Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:39:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Gdybanie historyczne
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Gdybanie historyczne  (Przeczytany 16544 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« dnia: Lipca 25, 2012, 00:15:03 am »


Bowiem Powstanie Warszawskie nie tylko jest ważne dla Warszawy, nie tylko dla Polski, ale również ma i wymiar ponadnarodowy – było przecież walką z bolszewizmem, próba zatrzymania zarazy komunistycznej


Mam przyjemność znać osobiście i cenię Autorkę tego tekstu, ale ... "są granice, których przekraczać nie wolno" (gen. W. Jaruzelski, 13 XII 1981). Powstanie Warszawskie było szaleńczym atakiem na hitlerowskie Niemcy, naszego jedynego potencjalnego sojusznika, który mógł od nas oddalać widmo czerwonej zarazy.

Walką z bolszewizmem AD 1944 byłoby powołanie Waffen SS Bolesław Chrobry, do czego zresztą szczęśliwie nie doszło.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2012, 09:53:41 am wysłana przez jp7 » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 25, 2012, 00:30:14 am »

Mam przyjemność znać osobiście i cenię Autorkę tego tekstu, ale ... "są granice, których przekraczać nie wolno" (gen. W. Jaruzelski, 13 XII 1981). Powstanie Warszawskie było szaleńczym atakiem na hitlerowskie Niemcy, naszego jedynego potencjalnego sojusznika, który mógł od nas oddalać widmo czerwonej zarazy.

Walką z bolszewizmem AD 1944 byłoby powołanie Waffen SS Bolesław Chrobry, do czego zresztą szczęśliwie nie doszło.

No jednak nie. Celem Powstania było powitać "Wyzwolicieli" (spod znaku sierpa i młota) w imieniu Rządu RP na Uchodźctwie. Cel nierealny, być może utopijny, ale politycznie jedyny możliwy.
Co do Waffen SS "Bolesław Chrobry" - nie jestem przekonany do propagandowego (i reklamowego)  hasła ochotniczych jednostek obcokrajowych (nie - niemieckich) Waffen SS  - "KRUCJATA PRZECIW BOLSZEWIZMOWI".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 25, 2012, 06:56:00 am »

To, co było celem politycznym powstania, to jedno. Celem ulicy warszawskiej było AD 1944 zupelnie coś innego: dołożyć Niemcom. I jeśli wyrażamy przy tej okazji zarzut wobec Sowietów, że obserwowali powstanie z praskiego brzegu, tudzież nie udzielali mu żadnego wsparcia lotniczego etc. to w ten sposób negujemy bajkę o antysowieckości tego powstania.

Jest to zupełnie identyczny rozdźwięk jak między uczestnictwem w koncercie Madonny: Autorka pisze o bluźnierstwie jako celu samym w sobie, podczas gdy ludzie ktorzy tam pójdą, chcą się po prostu dobrze bawić, wg własnych kanonów "dobrej zabawy".
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 25, 2012, 19:00:10 pm »

Powstanie Warszawskie było szaleńczym atakiem na hitlerowskie Niemcy, naszego jedynego potencjalnego sojusznika, który mógł od nas oddalać widmo czerwonej zarazy.

Pan to napisał poważnie?
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 26, 2012, 13:09:19 pm »

"Powstanie Warszawskie było szaleńczym atakiem na hitlerowskie Niemcy, naszego jedynego potencjalnego sojusznika, który mógł od nas oddalać widmo czerwonej zarazy."

Chyba upał Panu zbytnio doskwiera...
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 26, 2012, 13:35:10 pm »

Niektóre opcje tak mają. Jak dla mnie socjalizm "narodowy", czy "internacjonalistyczny" to w pełni symetryczne zjawiska wyrosłe z diabolicznego opętania tych, którym się mu z chęcią poddali. Plugawe pomioty rewolucji antyfrancuskiej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 26, 2012, 13:47:11 pm »

"Powstanie Warszawskie było szaleńczym atakiem na hitlerowskie Niemcy, naszego jedynego potencjalnego sojusznika, który mógł od nas oddalać widmo czerwonej zarazy."

Chyba upał Panu zbytnio doskwiera...

Mam klimę, więc spoko loco ;) Po prostu nie zdzierżyłem głupot pisanych nt powstania warszawskiego.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 26, 2012, 15:55:20 pm »

Po prostu nie zdzierżyłem głupot pisanych nt powstania warszawskiego.
Naprawdę wierzy Pan, że mogliśmy szukać sojusznika w przegrywającej wojnę III Rzeszy, przymykając  tym samym oko na liczne zbrodnie popełniane na Polakach ?  A Czyżby zapomniał też Pan o wybitnie antykatolickim charakterze tego państwa ? Ilu księży i zakonników wymordowali siepacze Hitlera ?
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 26, 2012, 16:00:37 pm »

Doskonale wiem, że było na to o 3-4 lata za późno.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 26, 2012, 16:44:46 pm »

Doskonale wiem, że było na to o 3-4 lata za późno.
Odniósł się Pan tylko do wybranego fragmentu mojej wypowiedzi a pominął to co najciekawsze - czyli kwestii antykatolickiego charakteru III Rzeszy.
Naprawdę wierzy Pan, że Hitler broniłby Polski przed ewentualną napaścią Sowietów ? Przecież Związek Radziecki od dłuższego czasu współpracował w kwestii podziału europejskich łupów z hitlerowskimi Niemcami.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 26, 2012, 17:16:49 pm »

Chwila, chwila - w latach 1939 - 41 (a nawet aż do 43) Niemcy nie przegrywały wojny, a sojusz z niemi nie miałby charakteru obronnego, lecz ofensywny. Nikt by tu nikogo nie bronił, tylko szło by się na Moskwę. Polecam Panu lekturę 2 najnowszych numerów Uważam Rze Historia, które sporo Panu wyjaśnią.

A my wróćmy do pseudonimu "Madonna"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 26, 2012, 18:53:48 pm »

Podzielam stanowisko Krusejdera odnośnie Powstania Warszawskiego jak kwestii oporu antybolszewickiego.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 26, 2012, 19:47:28 pm »

Chwila, chwila - w latach 1939 - 41 (a nawet aż do 43) Niemcy nie przegrywały wojny, a sojusz z niemi nie miałby charakteru obronnego, lecz ofensywny. Nikt by tu nikogo nie bronił, tylko szło by się na Moskwę.

Wspólny marsz na Moskwę to mrzonki. Hitler to był wytrawny gracz polityczny, który wiedział czego chce, a ostatnie, co by zrobił, to wszedłby w sojusz z Polską. W najlepszym razie Polska po rządami Hitlera  byłaby państwem wasalnym, bardziej zależnym niż PRL od Wielkiego Brata.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 26, 2012, 20:22:52 pm »

Proszę nie cytować nam tu podręczników do historii do IV klasy podstawówki, w dodatku sprzed 1989 r.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 26, 2012, 21:30:14 pm »

Jednak Hitler był nawiedzonym idiotą. Inaczej ogłosiłby się wyzwolicielem ludów uciskanych przez bolszewicką żydokomunę i gładko ustanowiłby japońsko - niemiecką granicę na Uralu albo i dalej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2012, 21:35:51 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Gdybanie historyczne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!