Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:12:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: MOJA DROGA DO TRADYCJI I MSZA WSZECH-CZASÓW W OLSZTYNIE
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: MOJA DROGA DO TRADYCJI I MSZA WSZECH-CZASÓW W OLSZTYNIE  (Przeczytany 4290 razy)
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« dnia: Maja 31, 2012, 19:37:44 pm »

Jestem osobą młodą. Przez długi czas byłem liberalnym "katolikiem", bo czy nim wtedy byłem na serio? Byłem przeciwnikiem celibatu, postów, bogactwa w kościołach, uważałem wszystkie religie za głoszące te same idee, a nawet byłem bliski utraty wiary w Oblubienice Chrystusa i uznanie Jej za wielki Babilon. Zmianę przyniosła wizyta pana Wronki w moim kościele oraz odkrycie strony effatha, a nade wszystko Summorum Pontificum Ojca Świętego. Po jego ujawnieniu usłyszałem nieco szumu o tym dokumencie. Postanowiłem dowiedzieć się czym różni się Msza Wszech czasów od współczesnej i zagłębiać się w tradycji katolickiej. Moje poglądy się zmieniły. Nie jestem już jak Judasz któremu żal olejku. Poznałem piękno Kościoła i prawdę naszej wiary, wiem że jestem grzesznikiem i mam wiele wad więc proszę o modlitwę także w mojej intencji, o szczerą dobrą i owocną spowiedz, wszystkie łaski do zbawienia konieczne i aby moje czyny i przekonania oraz zamysły mojego serca szły w parze. Z góry Serdeczne Bóg zapłać.

PS. Polecam video blog ks.prałata Romana Kneblewskiego http://www.nspj.bydgoszcz.pl/film/?y=nv3oGGPXlIQ .

    Chciałbym, aby Msza Św. Wszech-czasów była odprawiana w którymś z pięknych Olsztyńskich kościołów. Napisałem (wprawdzie w poprzednim roku koło wakacji, ale sądzę że niewiele się zmieniło) e-mail do kościoła NSPJ w Olsztynie i dostałem odpowiedz że nie ma przeszkód jeśli znalazłaby się grupa chcąca tej liturgii, proszę wszystkich olsztyniaków i ludzi z okolic chcących Mszy Trydenckiej abyśmy to my stali sie to grupą i napisali wspólny list, lub udali się razem do kancelarii; z góry dziękuję i proszę o modlitwę także o modlitwę w intencji Tradycji Katolickiej w tym mieście i odprawianie w nim Najświętszej Ofiary według rytu przedsoborowego. Bardzo dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2012, 21:59:38 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 31, 2012, 20:23:26 pm »


[a moderacji radze kasacje watku]
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2012, 21:14:51 pm wysłana przez porys » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 31, 2012, 21:17:58 pm »


[a moderacji radze kasacje watku]
No nie bądźmy tacy bezduszni dla nowego. Poprawiłem jego orty, dopieściłem trochę post - aby nie raził.

@Panie Darku - przy nast. poście proszę skupić i stosować do polskiej ortografii i interpunkcji. Warto tekst przeczytać (nawet kilka razy) przed jego opublikowaniem.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 31, 2012, 21:38:24 pm »

Panie Darku, jeśli ma Pan problem z ortografią, to przed publikacją niech Pan poprosi kogoś o sprawdzenie i ewentualną korektę.
Mi osobiście błędy nie przeszkadzają.


p.s. Witamy na Forum ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 31, 2012, 22:06:51 pm »



Witamy na forum :]


[Edit: Na prośbę Pana Darka]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2012, 12:44:02 pm wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 31, 2012, 22:20:53 pm »

dobrze pisze Pan Darek, nie czepiajmy się go o detale
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 04, 2012, 08:14:23 am »

pomodlę się
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 09, 2013, 11:23:06 am »

Witam
ponieważ jestem nowicjuszem a nie chce zaczynać wątku z powitaniem, znalazłam coś pod czym mogę się "ujawnić" i to niniejszym czynię :-)
Od jakiegoś czasu podczytuję forum z wypiekami na twarzy- bo zdaję sobie sprawę jak jeszcze niewiele wiem, i moim obowiązkiem jest ta wiedzę zdobywać
tak jak z wiarą, która musi być dynamiczna, i człowiek się nieustannie musi nawracać

jestem muzykiem, na Warmii od 3 lat
i pewnie nie poszukiwałabym z rodziną Mszy Wszechczasów, gdybym nie zobaczyła co dzieje się na NOM'ach w Olsztynie
Wychowani w Krakowie, pracujący w klasztorze, organizujący warsztaty muzyczno liturgiczne.. tutaj doznaliśmy szoku, wielkiego spustoszenia, nadużyć i w ogóle smutek nas taki ogarnął że szukamy ludzi którzy podobnie myślą.
Gdzieś w sercu wielka tęsknota spowodowała że zaczęłam "drążyć temat" - i szukać środowiska tradycjonalistów
Mam nadzieję na (o ile mi czas pozwoli przy trójce dzieci :-)) ciekawe dyskusje w tym forumowym gronie bo jestem pod ogromnym wrażeniem
Jako muzyk też szukam tutaj informacji- a mąż organista czeka na nowe wyzwania  ;)

serdecznie pozdrawiam
magdalena

p.s.Może i Pan Darek się ujawni przy okazji :-)
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 09, 2013, 15:38:36 pm »

Czy ktoś z Olsztyna wykaże się zdolnościami przywódczymi i zbierze te 20 podpisów, aby poprosić franciszkanów o tridentinę?
Zapisane
pangloss
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 09, 2013, 16:02:37 pm »

Może i w Katowicach by się znalazło ze 20 podpisów? Choćby po to, by odpowiedź przesłać do ED  ;)
Zapisane
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 09, 2013, 17:03:11 pm »

Czy ktoś z Olsztyna wykaże się zdolnościami przywódczymi i zbierze te 20 podpisów, aby poprosić franciszkanów o tridentinę?
a i owszem, mój mąż jest bardzo chętny  ;)
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 10, 2013, 15:04:56 pm »

W Olsztynie jest odprawiana Msza św.: http://www.piusx.org.pl/kaplice/Olsztyn

I będą wkrótce rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Karol na mój ulubiony temat: http:
http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2013/32
Zapisane
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 10, 2013, 16:56:11 pm »

dziekuje za informacje
mam dostep tez tutaj
http://tradycjaolsztyn.blogspot.com/

i przez tego bloga trafilam też tutaj :-)

szukam tez możliwości uczestnictwa w mszy w kościele, dziwię się że nie jest odprawiana w katedrze- ale moje zdziwienie po 3 latach powoli znika po tym co tutaj widzę- a przyjechałam z krakowa
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 10, 2013, 18:37:29 pm »

... Nie jestem już jak Judasz któremu żal olejku ...
Serdecznie witam, gratulując jednocześnie nadzwyczaj trafnego opisu posoborowia zawartego w tym jednym zdaniu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 14, 2013, 18:54:48 pm »

Czy ktoś z Olsztyna wykaże się zdolnościami przywódczymi i zbierze te 20 podpisów, aby poprosić franciszkanów o tridentinę?

A jest taka potrzeba? Jest Msza w kaplicy FSSPX. Poza tym jeśli ktoś by zebrał chociaż 5 podpisów to byłby ogromny sukces.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: MOJA DROGA DO TRADYCJI I MSZA WSZECH-CZASÓW W OLSZTYNIE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!