Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 06:20:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Złe wieści z Watykanu - wieść nr 1 : koniec nawracania
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Złe wieści z Watykanu - wieść nr 1 : koniec nawracania  (Przeczytany 10611 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Maja 14, 2009, 15:50:35 pm »

Nie wyobrażam sobie tego.. Administracyjnie zabronią chrzcić żydów???

No wlasnie. Nawet w takim kraju jak Francja, gdzie gros nominalnych katolickow jest tylko nominalnych wlasnie, w tym spora czesc kleru, sa mimo wszystko jakies nawrocenia z judaizmu czy tez Zydow-ateistow, nawet jesli w ilosciach sladowych.

czasem jak się patrzy na te nawrócenia (np. śp. Aaron kard. Wesołek), to przechodzi myśl, że lepiej, jakby się nie nawracali
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 14, 2009, 15:56:42 pm »

Troszkę to krzywdzące co Pan mówi. Przywołam choćby przykład św. Edyty Stein.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Maja 14, 2009, 16:00:54 pm »

dlategom napisał: "czasem"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 14, 2009, 16:02:12 pm »

dlategom napisał: "troszkę"   ;D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 14, 2009, 16:50:59 pm »

czasem jak się patrzy na te nawrócenia (np. śp. Aaron kard. Wesołek), to przechodzi myśl, że lepiej, jakby się nie nawracali

To sie odnosi nie tylko do zydow. Ja bym pod znakiem zapytania postawil wiekszosc nawrocen do Kosciola posoborowego w diecezjach objetych kryzysem. No bo kto takiego katechumena przygotowywal ? Ksiadz-delegat z rady ds. ekumenizmu ? Pani Jadzia z ekipy animatorow liturgicznych ? Czego ich uczono ? Wedlug jakiego katechizmu ? Jakis rok temu ogladalem reprortaz o doroslych chrzczonych w wigilie paschalna i wiekszosc z nich mowila do kamery, ze wybrali "religie otwarta na czlowieka" i tego typu bzdety.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 14, 2009, 16:55:17 pm »

czasem jak się patrzy na te nawrócenia (np. śp. Aaron kard. Wesołek), to przechodzi myśl, że lepiej, jakby się nie nawracali

To sie odnosi nie tylko do zydow. Ja bym pod znakiem zapytania postawil wiekszosc nawrocen do Kosciola posoborowego w diecezjach objetych kryzysem. No bo kto takiego katechumena przygotowywal ? Ksiadz-delegat z rady ds. ekumenizmu ? Pani Jadzia z ekipy animatorow liturgicznych ? Czego ich uczono ? Wedlug jakiego katechizmu ? Jakis rok temu ogladalem reprortaz o doroslych chrzczonych w wigilie paschalna i wiekszosc z nich mowila do kamery, ze wybrali "religie otwarta na czlowieka" i tego typu bzdety.
Coś w tym niestety jest. Miałem takie doświadczenie na Łotwie. Sporo protestantów konwertuje z konserwatywnego luteranizmu do "otwartego i radosnego (vide liturgia)" Kościoła Kat.  :-[
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 14, 2009, 17:00:09 pm »

Ja z kolei znam europejskich muzulmanskich imigrantow, zwlaszcza plci pieknej, dla ktorych przejscie do "otwartego" Kosciola to wyzwolenie z "opresywnego" islamu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 14, 2009, 17:01:08 pm »

Tym samym mamy zjawisko "antynawróceń" czy też nawrotów do "radosnej" reformacji...kiepsko, bo gdzie tu nawrócenia do Kościoła Świętego...o tempora1 o mores!!! :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 14, 2009, 17:06:28 pm »

To sie odnosi nie tylko do zydow. Ja bym pod znakiem zapytania postawil wiekszosc nawrocen do Kosciola posoborowego w diecezjach objetych kryzysem. No bo kto takiego katechumena przygotowywal ? Ksiadz-delegat z rady ds. ekumenizmu ? Pani Jadzia z ekipy animatorow liturgicznych ? Czego ich uczono ?

Z tym jest różnie. U mnie (w części globu nazywanej Nowym Światem :-) nawróceń jest ciągle sporo (choć nieporównywalnie mniej niż np. w latach 50-tych), więc istnieje specjalny program nazywany RCIA (Rite of Christian Initiation of Adults). Zajęcia przygotowawcze są często prowadzone przez osoby świeckie, a sam program, delikatnie mówiąc, jest miejscami daleki od ortodoksji.

Spotkałem się jednak z osobami, które po przejściu owego kursu i nawróceniu z protestantyzmu były nieco zawiedzione tym, co zastały w swojej parafii, i szukając dalej odkryły bogactwo tradycji, a następnie przeszły do parafii tradycyjnej. Zdarza się, że tacy ludzie są bardzo żarliwymi katolikami - często żarliwszymi, niż katolicy "z urodzenia".
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2009, 17:10:25 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 14, 2009, 21:06:06 pm »

To akurat  da się poprawnie zinterpretować - nie "powrót do Kościoła jednostek" a przyjęcie do Kościoła wspólnot z niektórymi ich tradycjami (para)liturgicznymi /dyscyplinarnymi/teologicznymi.

Każdą rzecz można zinterpretować, ale często są to interpretacje karkołomne. Nie rozumiem dlaczego papież (jeśli jego intencje są takie, jak Pan mówi) używa tak wieloznacznych i nieostrych sformułowań. Oprócz zamieszania i coraz większej niepewności niczego to nie wnosi.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 15, 2009, 16:01:43 pm »

Bo jego poprzednicy i pewien Sobór powszechny coś takiego nieopatrznie wypowiedzieli.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andrea
bywalec
**
Wiadomości: 53


Stat crux dum volvitur orbis

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 17, 2009, 16:59:54 pm »

Drodzy Państwo, nie krytykujcie Vaticanum II, tylko jego mylną interpretację, uskutecznianą przez postępowych.
  A co do nawracania. Cóż, przecież nie można kogoś na siłę nawrócić, bo wiara musi być przyjęta świadomie i w pełni. A skoro ktoś chce pozostać przy błędzie i nadużyciu. Cóż przecież wiara to wolność, nawet wolność w wyborze zbawienie czy potępienie. Uszanujmy wybór żydów i pozwólmy im zmierzać tam dokąd chcą. Zadbajmy zaś o to na co mamy wpływ, na wychowanie naszych dzieci, aby wiara ojców, prowadziła ich do zbawienia i chroniła przed błędami.
 Skoro Ojciec Św. stwierdził, że nie będzie ich nawracał... no cóż widocznie uznał, że na tym polu trzeba teraz woli drugiej strony, aby została zbawiona... w końcu i tak idą do szeolu (otchłani), katolicy zaś do Boga.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 17, 2009, 17:41:20 pm »

Drodzy Państwo, nie krytykujcie Vaticanum II, tylko jego mylną interpretację, uskutecznianą przez postępowych.
Akurat w tym punkcie postępowi są brani za Urząd Nauczycielski. :-(


  A co do nawracania. Cóż, przecież nie można kogoś na siłę nawrócić, bo wiara musi być przyjęta świadomie i w pełni. A skoro ktoś chce pozostać przy błędzie i nadużyciu. Cóż przecież wiara to wolność, nawet wolność w wyborze zbawienie czy potępienie.
Hmmm. Tylko że kościół tak uczył od 2000 lat. Nikomu nie przyszła do głowy deklaracja "nie będę do was wysyłał misjonarzy, nie będę was nawracał"

Uszanujmy wybór żydów i pozwólmy im zmierzać tam dokąd chcą.
Taki antysemityzm na forum? :-(
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andrea
bywalec
**
Wiadomości: 53


Stat crux dum volvitur orbis

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 17, 2009, 18:06:27 pm »

Drodzy Państwo, nie krytykujcie Vaticanum II, tylko jego mylną interpretację, uskutecznianą przez postępowych.
Akurat w tym punkcie postępowi są brani za Urząd Nauczycielski. :-(


  A co do nawracania. Cóż, przecież nie można kogoś na siłę nawrócić, bo wiara musi być przyjęta świadomie i w pełni. A skoro ktoś chce pozostać przy błędzie i nadużyciu. Cóż przecież wiara to wolność, nawet wolność w wyborze zbawienie czy potępienie.
Hmmm. Tylko że kościół tak uczył od 2000 lat. Nikomu nie przyszła do głowy deklaracja "nie będę do was wysyłał misjonarzy, nie będę was nawracał"

Uszanujmy wybór żydów i pozwólmy im zmierzać tam dokąd chcą.
Taki antysemityzm na forum? :-(

Niestety postępowa wizja jest niezaprzeczalna, ale po każdym kryzysie przychodzi chwila refleksji i , mam nadzieję, poprawa.

 Co do nauczania Kościoła, owszem posyłano misjonarzy, a teraz, w czasach globalnej wioski, misjonarzami jesteśmy wszyscy. Dając świadectwo nawracajmy. Ale może nie posyłajmy nikogo, niech świadomy wybór prowadzi do prawdy, nie przymus. Przecież głosić słowo można na wiele sposobów.
 Może spróbować utworzyć w Palestynie (świadomie nie używam słowa Izrael) kraj Katolicki, trzeba jechać i skupować od żydów ziemię, potem stworzyć parafie, a potem powołać armię, i poprosić uprzejmie "mośków" aby się wynosili z katolickiego kraju, otaczając ich murem z betonu i drutu kolczastego. To tak z przymrożeniem oka.
 Uważam, że świadectwo będzie większym i skuteczniejszym sposobem ewangelizacji niż "ekumenizm". Wystarczy popatrzeć jaką siłą są żydzi, jednocząc się. Więc czemu katolicy pozwalają się dzielić? Odrzucają prawdy swojej wiary, na rzecz fałszywych bożków! Nawet przywracając tradycję pozwalamy się dzielić przez konflikt.
 
 Co do ostatniego punktu, tak każdy człowiek ma wybór, prawdziwa wiara czy potępianie. Przecież na tym polega, tak ukochana przez żydów i głoszona na całym świecie, demokracja i wolność. Przecież już sobór florencki już w 1442 roku ogłosił, że żydzi nie będą zbawieni jeśli się nie nawrócą. A jak komuś mało to w Piśmie Świętym można znaleźć wszystko.
 Bez wolnego i świadomego przyjęcia wiary w Pana Naszego Jezusa Chrystusa i tak nie dostąpi się zbawienia. Bo taka wiara będzie fałszywa. Mam tu na myśli oczywiście "wiarołomnych żydów".
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 17, 2009, 18:30:32 pm »

Co do nauczania Kościoła, owszem posyłano misjonarzy, a teraz, w czasach globalnej wioski, misjonarzami jesteśmy wszyscy. Dając świadectwo nawracajmy. Ale może nie posyłajmy nikogo, niech świadomy wybór prowadzi do prawdy, nie przymus. Przecież głosić słowo można na wiele sposobów.
1) Misjonarze nie posługiwali się przymusem. (do nawracania, czasem musieli z pomocą władz zniszczyć barbarzyńskie zwyczaje, jak indyjski "Sati" - spalenie żywcem wdowy z ciałem męża)
2) Owszem - wszyscy jesteśmy misjonarzami, a już niedługo zacznie nas dotyczyć kategoria "wyznawca" o ile nie męczennik. Chyba, że Pan Bóg ulituje się raz jeszcze nad swoim Kościołem i światem.

Mała uwaga na koniec - "ekumenizm" dotyczy tylko religii chrześcijańskich. Dialog z judaizmem czy innym islamem to "dialog międzyreligijny"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Złe wieści z Watykanu - wieść nr 1 : koniec nawracania « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!