Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 11:33:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wspólnota Nowe Jeruzalem z Krakowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Nowe Jeruzalem z Krakowa  (Przeczytany 7839 razy)
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 20, 2012, 21:05:17 pm »

Kościół p.w. św. Katarzyny to ma pecha. Koncerty popowe na okrągło, kawiarnia w podziemiach, podejrzane rekolekcje i do tego jeszcze wspólnota machaczy rękami. 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 20, 2012, 22:16:16 pm »

Jak doczytałem się na ich stronie to wylewają Ducha.Co zatym się kryje nie mam pojęcia.
Nazwałbym to antysakramentem zapożyczonym od protestantów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:41:57 pm »

Kościół p.w. św. Katarzyny to ma pecha. Koncerty popowe na okrągło, kawiarnia w podziemiach, podejrzane rekolekcje i do tego jeszcze wspólnota machaczy rękami.

Pytanie, skąd zezwolenie na takie harce? ;)
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:46:43 pm »

Kościół p.w. św. Katarzyny to ma pecha. Koncerty popowe na okrągło, kawiarnia w podziemiach, podejrzane rekolekcje i do tego jeszcze wspólnota machaczy rękami.

Pytanie, skąd zezwolenie na takie harce? ;)
A po co zezwolenie?? Rzym sobie, Kraków sobie. Owoce SVII
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:51:15 pm »

Kościół p.w. św. Katarzyny to ma pecha. Koncerty popowe na okrągło, kawiarnia w podziemiach, podejrzane rekolekcje i do tego jeszcze wspólnota machaczy rękami.

Pytanie, skąd zezwolenie na takie harce? ;)

Zezwolenie to jest potrzebne na "nadzwyczajną formę rytu rzymskiego" ;)
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 21, 2012, 14:25:11 pm »

Zezwolenie to jest potrzebne na "nadzwyczajną formę rytu rzymskiego" ;)

O ile mi wiadomo to zostało już udzielone. :)
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 21, 2012, 14:29:22 pm »

Zezwolenie to jest potrzebne na "nadzwyczajną formę rytu rzymskiego" ;)

O ile mi wiadomo to zostało już udzielone. :)

Ba, ale czy biskupi w Polsce o tym wiedzą?
Tak to jest: na to, co wolno, trzeba zezwolenia, a na to, co zakazane, nawet nikt nie prosi o zezwolenie.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 21, 2012, 16:46:19 pm »

Jak doczytałem się na ich stronie to wylewają Ducha.Co zatym się kryje nie mam pojęcia.

Może się kryć zwykłe marnotractwo. Można przecież wypić, albo do innych celów zużyć.

/Nie napisano przecież, że chodzi o Ducha Świętego/
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 21, 2012, 22:56:46 pm »

Jak doczytałem się na ich stronie to wylewają Ducha.Co zatym się kryje nie mam pojęcia.

W ogóle tak jak teraz to czytam, to mi się tylko jedna myśl nasuwa. Co to znaczy "wylewać Ducha"? oO.
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 22, 2012, 08:48:15 am »

Jak doczytałem się na ich stronie to wylewają Ducha.Co zatym się kryje nie mam pojęcia.
W ogóle tak jak teraz to czytam, to mi się tylko jedna myśl nasuwa. Co to znaczy "wylewać Ducha"? oO.
Wymyślili sobie nowe, postluterskie sakramenta.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 22, 2012, 09:04:45 am »

oj. Luteranie przynajmniej w Polsce są dość tradycyjni przynajmniej w dziedzinie liturgii i raczej te ,,wspólnotę" by pognali na cztery strony świata.To raczej zielonoświątkowcy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 22, 2012, 09:17:20 am »

oj. Luteranie przynajmniej w Polsce są dość tradycyjni przynajmniej w dziedzinie liturgii i raczej te ,,wspólnotę" by pognali na cztery strony świata.To raczej zielonoświątkowcy.
Oczywiście, stąd przedrostek 'post'. Jednak w końcu wszyscu oni Lutra mają za ojca.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 22, 2012, 09:29:12 am »

Tak do końca to nie wiem czy Luter jest ich ojcem?? Przed Lutrem i po nim też były inne herezje. Bo co na przykład łączy adwentystów dnia siodmego i luteran? Albo baptystów i luteran? Wydaje mi się, że z ,,wyznań" chrześcijańskich luteranie są najbliższy katolicyzmowi. I chyba dlatego i Jan Paweł II i Benedykt XVI odwiedzali luterańskie zbory, a nie jakieś baptystyczne czy mormońskie. Nawet nasz x. Karol Stehlin nawraca luterańskich pastorów w krajach bałtyckich, a nie jakiś ,,duchownych" baptystycznych czy adwentystycznych.
Zapisane
adamstan
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 22, 2012, 10:31:09 am »

Tak do końca to nie wiem czy Luter jest ich ojcem?? Przed Lutrem i po nim też były inne herezje. Bo co na przykład łączy adwentystów dnia siodmego i luteran? Albo baptystów i luteran?

Łączy ich niewątpliwie mające swe (najbardziej widoczne) korzenie u Lutra solenie skryptury.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 22, 2012, 10:53:27 am »

Sekty pentestokalne mają poparcie w KK bo niby przyciągają młodzież. I owszem. Na krótki czas bo nie mają tam żadnej formacji intelektualnej oraz modlitewnej. Wszystko to bazuje na uczuciach. "Świetnie się dziś czuję to Bóg jest ok i Go kocham, a jak żle to Bóg jest bee".
Wpada tam dużo przypadkowych młodzieńców ze względu na atrakcyjność dziewcząt(niestety to prawda). Ale na krótko również bo na dyskotece są można powiedzieć równie atrakcyjne(chociaż w wydaniu wulgarnym), bardziej rozebrane i szybsze.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wspólnota Nowe Jeruzalem z Krakowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!