Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 07:41:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wierni nie śpiewają - przerywamy Mszę Św.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wierni nie śpiewają - przerywamy Mszę Św.  (Przeczytany 1096 razy)
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« dnia: Czerwca 08, 2012, 10:30:23 am »

Może to już było ale ja znalazłem to dopiero teraz

http://info.wiara.pl/doc/1174823.Ksiadz-przerwal-slubna-Msze

Jak dla mnie to typowy skutek posoborowego rozumienia Mszy. Zwłaszcza zaś komentarze pod tekstem. Czy komentujący to katolicy? Bo protestanci chyba by nie wtrącali się do szczególikowych spraw KK.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 08, 2012, 10:40:28 am »

Jeden z księży, który zaczął odprawiać Mszę starą, a więc versus Dominum, powiedział mi pewnego dnia (a jest to bardzo zażywny i energiczny, bardzo aktywny kapłan): "Ja nieraz stojąc obrócony w stronę ołtarza i nie widząc was, myślę sobie, że chciałbym się odwrócić i jakoś was napomnieć, żebyście mocniej śpiewali, bo nie jestem zadowolony z tego śpiewu... A nie pozwalają mi na to rubryki!"

P. Milcarek: "Według Boga czy według świata?", wyd. 2011, s. 31
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 08, 2012, 10:44:39 am »

Byłbym jednak b. powściągliwy w ocenenianiu ze wzgl. na osobę celebransa.  Ks. Heio Weishaupt z tego co kojarzę to jeden z bardziej konserwatywnych niemieckich kapłanów - często komentujacy sprawy od strony prawno-kanonicznej kwestie dotczące aplikacji Summorum Pontificum. Może chodziło mu o to, że brak odpowiedzi na NOMowym ślubie oznacza, że wierni (a raczej niewierni) będacy w kościele zachowują się jak konsumenci komercyjnej imprezy?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wierni nie śpiewają - przerywamy Mszę Św. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!