Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:08:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiądz Kiersztyn miał wypadek (Xiądz zmarł - RIP +++)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz Kiersztyn miał wypadek (Xiądz zmarł - RIP +++)  (Przeczytany 23757 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #60 dnia: Września 28, 2013, 10:54:53 am »

W przesłaniu Rozalji ?? jakiejś walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego ?? Cóż za nonsens, przesłanie Rozaliji jest w pełni ortodoksyjne. Dopiero w ostatnich latach życia, pod wpływem innych prywatnych objawień nieszczęsny x. Kiersztyn zaczął głosić swoją myśl teologiczną i twierdzić, że jest to myśl sł. B. R. Celakówny.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #61 dnia: Września 28, 2013, 11:02:59 am »

Uważam, że doszukiwanie się w przesłaniu Rozalii jakiejś walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego jest przejawem kompletnego niezrozumienia tego przesłania.

Po wcześniejszych pana wypowiedziach i teraz tej ostatniej to uważam, że to pan przejawia kompletne niezrozumienie przesłania Rozali. A  kto się doszukuje w przesłaniu Rozalii walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego? Było o tym pisane, nawet w tym wątku, kto przypisywał i co przypisywali Rozalii, a mianowicie ogłosić Chrystusa na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia nic takiego nie mówiła i żadnej nowej nauki nie wprowadziła.  A powyższy tekst kard. Burke z 2011 roku wiele wyjaśnia, a wyjaśnia to, co nie raz tu też było pisane, a mianowicie  że  nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie społecznego panowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #62 dnia: Września 28, 2013, 11:18:38 am »

Pan Jezus bez Serca, ale za to z orłem na piersi.

Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #63 dnia: Września 28, 2013, 16:25:18 pm »

Chociaż mam zapchane zatoki, to obejrzeniu tego obrazka zaczęło smołą cuchnąć.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #64 dnia: Września 28, 2013, 16:59:30 pm »

@ Sivis Amariama


a to jaką nową treść przekazała siostra Faustyna?
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2013, 17:01:40 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #65 dnia: Października 03, 2013, 21:13:21 pm »

podany przeze mnie link do fides et ratio gdzie przedstawiają wypaczoną teologie ks Kiersztyna administruje nią p. Stanisław Papież ,absolwent PAT :o który przemądrzale wypowiada się w następnym poście w filmiku you tube o objawieniach Rozalii Celakówny na Wawelu.Czegoś takiego nie było w rzeczywistości.

Dalej ta wypaczona teologia króluje, bo na fb ogłoszenie tego Pana:

"Marsz w intencji
INTRONIZACJI PANA JEZUSA NA KRÓLA POLSKI"


https://www.facebook.com/stpapiez/posts/586006541460721?comment_id=5273681&offset=0&total_comments=4&notif_t=feed_comment_reply
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2013, 21:15:41 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #66 dnia: Października 05, 2013, 22:43:19 pm »

Uważam, że doszukiwanie się w przesłaniu Rozalii jakiejś walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego jest przejawem kompletnego niezrozumienia tego przesłania.

Po wcześniejszych pana wypowiedziach i teraz tej ostatniej to uważam, że to pan przejawia kompletne niezrozumienie przesłania Rozali.
Oczywiście ma Pani prawo do swoich subiektywnych opinii, jednak gdyby zechciała je Pani jakkolwiek uargumentować, w razie gdybym rzeczywiście błądził, mógłbym zmienić zdanie. A tak mam tylko wrażenie, że mam do czynienia z uprzedzeniami i emocjami.
Może też po prostu ma Pani problem z czytaniem ze zrozumieniem. Postaram się więc wyjaśnić zdanie, które Pani raczyła zacytować i się z nim nie zgodzić.
Zdaje się, że twierdzi Pani, iż ks. Kiersztyn, powołując się na swoje interpretacje pism Rozalii, zaczął walczyć z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa - jeśli rzeczywiście tak jest, przyznałem rację Pani zbulwersowaniu.

Cytuj
A  kto się doszukuje w przesłaniu Rozalii walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego? Było o tym pisane, nawet w tym wątku, kto przypisywał i co przypisywali Rozalii, a mianowicie ogłosić Chrystusa na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia nic takiego nie mówiła i żadnej nowej nauki nie wprowadziła.
"Jest ratunek dla Polski jeżeli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez Intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym Państwie z Rządem na czele."
Czyli Pan Jezus chce, żeby uznać Go za Króla Polski, czy nie?

Co do obrazka, który Pani wkleiła, bulwersując się orłem na piersiach Pana Jezusa, zamiast Najświętszego Serca:

Skandal, prawda? Maryja Królowa Polski bez Niepokalanego Serca, tylko z orłem...
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #67 dnia: Października 05, 2013, 22:46:08 pm »

@ Sivis Amariama
a to jaką nową treść przekazała siostra Faustyna?
Pisałem o nabożeństwach - to np. nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, z koronką do Boga Ojca na czele.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #68 dnia: Października 06, 2013, 00:12:48 am »

Uważam, że doszukiwanie się w przesłaniu Rozalii jakiejś walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego jest przejawem kompletnego niezrozumienia tego przesłania.

Po wcześniejszych pana wypowiedziach i teraz tej ostatniej to uważam, że to pan przejawia kompletne niezrozumienie przesłania Rozali.
Oczywiście ma Pani prawo do swoich subiektywnych opinii, jednak gdyby zechciała je Pani jakkolwiek uargumentować, w razie gdybym rzeczywiście błądził, mógłbym zmienić zdanie.

To nie są ŻADNE! moje subiektywne opinie, a argumentować już NIC! nie muszę, proszę zacząć CZYTAĆ! to co już napisane i nadal jak najbardziej aktualne to co powyżej: ".... pan przejawia kompletne niezrozumienie przesłania Rozali."

A tak mam tylko wrażenie, że mam do czynienia z uprzedzeniami i emocjami.

A ja mam pewność, że mam do czynienia z pewną ignorancją pana w tym temacie.

Może też po prostu ma Pani problem z czytaniem ze zrozumieniem.

No ta wypowiedź odnośnie czytania ze zrozumieniem to jak ulał do pana pasuje, ale ... od tego trzeba zacząć, że pan nie czyta tego co napisałam, co podaję do poznania.

Postaram się więc wyjaśnić zdanie, które Pani raczyła zacytować i się z nim nie zgodzić.
Zdaje się, że twierdzi Pani, iż ks. Kiersztyn, powołując się na swoje interpretacje pism Rozalii, zaczął walczyć z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa - jeśli rzeczywiście tak jest, przyznałem rację Pani zbulwersowaniu.

Przecież powyżej zacytowałam wypowiedź śp. ks. Kiersztyna i jakie mi pan przypisuje zbulwersowanie? To nie moje słowa! Zacznij pan czytać i słuchać co podane!

Cytuj
A  kto się doszukuje w przesłaniu Rozalii walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego? Było o tym pisane, nawet w tym wątku, kto przypisywał i co przypisywali Rozalii, a mianowicie ogłosić Chrystusa na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia nic takiego nie mówiła i żadnej nowej nauki nie wprowadziła.
"Jest ratunek dla Polski jeżeli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez Intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym Państwie z Rządem na czele."
Czyli Pan Jezus chce, żeby uznać Go za Króla Polski, czy nie?

NIE! powtarzam proszę czytać!!! podałam wcześniej link do bardzo wielu cytatów z "Wyznań ..." Rozalii


Co do obrazka, który Pani wkleiła, bulwersując się orłem na piersiach Pana Jezusa, zamiast Najświętszego Serca:

Skandal, prawda? Maryja Królowa Polski bez Niepokalanego Serca, tylko z orłem...

Porównanie jak kulą w plot! Skandalem to jest to, że się pan ośmiesza! Cudowny Obraz Matki Boskiej Licheńskiej porównuje pan z malowidłem jakiegoś brata Leszka? Może pan nie zna legendy powstania tego obrazu Matki Boskiej, to poniżej proszę poznać:

Cytuj
"Legenda powstania Cudownego Obrazu
Jak mówi legenda, polskiemu żołnierzowi – Tomaszowi Kłossowskiemu, rannemu w bitwie narodów (bitwie pod Lipskiem) w 1813, ukazała się Maryja. Uratowała go od niechybnej śmierci i poleciła odszukać taki wizerunek, który dokładnie ją odzwierciedla. Po powrocie na ojczystą ziemię Kłossowski odnalazł taki obraz i wystawił w lesie grąblińskim. Według przekazów ustnych modlącemu się przy nim pasterzowi Mikołajowi Sikatce w 1850 kilka razy ukazała się Matka Boża. Wzywała do pokuty i prosiła o modlitwę. Przepowiedziała wojny oraz epidemię cholery, ale dała też nadzieję. Podczas zarazy cholery w 1852 obraz zasłynął z cudów."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Matki_Boskiej_Liche%C5%84skiej



... (proszę poczytać co tam obok pisze na tym zdjęciu/skanie powyżej co zamieściłam) i obraz czczony TYLKO! w Szczyglicach.  Wcześniej był Pan Jezus z Sercem:



(kliknąć to się powiększy)
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #69 dnia: Października 06, 2013, 01:41:41 am »

Cytat: Mama
Przecież powyżej zacytowałam wypowiedź śp. ks. Kiersztyna i jakie mi pan przypisuje zbulwersowanie? To nie moje słowa!
Nie jest Pani zwolenniczką interpretacji dokonanych przez ks. Kiersztyna, a Pani wypowiedziom towarzyszy dużo emocji. Stąd założenie zbulwersowania i Pani :)
Podtrzymuję uwagę o czytaniu ze zrozumieniem, albo przynajmniej o ostudzenie emocji i zakładanie życzliwości u rozmówcy, bo to wszystko nie pozwala Pani nawet dostrzec moich wypowiedzi, w których się z Panią zgadzam, a przeciwnie - odczytuje je Pani zupełnie inaczej.

Cytuj
NIE! powtarzam proszę czytać!!! podałam wcześniej link do bardzo wielu cytatów z "Wyznań ..." Rozalii
Jak więc interpretować zacytowane przeze mnie słowa Pana Jezusa zaczerpnięte z pism Rozalii, wedle których ratunkiem dla Polski jest uznanie Go za Króla?

Cytuj
Porównanie jak kulą w plot!
Skąd. Analogia jest czytelna. Kościół nie widzi nic złego w przedstawieniach Maryi z orłem na piersiach, więc podobne przedstawienia Pana Jezusa również nie są niczym niestosownym.

Cytuj
Skandalem to jest to, że się pan ośmiesza!
Kto tu się ośmiesza, niech ocenią czytelnicy  ;)
Znów apeluję o ostudzenie emocji.

Cytuj
proszę poczytać co tam obok pisze na tym zdjęciu/skanie powyżej co zamieściłam) i obraz czczony TYLKO! w Szczyglicach
Skoro tam znajduje się oryginał, ciężko, żeby był również gdzie indziej ;)
Mówiąc delikatnie, nie przemawia do mnie taka estetyka, jednak nie rozumiem dlaczego przeszkadza Pani przedstawienie Pana Jezusa z orłem na piersiach, a Maryi już nie. To jakiś brak konsekwencji. Chyba że chodzi tu tylko o Pani uprzedzenia do miejsca i ludzi związanych z tym obrazem.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #70 dnia: Października 06, 2013, 09:59:11 am »

Jest dla mnie oczywistym, że we współczesnym Kościele działają grupy wpływu usiłujące oddzielić wiarę w Boga od patriotyzmu. Jest to charakterystyczne dla tzw, "ruchów" judeo-protestanckich typu "odnowy" wszelkiej maści, nie mówiąc o jawnie judaizującym kikokarmenacie. Tymczasem Stary Testament zawierający "figury" Kościoła Chrystusowego wyraźnie wskazuje na związek kultu z państwem, które się przez to ma uświęcić poddając dobrowolnie władaniu Boga. Nadto sam Boski Zbawiciel płakał nad losem swojej ziemskiej ojczyzny.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #71 dnia: Października 06, 2013, 10:18:06 am »

Cytuj
NIE! powtarzam proszę czytać!!! podałam wcześniej link do bardzo wielu cytatów z "Wyznań ..." Rozalii
Jak więc interpretować zacytowane przeze mnie słowa Pana Jezusa zaczerpnięte z pism Rozalii, wedle których ratunkiem dla Polski jest uznanie Go za Króla?

Proszę podać stronę tego cytatu z "Wyznań Rozalii", cytat wyrwany z całości, ja to znam i odpowiedziałam i nie mam zamiaru powtarzać się, a odpowiadałam m.in. tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7136.msg171731.html#msg171731

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7136.msg172880.html#msg172880

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7136.msg172959.html#msg172959

Jest więcej, ale to co najistotniejsze. Odpowiadali panu inni, ale też to dla pana nie istotne. Na wcześniejszą pana wypowiedź, odpowiedział p. Krusejder:

W przesłaniu Rozalji ?? jakiejś walki z kultem Najświętszego Serca Jezusowego ?? Cóż za nonsens, przesłanie Rozaliji jest w pełni ortodoksyjne. Dopiero w ostatnich latach życia, pod wpływem innych prywatnych objawień nieszczęsny x. Kiersztyn zaczął głosić swoją myśl teologiczną i twierdzić, że jest to myśl sł. B. R. Celakówny.

Cytuj
Porównanie jak kulą w plot!
Skąd. Analogia jest czytelna. Kościół nie widzi nic złego w przedstawieniach Maryi z orłem na piersiach, więc podobne przedstawienia Pana Jezusa również nie są niczym niestosownym.

Podtrzymuję to co napisałam, pana opinie nie wiele tu wnoszą i proszę sobie przypomnieć jak było np. z nowym obrazem Miłosierdzia Bożego, który został namalowany wg. wskazówek św. Siostry Faustyny i to pan powinien wiedzieć, że obraz kultu publicznego musi być zatwierdzony.

W części chwalebnej różańca św. jest 5 tajemnica:

- Ukoronowanie NMP na królową Nieba i ziemi

... i o czym to mówi? że Maryja najpierw była ukoronowana na królową nieba i ziemi w Niebie, przez Boga w Trójcy Jedynego, a w rozważaniach różańcowych wg. św.Ludwika M Grignion... czytamy w rozważaniach:

"Piętnasty dziesiątek Różańca świętego ofiarujemy ku czci chwalebnego ukoronowania Matki Najświętszej na królową Nieba i ziemi, pragnąc:

1. Uczcić potrójną koronę, jaką Trójca Przenajświętsza ukoronowała Maryję. (...)


A Pan Jezus po Wniebowstąpieniu był koronowany w Niebie? Logicznie pomyśleć i sobie odpowiedzieć.

Kto tu się ośmiesza, niech ocenią czytelnicy  ;)
Znów apeluję o ostudzenie emocji.


Tu nie ma co oceniać, bo naukę Kościoła albo się przyjmuje, albo odrzuca.  Emocje to panu towarzyszą i bardzo niezdrowe emocje, którymi się pan nakręca.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Października 06, 2013, 11:00:37 am »

Jest dla mnie oczywistym, że we współczesnym Kościele działają grupy wpływu usiłujące oddzielić wiarę w Boga od patriotyzmu. Jest to charakterystyczne dla tzw, "ruchów" judeo-protestanckich typu "odnowy" wszelkiej maści, nie mówiąc o jawnie judaizującym kikokarmenacie. Tymczasem Stary Testament zawierający "figury" Kościoła Chrystusowego wyraźnie wskazuje na związek kultu z państwem, które się przez to ma uświęcić poddając dobrowolnie władaniu Boga. Nadto sam Boski Zbawiciel płakał nad losem swojej ziemskiej ojczyzny.

Proszę pana, ja nie należę do ŻADNYCH! ruchów o których Pan wspomina, ale interpretacja kultu Chrystusa Króla w sensie ogłoszenia Go Królem Polski nie jest interpretacją poprawną. Ogłaszać Chrystusa na Króla Polski, to tak jakby Cesarzowi, który jest władcą wszystkiego, wydzielić jedno małe królestwo.  Przecież mamy ogłoszoną wolność religijną, mamy, "Dignitatis humanae" - (DH) i Chrystus został zdetronizowany. A jak to rozumieć? - nie raz już tu pisałam, ano tak, że wolność religijna,  ta nowa doktryna ma bardzo konkretne przełożenie, jak: likwidacja państw katolickich, modyfikacja konkordatów, laicyzacja, poparcie dla islamizacji, rozwój sekt etc. - wszystko to rękami Stolicy Apostolskiej i hierarchów lokalnych. Niszczono państwa katolickie, usuwano z Konstytucji zapisy o religii katolickiej, etc ... dziś za to muzułmanie w swoich konstytucjach zapisują sobie, że ich religia jest jedyna prawdziwa. A to, że jest degrengolada w Kościele od dziesiątek lat, to nie znaczy, że trzeba wypaczać naukę Kościoła.

Papieże pisali jednogłośnie, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.

Poprzez intronizację NSPJ wyznajemy Jego królewskość.



(proszę kliknąć na zdjęcie to powiększy się do czytania)

Skan z książeczki tej:
http://www.traditia.fora.pl/ciekawe-ksiazki-i-multimedia,9/dzielo-intronizacji-nspj-w-ujeciu-jego-zalozyciela,4832.html#26691

Poprzez Rozalię Pan Jezus mówi nam o pragnieniach i smutkach swego Najświętszego Serca, mówi o tym, jak nasz naród ma żyć i do czego ma dążyć, by hołd złożony przez Polskę Jego Najświętszemu Sercu nie stał się tylko pustym obrzędem i marmurowym darem.  Posłannictwo Rozalii ściągnęło na nią nieprzerwane pasmo duchowych udręk. Bóg prowadził ją przez bezmiar ludzkiego cierpienia i pozwolił jej w tym cierpieniu wytrwać do końca.  Rozalia wzywała do publicznej intronizacji Serca Jezusowego przez Polaków. Ma tego dokonać Episkopat, ale z udziałem polskich władz. I musi się to łączyć z uznaniem panowania Jezusa w naszym życiu. Rozalia zdawała sobie sprawę, że to będzie trudne, skoro ciągle nie ma w narodzie nawrócenia. Ale Jezus zapowiedział jej: wy się o to módlcie, a Ja sam tego dokonam.

I tak samo jest dziś, diabeł doskonale wie czym jest to Serce i dlatego szatan miesza by przeinaczyć te przesłanie inspirując do tworzenia jego karykatury abyśmy nie doświadczyli tej łaski. Królestwo Chrystusa  jest na świecie i On sam nazwał je Kościołem!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2014, 00:14:19 am wysłana przez Anna M » Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #73 dnia: Października 06, 2013, 11:26:08 am »

Nie jestem wielkim znawcą tematu, ale wizerunek Jezusa stworzony przez brata Leszka nie wydaje się być w pełni ortodoksyjny. Chodzi głównie o miecz u stóp postaci Chrystusa. W ikonografii istnieje cała tradycja przedstawień Syna Człowieczego z mieczem i nawiązujących bezpośrednio do słów z Apokalipsy: "A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga. "

Jezus jako Sędzia z mieczem w ustach; ilustracja według miniatury z ok. 1260 r.
http://dawneuzbrojenie.blogspot.com/2011/07/miecz-w-kulturze-biblijnej-czesc-3.html


Durer



Odnalazłem 1 inny wizerunek w tradycji prawosławnej, ale nawet tam Chrystus trzyma miecz w ręce.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Października 06, 2013, 11:28:14 am »

Polecam fragmenty z książeczki:

Chrystus Król - ks. prałat Robert Mäder

Wyniesienie na Tron

Strona 121-126

BARTŁOMIEJ HOLZHAUSER, ZMARŁY W ROKU 1658 w Bingen, charakteryzuje nasze czasy jako okres, gdzie strącane będą domy panujące i królestwa i wszystko się sprzysięgnie, by stwarzac państwa wolne.


(...)

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/chrystus-krol-ks-pralat-robert-m-der,3732.html
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiądz Kiersztyn miał wypadek (Xiądz zmarł - RIP +++) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!