Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:23:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Historia] "Wyklęci" kapłani
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: [Historia] "Wyklęci" kapłani  (Przeczytany 12354 razy)
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 17, 2018, 22:28:39 pm »

dla zbrodniarzy przeklętych to było za mało
mordowali po równo katolików, prawosławnych, Polaków i nie-Polaków.

Pańskié zacięcié na tym punkcie ma 1) podłożé osobisté, jest związané z 2) ustnym przekazem o czyichś krzywdach czy pochodzi 3) z literatury? Poproszę o odpowiedź typu "1) tak/nie 2) tak/nie 3) tak/nie" z ewentualnym rozwinięciém.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 18, 2018, 12:10:51 pm »

TO jakiś żart? Ja nie jestem pokłócony z Kościołem.
Tak mu się tylko wydaje. Nie tylko z Kościołem ale i z Cywilizacją, Kulturą i elementarną przyzwoitością, jaką zachować powinien tolerowany osobnik na cudzym terenie. Nie zauważyłem żadnego schizmatyckiego forum, na którym mógłby się wypowiedzieć rzymski katolik, widać sami sądzą po sobie, że jak gdzieś wlizą to już muszą napaskudzić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 18, 2018, 23:44:54 pm »

https://www.racyja.com/sumezhzha/bgt-i-kamunikat-rykhtuyuts-vystavu-nasha/

https://www.racyja.com/sumezhzha/ctartavau-praekt-padlyashskikh-belarusa/
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2018, 23:51:33 pm wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 19, 2018, 00:12:52 am »

dla zbrodniarzy przeklętych to było za mało
mordowali po równo katolików, prawosławnych, Polaków i nie-Polaków.

Panie Bogosłowie, takich textów na tym forum (na którym jest Pan przecież gościem) nie powinien Pan zamieszczać. Frazeologia rodem z Przeglądu Prawosławnego brzmi tu wyjątkowo <niesmak> (że powiem delikatnie).

Ok. 20 lat temu ukazywał się miesięcznik "Dziś", rednaczem był M. F. Rakowski, ostatni 1-szy sekretarz KC PZPR ("Sztandar wyprowadzić"). Kilka numerów z ciekawości wtedy przeczytałem. Tam nie używano takiego języka. Co więc się stało?

Trzymajmy się faktów. Kult tzw zołnierzy przeklętych/wyklętych, nie jest kultem Kościoła katolickiego. Ba! On z katolicyzmem jako takim nic wspólnego nie ma.

Chyba, że Panowie uważają inaczej i zolnierze przeklęci/wykleci są elementem katolicyzmu, to wtedy można byłoby się zastanawiać nad rolą Kościoła katolickiego w mordowaniu bezbronnych prawosławnych a także katolickich kobiet, kobiet brzemiennych, starców i dzieci na Litwie, Podlasiu, Ziemi Łomżyńskiej, wschodnim Mazowszu itd. itp. Gdyby tak było, to należałoby zastanowić nad ew. sprawstwem kierowniczym ze strony Kościoła.

Ale, skoro kult ten, jak się wydaje, nie jest kultem katolickim, a to forum jest "katolickie", to w żaden sposób katolicyzmu nie obrażam i zasad forum nie naruszam.

Natomiast stawianie pytań o czystki etniczno-religijne popełnione przez tzw. żołnierzy podziemia, zbrodnią nie jest i pojawiać będą się w kontekście zolnierzy przeklętych/wykletych już zawsze. Nie ma znaczenia czy to pytanie stawiam ja czy ktoś inny.

Wymaga tego szacunek do ich ofiar, sprawiedliwość i zwykła ludzka przyzwoitość.
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 00:14:56 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 19, 2018, 10:26:40 am »

dla zbrodniarzy przeklętych to było za mało
mordowali po równo katolików, prawosławnych, Polaków i nie-Polaków.

Panie Bogosłowie, takich textów na tym forum (na którym jest Pan przecież gościem) nie powinien Pan zamieszczać. Frazeologia rodem z Przeglądu Prawosławnego brzmi tu wyjątkowo <niesmak> (że powiem delikatnie).

Ok. 20 lat temu ukazywał się miesięcznik "Dziś", rednaczem był M. F. Rakowski, ostatni 1-szy sekretarz KC PZPR ("Sztandar wyprowadzić"). Kilka numerów z ciekawości wtedy przeczytałem. Tam nie używano takiego języka. Co więc się stało?

Trzymajmy się faktów. Kult tzw zołnierzy przeklętych/wyklętych, nie jest kultem Kościoła katolickiego. Ba! On z katolicyzmem jako takim nic wspólnego nie ma.

Chyba, że Panowie uważają inaczej i zolnierze przeklęci/wykleci są elementem katolicyzmu, to wtedy można byłoby się zastanawiać nad rolą Kościoła katolickiego w mordowaniu bezbronnych prawosławnych a także katolickich kobiet, kobiet brzemiennych, starców i dzieci na Litwie, Podlasiu, Ziemi Łomżyńskiej, wschodnim Mazowszu itd. itp. Gdyby tak było, to należałoby zastanowić nad ew. sprawstwem kierowniczym ze strony Kościoła.

Ale, skoro kult ten, jak się wydaje, nie jest kultem katolickim, a to forum jest "katolickie", to w żaden sposób katolicyzmu nie obrażam i zasad forum nie naruszam.

Natomiast stawianie pytań o czystki etniczno-religijne popełnione przez tzw. żołnierzy podziemia, zbrodnią nie jest i pojawiać będą się w kontekście zolnierzy przeklętych/wykletych już zawsze. Nie ma znaczenia czy to pytanie stawiam ja czy ktoś inny.

Wymaga tego szacunek do ich ofiar, sprawiedliwość i zwykła ludzka przyzwoitość.


Szacunek i przyzwoitosc wymaga, aby czasem zaprzestal pan gloszenia swoich tez.


W Polsce patriotyzm jest silnie i, mam nadzieje, nierozerwalnie zwiazany z Kosciolem Katolickim. Dlatego szerzac komunistyczna propagande na tym forum - obraza Pan szerokie grono Katolikow.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 19, 2018, 12:05:27 pm »

W Polsce patriotyzm jest silnie i, mam nadzieje, nierozerwalnie zwiazany z Kosciolem Katolickim. Dlatego szerzac komunistyczna propagande na tym forum - obraza Pan szerokie grono Katolikow.

Schizmatyk, zapewne potomek kolaborującej z bolszewizmem mniejszości zdolny jest jedynie do powielania "rewelacji" publikowanych za czasów komunistycznej cenzury przez autorów, którzy zaczynali od mordowania Patriotów a potem swoje "przygody" relacjonowali na piśmie. Mieli monopol na takie "informacje", jedynie w Polskich Domach dawano temu odpór. Od jednego z takich "autorów" długoletniego redaktora naczelnego "Życia Literackiego" W. Machejka ten "kierunek literacki" nazwan machejkizmem:

Cytuj
To właśnie stanowi o istocie machejkizmu: nic nie powiedzieć sugerując jednocześnie, że coś się wie albo że sprawa jest powszechnie znana i oczywista. [...] Bardziej typowe dla machejkizmu są większe całości zdaniowe, w których chłopsko-partyzancka pieprzność i dosadność zderza się z partyjno-urzędniczym brakiem logiki i pustym frazesem. Produktem końcowym jest bełkot, przy którego pomocy tworzy się pozór jakiejś aktywnej i samodzielnej interwencji publicystycznej w „określonych” sprawach, jednocześnie zaś nie mówi się nic określonego, co pozwala skutecznie uniknąć kłopotów. Zdania takie tworzą prozę, która przeznaczona jest przede wszystkim do zapełniania wyznaczonego miejsca w gazecie czy czasopiśmie; nie należy jej natomiast czytać, a już zwłaszcza – wgłębiać się w nią i próbować zrozumieć, o co chodzi i jakie jest stanowisko autora. Nie jest to nawet język ezopowy, wypowiedź dla wtajemniczonych, pisanie między wierszami: jest to raczej język, którego ideał stanowi pustka znaczeniowa, zupełna asemantyczność.
--- analizował Stanisław Barańczak.

Tawariszcz Bogosław jest niewątpliwie "zasłużonym" kontynuatorem tego kierunku w literaturze.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 12:07:30 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 19, 2018, 12:22:52 pm »

W Polsce patriotyzm jest silnie i, mam nadzieje, nierozerwalnie zwiazany z Kosciolem Katolickim. Dlatego szerzac komunistyczna propagande na tym forum - obraza Pan szerokie grono Katolikow.

Schizmatyk, zapewne potomek kolaborującej z bolszewizmem mniejszości zdolny jest jedynie do powielania "rewelacji" publikowanych za czasów komunistycznej cenzury przez autorów, którzy zaczynali od mordowania Patriotów a potem swoje "przygody" relacjonowali na piśmie. Mieli monopol na takie "informacje", jedynie w Polskich Domach dawano temu odpór. Od jednego z takich "autorów" długoletniego redaktora naczelnego "Życia Literackiego" W. Machejka ten "kierunek literacki" nazwan machejkizmem:

Cytuj
To właśnie stanowi o istocie machejkizmu: nic nie powiedzieć sugerując jednocześnie, że coś się wie albo że sprawa jest powszechnie znana i oczywista. [...] Bardziej typowe dla machejkizmu są większe całości zdaniowe, w których chłopsko-partyzancka pieprzność i dosadność zderza się z partyjno-urzędniczym brakiem logiki i pustym frazesem. Produktem końcowym jest bełkot, przy którego pomocy tworzy się pozór jakiejś aktywnej i samodzielnej interwencji publicystycznej w „określonych” sprawach, jednocześnie zaś nie mówi się nic określonego, co pozwala skutecznie uniknąć kłopotów. Zdania takie tworzą prozę, która przeznaczona jest przede wszystkim do zapełniania wyznaczonego miejsca w gazecie czy czasopiśmie; nie należy jej natomiast czytać, a już zwłaszcza – wgłębiać się w nią i próbować zrozumieć, o co chodzi i jakie jest stanowisko autora. Nie jest to nawet język ezopowy, wypowiedź dla wtajemniczonych, pisanie między wierszami: jest to raczej język, którego ideał stanowi pustka znaczeniowa, zupełna asemantyczność.
--- analizował Stanisław Barańczak.

Tawariszcz Bogosław jest niewątpliwie "zasłużonym" kontynuatorem tego kierunku w literaturze.


Ja to tylko nie bardzo rozumiem, co ten Pan tutaj robi. Toz forum nie nazywa sie 'Ekumeniczne Forum Krzyz' tylko 'Forum Krzyz'. Nie przekreslony Krzyz czy Krzyz z poprzeczka, tylko Krzyz :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Historia] "Wyklęci" kapłani « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!