego dziwkarza, choc dotychczas pania nie zdradzil i sie nie zanosi, a jedyne przeslanki to ploty "zatroskanych" o pania sasiadek z magla?[/q]

Żony też zdradzają, a wyjście do magla-o! wspaniałe alibi. Ale o maglu było wyżej.

Oczywista nieprawda. W dyskusjach staram sie zbijac argumenty oponentow np. wykazujac im falszywosc ich tez lub faktow

Magiel i kolor sprzedawanego samochodu, to jak Pan sugeruje, wykazanie fałszywości moich argumentów. A ja to nazywam celowym zdeskrydetowaniem kobiety przez odsyłanie jej do garów i pilnowania męża, by nie zdradzał.

P.S.
Może Pan nie wie, że:

Fundamentem wszelakiego postępu jest kobieta. Dynamit, telefon, samolot - wszystko to wymyślili mężczyźni po to, żeby pochwalić się przed kobietami.  ;D
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2012, 16:12:14 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #40 dnia: Września 18, 2012, 16:10:55 pm »

Owszem, poparta FAKTAMI. polecam przypomnieć sobie serię wywiadów z bpem Fellayem i chociażby oficjalnych komunikatów

Jakies inne wywiady musielismy czytac.

Nawet "Te Deum laudamus" po zniesieniu nieważnych przecież EKSKOMUNIK ( tak nam pisano) zaciągniętych po konsekracjach biskupich  1988 bez mandatu papieskiego to tak jakoś nie pasuje...

Mam wkleic list z podziekowaniem podpisany przez wszystkich czterech biskupow?

Rozmowy miały "nawrócić Rzym"

Zle poinformowano pania. A przeciez, zeby dowiedziec sie o oficjalnej linii Bractwa mozna zamiast podejrzanych blogow czytac oficjalne komunikaty Bractwa.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2012, 16:15:42 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #41 dnia: Września 18, 2012, 16:13:47 pm »

Nie trzeba, czytałam  :) Jak również list podpisany przez trzech. Dziękuję uprzejmie.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2012, 16:22:36 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #42 dnia: Września 18, 2012, 16:25:21 pm »

Magiel i kolor sprzedawanego samochodu, to jak Pan sugeruje, wykazanie fałszywości moich argumentów.

Pod zadnym pozorem. Za argumenty sie zabiore dopiero wtedy, gdy pojawi sie pierwszy.

A ja to nazywam celowym zdeskrydetowaniem kobiety przez odsyłanie jej do garów i pilnowania męża, by nie zdradzał.

Bzdura. Nie odpowiaam za pani skojarzenia. Latwa ucieczka od meritum. Zydzi zazwyczaj tu wyciagaja komory gazowe.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #43 dnia: Września 18, 2012, 16:36:56 pm »

A Polacy szabelkę  ;D
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #44 dnia: Października 15, 2012, 22:50:24 pm »

Na RC bardzo lakoniczna informacja:
"Otwarty temat: Przyszłość bpa Williamsona, FSSPX"

Czyż nie jest dziwne, że kilka tygodni temu oficjalna strona FSSPX w USA opublikowała artykuł jasno i otwarcie krytyczny wobec jednago z biskupów Bractwa, a mianiwicie bpa Williamsona?

http://sspx.org/sspx_and_rome/wrong_or_right_conditions_for_the_sspxs_future10-2-2012.htm

Myślimy, że wiemy, co to oznacza....

http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Frorate-caeli.blogspot.com%2F2012%2F10%2Fopen-thread-future-of-he-bishop-richard.html
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 21 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!